0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

хиперстимулация?
« -: Февруари 23, 2007, 13:45:30 pm »
здравейте моми4ета отново,
може ли някой да ми каже какво то4но е хиперстимулацията и дали тя може да се прояви на 8-10 ден след ICSI
Питам затова,защото от два дни съм с диария и болко в корема, корема ми е подут и болезнен в горната 4аст -в областта на стомаха, все едно съм глътнала топка, боли ме дори и като дишам -може ли това да е резултат на хиперстимулация или съм лепнала някой вирус
моля ви помогнете ми ако можете  благодаря ви на вси4ки ,4е ви има
*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Re: хиперстимулация?
« Отговор #1 -: Февруари 23, 2007, 14:06:15 pm »
 :lol: Здравей,не се притеснявай и по принцип е най добре да се обадиш на лекаря си .Но първо колко яйцеклетки ти извадиха ? Второ нормално е да се получи така -при едни момичета няма такива симптоми при други има преди аз имах 20 извадени яцеклетки и преди пункцията ми прилагаха два дни поред Прегнил . Другото е и от самата пункция се получава такова усещане и от медикаментите -аз като взимах Папаверин всеки ден си бях с диария .
Желая ти късмет и успех ,но наистина за да си по -спокойна звънни един телефон на доктора ти .
Re: хиперстимулация?
« Отговор #2 -: Февруари 23, 2007, 14:09:06 pm »
благодаря за отговора, извадиха ми 20 яйцеклетки и ми върнаха 6 ембрион4ета но с тия проблеми едва ли нещо е оцеляло, имам 4увството 4е ще ми се пръсне стомаха, явно колкото и да ми е неудобно ще трябва да звъня на док
*
Re: хиперстимулация?
« Отговор #3 -: Февруари 23, 2007, 14:12:12 pm »
Ако сега ти се е подул (8-10 ден след трансфера) напълно възможно е да си развила вторична хиперстимулация, най-често се получава, при бременност и от тази гледна точка е добър знак. Но, задължително трябва да уведомиш екипа за състоянието си, още сега, защото всяка хиперстимулация в зависимост от степента си налага лекарско наблюдение и евентуално терапия. Опасно е ако не се вземат мерки!
Успех и веднага звънни на док!
« Последна редакция: Февруари 23, 2007, 14:16:42 pm от cygnus »
Re: хиперстимулация?
« Отговор #4 -: Февруари 23, 2007, 14:16:34 pm »
благодаря Cygnus, док е в операция и ще звънна след час би ли ми казала какво усложнение може да има притеснява ме 4е болките са не в долната половина на корема а над пъпа нагоре
*
Re: хиперстимулация?
« Отговор #5 -: Февруари 23, 2007, 14:22:15 pm »
Усложненията са различни, зависи от степента. Точно така беше и при мен, наложи се хоспитализация за 18 дни. Не искам да те плаша, изчакай док да излезе от операция и веднага му обясни всичко това. Би трябвало да са те предупредили, за какво да следиш след трансфера. Къде правиш опита? Обади се на док, да разберете на какво се дължи това!
« Последна редакция: Февруари 23, 2007, 14:28:10 pm от cygnus »
Re: хиперстимулация?
« Отговор #6 -: Февруари 23, 2007, 15:07:37 pm »
обадих се на док , каза 4е е от ICSI-то но нищо пове4е, яй4ниците били надути но не каза за преглед  дано наистина да няма проблем и да не ставам по-зле притеснявам се само 4е не ме извика за преглед
Re: хиперстимулация?
« Отговор #7 -: Февруари 23, 2007, 15:29:08 pm »
dainty, непременно отиди да те види доктора ти. Няма да те върне, ако му се явиш за преглед, нали? Страх ме е, че може да е хиперстимулация, това, което описваш, а с нея шега не бива. Опасничко си е.
*
Re: хиперстимулация?
« Отговор #8 -: Февруари 23, 2007, 15:32:57 pm »
dainty, какви са ти по-точно симптомите, колко ти е подут корема? Аз не можех да легна на една страна и да се изправя хубаво. Не ти ли каза док утре пак да му се обадиш, ако се засилят симптомите ти?
« Последна редакция: Февруари 23, 2007, 15:46:28 pm от little_rabbit »
Re: хиперстимулация?
« Отговор #9 -: Февруари 23, 2007, 16:21:18 pm »
не сигнус,не ми каза да ходя каза 4е най вероятно имало бременност и затова се получавало така от уголемените яй4ници но не каза за преглед а той е мн отговорен и съм мн доволна от него - д-р Стаменов е и мисля 4е ако се беще притеснил щеше да ме извика а корема ми е подут в горната 4аст -около стомаха долу изобщо не е все едно съм преяла доста така е подут

благодаря ти мн за отзивчивостта
*
Re: хиперстимулация?
« Отговор #10 -: Февруари 23, 2007, 16:26:34 pm »
dainty, утре пак се бади на док, ако не се промени положението. И според мен е добре да си пуснеш един кръвен тест утре. Така ще имаш представа дали е хиперстимулация или гастро-ентерологичен проблем.
Стискам палци.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: хиперстимулация?
« Отговор #11 -: Февруари 23, 2007, 16:29:55 pm »
dainty, да ти кажа и аз съм в подобно състояние, 11-ти ден след трансфер, и от 2-3 дни имам твоите симптоми, без диарията обаче. Особено снощи ми беше много тежко и заспах с мисълта сутринта да звъня на док или да отида в клиниката. Като станах обаче ми беше по-добре и се отказах.
Ако все пак не почувстваш подобрение направо отиди в клиниката.
Успех!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: хиперстимулация?
« Отговор #12 -: Февруари 23, 2007, 16:33:33 pm »
dainty, а прегнил слагаха ли ти и ако да, кога и колко? При мене на 6 ден след ЕТ ми сложиха 1500, и през следващите два, три дни бях понадута, но после отшумя. Аз имах 16 извадени яйца.
Успех и дано тази вторична хиперстимулация да е предшественик на две бебенца!  :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: хиперстимулация?
« Отговор #13 -: Февруари 23, 2007, 16:45:58 pm »
dainty:
1. Имаш ли гадене и повръщане?
2. Завива ли ти се свят като се изправиш?
3. Трудно ли си поемаш въздух?
И аз мисля, че  ако и утре е така положението трябва  да се обадиш отново на доктора си!
Успех!
« Последна редакция: Февруари 23, 2007, 17:03:37 pm от cygnus »
Re: хиперстимулация?
« Отговор #14 -: Февруари 23, 2007, 16:54:14 pm »
нямам гадене и не ми се вие свят единствено болките при движение и оригването +газове
не са ми слагали прегнил защото док се опасяваше да не стане хиперстимулация и затова каза 4е утрогестана само бил достатъ4ен
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: хиперстимулация?
« Отговор #15 -: Февруари 23, 2007, 17:18:51 pm »
Газове и куркане на червата и аз имах, чуствах корема си опнат и сякаш започваше от под циците, болката или по-скоро дискомфорта от подуването бяха от опъването на кожата, аз също по-трудно се завъртах в леглото, но след ден, два отшумя. Ако мислиш че подуването продължава и се затрудняваш при дишане - звъни на док - никога няма да те "претупа", не и той.
Успех мила, устискай още малко!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: хиперстимулация?
« Отговор #16 -: Февруари 23, 2007, 17:23:51 pm »
evro, извинявай но какъв беше при теб резултата
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: хиперстимулация?
« Отговор #17 -: Февруари 23, 2007, 17:32:29 pm »
Трансфера беше на бластоцисти.
10 ден след ЕТ - ЧХГ - 8,39
12 ден след ЕТ - ЧХГ - 0,00
Но това въобще не бива да те обезкуражава. Вече дори съм почти готова с документите за касата. Продължавам напред.
Аз намирам за една от причините за неуспеха ни - психическото натоварване - бех кълбо от нерви. Така че ти пожелавам много целомъдрие и спокойствие!
Успех!


Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: хиперстимулация?
« Отговор #18 -: Февруари 23, 2007, 17:48:19 pm »
моми4ета благодаря ви за куража и добрите думи стискам палци и на вас желая ви лека вечер и  по-добър утрешен ден