0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1040 -: Януари 16, 2008, 18:11:46 pm »
Благодаря докторе
След като прочетох в интернет що е то тортиколис мисля че маи имаме точно това въпреки че тои се варти спокоино и на другата страна от вчера даже се обърна от гръб на корем но пак на дясната страна . чесно казано доста ме стресна обяснението за тортикулис.Каква е вашата препоръка в случая.
2.След като съм захранила вече да спръ ли до тук като се има на в предвид че си хапва добре пиуренцата?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1041 -: Януари 16, 2008, 18:25:45 pm »
1.Тортиколис се изяснява с УЗ изследване.По принцип.
2.Умерени количества, без да прибавяте още зеленчук. Два-три пъти седмично. Останалото само АМ/кърма.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1042 -: Януари 16, 2008, 19:23:41 pm »
Докторе, преди да използвам кремчето с Бетновата имам два въпроса.
1, Как да го съхранявам? Мъжът ми е забравил да попита в аптеката.
2, За каква реакция да следя при пробното намазване? Ще го намажа след банята, нали няма проблем от това? Утре ще пиша как вървят нещата.
Благодаря за отделеното време.
Благодаря Ви за отделеното време.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1043 -: Януари 16, 2008, 19:34:17 pm »
На хладно-не в хладилник. От време на време разбърквате добре за да стане хомогенна смес.
За зачервяване, сърбеж. Обикновено не дава.
Нанасяте леко на тънък слой и с циркулярни движения втривате, а не нанасяте както се нанася грим.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1044 -: Януари 16, 2008, 20:04:39 pm »
Още един въпрос - проблем ли е, че ще се наложи да намажа почти цялото лице?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1045 -: Януари 16, 2008, 20:44:07 pm »
От едната страна видях обрив?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1046 -: Януари 16, 2008, 21:05:34 pm »
1.Тортиколис се изяснява с УЗ изследване.По принцип.
2.Умерени количества, без да прибавяте още зеленчук. Два-три пъти седмично. Останалото само АМ/кърма.

Силно се надявам да си въобразявам за тортиколиса.Утре ще проверя дали се притеснявам напразно или наистина трябва лечение.
Мерси много за отговорите Док.

П.С Апетитът ни се втзстанови днес си хапваме на 3 часа по 120 гр АМ (НАН 1)а след банята в 8 изяде 160 гр доволна съм да не кажа дори щаслива.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1047 -: Януари 16, 2008, 21:07:06 pm »
И от двете страни на бузите има,като от дясно стига до ухото. Някак на петна е...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1048 -: Януари 16, 2008, 21:42:47 pm »
И от двете страни на бузите има,като от дясно стига до ухото. Някак на петна е...
Добре. Важи това,което Ви писах.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1049 -: Януари 16, 2008, 21:43:22 pm »
1.Тортиколис се изяснява с УЗ изследване.По принцип.
2.Умерени количества, без да прибавяте още зеленчук. Два-три пъти седмично. Останалото само АМ/кърма.

Силно се надявам да си въобразявам за тортиколиса.Утре ще проверя дали се притеснявам напразно или наистина трябва лечение.
Мерси много за отговорите Док.

П.С Апетитът ни се втзстанови днес си хапваме на 3 часа по 120 гр АМ (НАН 1)а след банята в 8 изяде 160 гр доволна съм да не кажа дори щаслива.
Не бързайте със захранването.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1050 -: Януари 16, 2008, 22:03:10 pm »
Здравейте, докторе, ние сме добре, възстановихме се, носния секрет е чист тази седмица.
Искам да попитам- от няколко дни Стефания след като суче повръща, не на фонтан, но е само като суче. На какво може да се дължи?
Днес й купих авокадо- какво мислите за този плод и да ми предложите с какво да комбинирам?
Благодаря и лека вечер.
След 10 дни ставаме на 11 месеца- мисля утре да предложа домати с ориз с цел да въведа домат- добре ли е като идея, аз съм го готвила.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1051 -: Януари 16, 2008, 22:14:21 pm »
Лакомо суче? не се оригва после?
Мисля след годинка е добре да давате киви...
Домати с ориз? първо домати като сос в основно хранене...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1052 -: Януари 16, 2008, 22:19:01 pm »
Ами тя не се оригва от много малка след ядене, нито като я захраних, но до сега не е имало проблем, просто от няколко дни ми прави впечатление, ето днес например, яде следобед в 17 пюре, спа до 19, след това пожела да суче и след 10-на минути повърна, но пюре. Грамажа на плодовото пюре е 190 манго и банан- аз съм го правила, не за първи път яде такова
Авокадо е плода  :ask:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1053 -: Януари 16, 2008, 22:34:59 pm »
Авокадо=киви
Може би не иска това кърмене и повръща.
Не е нужно, имам пред вид.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1054 -: Януари 16, 2008, 22:50:14 pm »
Разбрах, благодаря.
Значи- да я занимавам до като положението стане напечено- защото тя по всяко време си иска /да суче/ де  :oops:
Така или иначе от петък съм на работа- няма да ме вижда по цял ден, ще видим как ще е положението :D
Хубава вечер /ще си направим салата с авокадо с таткото  :wink:/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1055 -: Януари 16, 2008, 23:06:46 pm »
хе хе хе... :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1056 -: Януари 16, 2008, 23:36:09 pm »
Добър вечер д-р Бърди,
Желая Ви спокойна нощ.
Искам да се посъветвам отново с Вас.
1.От вчера започнах да прибавя пилешко месо към зел. пюре, вчера 4-5 лъжички, днес 6-7 /госпожицата не е много очарована :(/.
 Т. е. 2 дена вече ядем месо. Мога ли  утре да дам само зеленчуково пюре, отново 2 дена и после да продължим с месото, в по-голямо количество. Или да продължа и утре и вдруги ден да увеличавам количеството на мръвката :).
Как е по-добре, да се увеличава постепенно, без да се правят паузи, или да се редува със зеленчуци само? Или няма голямо значение :D
2. Плодове изяжда мах. 100 гр. Не иска повече. И на маймуна да се направя, стиска уста и това е. :( Вчера добавих към тях и няколко лъжички оризова каша, същия ефект :( Само дето днес е запечена. Затова предлагам и АМ след плодовете. Изпива ок. 70-80гр.Добре ли е така според Вас. Какво да направя.

Благодаря Ви

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1057 -: Януари 17, 2008, 00:52:47 am »
1.Оставете само 2-3 л месо и не увеличавайте.Редувайте със само зеленчук. Няма значение как ще увеличавате-детето само ще покаже колко иска.
2.Стига.Оставете и АМ после... БЕЗ натиск и бързане... :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1058 -: Януари 17, 2008, 12:43:08 pm »
Здравейте докторе!
Искам да попитам нещо от името на една мама, която няма възможност да влезе да пише. Та детето е на около 10на дена, само на кърма. Има следния проблем - хълца от порядъка на 40-50 минути и това се повтаря по 3-4 пъти на ден. Не иска да се уригва след ядене, не иска чай за колики, повръща й се от него. Та нормално ли е това състояние с хълцането и какво може да се направи, за да се избегне този проблем?
Благодаря ви предварително!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #1059 -: Януари 17, 2008, 12:46:25 pm »
Здравейте докторе!
Моята хубавица вчера се изтърси от спалнята надолу с главата и оттам на гръбче падна.Обадих се на лекарката ни и тя каза да я наблюдавам.Няма никаква разлика от оредишното и поведение.Но...от 2 дни се храни много малко,отказва ми количествата,кото преди е яла и даже е искала допълнително.Сутрин и вечер млякото беше АМ по 200 мл,а сега ако испие 120 пак добре.Кашата - същата работа.Спи много неспокойно,буди се с плач.Може ли това отказване на храна да е свързано със зъбките (още нямаме),венците долните са много подути.А и вече е на 7 месеца и половина,а зъбки нямаме? :( Или може би трябва да търся друга причина за неяденето и.Тя по принцип си е яшно дете-яде зеленчуци,месо и плодове.
Благодаря за вниманието!