0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #80 -: Юни 28, 2012, 07:36:53 am »
откога прохождане на 1 г.2 м се смята за късно?  8O
И аз все това се питам. Доста хора около мен отговорят, че децата им закъснели с прохождането. Става въпрос за деца на около година и един два месеца 8O
А моето в неделя ще стане на годинка и доста успокоителни думи чувам, да не се притеснявам, щяла да проходи 8O
Вчера се разправях с една в градинката, че прохождането на детето ми не е нейна работа :wink:

И една друга случка.
Среща ме с детето оня ден една съседка от блока и ми задава въпрос - Ама вие защо не лепите ушите на детето с лепенки?
Секудна-две се чудих дали си заслужава да отговоря на тази откачалка, но не се стърпях. Съжали, че ме е срещнала и заговорила, няма да го прави доста дълго време :wink:

Гери, стискам палци за майка ти :bighug:

Мешко,честито, лека и безпроблемна до финала :D

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #81 -: Юни 28, 2012, 08:18:00 am »
Ники, Митака има голям кокоши трън, Калина не е проговорила
спокойна съм, като знам, каква златна уста имаш, наредила си я!
Разкош е София, последната снимка която видях ме топли вчера цял ден!
Знам, че когато дойде време ще се поинтересуваш, но за да те успокоя,
момиченце на наши познати сега е голяма госпожица, тогава на 5г,
изобщо не се притесняваше от факта и обясняваше на всички "заинтересовани",
че като стане на 7, преди това не можело, ще и направят лека пластика!
Не знам дали се е случило, но детенце е прекрасно със самочувствие
невероятна гимнастичка, аман от умници, не се ядосвай!
Искам само да кажа, че ако това те притеснява теб или нея в бъдеще
има начини.

Нашето селско царство върви към финал, още няколко дни и ще летим на Юг!

Здраве и усмихнати дни на всички!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #82 -: Юни 28, 2012, 08:23:46 am »
Гери, много стиснати палци и от мен!

Мешко, страхотна новина, лека и безпроблемна до края!

Ники, това пък с лепенето на ушите защо? 
Иначе и аз съм чувала, че може да се направи пластична операция на детето на около 6-7 години и да се приберат ушите.
На Алекс също й стърчат, до толкова, че се подават от косата, но не мислим да правим нищо по въпроса.
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #83 -: Юни 28, 2012, 08:39:34 am »
Sia, стърчат й ушенцата :wink:

Uploaded with ImageShack.us

И все се питам, защо хората не гледат собствените си панички :?

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #84 -: Юни 28, 2012, 08:53:59 am »
Прекрасно ме разбра, "собствени панички" ми хареса!  :balk_21:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #85 -: Юни 28, 2012, 09:00:12 am »
Ники, идеална е. Това, което сега ти изглежда стърчащо, ще се скрие до голяма степен от косата. Но операцията също е опция, ако мислиш, че това ще й проблем като порасне. Аз съм гледала д-р Николай Георгиев по телевизията да говори за тези операции.
Казват, че децата с по-щръкнали уши имат музикален слух. Дали е така, тепърва ще проверим :D

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #86 -: Юни 28, 2012, 09:02:24 am »
Мешко, честито, да е лека и безпроблемна до края!
Гери стискам палци да помогне лечението и да си приберете скоро мама жива и здрава в къщи!
Ники, много си е хубава София, няма нужда от лепенки!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #87 -: Юни 28, 2012, 09:06:17 am »
Ники, малка, сладка кукла е София. Прекрасна просто. Прати и много целувки.
На тези дето си бъркат носа където не им е работа ти най-добре знаеш какво да им кажеш.
Аз по едно време започнах да им казвам, че нарочно не храня Боян. Така им запуших устите  :lol: /щото видиш ли на тях детето им се виждало много слабо /

Гери, продължавам да стискам палци
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #88 -: Юни 28, 2012, 09:08:35 am »
със всичко казано от вас за стърчащите уши съм съгласна, говоря от собствен опит, само с едно не мога да се съглася - за музикалния слух. няма по-голям музикален инвалид от мен, а ушите ми далеч не са прилепнали :lol:

гери, стискам палци с това нещата да тръгнат към подобрение.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #89 -: Юни 28, 2012, 09:15:18 am »
Почти на края на седмицата - добър ден!
Мешко, честита изненада!
Гери, стискам палци за майка ти.
Ники, не стърчат толкова много, но както са казали другите - подлежи на корекция това. Не го мисли от сега.
Това състезание кой кога все още ме докарва до тих бяс. Николета проходи стабилно на година и 3 дни, та за ходенето не съм слушала много глупости. Но за зъбите .... първият се показа на 9 месеца, вторият на годинката. Еееей що приказки чух - това съседско внуче имало толкова, па другото не знам си колко ... Те просто си „споделяха“ хората, но аз се дразнех. Докато веднъж и на мъжа ми „споделянето“ на баща му не му хареса и го попита как точно да накараме зъбките да пораснат. Ми гледа го умно, гледа па се сети, че няма начин. :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #90 -: Юни 28, 2012, 09:18:06 am »
Гери,сега се върнах назад и прочетох...
Ще се моля за Майка ти, толкова самотвержена те е възпитала.
Прегръщам те, бъди силна заради нея!

Ники сега ми хрумна, другия път и кажи тя да си сложи лепенки, на устата!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #91 -: Юни 28, 2012, 09:23:28 am »
На мен ушите на София ама хич не ми пречи,че са такива. Обичам я такава каквато е :D
Просто недоумявам хорската простотия до къде стига :o

Мише, мислех си и аз да й предложа лепенка за устата. Но така я наредих,че скоро и здрасти няма да ми каже :D

*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #92 -: Юни 28, 2012, 09:27:59 am »
ники, ще я направим председателка на Зачатие бе, споко. Разгледай албумите във фейса и виж на Ани и моите уши, запазена марка :lol: :lol:
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #93 -: Юни 28, 2012, 10:11:08 am »
Ей, разсмяхте ме с тези уши. И на моето момченце ушите са леко щръкнали, но никога не съм го приемала като проблем. Вярно, че и никой не си е позволявал да го осъжда пред мене, освен една приятелка, която обаче намира това за особено симпатично и все му се радва на ушичките - харесва си просто мъже със щръкнали уши. Разни хора, разни идеали! :)Да са здрави децата, а за нахалниците - не една лепенка, а цяла ролка тиксо пригответе за устите, ама от онова, дего го ползват по ганкстреските филми! :wink:
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #94 -: Юни 28, 2012, 10:51:21 am »
Здрасти :)

Ники, не се връзвай на кварталните тетки! :) Добре си я наредила. Да пасе и у лево! :) София си е страхотна! :)


Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #95 -: Юни 28, 2012, 11:56:19 am »
Гери, стиснати палци и от мен, дано се справи майка ти.

Ники, браво на теб, направила си каквото трябва, така поне няма да си позволи отново да коментира и евентуално да травмира излишно детето с това. Уф, аман от разбирачи значи.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #96 -: Юни 28, 2012, 12:05:49 pm »
ники, ще я направим председателка на Зачатие бе, споко. Разгледай албумите във фейса и виж на Ани и моите уши, запазена марка :lol: :lol:

муахахахахаха :D
сега разбирам защо не можах да израста в йерархията аз... :)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #97 -: Юни 28, 2012, 12:20:20 pm »
според мене (домораслият психолог и психоаналитик д-р Jam), тая тенденция с "още ли не сте проходили" и подобните й прояви се дължи на два основни фактора:

1. обща склонност у хората непрекъснато да се състезават и доказват кой е по-по-най, защото обществото стана силно конкурентно и в мозъците на хората непрекъснато се набива, че постоянно трябва в нещо да успяваш, най-вече за сметка на околните.
всички деца трябва да са лидери, поради което възпитанието в умереност, доброта и зачитане на другите хора отпада като неподходящо. манията се разпростира до там, че в мечтите на слабоинформираните родители, изпреварващото психомоторно развитие в най-ранна възраст (сядане, прохождане, проговаряне) е много сигурен признак за гениалност на отрочето и, съответно, бъдещ просперитет.

2. едно време познанията за отглеждане на деца, ръководене на домакинство, семейни взаимотношения и прочие, са се получавали основно по линия на опита на по-възрастните - родители, семейство, роднини, познати с авторитет, както и чрез книги. опитът в повечето случаи дава реалистична и горе-долу достоверна информация. информацията в книгите се е пишела от специалисти и е била проверявана, така че и от там не са идвали много недоразумения. а сега имаме ИНТЕРНЕТ... сега, всеки може безконтролно да излива в тази огромна яма каквото му хрумне, никой не контролира качеството на информацията, а огромен брой хора вярват на всичко написано. в наши дни, познанията за отглеждане на деца, ръководене на домакинство, семейни взаимотношения и прочие се получават от онлайн списания, блогове на незнайни "специалисти", от анонимни постинги в дискусионни форуми. прибавете към това и рязко спадналото ниво на образованост, способност за аналитично мислене и интерес към четене на книги - и получавате образа на съвременното "мамче" от градинката, което е на средна възраст 26, но вече знае абсолютно всичко по всички въпроси на света и охотно ще ви поучава. точно то ще ви обърне съжалително внимание, че детето ви на 11 месеца вече закъснява с ходенето и как може още да не знае "Работна мецана" наизуст, а на английски за бебета още ли не сте тръгнали, за кога чакате?

това беше всичко за днес, мерси! :)



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #98 -: Юни 28, 2012, 12:35:45 pm »
Джам,точна както винаги!
Подсети ме по-повод английския,прибираме си децата от градина с една майка с която просто сме се засекли и тя ми казва че записала наборчето на Митко на курс по английски.Много било важно още отсега да учи езика,тя/детенцето/ не искало да ходи и ревяло всеки път,обаче това няма значение,защото развитието на мозъка й бил от по-голямо значение пред стреса,който изживява видиш ли 8O.Добре,че отби в една пряка по-пътя си,че аз направо онемях.
Тук е момента да попитам вас,защото според мен само вие сте с такива виждания-абе всички ли са изтрещяли вече???

*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #99 -: Юни 28, 2012, 12:56:40 pm »
Благодаря на всички за стиснатите палци!

Ники, какви стърчащи уши, много си е добре детето, на вашата възраст и на Ели не и бяха по прибрани ушите, че и кривокрака беше... като и порасне косата няма да изглеждат щръкнали, а София е много хубаво момиченце.

Джам, страхотен анализ! Само дето това възпитание в постоянна конкуренция не идва единствено от родителите, ами и от детската градина. Мен ме побърква, Елена и Стефан постоянно да се състезават, кой първи ще влезе у дома, кой първи ще стигне до колата, кой първи това, кой първи онова и после единия задължително реве. У дома обяснявам, че няма първи и втори защото няма състезание, но явно за момента не им увират главите. Знам, че Ели го "донесе" това с първи и втори от градината и "зарази" Стефан, сега когато той я изпреварва с цената на блъскане и бутане и казвам да не се сърди, защото тя го е научила. Само че в нейната главичка толкова дълбоко е заседнало това да е първа, че един ден, след като тя стигна втора до входната врата, каза, че "който е стигнал втори, той печели". Говоря, че е важно да се свърши една работа добре и че не е най-важното да си първи, но ако в детската градина всичко, всекидневно се поставя с казуса, кой ще го направи първи, ами зор ще видя да изкореня това мислене...  :?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!