0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #100 -: Юни 28, 2012, 12:58:50 pm »
всички, парси, всички, с малки изключения :lol:
тук присъстващите не се броим де :lol:
мен най-много ме притеснява именно това което джам е написала, че аз възпитавам децата си да са умерени, добри, сърдечни и да уважават хората, но попадайки в среда, която е ежедневие за съжаление и моето дете бива напъждано по най-грубия начин в кварталната градина и няма с кой да си играе и страда от това, сърцето ми се къса ви казвам... разбира се аз няма да тръгна да я възпитавам в обратното никога, но не съм измислила и начин до момента по който да я предпазя и да й спестя такъв вид терзания, освен че не ходим на такива места. Но в един момента може би, 90% от децата ще се държат така, е тогава питам къде да заведа моите, т.е. избягването на подобни сбирщини не е начина...
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #101 -: Юни 28, 2012, 13:10:44 pm »
всички, парси, всички, с малки изключения :lol:
тук присъстващите не се броим де :lol:
мен най-много ме притеснява именно това което джам е написала, че аз възпитавам децата си да са умерени, добри, сърдечни и да уважават хората, но попадайки в среда, която е ежедневие за съжаление и моето дете бива напъждано по най-грубия начин в кварталната градина и няма с кой да си играе и страда от това, сърцето ми се къса ви казвам... разбира се аз няма да тръгна да я възпитавам в обратното никога, но не съм измислила и начин до момента по който да я предпазя и да й спестя такъв вид терзания, освен че не ходим на такива места. Но в един момента може би, 90% от децата ще се държат така, е тогава питам къде да заведа моите, т.е. избягването на подобни сбирщини не е начина...

Уф,все едно аз съм го писала-като измислиш начин сподели :?

*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #102 -: Юни 28, 2012, 13:10:51 pm »
Ники, Митака има голям кокоши трън,


Едно мъъничко топченце пчелен клей върху тръна - отгоре лепенка и така ... периодично сменяш лепенката и подновяваш топченцето. Излиза за около седмица две. Проврена работа  :wink:
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #103 -: Юни 28, 2012, 13:24:07 pm »
parsi, добре ме подсещаш, утре ще доразвия аналитичния материал с включване в него на индустрията на "ранното развиване на детския мозък", която по шарлатанство се нарежда на едно от челните места за мен, редом с такива образци на жанра като вредата от ваксините, сциентологията и прочие.

то не са развиващи играчки за стотици левове, то не са филмчета, то не са курсове, то не е брейн-джим, арфа за бебета, ужас, ужас... в тая област всички сме грешни, че сме се поддавали в един или друг момент, и аз имам своите грехове за признаване...

а нещо, като цяло, не забелязвам човечеството да поумнява, напротив...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #104 -: Юни 28, 2012, 13:40:00 pm »
Мдаа,шарлатани и още как.Аз например не съм записала Митко на нищо в детската градина и сестрата едва ли не беше обидена,все едно в къщата ще й го водя тя да взима парите.Чудна работа!
Иначе и аз имам  за признаване-първия е че Мишо го бях записала на английски и освен cat,dog,hallo,друго не научи,а парите никой не ми ги върна.Но то това ми е урок...Другите няма да ги признавам че са бая :D

*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #105 -: Юни 28, 2012, 13:40:22 pm »
според мене (домораслият психолог и психоаналитик д-р Jam), тая тенденция с "още ли не сте проходили" и подобните й прояви се дължи на два основни фактора:

1. обща склонност у хората непрекъснато да се състезават и доказват кой е по-по-най, защото обществото стана силно конкурентно и в мозъците на хората непрекъснато се набива, че постоянно трябва в нещо да успяваш, най-вече за сметка на околните.
всички деца трябва да са лидери, поради което възпитанието в умереност, доброта и зачитане на другите хора отпада като неподходящо. манията се разпростира до там, че в мечтите на слабоинформираните родители, изпреварващото психомоторно развитие в най-ранна възраст (сядане, прохождане, проговаряне) е много сигурен признак за гениалност на отрочето и, съответно, бъдещ просперитет.

2. едно време познанията за отглеждане на деца, ръководене на домакинство, семейни взаимотношения и прочие, са се получавали основно по линия на опита на по-възрастните - родители, семейство, роднини, познати с авторитет, както и чрез книги. опитът в повечето случаи дава реалистична и горе-долу достоверна информация. информацията в книгите се е пишела от специалисти и е била проверявана, така че и от там не са идвали много недоразумения. а сега имаме ИНТЕРНЕТ... сега, всеки може безконтролно да излива в тази огромна яма каквото му хрумне, никой не контролира качеството на информацията, а огромен брой хора вярват на всичко написано. в наши дни, познанията за отглеждане на деца, ръководене на домакинство, семейни взаимотношения и прочие се получават от онлайн списания, блогове на незнайни "специалисти", от анонимни постинги в дискусионни форуми. прибавете към това и рязко спадналото ниво на образованост, способност за аналитично мислене и интерес към четене на книги - и получавате образа на съвременното "мамче" от градинката, което е на средна възраст 26, но вече знае абсолютно всичко по всички въпроси на света и охотно ще ви поучава. точно то ще ви обърне съжалително внимание, че детето ви на 11 месеца вече закъснява с ходенето и как може още да не знае "Работна мецана" наизуст, а на английски за бебета още ли не сте тръгнали, за кога чакате?

това беше всичко за днес, мерси! :)




+1  :balk_47:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #106 -: Юни 28, 2012, 14:52:24 pm »
Ники, Митака има голям кокоши трън,

Едно мъъничко топченце пчелен клей върху тръна - отгоре лепенка и така ... периодично сменяш лепенката и подновяваш топченцето. Излиза за около седмица две. Проврена работа  :wink:

Фусита, Благодаря за идеята!
Започвам бавно и леко да го обработвам за целта...

Джаме, болезнено права си!

Митака е на вълна женитба...миналата седмица за Калина, сега за мен!
Целта обаче е да танцуваме валс...
Такава смешка е, вероятно с племенницата са играли на семейство,
защото като не се състезават "кой да е първииииии" от което вече имам ортикария,
си говорят на Скъпи и Скъпа... :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #107 -: Юни 28, 2012, 14:56:59 pm »
кажи му, че е пластелин  :wink: То си почти така ... освен това нищо не се усеща нито щипе, нито боли
В очакване ....
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #108 -: Юни 28, 2012, 15:04:48 pm »
Джаме, чакам с нетърпение продължението на книгата утре! :)


*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #109 -: Юни 28, 2012, 15:06:44 pm »
мише, има лепенки на д-р шол специални за целта, след 3 лепенки т.е. 3 дни и пада.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #110 -: Юни 28, 2012, 15:54:17 pm »
Фусита, ще го убедя някак, пластелина е добра идея,
но той е запознат с дейността на пчелите и ми се струва,
че в тази посока ще го впечатля повече.
Трябва обаче само нощем да слагам, защото е на възглавничката на палеца на ръката,
а той си мие ръцете по 100 пъти дневно!

Стефи, лепенките са за над 5г, обясниха ми, че не са подходящи за него,
с две думи ще разяде по-голям участък около самото трънче!
Аз имам такива неща, и съм ги махала в кожен кабинет с течен азот,
но няма да му го причиня, то не боли, но си познавам детето!
Колкото и да му обяснявам, той си е голяма трепетлика!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #111 -: Юни 28, 2012, 16:47:59 pm »
ники, ще я направим председателка на Зачатие бе, споко. Разгледай албумите във фейса и виж на Ани и моите уши, запазена марка :lol: :lol:

муахахахахаха :D
сега разбирам защо не можах да израста в йерархията аз... :)


Аааа, такава ли била работата?! Ира, май е време за новия подфорум, дето го мислехме  :lol: И по уши не можем да се класираме, да му се не види!
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #112 -: Юни 28, 2012, 16:56:53 pm »
ммм така де, то иначе няма да моем да се вредим от вас :lol:

Мише, не съм обърнала внимание, че са за над 5г., препоръчах ги, защото наистина вършат работа. С тях преди месец махнах на Деси от крачето. Беше на възглавничката на безименния пръст. Точно след 3-та лепенка и трънчето падна с около 1-2 мм здрава кожа от страни. Нямаше никакъв проблем, нито я боля, нито стана рана.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #113 -: Юни 28, 2012, 16:58:20 pm »
:)И аз като Стефка съм от музикалните инвалиди и то от най-големите:) Всички видяха на ДРЗ:):):)Само без микрофон мога да викам доста:)))

Ушите ми стърчат много и до към 20-тата ми година имах големи, ама големи коплекси. Много ми се подиграваха и в училище.

От повече от 10 години не ми дреме и ходя предимно вързана, че ме дразни косата:) Дори вече не ми прави впечатление, ч стърчат:)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #114 -: Юни 28, 2012, 17:09:48 pm »
Ники, ти си знаеш, де, ама София е прекрасна  :D. Аз ви съветвам вместо да се засягате на подобни теми, да използвате момента да си направите гаргара с простака насреща. Аз го практикувам тоя спорт от няколко години и ми е много леко на душата  :lol:.
Джам, доста изчерпателно, както винаги  :). При нас обаче има друг "феномен". На наше приятелско семейство детенцето е на възрастта на Тереза. Майката не се притеснява дали детето й закъснява и има проблем, а че не прави нещата преди другите връстници. И не, няма намесени баби или стринки, които да наливат масло в огъня, а самото мислене на родителите, че трябва да са първи във всичко.

Дори вече не ми прави впечатление, ч стърчат:)

Хм... не бях забелязала, че стърчат. На снимката на аватара ти дори леко клепнали ми се видят  :lol: :lol:...
« Последна редакция: Юни 28, 2012, 17:11:58 pm от elle22 »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #115 -: Юни 28, 2012, 19:01:19 pm »
а сега имаме ИНТЕРНЕТ... сега, всеки може безконтролно да излива в тази огромна яма каквото му хрумне, никой не контролира качеството на информацията, а огромен брой хора вярват на всичко написано.
Ох този интернет, направо трбява още в първи клас да се направи задължително обучение как да си избираме на кого да вярваме и на кого не, в интернет. Щото иначе се стига до парадокси като това студенти в унвиверситета да преписват глупости от интернет, а да не им мине през ума да погледнат в учебниците първо. И тук по форумите много грешна интернет информация се е изливала. Хората масово не знаят как да отделят плявата и в главата им се получава такава каша, че е страшно.  Това според мен е разбираемо, защото сме още в началните години на интернета ( даам, колкото и странно да ни се струва, ползваме го масово от около има-няма 15 години само) и предполагам след време ще се променят нещата или поне се надявам. 


  
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #116 -: Юни 28, 2012, 22:34:09 pm »
Аз не се засягам на тези коментари, но ме е яд, че хората не гледат себе си. Ама нейсе :D Както и да е, може пък София някой ден да стане Председател на Зачатие  :flower:
Днес сутрина се завъртях за 5 минути в градинката и на втората минута ръфаше някаква какаова бисквита. Обърнах се с гръб за секунда. Разбрах се с майката со кротце, со благо. Следобяд пак същата майка набута в ръката на София Зайо Байо. Е тогава немаше со кротце, со благо :wink:
И кво сега, аз не трябва да ходя в градинката, защото тази госпожица(въпросната майка е 23 годишна) е решила да изхранва квартала :ask:

Джам, изчерпателна както винаги  :youwoman:


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #117 -: Юни 28, 2012, 23:58:06 pm »
аман от "услужливи" госпожи/ци
и на Стефания й стърчат ушите= като на баща й са, вързвам я постоянно, че все си слага косата зад ушите и съвсем ги вади на показ :)
винаги казвам на майките "притесняващи" се, че 10 месечното им дете не ходи- радвайте се, че сега сте рахат
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #118 -: Юни 29, 2012, 00:07:58 am »
Аз не се засягам на тези коментари, но ме е яд, че хората не гледат себе си. Ама нейсе :D Както и да е, може пък София някой ден да стане Председател на Зачатие  :flower:
Днес сутрина се завъртях за 5 минути в градинката и на втората минута ръфаше някаква какаова бисквита. Обърнах се с гръб за секунда. Разбрах се с майката со кротце, со благо. Следобяд пак същата майка набута в ръката на София Зайо Байо. Е тогава немаше со кротце, со благо :wink:
И кво сега, аз не трябва да ходя в градинката, защото тази госпожица(въпросната майка е 23 годишна) е решила да изхранва квартала :ask:
И аз като бях в България същото ставаше и Ивана беше непрекъснаот хранена с всякакви боклуци, а едни пияници дори и купиха шоколад, докато хапвахме в една кръчма. Тя до тогава шоколад не беше яла, ама как сега да не го отворя да и дам, като са и го купили. Гледах аз да не давам боклуци, разбрах се със семейството да не го прави ( разбрах се на висок тон де, щото на нисък не стана) и за единичните останали случаи просто игрнориах, понеже иначе имах чувството, че ще откача от нерви, опитвайки се да я пазя от всичко.
Най-много обаче ме е яд, че я научиха да гледа телевизия, понеже аз яденето мога лесно да спра у нас, но  телевизора като го види си иска да гледа. Аз  2 години удържах фронта да не гледа телевизия, ама за 3 седмици свекър ми я вманиячи направо. Хиляда пъти го помолих да престане да и предлага да гледа, но не ми се обръщаше внимание. Просто това несъибразяване с желанието на родителя ми се стори масово или поне моята рода е така.


  
*
Re: Последна Юнска Седмица 25,06-30,06
« Отговор #119 -: Юни 29, 2012, 00:18:19 am »
Ники, кво да ти кажа душа - моята майка ми е лепила ухото, което доста е стърчало, но не виждам кой знае какъв успех. Все още си стърчи, но за който не знае изобщо не го забелязва. Пък и както са казали повечето момичета - като й порастне косата изобщо няма да личи.
Гери, моля се за майка ти. Сигурна съм че е прекрасен човек като теб самата.
Мешко, честито и от мен! Желая ти прекрасна бременност и едно малко съкровище около термин!
Момичета, аз пък имам други терзания...Дара ми се оплака, че едната леля в яслата я е ударила. Незнам доколко може да й вярвам, защото понякога и аз като я плясна по дупето започва да крещи "Защо ме набииииииииии?!" Но пък подпитвайки я оттук - оттам, не директно разбира се, започвам все повече да се убеждавам че може и да е вярно :( Тя по-точно по обясненията на Дари й е дръпнала ушето, защото като я питам къде те удари ми казва ушето, а как те удари - и тя си го дръпва. Много ми стана мъчно. Неведнъж съм ставала свидетел как въпросната леля се кара на децата, използва думи като "Ти си лош" и т.н..., постоянно им прави забележки, днес например каза на Дара, че ако продължава да се държи като бебе нямало да я вземат в детската градина, а тя е много чувствителна на тая тема напоследък и много страда...А тзи вечер пък обясняваще на баща си как леля П. я ударила по ушето, ама пък София казала на леля П., че й е грозна косата. :D Колко са искрени децата! Та незнам и аз какво да направя, дали да повдигам въпроса изобщо? Така или иначе ще ходи на ясла до края на месеца и после няма повече да я види тази леля, тъй като от септември сме на ДГ. Ако пък се оплачем да не се озлоби още повече и да  си го изкара после на детето...Все си мисля, че не би си позволила да удря дете! Но пък знае ли човек?!
Джам, много точно казано! За съжаление в БГ всеки втори е специалист по отглеждането на деца. Аман вече. :(