0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Абсолютно съм съгласна с теорията на д-р Карп за липсващия четвърти триместър. В малкото случаи, когато малката се е драла от рев,  неговия метод действително помагаше, както и теорията за шъткането и то близо до ушето, също и обяснението защо бебетата заспиват на шум на прахосмукачка, сешоар, аспиратор и др. подобни шумове. Дори до преди може би месец когато мрънка и не иска да заспи вечер я увивах в една тънка пелена както подобно на видеото, така много бързо заспиваше, буквално до 5 мин.. Имах чуството, че ръцете й пречат да заспи, така си беше. Никога не съм я носила на ръце за да я приспя , може да вдигна колкото да не е легнала, ако е нещо крива, вода също давам, но вече се залисва от говор, песнички, ... очовечва се.  Все пак всичко си е до дете. В едно съм сигурна обаче - ако съм нервна, притеснена, ядосана детето на 100 поцента го долавя и то на секундата.  Излизала съм от стаята за да се успокоя наистина, не привидно да се усмихвам гуша и говоря, защото просто усеща.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Благодаря ви момичета!
Маги, много полезно клипче.
Ще пробваме този метод с повиването и с шъткането. Не знам само дали не е голям за повиване.
Авалон, и Дани, когато е нервен си вре ръцете в лицето, пипа си главата, вади си бибата без да иска и после се чуди къде е.
Ние само на ръце се приспиваме. Много рядко, по изключение, заспива легнал на легло.
Аз ставам нервна и притеснена, той като се разплаче, защото се чувствам много безпомощна.



Здравейте,

Ако някой му се с случвало моля да ми помогне със съвет, че съм доста притеснена. Детенцето ни е на 9 месеца и от известно време както стои започва да се стяга и напъва, почервенява цялата, изпотява се, дърпа си блузка или каквото докопа по себе си или се щипе ако е гола и от време на време започва да плаче. Нямам представа на какъв специалист да я заведа. Моля Ви ако някой мож да ми помогне приемам всякакви съвети.


*
с личния лекар не се ли посъветвахте?
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
И аз отглеждах изключително ревливи бебета - наистина повиването помагаше най-много, даже си бях купила магически пелени - ето за това става въпрос - има ги много по чужбинските сайтове
https://www.google.bg/search?q=miracle+blanket+amazon&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=m7bMU6m_N4voywOHlYCwAw&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1280&bih=916


*
Ами то нашата принцеса ,беше много ревлива от самото начало .Все искаше да е на ръце ,така заспиваше и само като реша да я оставя на креватчето се започваше големия рев.Незнам ,но това го отдавам на факта ,че от самото раждане като ми го дадоха в прегрътката ,си го гледах само аз никой за нищо не ми го е взимал ,и явно търсеше да е гушната в мен .Единственото нещо което помагаше да не плаче е да я сложа на гърдата ,така спираше .Биберона не го иска и до ден днешен го изплюва .
Когато започнеше да плаче без причина ,проверявах всичко ,памперс,дали не и пречи някоя дрешка ,колики-давах и капки или апиретал/парацетамол за бебета/ за болката.Но като цяло това се израства с времето стана по малко ревлива.
Ние днес пробвахме с повиването и шъткането, но помогна само за около 30 сек и после пак същото  :( Може би е надраснал възрастта за тови вид успокояване. Не помни вече как е било  утробата.
Успяхме да го успокоим с възглавничката за колики.
После пробвах да излезнем с количката навън. Успяхме за около 15 минути (колкото да напазарувам нещо набързо за хапване), след което започна да плаче и се прибрахме.
Свалих обаче на телефона едно приложение за "бял шум" за бебета. Сега пуснах шум от морски вълни и като че ли спомогна процеса на приспиване. Много бързо отива батерията на телефона.
*
А да белия шум много помага така е.На нас ни помагаше прахосмукачката и сушоара.А пробвала ли си да е в слинг или раничка да го носиш до теб, така дали се успокоява, а и така да излизате.

Според мен е до дете, и ние сами си я гледаме нашата мома, но просто е по-спокойна.Е имахме един месец рев и не спане, но е един месец, а не като при някой няколко месеца.

Маги, като излизаме сме натоварени с всички носилки (имаме и слинг и ерго раница)  :lol:

Днес например като излезнахме, той издържа около 5 мин в количката и се разплака. Преместих го в раницата. В началото беше спокоен, но после и там се разплака. Спряхме пред един вход на сянка, дондурках го да се успокои, пак го сложих в количката, но докато стигнем до нашия блок, пак се разплака.
То си личи, че е от коликите, защото пръцка и се превива.

Преди заспиваше на прахосмукачка, но вече отдавна й свикна и не й обръща внимание.
*
Усмивки с коликите си е зор и това е.Племенника беше така, ревеше безутешно и дълго време, някакъв ад.И капки и какво ли не, докато не преминаха нямаше оправия.Най-добре му действаше като че ли да го сложат в столчето за колата, той там и заспиваше само.

Как да ти кажа здрави нерви, поемаш въздух и си мислиш че е временно.Кураж!

Мерси, Маги  :P
И аз така си викам, само да минат тез колики. Надявах се да са най-много до края на третия месец. Даже имахме една по-спокойна седмица, но после какво пак стана ...
Смайл, и Жорето беше така. Много плачеше душичката, навън все набързо, направо и до ден днешен завиждам на майки като ги видя седнали си спокойно на пейка, бебенцето спи... Аз такива дни не помня  :lol: Един ден си спомням сме в градината при Народния театър, аз съм си взела кафе, имам книжка в чантата, той заспа, сядам аз доволна и щастлива, вадя книгата и в този момент започва зверски рев  :lol: До тук бях с кафето и книжките по градинките.
При Жорето коликите бяха до 6 месец. Все си виках айде още малко, айде още малко и така избутахме. Знам за какво говориш. Всички капки пробвахме, включително и всеизвестния немски Лефакс, и възглавничка с черешови костилки имахме, но просто нищо не помогна. Бях го взела нощем при мен да спи на спалнята, баша му беше командирован временно в детската. Много го гушках. В един момент просто спряха коликите.
При Жорето коликите бяха до 6 месец.
8O Олее Врабчо ....
А след това? Возеше ли се в количката без да плаче? Започна ли да заспива сам?
Да, след това всичко се промени коренно. Даже със зъбите почти не сме имали проблеми. От време на време нощем проплаква, но без да се буди. Сега навън е много кротък. Не се отделя от мен, нямам никакви проблеми. Спокоен е, вози си се в количката, даже като отидем в градинката и около 10-15 минути не иска да слиза, седи си в нея и наблюдава  :lol:, явно компенсира за преди  :lol:.
Сетих се, че най-доволен беше като го сложих в летния кош да гледа напред, не към мен. Но това беше след 5 месец, вие сте още малки.

За заспиването сам, като тръгна да пълзи и да се изморява започна да спи без проблем, а от 10 месец започна да спи по цяла нощ без да се буди. Но при всеки е много различно. Аз просто исках да ти споделя, че и Жорето много плачеше. Знам колко е изтощително. Гледам комшийката пуска на бебенцето си, то е малко по-голямо от твоето, на телефона си е свалила някаква такава медитираща релакс музика специално за бебета. И той един спокоен и нахилен. Едва ли е само от това, но може да пробваш. Аз за това не се бях сетила и не съм пробвала.
« Последна редакция: Юли 21, 2014, 15:30:25 pm от Врабчо »
*

    Crystal

Смайлс, и двете ми деца заспиваха доста лесно като ги люшках в шезлонг. Нашият беше на Фишер прайс с вибрации. И за успокояване вършеше страхотна работа. Имаше период, когато малката спеше само в шезлонга до леглото ми, като се разбуди я друсах и си заспиваше, а и аз не ставах, даже свикнах да спя докато я люлея  :D Има и електрически люлки, но ние нямахме място за такава.
Врабчо, звучи оптимистино  :P
Сега се гушкаме в едната ръка, а с другата кълва по клавиатурата.  :lol: Събудиха го лошите.
През деня имаме големи драми, но хубавато, както бях писала и преди, е че вечер спинка. Става само за папане.
Кристал, и шезлонг имаме. В него много се изнервя. Не обича нито вибрацията, нито да го люлеем. Понякога го слагам за по 5-10 мин, докато свърша нещо и като ги взема взема вече е кълбо от нерви.
Със сушоара пробва ли, нали и той прави "бял шум". А да запишеш на флашка,това което си мамерила в нет-а и да го пускаш през компютъра?
*
Смайл, нали е на АМ? Чувала съм, че има АМ за бебета с колики, дали не вършат работа? И моят не спираше да реве, той и сега си реве де, но много ме изнервя това.
Хоупче, не сме пробвали още със сешоара.
М-и, пробвахме с АМ за колики, но той отказа да го яде, че си е свикнал с неговото.
Точно днес една колежка разказваше,че нейното ревливичко бебенце се успокоявало от сешоара.Също така заспивало на люлка,която била с батерии и също издавала някакви шумове,но ти пък казваш,че не ще на шезлонга,така че едва ли ще стане с люлката.За шума от сешоара казваше и някой във форума от личен опит,май че Стефи.