0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #920 -: Март 24, 2009, 21:00:45 pm »
Здравейте на всички  в темата.Искам да попитам  слагали ли сте си сами овитрел.Аз  сега разглеждам спринцовката и не мога да разбера дали има игла или не За всеки случай си купих една игла ,ох дали ще се справя.Ама така е като не попитах сестрата.Държа спринцовката в хладилника  и мисля че трябва да  е със стайна температура като си я слагам.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #921 -: Март 24, 2009, 21:08:39 pm »
Аз лично вече 4 пъти си слатам овитрел сама.Нищо страшно няма,не се и усеща,в листовката е обяснено подробно как да си я поставиш.А за стайната температура не знаех,аз вадя от хладилнига и си я слагам.Игличка си има на спринцовката,мъничка е и не се усеща.Просто си взимаш памуче напоено със спирт,дезинфекцираш мястото и бодваш,може в корема,ръката или бедрото където си искаш.Не се притеснявай ще се справиш.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #922 -: Март 24, 2009, 21:21:24 pm »
Благодаря Марина.Четох  листовката но там е описан  момента на инжектиране но не и преди това в смисъл как се маха накрайника и т.н.А за температурата се притеснявам защото когато днес я взех  беше стайна температура и  рядък разтвор , сложих я в хладилника и след 2  часа развора вече е по- гъст .Благодаря ти отново.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #923 -: Март 24, 2009, 21:36:12 pm »
Какво те притеснява,то е капаче,просто го издърпваш,внимателно вадиш въздуха,той е съвсем мъничко и бодваш.Смело действай.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #924 -: Март 24, 2009, 21:45:30 pm »
mari_a Маринка ти е обяснила за поставянето, овитрела си има игличка, няма нужда да слагаш друга. Щом си го държала в хладилник, като го извадиш, подръж инжекцията малко в ръка да се постопли. Успех в процедурата!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #925 -: Март 24, 2009, 21:48:42 pm »
Фибче , за твое успокоение пусни на търсачката "ТТ и прогестерон" , "ТТ след трансфер" и ще видиш , че при всички е така.Проблем е ако мине 38 градуса.
Фаталче,мерси мило,успокои ме а и ТТ падна :D
mari_a Маринка ти е обяснила за поставянето, овитрела си има игличка, няма нужда да слагаш друга. Щом си го държала в хладилник, като го извадиш, подръж инжекцията малко в ръка да се постопли. Успех в процедурата!
Мари,послушай Снежко,и аз като нея правих,не никак страшно!Един път обаче забравих - е не беше най-приятното чувсво :oops:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #926 -: Март 24, 2009, 21:57:12 pm »
 Момичета , след трансфер постоянно ли лежите?  :balk_137:
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #927 -: Март 24, 2009, 22:01:43 pm »
Момичета , след трансфер постоянно ли лежите?  :balk_137:
Аз,почти да :oops:...ами сега ми се е паднало :D,е ходя си по кратки разходки :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #928 -: Март 24, 2009, 22:05:12 pm »
Аз също лежа нон стоп, ставам само за тоалетна и да хапна , но взе да ми става много досадно. Дали не е прекалено?
 Фибче, тези кратки разходки в какво се изразяват?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #929 -: Март 24, 2009, 22:35:14 pm »
Момичета , след трансфер постоянно ли лежите?  :balk_137:

Момичета, не е необходимо да лежите постоянно а само да сте по-внимателни и предпазливи от обикновено:)
Не вдигайте тежко, пропуснете прахосмукачката, не се къпете с вряла вода (аз понеже много обичам да се попарвам:))
За това се сещам сега. Но ако само лежите ще започнете да мислите само дали е станало, ама сега това придърпване какво значи, ама така ли трябва...Нямате нужда от това.

Успех:)
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #930 -: Март 24, 2009, 23:00:59 pm »
Аз също лежа нон стоп, ставам само за тоалетна и да хапна , но взе да ми става много досадно. Дали не е прекалено?
Прекалено е, на мен ми казаха че дори са препоръчителни разходки. Точните думи на доктора бяха, да се възползвам от момента и да правя каквото ми харесва, като избягвам физическо и емоционално натоварване. За мен дългото лежане е емоционално натоварване.
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #931 -: Март 25, 2009, 00:27:12 am »
pop4o , сега разбрах , че утре е Благовещение.
Най - искрено ти пожелавам утре да получиш твоята блага вест ! yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #932 -: Март 25, 2009, 01:56:10 am »
Момичета, един може би малко глупав въпрос. Когато стимулацията започва с блокираща инжекция на 23-24 ден от цикъла, макар и в повечето случаи да имаме почти нулев шанс за естествено забременяване щом се нуждаем от инвитро, как можем да бием инжекцията без да сме сигурни че не е настъпила бременност през този цикъл? Знам, че шансът да забременея естествено е сигурно 1%, но все пак ме гложди този въпрос...
Или ако не си на противпзачатъчни пускаш кръвен тест за бременност в деня на инжекцията за блокаж.


*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #933 -: Март 25, 2009, 02:35:21 am »
Момичета, един може би малко глупав въпрос. Когато стимулацията започва с блокираща инжекция на 23-24 ден от цикъла, макар и в повечето случаи да имаме почти нулев шанс за естествено забременяване щом се нуждаем от инвитро, как можем да бием инжекцията без да сме сигурни че не е настъпила бременност през този цикъл? Знам, че шансът да забременея естествено е сигурно 1%, но все пак ме гложди този въпрос...
Или ако не си на противпзачатъчни пускаш кръвен тест за бременност в деня на инжекцията за блокаж.
Ех, явно не само аз си задавам тези въпроси  :wink: Аз питах за това и ми отговориха, че просто Е2 няма да падне след определеното време. А биенето на блокиращите инжекции не било проблем, т.е. не пречело на ембриона. Обяснявам в цифри - при дълъг протокол (щото само на такъв съм била), почвам с микродози декапептил/диферилин. След седмица изследвам Е2 и ако е под 50 започвам стимулация. Ако има бременност нямало Е2 да падне и ще е високо. Това ми обясниха набързо в клиниката.
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #934 -: Март 25, 2009, 11:12:38 am »
Пожелавам на всички благи вести и Ви честитя днешния празник БЛАГОВОЩЕНИЕ. :)
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #935 -: Март 25, 2009, 12:02:28 pm »
Момичета, един може би малко глупав въпрос. Когато стимулацията започва с блокираща инжекция на 23-24 ден от цикъла, макар и в повечето случаи да имаме почти нулев шанс за естествено забременяване щом се нуждаем от инвитро, как можем да бием инжекцията без да сме сигурни че не е настъпила бременност през този цикъл? Знам, че шансът да забременея естествено е сигурно 1%, но все пак ме гложди този въпрос...
Или ако не си на противпзачатъчни пускаш кръвен тест за бременност в деня на инжекцията за блокаж.
Ех, явно не само аз си задавам тези въпроси  :wink: Аз питах за това и ми отговориха, че просто Е2 няма да падне след определеното време. А биенето на блокиращите инжекции не било проблем, т.е. не пречело на ембриона. Обяснявам в цифри - при дълъг протокол (щото само на такъв съм била), почвам с микродози декапептил/диферилин. След седмица изследвам Е2 и ако е под 50 започвам стимулация. Ако има бременност нямало Е2 да падне и ще е високо. Това ми обясниха набързо в клиниката.

Да, има логика в това обяснение. При първия ми опит, по време на прием на противозачатъчни обаче, имах овулция, а трябваше да ми слагат декапептил депо на 21 ден. В същия този ден имах положителен уринен тест и естествено веднага направих кръвен - категорично отрицателен. Та тогав като рових по чуждестранните форуми ми направи впечатление, че на моичетата по дълъг протокол почти винаги се пуска бета ЧХГ преди поставянето на депо препарат.
Много благи вести да има днес ви пожелавам!
« Последна редакция: Март 25, 2009, 12:10:52 pm от via »


Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #936 -: Март 25, 2009, 12:51:07 pm »
 Момичета, месеца е към своя край! Май ще трябва да се местим в нова :)
Много свикнах с вас !!!

 За лежането след трансфер- категорично съм против !!! Аз през цялото време ходих на работа, само през първите четири дена си бях наложила от работа да се прибирам веднага, като пропусках сбирките за кафенце и винце с приятелки. Моята работа е пред компа, така че не мисля че може да ми навреди, само по лесно се изнизват дните докато чакаш.

Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #937 -: Март 25, 2009, 12:58:05 pm »
Момичета, дано Благовещение донесе на всички нас много благи вести за най-хубавата новина на света! Честит празник!
Попчо стискам палци за теста, дано този светъл празник бъде твоя ден!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #938 -: Март 25, 2009, 12:58:24 pm »
Честито Благовещение!
Аз попитах д-р Стаменов за противозачатъчни - той каза, че ги мрази и не иска да пия такива :) И аз ги мразя, съгласна съм. Той иска на 24-ти ден от цикъла да сложа блокиращата инжекция. И аз си мислих, че може да пусна едно ЧХГ същия този ден за всеки случай, а може и да го питам, защото той все пак нищо не ми е казал. А и този месец много ме боляха яйчниците около овулацията, току виж съм пукнала фоликул (което рядко ми се случва).
А при предното ми инвитро наистина бях на противозачатъчни преди инжекцията и бях спокойна. Сега много ме гложди тази мисъл, макар и да имам минимални шансове за естествено забременяване.


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: ИНВИТРО /ИКСИ -февруари 2009г-март 2009г
« Отговор #939 -: Март 25, 2009, 13:01:30 pm »
Момичета, моля да не бързате с пускането на нова тема. Има такава от 18-ти. Заключила съм я, защото и беше рано. Ще я отключа на първи. Нека не се дублират теми.
И недейте да лежите нон стоп, че това най-вероятно ще ви изнерви допълнително.  Не че аз правя кой знае какво, но си готвя, разхождам се по малко, пазарувам - дребни работи и така.
Успех!

п.п. не бързайте с тестовете, още повече уринарните.