0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #40 -: Юли 17, 2012, 16:59:27 pm »
Лисе, тати също е кукудиу. И освен това решава всички проблеми. И присъства навсякъде, където възрастните са пропуснали да го споменат. Например песничката „Зайченцето бяло“ завършва така:
....отишло при Зайка,
свойта мила майка
- и пи тати
А приказката за работна Мецана има следния край:
- и Меца гохила, гохила и изгоуяа огиня (гогвила, готвила и ѝ изгаснал огъня) и мичетата спът гуадни. И тати Мечо додил и сгохиил и наханил мичетата и сожиу ги да спът.
Аз му разправям на моя мъж да почне да готви, ма той са опъва. :lol:
« Последна редакция: Юли 17, 2012, 17:01:53 pm от Pesheck »
*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #41 -: Юли 17, 2012, 17:00:19 pm »
Лис,при Иван този интерес все още е факт но определено по рядко се сеща.Но някакси по мъжки му е "захвата" и играта вече.Също като откри преди година, че има и главичка чурката му доста се заиграваше.
А за четенето на книжки,аз чета от около втората годинка всяка вечер и на обяд съботите и неделите.Дори и като сме на палатки пак се чете,няма отърване.Винаги е само една приказка,гася крушката и сън.Бързо ни омръзват обаче и през седмица две се купува нова.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #42 -: Юли 17, 2012, 17:39:43 pm »
Лисе, прегледа е толкова щателен, че добрата Мишка в мен която е в пълна нирвана
не успява да обори лошата и Калина си понася достойно буботене!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #43 -: Юли 17, 2012, 20:46:59 pm »
Аз пък не знам дали да се притеснявам, но Стефан определено не се кефи, че е момче. Говори в женски род за себе си, реших, че е защото кака му говори така и реших, че ще го израсте. Но напоследък като си говорим, че той е момче и ще стане мъж и татко, той казва, че иска да стане майка и не е момче. Обяснявм, че съм искала момченце и момиченце и той е мойто момченце, но той не иска и да чуе. Донякъде си го обяснявм, с факта че е привързан много към мен, и не иска много баща си, той пък все го дразни и се държи като третото дете в семейството, та се чудех, при някой с по голямо момиченце и по малко момченце как стоят нещата.

Иначе за пишката има навика да ме вика и да казва, "мамо, пишката ми се вдига", викам занимавай баща си с тия неща ;), и баща му му вика да се радва, че се вдига, когато не се вдига тогава е лошо  :lol: ;)

И да пусна оставащите повтарящи ми се стикери: 27, 38, 39, 44, 61, 64, 88, 143, 144, 154, 156, 159, 166, 169, 182, 192, 194, 199

Стеф, благодаря за стикерите :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #44 -: Юли 17, 2012, 23:05:24 pm »
....

Можеш ли да ми заделиш и тези трите:44,  88, 154  :)
nikitali, Sevi, благодаря ви момичета.
silvi4ka, сега ще ти пиша на лични :)

Относно темата за мъжките атрибути и Марто е на тази вълна.
Понякога ръката му все там и ми вика  - Стана ми голямо пишето.
Ми то как няма да стане..... :):):)

Надявам се да мине и това скоро, че това ми е най омразния мъжки жест...или как да го кажа - да си наместват атрибутите както си ходят по улицата и т.н.

Иначе сме здрави...засега.
Все още неприети на държавна градина,
надявам се да ни огрее септемврийския прием.
От около два месеца започнах да ходя на народни танци. Голямо скачане пада и
съм много доволна. Разтоварвам се, когато съм в залата :)

*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #45 -: Юли 17, 2012, 23:47:30 pm »
Здравейте  :D

Темата е много приятна, веселка  :lol:

Блек роуз, стискам палци за градината.

Лисе, и си истинска фурия, браво!



Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #46 -: Юли 17, 2012, 23:56:01 pm »
Ох, със сълзи се смях :lol:

Джаме, ама много те моля, не сецвай на детето интересът към анатомията, може да стане следващият брилянтен хирург! Яденето не е важно, аз също не помня какво ям :wink: :wink: Както ти казаха - за маловажни неща не го търси.

С тези мъжките истории...тъкмо щях да се оплаквам. Ники не казва нищо, но все там му ръката и преди седмица се беше позабелил, а онзи сен като реших да видя до къде е стигнал натиснах и се чу 'пук" и вече е тотално забелен.
И сега въпрос номер едно:

Трябва ли да е точлкова червено бре? Ма то на извънземно мяза, наистина 8O 8O

Въпрос номер две - с вода ли се мие само? Таткото ме отряза по тези въпроси и каза да си гледам форумите :oops:

Въпрос номер три - струва ми се, че леко го понаболява днес, то е и нормално все си мисля. Колко време ще стои червено и колко време още ще се пипа?
[/url][/url]
*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #47 -: Юли 18, 2012, 00:07:10 am »
Мими, ти си по хитростите.  :lol: Мен ме юркат по всяко време на деня да чета книжки.

Лис, и мен ме информират, че пишчо бил станал голям, но аз казвам "добре" и той продължава с друго занимание. Не мисля, че прекалява с интереса си Дани. Ще отмине.

ел, лек път! Сигурно ще имате да пътувате 24 часа.

Мише, у нас нямат мераци да ме преглеждат, но няколко пъти се опитва да ме дърпа за носа, а аз го отрязвам. Онзи ден ми вика - тати - може, мама - не. Ами, който се оставя да му дърпат носа. При мен не минават тези номера.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #48 -: Юли 18, 2012, 06:51:00 am »
И да ви кажа, не е зле детето да е наясно как се казват животните и децата им. Но бъдете готови да чуете:
- Мамо ти си пасе (прасе)
- Не съм бе мамо, не съм прасе
- Не не, ни уъжи чи ни си пасе, пасе си.
Ха ха ха. А у нас пък Ивана за пореден път беше разсипала нещо и аз  ядосано заявих „виж се какво си прасе“. От тогава на няколко пъти сочи към каквото е разсипала и ми казва „Мана пе“ (превод:  Ивана е прасе).:-) Та така... научих детето да си вика само, че е прасе :-).

Джам, знам че е малко детето, но щом е любознателно за тези неща, аз поне бих му поддържала този интерес,докато го има. Имах една преподавателка, която ни разказваще за 6 годишната си дъщеря как отишли те на гости на друго детенце, чиито родители били набожни. Детенцето паднало потекло му кръв от коляното и след малко като му минало казало на дъщерята на моята преподавателка: -Виждаш ли , Бог напраив така, че да ми спре кръвта.“ А онова отговорило „-Не мисля, че е от Бог, мисля, че ти е от тромбоцитите“ :-). Та и твоят син май ще е така.


  
*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #49 -: Юли 18, 2012, 12:53:45 pm »
И сега въпрос номер едно:

Трябва ли да е точлкова червено бре? Ма то на извънземно мяза, наистина 8O 8O

Въпрос номер две - с вода ли се мие само? Таткото ме отряза по тези въпроси и каза да си гледам форумите :oops:

Въпрос номер три - струва ми се, че леко го понаболява днес, то е и нормално все си мисля. Колко време ще стои червено и колко време още ще се пипа?
Червеничко си ставаше да,че и кръв имаше по някога.Отминава за около 3-5 дни и понаболяваще ако е позабелено повечко.Аз капвах по малко реванол на забелена чурка след измиване вечер.
Сега и аз да попитам нещо.Предстои ни ходене до Велинград на почивка.Някой може ли да ме ориентира за по-бърз и с по-малко дупки път от Пловдив към Велинград.
Вени дано от другия месец се включа и аз.Как са ми на сърце тия народни танци....Само да не се откажеш докато се наканя и аз. 
« Последна редакция: Юли 18, 2012, 12:58:07 pm от Mimi. »
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #50 -: Юли 18, 2012, 14:42:17 pm »
jasmin_veni, шапчица с риванолче, когато позволи. Ще мине, не е нормално все да е червено. Но за да не зарастне пак, сега трябва да забелвате поне веднъж дневно, внимателно, защото си го боли. Може да използваш момента да обливаш с водичката от сварена смрадлика. Сега поне по-лесно ще се хигиенизира, та всяко зло за добро. При всяко къпане, забелваш и обливаш с водичка, това е всичко. Понякога се събира беличко (смегма), обливаш по-обилно да се махне. Т'ва са тайните на мъжкия тоалет, не знам защо татко му се свени толкова да обясни. У нас нашия тате го правеше, докато младежа не се научи сам.

Лис, нормален е този интерес към гениталиите, баш на вашата възраст се почва. Попрочетох какво казват по въпроса д-р Додсън ("Изкуството да бъдеш родител") и още едни френски лели ("Първите 7 години") - та всичките твърдят, че не бива да се пресича този устрем да се самоопознават. Но може да се каже "Разбирам, че ти е приятно, така е при всички мъже, които после ще станат татковци. Може да го правиш, когато си сам, но другите хора се смущават, така че не го прави пред тях и не позволявай на друг да те пипа. Пишокът си е само твой. А сега ела да направим нещо друго"... и отвличаш вниманието с нещо любимо. Не помня точно какво съм казала навремето, но в общи линии съм спазвала точно това поведение. Период е, после друго им става по-интересно и така. И при нас Диманка посягаше да изучава, просто й казах да не пипа, защото може да нарани  бате и бързо й мина меракът. А, също пишеше, че момиченцата може несъзнателно да се чувстват непълноценни или даже да завиждат, че не могат да пишкат прави, тогава може да се каже, че само те пък могат да имат бебета, като порастнат и затова са много специални. При нас не е имало ревност, за бебетата сме обяснявали май малко по-късно.

Гери, Додсън специално пише, че понякога на момченцата им е по-трудно да се идентифицират като мъже, защото просто прекарват много повече време с майка си или други жени. Не е тревожно изобщо на вашата възраст. Би помогнало, ако тате прекарва повече "само мъжко" време с момченцето, както и ако получава специална похвала за всяко "мъжко" нещо което е направил - например не се е разплакал, макар да се е ударил; много хубаво е сглобил количка или развъртял болт, кавалерски е държал вратата на кака си ...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #51 -: Юли 18, 2012, 14:45:25 pm »
мармотче, страхотна си! Ако не знаех какво работиш, щях да си помисля, че си детски психолог.  :)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #52 -: Юли 18, 2012, 14:54:05 pm »
мармотче, страхотна си! Ако не знаех какво работиш, щях да си помисля, че си детски психолог.  :)

 :good_post: Права си Дес, деликатна и безценна!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #53 -: Юли 18, 2012, 14:55:54 pm »

Сега и аз да попитам нещо.Предстои ни ходене до Велинград на почивка.Някой може ли да ме ориентира за по-бърз и с по-малко дупки път от Пловдив към Велинград.
Вени дано от другия месец се включа и аз.Как са ми на сърце тия народни танци....Само да не се откажеш докато се наканя и аз. 
[/quote]

Пътят в момента е само един - през Пещера и Батак. Този през Пазарджик е затворен. Но на пътя е правен ремонт и лошите участъци са много малко. Приятна почивка, ние скоро се завърнахме от там.


*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #54 -: Юли 18, 2012, 16:01:05 pm »
Ооо, и Боби го мина този период. За съжаление точно в този период беше тържеството в детската градина  :lol: Страхотно казано стихотворение с ръце в ..гащите  :lol: :lol: :lol:
Аз като Мармотче обясних, че тези неща са прекалено интимни и не се правят пред хората и задължително после ръцете се мият, че този момент го пропускаше :lol: :lol:
Иначе Боби е много далеч от забелването, но му прави впечатление и онзи ден ми каза, че му се показвали червата  :lol:

Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #55 -: Юли 18, 2012, 16:33:36 pm »
Мерси за отговорите.
Ще промивам с риванол.

Таткото не се свени, страх го е, че ще осакати детето нещо :? В нас само аз давам лекарства, промивам рани, слагам лепенки и всякакви домашно-медицински интервенции, че тати го е страх да не се счупи детето :lol:
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #56 -: Юли 18, 2012, 16:35:27 pm »
Би помогнало, ако тате прекарва повече "само мъжко" време с момченцето, както и ако получава специална похвала за всяко "мъжко" нещо което е направил - например не се е разплакал, макар да се е ударил; много хубаво е сглобил количка или развъртял болт, кавалерски е държал вратата на кака си ...
Надявам се Елена да се включи, но до колкото аз знам  да се възпитава „мъжкото“ вече е отречено. Много мъже имат психически проблеми, понеже се спират да изразят какво им е, а трябва да се държат „мъжки“.  Децата сами си се индентифицират към пола, към който принадлежат, без специално обучение по мъжественост и женственост. Да прекарва повече време с баша си естествено е добре, но това с похвалите за „мъжите“ неща според мен е доста опасно.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #57 -: Юли 18, 2012, 16:53:00 pm »
във връзка с горния постинг за мъжкото и женското...

вчера една колежка ми разправяше какво й обяснявал детския психолог по повод възпитанието на 3-годишната й дъщеря. трябвало, според психолога, майката да играе доброто ченге - само да ласкае, да хвали, да гушка и утешава, да служи като опорна скала за детето. а бащата трябвало да бъде изграждан като образа на авторитета, на строгия, на този, който разрешава или забранява нещата, на този, който определя и налага наказанията, ако има такива. ако не се изградяло такова разделение на ролите, според психолога, в главата на детето щяло да настъпи голямо объркване и да има сериозни последици върху развитието му.

сега... аз не съм психолог по образование, нито кой знае какъв любител на тематиката. но като любител на аналитичното мислене, намирам такава теза за много погрешна. най-малкото, детето няма как да се обърка, ако не се срещне в живота си с точно определен модел, защото то няма предварителни очаквания за даден конкретен модел. то възприема модела, който му налагаме ние. и в тази връзка ми се вижда отвратително налагането на горния модел и много, много вредно. мисля, че както в едно съвременно семейство имаме равноправие на двамата партньори, така трябва да го има това равноправие и при възпитанието на децата. както майката, така и бащата трябва да бъдат и утешители, и приласкаващи, и строги, и наказващи - според нуждата и ситуацията.

за мен, описаният от психолога модел е стар и отразява разбиранията на едно исторически изчезнало патриархално общество, в което само бащата работи, той издържа семейството и съответно - има най-голяма тежест във вземането на решенията.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #58 -: Юли 18, 2012, 16:53:35 pm »
И Тео е впечатлен от мъжката си анатомия. Не обръщам внимание и не правя забележки.

Сблъсквали ли сте се с т.нар. психогенен запек при 3г. дете? На колежка детето не ходи до тоалетна по 5-7 дни. Казва, че не е запечен, няма рагади и др. проблеми, а просто не иска да ака. Четох из гугъл, но не намерих много подходи за преодоляване. Ако сте се сблъсквали с добра литература по въпроса ще ми е добре дошла. Както и ако имате идея с какъв специалист да се консултира, защото диагнозата е на педиатъра, който не е препоръчал друга консултация или изследвания.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Седмица 16. 07. 12 - 22. 07. 12 - седмица на Горещниците
« Отговор #59 -: Юли 18, 2012, 16:57:48 pm »
Боби, аз не съм съгласна с теб, ама никак!
И кое е опасно според теб? Аз нищо опасно не прочетох в поста на Мармотче.
Напротив даде отговори и на няколко мои въпроси!
У дома имам момиче диво и безразсъдно/безстрашно за три момчета
и юнак притеснителен и плах/страхлив, колкото малък заек!
Опитвам се от нея да извадя женствеността, като наравно с това
да запази упоритостта и смелостта си, а в него провокирам
борбеност за да преодолява плахостта си!

...пиша един пост по 100 минути....Джам и аз мисля като теб!

 

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)