0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #260 -: Юли 02, 2010, 22:34:38 pm »
kumba: наистина ти желая много,много късмет. Стискам палчета и на краката
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #261 -: Юли 03, 2010, 14:15:44 pm »
всичко свърши болезнено и категорично с уринарен тест на 9 ден след бластоцист трансвер - - - - - - - - - - - - - - боли ме толкова много ме боли но доктора иска да изчакаме до понеделник и да повторим теста има ли смисъл въобще??? то поне да
имаше бледичка втора чертичка, но уви и 2 опит завършва безславно това е от мен  :balk_146: пожелавам повече късмет на чакащите
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #262 -: Юли 03, 2010, 14:39:33 pm »
kumba съжалявам но направи пак теста след ден два може да не е отчел теста като си 9ден
Момичета да ви питам нещо на 25,06 видяхме едно плодно сакче и преди прегледа и след това от  време на време ме наболяваше корема /като преди цикъл/ док каза че е нормално но от вчера  не ме е болял дали е нормално  :oops:
« Последна редакция: Юли 03, 2010, 14:45:30 pm от marykol »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #263 -: Юли 03, 2010, 15:12:18 pm »
Кумба, аз мразя уринарни тестове, наистина ли няма къде да пуснеш кръвен, по-голям град наблизо!?
Аз вярвам само на такъв, не се отчайвай, цикъл нали няма!?

marykol, матката се разтяга, започват и други промени !
Само спокойствие до другия преглед!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #264 -: Юли 03, 2010, 15:34:52 pm »
Кумба, ако тестът е Шуърчек, много вероятно да не отчете. Ако намериш някой евтин за 1-2 лева е по-вероятно да покаже. На мен ми показа едва забележима втора черта на 14 ден след овулация при ЧХГ 35 и бяха 2 точици в матката на прегледа след седмица. Ако се е захванало 1 ембрионче, тестът може още да не го хване. Направи кръвен или уринарен след 1 ден. Успех!
marykol, аз имах точно такива болки в началото и гинекологът ми каза, че не е  хубаво да ги има, предписа Нош па или Папаверин 3х2. Имай си някое от тези лекарства винаги под ръка и пийвай по 2 ако усетиш такава болка.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #265 -: Юли 03, 2010, 16:34:21 pm »
Благодаря ви момичета - нямам все още кървене но коремът ме боли така като че ще ми дойде но точно днес вече тези болки ги няма. Не ме болят нито са ми напрегнати гърдите, въобще незнам дали трябва да имам някакви симптоми или не. Теста наистина беше Шуар Чек но все пак ........... Благодаря че ми вдъхнахте искрица надежда и в понеделник ще отскочим до Варна за кръвен тест ако все още не ми е дошъл цикала. 
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #266 -: Юли 03, 2010, 18:15:01 pm »
kumba горе главата,ти какво искаш да ти проличи и по големината на корема ли?Не забравяй че има момичета родили живи и здрави бебчета и след 0.00 кръвен тест. osi_9 osi_9 osi_9
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #267 -: Юли 05, 2010, 17:45:41 pm »
това е вече наистина се свърши имам вече и кръвотечение освен няколкото отрицателни теста съжалявам толкова много  :( какво да правя сега незнам явно не могат да се имплантират къде да търсим причината иначе всичко е наред оплождат се развиват се и до там - умирам толкова голяма болка изпитвам как ще издържа за за следващия 3 опит - психически и финансово незнам. благодаря ви наистина пожелавам много много късмет на всички целувам ви 
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #268 -: Юли 05, 2010, 22:35:09 pm »
към kumba : Не се отчайвай. И аз съм в твойта групичка на неуспелите. Отрицателен тест имам днес на 11 ден от трансфера- 3-ти опит. Малко сълзи, малко съжаление, малко отчаяние. Неизбежно е според мен като видиш минуса, но събирам сили за напред.
Сега да си починем психически лятото, да съберем енергия и позитивизъм и да продължим да се борим есента.
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #269 -: Юли 05, 2010, 23:14:21 pm »
към kumba : Не се отчайвай. И аз съм в твойта групичка на неуспелите. Отрицателен тест имам днес на 11 ден от трансфера- 3-ти опит. Малко сълзи, малко съжаление, малко отчаяние. Неизбежно е според мен като видиш минуса, но събирам сили за напред.
Сега да си починем психически лятото, да съберем енергия и позитивизъм и да продължим да се борим есента.
съжалявам толкова много, прегръщам те силно и наистина битката е загубена но войната не е, ще съберем сили ще вдигнем глави и ще продължим ще се борим докато успеем прегръщам ви силно мили момичета!!!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #270 -: Юли 06, 2010, 08:22:28 am »
kumba, bgpetya, много съжалявам за отрицателните резултати, но не се предавайте. За да има неуспех, значи има и причина - просто трябва да бъде открита. Говорете с доктора, проверете всичко отначало, дали не пропускате нещо - цветна снимка, хормони, спермограми, SDI... Някои изследвания може и / или трябва да се повторят, за да се открие причината. Не бързайте със следващ опит, потърсете второ или трето мнение и тогава пробвайте пак! Може да има забавяне, но в крайна сметка, резултатът е по-важен.

Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #271 -: Юли 06, 2010, 09:32:47 am »
благодаря за подкрепата cambozzola. При нас проблемът излезе наяве: ембрионите ни стопират развитие на 3 ден (когато трябва да заработи ДНК на ембриончето - доколкото мога да го обясня). Така, че ще търсим разрешение и допълнително мнение в тази посока.
Ще имаме и подробен разговор с доктора като се върне.
Но продължавам да вярвам, че ще стане.

Успех на всички момичета!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #272 -: Юли 07, 2010, 10:50:10 am »
Bgpetya как разбрахте че ембрионите спират развитие? аз имам един мисед аборт /спряло развитие/ и едно неуспешно икси и се чудя дали не е там причината. просто за да знам и да настоявам пред доктора за някакви изследвания ако се налага. 
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #273 -: Юли 07, 2010, 11:13:09 am »
Здрасти petranka2002,
Oплождат се всички яйцеклетки (за пример в този последния опит имах извадени 25 фоликула- 24 оплодени (INF)). На 2-ри ден 24 се бяха разделили на 2 клетки. На трети ден само 2 разделени на 6 клетки, 2 на 5 клетки. Всички други си останаха на 2 клетки, което практически е стопирано развитие.
При първия опит въобще не стигнахме до трансфер, а във втория оцеля един ембрион,който трансферирахме на 6-ти (беше с много малък потенциал според док.).
Въобще не съм стигала до положителен тест някога.
И в трите опита на 3 ден повечето ембриончета спират да се развиват.

Ще говорим с д-ра като се върне от отпуска.
Ще ми бъде интересно вие какво сте говорили с док. и какви изследвания ви препоръчва. Ако искаш ми пиши на лични за да не спамим темата.

Стискам палци да открие верния път за всички ни.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #274 -: Юли 07, 2010, 14:28:31 pm »
bgpetya, всеки път ли вадите толкова много яйцеклетки?
Трансфер на по-ранен етап?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #275 -: Юли 07, 2010, 15:03:09 pm »
Evro,
първия път- дълъг протокол : 15 извадени; 10/11 (не си спомням точно колко) оплодени; 0 оцелели до 5 ден - всички с много фрагментации ; съответно без трансфер
втория път- къс протокол : 8 извадени; 7 оплодени; 1 оцеляла , достигнала бластоцист на 6 ден трансфер и 0.00 кръвен тест.
трети опит- ъдлъг протокол -25 извадени; 24 оплодени; 4 оцелеи до 3 ден.Трансфер на 3-ти ден. Кръвен тест на 11 ден- 1.6
Докторът искаше и тртия път да чакаме до 5 ден за да види дали ще се случи по същия начин, но ги върнахме на 3-ти, то 20 бяха стопирали и вече се видя, че е същия проблем както миналите пъти.

Това е! Сега просто не знам как ще продължим, но се надявам да намерим правилния изход.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #276 -: Юли 08, 2010, 08:40:56 am »
bgpetya, какво казва докторът по отношение на причината за тези резултати? Някакви предположения? Какво смята да правите натам?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #277 -: Юли 08, 2010, 10:47:19 am »
cambozzola,доктора каза, че е някакъв фин проблем в ДНК на ембриончето (не се знае къде е проблема в мен или в мъжа ми). И двамата имаме чисти генетични изледвания, ДНК франгментация и SDI тест добър. Чакахме и този път да видим дали ще реагират по този начин ембрионите. Уви, случи се същото, но доктора в момента е в отпуск. Ще се видим септември и ще поговорим. Ще ви пиша. А пък аз се чудя междувременно дали не може да пусна някакви изледвания. Ще съм на преглед при д-р Димитрова и ще я попитам.
Ако вие можете да ме насочите, ще съм благодарна.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #278 -: Юли 08, 2010, 14:37:01 pm »
Петя, три процедури показват едно и също въпреки различните протоколи, не знам малко или много е това...
ПКЯ имаш ли, инсулинова резистентност, на колко години си?
Регираш прекрасно на стимулациите, всъщност с колко единици сте били на всяка процедура? При тази последната е ясно че няма как добавения ФСХ да "изхрани" 25 броя до зрялост.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 3
« Отговор #279 -: Юли 08, 2010, 15:08:22 pm »
към evro:
Не нямам ПКЯ. На 35 години съм.
Инсулинова резистентност не съм изследвала.
Първия път стартирахме с 450 Гонал за 3 дни, после намалихме на 300 гонал, 300 меногон, но бявно нарастваха фоликулите и стимулацията беше почти 14 дена. Почти всички ембриони бяха с много фрагментации
втория път бяха по 300 гонал; 300 меногон, към края ги намалявахме за около 11 дни стимулация. Фрагменциите пак ги имаше.
а сега стартирахме с 300 гонал,и намалихме на по 150 гонал; 75-150- меногон - за 10 дни. Имаше и с много, и с малко фрагментации. Като този път ем дозите бяха по-малко, ем имаше доста фоликули.
И доктора каза, че реагирам добре на стимулациите.Аз се притесних именно от това, че ембриончетата се развиват по един и същи начин.