0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    нова

моля за разяснение!
« -: Октомври 06, 2007, 17:55:44 pm »
Здравейте, изследвах си хормони по препоръка на д-р Тодорова и се оказа, че ДХЕА-С е доста завишен - 575 при норма до 370. Някой има ли представа защо се е получило това и най-вече - как се лекува?
Много благодаря на всички!
Re: моля за разяснение!
« Отговор #1 -: Октомври 06, 2007, 18:50:34 pm »
А консултира ли се с твоят лекуващ лекар,той би трябвало да ти разясни,аз не съм наясно с това изследване ,но нека момичетата които имат идея се включат.
Re: моля за разяснение!
« Отговор #2 -: Октомври 07, 2007, 09:11:38 am »
Здравей, регистрирах се, че иначе не разбрах как мога да ти отговоря.
Утре ще търся доктор Тодорова, затова засега нямам никаква представа тя какво би ми препоръчала.
Интересно ми беше дали и ма и други момичета с такъв проблем и дали са се избавили от него.
Благодаря ви за отговорите.
*
Re: моля за разяснение!
« Отговор #3 -: Октомври 07, 2007, 14:10:08 pm »
АМи доколкото zнам, това е хормон, който понякога е отговорен zа по силното окосмяване при жената. Но как се лекува, не мога да ти кажа. Сподели тук какво ти е каzала др. Тодорова.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: моля за разяснение!
« Отговор #4 -: Октомври 07, 2007, 15:36:04 pm »
Здравейте, изследвах си хормони по препоръка на д-р Тодорова и се оказа, че ДХЕА-С е доста завишен - 575 при норма до 370. Някой има ли представа защо се е получило това и най-вече - как се лекува?
Много благодаря на всички!
само  ДХЕА-С  ли ти е завишен???
DHEAS е съкращение за дехидроепиандростерон-сулфат или както разбираш от това сложно име е вид мъжки хормон. Увеличението му е резултат от свръх продукция от надбъбречните жлези. И в такъв смисъл е важен. Повишената секреция на мъжки хормони може да стане от яйчниците или от надбъбречните жлези. Важно е да се знае откъде за да може да се приложи някакво лечение.
андростендион и SHBG, 17-ОН прогестерон..тестостерон.......изследвала ли си ги???
Не се шашкай.......д-р Тодорова е страхотен лекар и си знае работата! :D :D :D
Re: моля за разяснение!
« Отговор #5 -: Октомври 08, 2007, 10:30:48 am »
Здравей Ади,

Благодаря ти за отговора. Тестостеронът ми е в норма, а другите 2 хормона, които изреждаш, не са ми назначени и затова не съм ги изследвала. Може би д-р Тодорова ще ме прати и за тях.
А как се разбира дали от яйчниците, или от надбъбречната жлеза, се отделят в повече мъжки хормони?

 :thankyousign:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: моля за разяснение!
« Отговор #6 -: Октомври 08, 2007, 21:19:54 pm »
Здравей Ади,

Благодаря ти за отговора. Тестостеронът ми е в норма, а другите 2 хормона, които изреждаш, не са ми назначени и затова не съм ги изследвала. Може би д-р Тодорова ще ме прати и за тях.
А как се разбира дали от яйчниците, или от надбъбречната жлеза, се отделят в повече мъжки хормони?

 :thankyousign:
изследват се и андростендион и SHBG, 17-ОН прогестерон.по тези стойности става ясно каде е проблема.
Re: моля за разяснение!
« Отговор #7 -: Октомври 09, 2007, 12:27:38 pm »
Ади,а за какво точно говори завишеният SHBG?При мен другите хормони бяха наред,но този завишен.Вярно ли е,че говори за поликистоза?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: моля за разяснение!
« Отговор #8 -: Октомври 11, 2007, 07:06:33 am »
Ади,а за какво точно говори завишеният SHBG?При мен другите хормони бяха наред,но този завишен.Вярно ли е,че говори за поликистоза?
И при мен преди време  SHBG беше леко завишен и съотведно тестостерона беше на долна граница.Тези 2 хормона са пропорционално зависими.Лично аз съм с лека поликистоза на единия яйчник.,но немисля че поради тази причина ми е леко завишен  SHBG. :D
Re: моля за разяснение!
« Отговор #9 -: Октомври 11, 2007, 10:19:31 am »
а аз продължавам с изследванията на хормони от надбъбречната жлеза. установи се, че проблемът е от там, не от яйчниците. засега няма окончателно поставена диагноза и лечение, но ще пиша пак, за да е от полза на момичета, които се сблъскат със същия проблем.
Re: моля за разяснение!
« Отговор #10 -: Октомври 11, 2007, 11:52:26 am »
Ади,благодаря за отговора!