0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Празни фоликули
« -: Май 24, 2010, 19:58:50 pm »
 Здравейте ! Днес ми беше пункцията и резултата е катастрофален - само 3 яйцеклетки. По време на стимулацията имах 11 фоликула , за един докторът се съмняваше , че е кух.

При предното ИКСИ от 13 фоликула извадиха 7 яйцеклетки ,останалите 6 също са били празни.Времето между двете ИКСИ-та е 1 година и 2 месеца.
На някой случвало ли се е такова нещо? На какво би могло да се дължи това?
Сега  бях на Синарел 2 х 1 впръскаване 100 Пурегон и 150 Мерионал на ден. На почти 28 години съм. По принцип сме с мъжки фактор.
Пия хранителни добавки - селен, Омега 3 , преди опита през месец пиех Геритамин , фолиевата киселина не съм я спирала от години.
Месец преди ИКСИ-то имах 5 антрални фоликула в единия и 7 - в другия яйчник. ФСХ-то е било малко над 10 и е изследвано между 2 опаковки Диане 35.
 Извинявам се за хаотичното писане , но ми е много объркано в момента.
 Много ви моля , дайте мнение какво да предприема!
« Последна редакция: Май 24, 2010, 20:09:28 pm от fatalwoman »
Re: Празни фоликули
« Отговор #1 -: Май 25, 2010, 09:26:30 am »
Здравей, мила!
Много неприятно... Според мен, лично и непрофесионално мнение, знаеш, проблемът е в стимулацията - нещо не си отговорила читаво. ФСХ-то не знам доколко е достоверно след прием на Диане. Лично аз след противозачатъчни го давах към 11. Без противозачатъчни - 4. Така че... Може и това да оказва влияние на отговора при стимулация. Не ми изглежда като проблем с ЯР, заради антралните фоликули. На твое място бих променила подхода към стимулацията - първо: без противозачатъчни. Второ: смяна на медикаментите.
Иначе, не мисля, че има място за отчаяние на този етап. Как са трите яйцеклетки? Оплодили ли са се? Нали знаеш, че и 1 ембрионче може да е твоето?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Празни фоликули
« Отговор #2 -: Май 25, 2010, 11:39:01 am »
Фаталче и аз съм като теб!
Образувах 13 фоликула от които извадиха само 4 яйцеклетки. Оплодиха ги ИКСИ. На 3ти ден имах 3 ембриона разделени на 8 и 1 на 6 с фрагментации.
Моят протокол беше доста неприятен. Аз бях 3 месеца на Золадекс без цикъл. Използвахме последната 3тата инжекция Золадекс за блокаж и 14 дни след нея запонахме стимулацията. Първите 5 дни бях на Гонал 150. После добавиха Меногон 225 и последните 5 дни от стимулацията ми бях на Гонал 300 + Меногон 300.
Самият доктор също беше много очуден от бройката на яйцеклетки. По принцип моята стимулация вървеше много трудно защото доктора смята че съм била доста блокирана от Золадекса.
що се отнася до бройака яйцеклетки аз си мисля няколко неща - неправилна стимулация, ендометриозата е разгонила фамилията на яйчника, ПКЯ.

В крайна сметка онзи ден ми трансферираха и 3те ембриона и сега се моля да се закрепят!

Успех и не се отчайвай! И един ти е достатъчен въпреки че аз съм сигурна че ще са повече от 1.

Да допълня че моите антрални фоликули Януари месец бяха по 16 на яйчник.
*
Re: Празни фоликули
« Отговор #3 -: Май 25, 2010, 13:55:34 pm »
Фаталче, и аз мисля, че не е в теб проблема, а в неподходящата стимулация.
Нали знаеш, че ФСХто може да варира и се влияе от противозачатъчните, така че не го мисли. Имаш и приличен брой антрални фоликули. Изследвала ли си АМХ и Инхибин?

Стискам палци да са се получили 3 прекрасни ембриона! Качеството е по-важно от количеството!
Re: Празни фоликули
« Отговор #4 -: Май 25, 2010, 15:18:14 pm »
Аз също бях така, 11 фоликула 4 яйцеклетки, три ембриона, нулева имплантация.
Сега съм на прага на втори опит и ще ми сменят протокола, защото не съм отговорила добре.
Така, че смяна на лекарствата май трябва.
*
Re: Празни фоликули
« Отговор #5 -: Май 25, 2010, 15:24:51 pm »
При мен беше така:
Пунктирани 11 фоликула. 6 зрели яйцеклетки, върнати 3 ембриона, захванат 1 и успешна бременност.
В интерес на истината не съм се замисляла защо се е получило така, след като видях 2-те чертички?!

Какво е мнението на лекаря ти?
Re: Празни фоликули
« Отговор #6 -: Май 25, 2010, 15:30:58 pm »
fatalwoman, и аз имах празни фоликули. Не знам точно колко, защото поради трудната  и невървяща стимулация, спрях да ги следя. Но да бяха по 4-5 от яйчник. Сумарно след пункцията излязоха 5 яйцеклетки, петте оплодени икси, 3 трансферирани ембриона и две точки на ехографа.
Последното ти го пожелавам от все сърце!

Не познавам твоя случай, ще споделя особеностите при мен. Правих стимулация по дълъг протокол, през цялото време ми беше много нисък естрадиола, въпреки че на ехографските прегледи се виждаха доста фоликули. Лигавицата ми беше тънка. Естрадиолът дръпна нагоре може би два, три дни, преди пункцията, последно беше 1490. Не съм търсила обяснение, за мене си е от блокажа с диферилин и противозачатъчни.
Re: Празни фоликули
« Отговор #7 -: Май 25, 2010, 18:42:38 pm »
Много ви благодаря , момичета!
 Ембриоложката днес ми се обади и каза , че двете яйцеклетки са се оплодили и започват да се делят, третата е оплодена , но изостава. В крайна сметка утре съм на трансфер на двечките ,а третата е под въпрос.
  Дано да не се налага да правя друг опит.
 Оставам с впечатлението , че този протокол не е бил подходящ за мен, или така ми е по - добре да си мисля.
 
Re: Празни фоликули
« Отговор #8 -: Май 25, 2010, 21:20:31 pm »
Здравейте ! Днес ми беше пункцията и резултата е катастрофален - само 3 яйцеклетки. По време на стимулацията имах 11 фоликула , за един докторът се съмняваше , че е кух.

При предното ИКСИ от 13 фоликула извадиха 7 яйцеклетки ,останалите 6 също са били празни.Времето между двете ИКСИ-та е 1 година и 2 месеца.
На някой случвало ли се е такова нещо? На какво би могло да се дължи това?
Сега  бях на Синарел 2 х 1 впръскаване 100 Пурегон и 150 Мерионал на ден. На почти 28 години съм. По принцип сме с мъжки фактор.
Пия хранителни добавки - селен, Омега 3 , преди опита през месец пиех Геритамин , фолиевата киселина не съм я спирала от години.
Месец преди ИКСИ-то имах 5 антрални фоликула в единия и 7 - в другия яйчник. ФСХ-то е било малко над 10 и е изследвано между 2 опаковки Диане 35.
 Извинявам се за хаотичното писане , но ми е много объркано в момента.
 Много ви моля , дайте мнение какво да предприема!
*
Re: Празни фоликули
« Отговор #9 -: Май 26, 2010, 09:14:08 am »
Много ви благодаря , момичета!
 Ембриоложката днес ми се обади и каза , че двете яйцеклетки са се оплодили и започват да се делят, третата е оплодена , но изостава. В крайна сметка утре съм на трансфер на двечките ,а третата е под въпрос.
  Дано да не се налага да правя друг опит.
 Оставам с впечатлението , че този протокол не е бил подходящ за мен, или така ми е по - добре да си мисля.
 

Ще стискам палци и двечките да се захванат.
А нали знаеш какво стана при Лиско?! От 2 захванати ембриона си роди три бебета. :D
Успех миличка!