0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #720 -: Януари 05, 2011, 07:15:36 am »
Мини, нека и Доктора да каже, но ми се струват много три дози от Аваксим. И ние вчера сложихме на голямата ми дъщеря от нея и нашата лекарка каза, че реимунизация ще направи най-рано след 6 месеца. Аз погледнах и в листовката на ваксината http://www.medicine.bg/public/listovka/9721d.pdf и доколкото се ориентирам и там пише същото.
Доктор Бърди, Вие къде поставяте противохепатитните ваксини? Нашата лекарка настояваше да е в крачето, но аз настоях да я боцнат в ръчичката и сега се притеснявам дали не сбърках?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #721 -: Януари 05, 2011, 07:34:46 am »
В голям размисъл съм за противохепатитната ваксина. Калина има всички задължителни и пожелателни ваксини включително и Ротарикс. Ще натоваря ли организма на детето с тази ваксина, както ме критикуват всички. Все пак всяка майка иска най- доброто за детето си, и ако мога да избегна нещо предпочитам да го избегна. д-р Бърди, Вие какво ще ме посъветвате, за или против противохепатитната, наложителна ли е при създалата се ситуация.

[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #722 -: Януари 05, 2011, 07:49:57 am »
ЕVIQ не съм д-р Бърди, но аз ще ти отговоря. При така създалата се ситуация е абсолютно необходимо да се постави хепатитната ваксина.

Аз имам питане към доктора за противогрипните ваксини.
Все още не съм ваксинирала нито детето, нито себе си. Предстои януари месец грипна епидемия. Съобщиха,че не е прекалено късно да се постави такава. Вашето мнение докторе остава ли непроменено за противогринтие ваксини или вече имаме зелена светлина за тях.

И аз не мога да намеря противохепатитна  :? :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #723 -: Януари 05, 2011, 08:15:20 am »
Никитали, и аз така видях, но и личната, и в аптеката, в която ги поръчах ми казаха схемата с три приема  :?
четох и мнения на доктора, където никъде не видях схема с трикратен прием  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #724 -: Януари 05, 2011, 09:50:03 am »
Кроки... как сме?  :wink:
Отговарям тук  :D
Благодаря Ви, че попитахте Бърди.
Днес по обед чакам резултатите от контролната посявка на 4и ден. Утре ще излязат и нашите резултати. Аз се разболях на 1и и вече съм почти сигурна, че при мен ще изскочи нещо  :(
Иначе Боби видимо няма секрети, не съм бърсала нищичко от 4 дни, наистина нищо. Има лека кашлица, предимно сутрин, като аз съм убедена че е останал заден секрет. Дали в случая стеримар ще свърши работа, се чудя, но днес вече ще го ползвам. Пие панацефа на 24часа  :? Четох Ви, че пишете че такъв прием не върши работа, но нямаше какво да направя вече.

Между другото, какво ще покаже резултата от посявката на 4и ден? Ще пиша, като е готова.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #725 -: Януари 05, 2011, 10:23:58 am »
Моят въпрос е - коя ваксина е за предпочитана Хаврикс или Аваксин? На Вероника преди половин година някъде поставихме Хаврикс (ако не бъркам името) - 2 дози. Мисля да ваксинирам и Никола, но преди месец му беше третият прием на ваксината срещу хеп.Б и предполагам е необходима някаква пауза м/у двете ваксини.

И един конкретен въпрос към д-р Бърди:  оправдано ли е изписването на Singulair 4mg. за дете на година и два месеца, след продължителна кашлица и интензивна,прозрачна, до леко жълтееща на моменти, секреция от носа, вследствие на поставена диагноза "астма с преобладаваш алергичен компонент" още след първия преглед? Лечението на кашлицата беше със сиропи за кашлица, физ.разтвор за нослето.
Проблемите с нослето са от началото на декември, като изследване на носен секрет показа Пневмококи (въпреки 3-те дози Синфлорикс), последва АБ Клацид, контрола на носен секрет с резултат Стафилококи - АБ Гентамицин мускулно ( и двата АБ са според антибиограми). Малко повече от седмица давам Вентолин + Зиртек и симптомите намаляха значително. Предварително благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #726 -: Януари 05, 2011, 10:29:07 am »
Мини, нека и Доктора да каже, но ми се струват много три дози от Аваксим. И ние вчера сложихме на голямата ми дъщеря от нея и нашата лекарка каза, че реимунизация ще направи най-рано след 6 месеца. Аз погледнах и в листовката на ваксината http://www.medicine.bg/public/listovka/9721d.pdf и доколкото се ориентирам и там пише същото.
Доктор Бърди, Вие къде поставяте противохепатитните ваксини? Нашата лекарка настояваше да е в крачето, но аз настоях да я боцнат в ръчичката и сега се притеснявам дали не сбърках?
Над15-17 месеца, ваксините за мускулно приложение се поставят в ръката ( високо, стандартното място).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #727 -: Януари 05, 2011, 10:30:07 am »
Кроки... как сме?  :wink:
Отговарям тук  :D
Благодаря Ви, че попитахте Бърди.
Днес по обед чакам резултатите от контролната посявка на 4и ден. Утре ще излязат и нашите резултати. Аз се разболях на 1и и вече съм почти сигурна, че при мен ще изскочи нещо  :(
Иначе Боби видимо няма секрети, не съм бърсала нищичко от 4 дни, наистина нищо. Има лека кашлица, предимно сутрин, като аз съм убедена че е останал заден секрет. Дали в случая стеримар ще свърши работа, се чудя, но днес вече ще го ползвам. Пие панацефа на 24часа  :? Четох Ви, че пишете че такъв прием не върши работа, но нямаше какво да направя вече.

Между другото, какво ще покаже резултата от посявката на 4и ден? Ще пиша, като е готова.
Ще покаже под лечение дали резултатът е добър.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #728 -: Януари 05, 2011, 10:36:01 am »
Моят въпрос е - коя ваксина е за предпочитана Хаврикс или Аваксин? На Вероника преди половин година някъде поставихме Хаврикс (ако не бъркам името) - 2 дози. Мисля да ваксинирам и Никола, но преди месец му беше третият прием на ваксината срещу хеп.Б и предполагам е необходима някаква пауза м/у двете ваксини.

И един конкретен въпрос към д-р Бърди:  оправдано ли е изписването на Singulair 4mg. за дете на година и два месеца, след продължителна кашлица и интензивна,прозрачна, до леко жълтееща на моменти, секреция от носа, вследствие на поставена диагноза "астма с преобладаваш алергичен компонент" още след първия преглед? Лечението на кашлицата беше със сиропи за кашлица, физ.разтвор за нослето.
Проблемите с нослето са от началото на декември, като изследване на носен секрет показа Пневмококи (въпреки 3-те дози Синфлорикс), последва АБ Клацид, контрола на носен секрет с резултат Стафилококи - АБ Гентамицин мускулно ( и двата АБ са според антибиограми). Малко повече от седмица давам Вентолин + Зиртек и симптомите намаляха значително. Предварително благодаря!
Аз работя с Хаврикс само, но въпросът е какво намирате на пазара. А ситуацията е тревожна с Хеп.А .

Езикът ми буквално "окосмя" да повтарям години вече да си ваксинирате децата срещу хеп А. Ваксината се поставя след навършени 12м възраст. В две дози, през минимум 6м една от друга.

Хеп А и Хеп Б по принцип може да се поставят и на една визита... .

Лечението Ви не е адекватно- не виждам инхалаторен КС, който е крайъгълен камък в лечението на тези състояния. И при положение че го няма, каква полза от Сингюлер, още повече и че диагнозата вероятно не е коректна, ако вземем пред вид изолирането на Пневмокок-а.

"Синфлорикс" не предпазва от заразяване. Но без него досега да сте се "срещнали" с някое сериозно усложнение ( пневмония, менингит, сепсис). Имайки и пред вид колко късно сте открили Пневмокок-а. Така че- работи ваксинацията.
« Последна редакция: Януари 05, 2011, 10:42:09 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #729 -: Януари 05, 2011, 10:40:24 am »
Никитали, и аз така видях, но и личната, и в аптеката, в която ги поръчах ми казаха схемата с три приема  :?
четох и мнения на доктора, където никъде не видях схема с трикратен прием  :?

http://www.immunize.org/catg.d/p2010.pdf
Hep. A

"...Give 2 doses spaced 6m apart to all children at age 1yr (12–23m)."
"...Give 1 dose as postexposure prophylaxis to incompletely vaccinated children age 12m and older who have recently (during the past 2wks) been exposed to hepatitis A virus."

"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #730 -: Януари 05, 2011, 10:44:54 am »
@Perdeto

Не съм срещал тревожни неща... . Може да ваксинирате, ако искате, мисля. Качествена ваксина... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #731 -: Януари 05, 2011, 10:58:22 am »

Лечението Ви не е адекватно- не виждам инхалаторен КС, който е крайъгълен камък в лечението на тези състояния. И при положение че го няма, каква полза от Сингюлер, още повече и че диагнозата вероятно не е коректна, ако вземем пред вид изолирането на Пневмокок-а.

Благодаря! Пневмококите ги нямаше след курса на лечение с Клацид. Според лекарката, изписала Singulair-а, те и Стафилококите нямат никакво отношение към кашлицата и секретите от носа.  :? Жалко, че сами трябва да се информираме за медицинксите въпроси, добре че ви има Вас! :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #732 -: Януари 05, 2011, 11:08:13 am »

Езикът ми буквално "окосмя" да повтарям години вече да си ваксинирате децата срещу хеп А. Ваксината се поставя след навършени 12м възраст. В две дози, през минимум 6м една от друга.


д-р Бърди, благодаря. Добре, че не се отказахте от нас. Необходимо ли е да се ваксинира цялото семейство?
« Последна редакция: Януари 05, 2011, 11:12:46 am от ЕVIQ »

[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #733 -: Януари 05, 2011, 11:10:25 am »
Миналата година си поставяхме Ваксигрип, мисля и с нея да продължа. Инфлексала не го внасят, другото което е на пазара /Инфлувак/ не ме устройва.
При условие, че в момента няма по аптеките противохепатитна и поставя противогрипната първо, има ли някакви срокове, които е добре да се спазват между двете ваксини?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #734 -: Януари 05, 2011, 11:30:13 am »
4-5 дена. До седмица.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #735 -: Януари 05, 2011, 11:33:03 am »

Езикът ми буквално "окосмя" да повтарям години вече да си ваксинирате децата срещу хеп А. Ваксината се поставя след навършени 12м възраст. В две дози, през минимум 6м една от друга.


д-р Бърди, благодаря. Добре, че не се отказахте от нас. Необходимо ли е да се ваксинира цялото семейство?
Може да се ваксинирате ако не сте, просто ваксината е друга (това за Хаврикс-който за възрастни е от 1440 Е). За Хеп.А ваксината на Авентис? не знам, не съм работил с нея- проверете дали за деца и за възрастни е една и съща.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #736 -: Януари 05, 2011, 12:18:27 pm »
А да препоръчате комбинирана А и Б, за възрастни?

Докато изчакам да спра с кърменето и се разрази тази епидемия :(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #737 -: Януари 05, 2011, 12:23:22 pm »
Не Ви препоръчвам да правите Хеп А и Б комбинирано ( в комбинирана ваксина).
Изберете отделни моновалентни ваксини.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #738 -: Януари 05, 2011, 12:57:52 pm »
Бърди, ново двайсет в МБ - стафилокок ауреус  8O
Нормални ли са такива неща?
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #739 -: Януари 05, 2011, 13:10:08 pm »
Бърди, ново двайсет в МБ - стафилокок ауреус  8O
Нормални ли са такива неща?

Ох Мила, като те чета и най чистосърдечно ти съчувствам, понеже минахме и ние по неволите на лабораториите, вече не знам къде да изследвам и до колко мога да им се доверя в резултатите. Бързо възстановяване.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!