0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #600 -: Декември 15, 2010, 13:44:38 pm »
Докторе, благодаря, че се включихте!
Специалистът е по мое настояване, защото този запек го мъчи откакто се е родил. Не можах да го кърмя (само няколко дни - наложи се да приемам лекарства за хронично заболяване) и си мисля, че оттам се обърка цялата работа. В последните 4 месеца беше перфектно - без Дуфалак и клизми си ходеше съвсем нормално. Искам просто да се уверя дали няма някакъв друг проблем.
Нашият педиатър ни каза същото за млякото - даже докато не се изходи два дни избщо
 не съм му давала. Той яде по 2 зеленчуково/месни пюрета (на обяд и вечер) домашно приготвени и едно плодово след обяд - също в повечето случаи домашно приготвено.
Досега пиеше сутрин и вечер по около 250мл (6-7 лъжички) мляко, но явно само сутрин ще остане. Какво имате предвид "твърди зеленчуци"?Карфиола ли? И какво бихте препоръчали в тази връзка? За рагади с тампонче за уши ли се проверяваше? И ако има с какво да третирам? Благодаря ви предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #601 -: Декември 15, 2010, 13:54:36 pm »
Да, с клечка.
Може да ползвате "Локакортен", "Синалар"... .
Може да е случайно това СЕГА.
Опитайте да смените АМ с това на Хумана 3, например.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #602 -: Декември 15, 2010, 14:12:08 pm »
Miriam, скоро доктора подробно обясни по темата: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43243.400
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #603 -: Декември 15, 2010, 20:50:07 pm »
Благодаря докторе,
Сигурно ще сменим млякото - той от самото начало е на НАН 1 - така беше в родилния дом, после пробвахме Аптамил (уж по-скъпо=по-хубаво) обаче се запече страхотно и минахме на нан. Дълго време бяхме на НАН АР и постепенно със захранването  - НАН 2, НАН3 и сега сме на Нестле Джуниър 1+.
Ще проверя с клечката, но искам да мине още някой друг ден, защото детето така се стресира с тия свещички, клизми и т.н., че като му сменях памперса и започваше да плаче. Надявам се да е случайно това сега, защото днес определено е много добре положението.
*vera, благодаря ти за линка.
мораксела катаралис
« Отговор #604 -: Декември 16, 2010, 02:07:20 am »
здравейте докотре, през септември след заболяване съпроводено от отит, сополи и силна кашлица пихме АБ, но кашлицата не изчезна до месец ноември когато на 20,11,2010 се схвана коляното на детето. от всичките изследвания излезе че има мораксела катаралис. докоторите казаха че е реактивен артрит след инфекция. в момента пием азатрил 200мг  по 5 мл доктора каза да се приема поне 5 дена. достатъчен ли е този прием или трябва повече дни да се лекува мораксела катаралис. страх ме е да не предозирам детето с азатрил. какво ме съветвате и какво лечение да се направи
Съжелявам, за допуснатите правописни грешки, защото пиша на тъмно, но Ви моля да ни помогнете. Защото предстои и пиене на волтарен,без в момента да има схващане, но тази бактерия възможно ли е да причини това. Благодаря Ви, предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #606 -: Декември 16, 2010, 09:37:03 am »
Не ми е известно Мораксела катаралис да причинява артрит.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #607 -: Декември 17, 2010, 18:27:33 pm »
Здравейте д-р Бърди,
 
Имам притеснения и Ви моля за компетентно мнение.
Синът ми, на 4г.4м.,  в понеделник вечерта вдигна Т 38.5, влияеше се от антипиретици и в четвъртък вече не вдигаше Т. Междувременно започна да повръща, което също отшумя за 2 дни., но забелязах че изпражненията му станаха много светли/бежави/. Другото което се появи силно пристъпна кашлица, за която днес по съвет на педиатър започнахме да даваме вентолин и резултата беше мигновен. Въпросите ми са следните:
Да пусна ли изследвания за Хепатит или тези изпражнения се дължат на прекараната вирусна инфекция?
Нужен ли АБ, тъй като педиатърът изписа и Цедакс/на прегледа ми каза че не се чуват влажни находки, била чула свирене в гърдите/ заради кашлицата?

Благодаря Ви предварително за отговора.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #608 -: Декември 17, 2010, 19:04:56 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ!ИСКАМ ДА ПОПИТАМ И АЗ НЕЩО ДЪЩЕРЯ МИ Е НА 5ГОД.И 4 МЕСЕЦА ОТ ОКОЛО ГОДИНА БОЛЕДУВА ДОСТА ЧЕСТО НО ОТ ТАЗИ ПРОЛЕТ ВЕЧЕ НЯМАМ ДУМИ НЕ МОЖЕМ ДА СЕ ОПРАВИМ САМО С ЕДИН АНТИБИОТИК ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПРОДЪЛЖАВАМЕ С ВТОРИ ОСТАВА ЕДНО КАТО ЗАКАШЛЯНЕ СЛЕД ПЪРВИЯ АНТИБИОТИК,КОЕТО ВСЕКИ ЛЕКАР МИ КАЗВА,ЧЕ Е ОСТАТЪЧНА КАШЛИЦА,НО ТЯ ПРОДЪЛЖАВА ДОКАТО НЕ ВДИГНЕ ПАК ТЕМПЕРАТУРА(А ТЯ Е С 3 ФЕБРИЛНИ ГЪРЧА)И ЗА МЕН Е ПО ГОЛЯМ УЖАС.И ПАК АНТИБИОКТИЦИ.НАПРАВИХМЕ ГЪРЛЕН СЕКРЕТ ИМА СТРПТОКОКИ ПИОГЕНИ НО ЛЕКАРИТЕ КАЗВАТ ДА НЕ ИМ ОБРЪЩАМ ВНИМАНИЕ,ЗАЩОТО ХОДИ НА ГРАДИНА И ВСЕКИ ПЪТ ДА ВЗЕМАТ СЕКРЕТ ЩЯЛО ДА ПОКАЗВА ДРУГА БАКТЕРИЯ  :( ПОЛСЕДНО ИЗПИСАХА ДУОМОКС АНТИБИОТИК КОМБИНАЦИЯ С РИБЕНО МАСЛО , ВАКСИНА РЕСПИВАКС И ПРОТИВОАЛЕРГИЧНО ПУЛМУН ХИСТАМИН НЕ ДАДОХ ВАКСИНАТА НЕЗНАМ ЗАЩО НО МЕ ДОСТРАША ВСЕ ПАК ВКАРВАМ ВИРУСИ (И ТЕЗИ ДЕТО НЯМАМЕ И ТЯХ ДА СИ ПОСЕЕМ)НЕЗНАМ ГРЕШНО ЛИ ПОСТЪПИХ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ ДА ДАВАМ ЛИ ВАКСИНАТА И КАКВО ДА ДАВАМ ЗА ТАЗИ ОСТАТЪЧНА КАШЛИЦА НЕ ИСКАМ ПАК ВТОРИ АНТИБИОТИК ПРОБВАХ И С ХОМЕОПАТИЯ ПАК СЪЩОТО НЕЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ СМЕНИХ 2,3 ЛЕКАРИ И ДО ОПЕРАЦИЯ НА ТРЕТАТА СЛИВИЦА СТИГНАХ ,НО ХВАНА СВИСКИ ГРИП И СПРЯХА ОПЕРАЦИИТЕ- ТОВА МИНАЛАТА ГОДИНА .СЕГА МИ КАЗВАТ ЧЕ ИЗОБЩО НЕ Е ЗА ОПЕРАЦИЯ ПО "БАБИШКИ"СЪЩО ОПИТВАХ ОСТАВА СЕКРЕТА ОТ НОСА И ПАК ОТНАЧАЛО КАШЛИЦА,ТЕПЕРАТУРА АНТИБИОТИЦИИИИИ  ПОМОГНЕТЕ !!!! :dontknow: :help:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #609 -: Декември 19, 2010, 13:21:26 pm »
Здравейте, Андрея е с Т трети ден, вчера стигна до 38.9.
Започна с ужасна суха кашлица, 2ден сополи вдигна Т и така до тази сутрин, Сополите вече се сгъстиха и кашлицата е отхрачваща. Няма хрипове, има лош дъх.
Доктора ни даде възможност да избираме: веднага да и дадем АБ или да чакаме до днес на обяд и ако е още с Т даваме АБ, ако няма-пропускаме. Решихме да изчакаме с АБ. В момента е с 36.9 и трябва да я сложа да спи и мисля че ще вдигне Т пак и се чудя да почвамели АБ-ка. Детето е добре, жизнено, играе си от сутринта, само апетита е намален, но хапва по малко.


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #610 -: Декември 19, 2010, 17:26:19 pm »
Д-р Birdie, преди да поставим ваксините в понеделник си бях решила тези дни да предложа риба, досега риба не съм давала. Но има ли сега някакъв срок, който е добре да спазя след ваксините, преди да въведа нови храни? Не съм въвела все още риба, яйца и кис.мляко. Кис.мляко не ми е толкова важно, но рибата и яйцата ми се ще вече да присъстват в менюто й.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #611 -: Декември 19, 2010, 20:24:19 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ!ИСКАМ ДА ПОПИТАМ И АЗ НЕЩО ДЪЩЕРЯ МИ Е НА 5ГОД.И 4 МЕСЕЦА ОТ ОКОЛО ГОДИНА БОЛЕДУВА ДОСТА ЧЕСТО НО ОТ ТАЗИ ПРОЛЕТ ВЕЧЕ НЯМАМ ДУМИ НЕ МОЖЕМ ДА СЕ ОПРАВИМ САМО С ЕДИН АНТИБИОТИК ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПРОДЪЛЖАВАМЕ С ВТОРИ ОСТАВА ЕДНО КАТО ЗАКАШЛЯНЕ СЛЕД ПЪРВИЯ АНТИБИОТИК,КОЕТО ВСЕКИ ЛЕКАР МИ КАЗВА,ЧЕ Е ОСТАТЪЧНА КАШЛИЦА,НО ТЯ ПРОДЪЛЖАВА ДОКАТО НЕ ВДИГНЕ ПАК ТЕМПЕРАТУРА(А ТЯ Е С 3 ФЕБРИЛНИ ГЪРЧА)И ЗА МЕН Е ПО ГОЛЯМ УЖАС.И ПАК АНТИБИОКТИЦИ.НАПРАВИХМЕ ГЪРЛЕН СЕКРЕТ ИМА СТРПТОКОКИ ПИОГЕНИ НО ЛЕКАРИТЕ КАЗВАТ ДА НЕ ИМ ОБРЪЩАМ ВНИМАНИЕ,ЗАЩОТО ХОДИ НА ГРАДИНА И ВСЕКИ ПЪТ ДА ВЗЕМАТ СЕКРЕТ ЩЯЛО ДА ПОКАЗВА ДРУГА БАКТЕРИЯ  :( ПОЛСЕДНО ИЗПИСАХА ДУОМОКС АНТИБИОТИК КОМБИНАЦИЯ С РИБЕНО МАСЛО , ВАКСИНА РЕСПИВАКС И ПРОТИВОАЛЕРГИЧНО ПУЛМУН ХИСТАМИН НЕ ДАДОХ ВАКСИНАТА НЕЗНАМ ЗАЩО НО МЕ ДОСТРАША ВСЕ ПАК ВКАРВАМ ВИРУСИ (И ТЕЗИ ДЕТО НЯМАМЕ И ТЯХ ДА СИ ПОСЕЕМ)НЕЗНАМ ГРЕШНО ЛИ ПОСТЪПИХ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ ДА ДАВАМ ЛИ ВАКСИНАТА И КАКВО ДА ДАВАМ ЗА ТАЗИ ОСТАТЪЧНА КАШЛИЦА НЕ ИСКАМ ПАК ВТОРИ АНТИБИОТИК ПРОБВАХ И С ХОМЕОПАТИЯ ПАК СЪЩОТО НЕЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ СМЕНИХ 2,3 ЛЕКАРИ И ДО ОПЕРАЦИЯ НА ТРЕТАТА СЛИВИЦА СТИГНАХ ,НО ХВАНА СВИСКИ ГРИП И СПРЯХА ОПЕРАЦИИТЕ- ТОВА МИНАЛАТА ГОДИНА .СЕГА МИ КАЗВАТ ЧЕ ИЗОБЩО НЕ Е ЗА ОПЕРАЦИЯ ПО "БАБИШКИ"СЪЩО ОПИТВАХ ОСТАВА СЕКРЕТА ОТ НОСА И ПАК ОТНАЧАЛО КАШЛИЦА,ТЕПЕРАТУРА АНТИБИОТИЦИИИИИ  ПОМОГНЕТЕ !!!! :dontknow: :help:

само да добавя 3 дни след свършването на антибиотика кашлицата не спира и пак  с 37,8 ,темп.ужасена съм ,досега нямаше температура докато пиеше антибиотика .спряхме го остана кашлица и пак отново
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #612 -: Декември 20, 2010, 18:13:28 pm »
Здравейте, докторе!
Миналия понеделник, 13-ти декември, започнахме прием на антибиотик Сумамед 200 1х4мл. за три дни. Изписа ни го педиатъра след преглед на детето (темп.над 38градуса, кашлица и хрема). Откакто е роден това му е втория прием на антибиотик. Същия ден вечерта се започна бавно да се появява обрив по бузките. Бавно нарастваше, но днес стана много.
Детето се оплаква, че бузките го болят. Грапави са и нямат връхчета.
Не можах да направя по-добра снимка. Възможно ли е това да е от АБ или е на хранителна основа? 


*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #613 -: Декември 21, 2010, 10:22:48 am »
Здравейте, уж сме с алергичен ринит (според доц. Тодоров от ИСУЛ и педиатърката ни). От месец детето е с хрема и кашля (4-5 пъти след обяд, нощем 1-2 пъти, сутрин след ставане също). До тук сме се консултирали с педитърката ни, 2 УНГ, секрети чисти, чиста снимка на дробовете, но цял месец кашлица (уж от секрета от носа) ми идва в повече. Капем капки (до 5-7 дни), които леко подобряват ситуацията с носа, но от нищо не се изчисти напълно секрета.
Чудя се дали и консултация с пулмолог ни е нужна? Моля, сблъсквалите се с това, да помагат.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #614 -: Декември 21, 2010, 14:10:24 pm »
Здравейте д-р Бърди.
Имам едно притеснение по отношение на дъщеря ми. В последните няколко дни 2 пъти урината й беше смного странен цвят -млечно жълта (като цвета на разреден сок на портокал буквално). Тя принципно пие сокове, разреденеи с вода, но за пръв път виждам урина с такъв цвят. Нямаше неприятен мирис. Сякаш имаше утаен неразтворен прах, изключително странно. Иначе детето е напълно жизнено, без каквито и да било оплаквания или симптоми за каквото и да е. През останалото време урината беше с нормален цвят. Кажете, моля от какво може да се получи? Може ли да бъде директна реакция от изпития сок, макар че както казах детето пие сокове от малка и никога не сме забелязвали подобно нещо.
Надявам се на Вашия компетентен съвет, тъй като педиатърката ни е извън България до края на годината.
<br />[link=http:
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #615 -: Декември 21, 2010, 14:37:33 pm »
Аблой, абсолютно същото се появи при Дани след прием на Сумамед. При нас беше алергия към Бисептола. Спрях Сумамеда, давах Еруис и за 2-3 дни се изчисти. Можеш да намажеш и с противоалергичен крем. Огледай и тялото, при Дани и гръбчето и коремчето бяха зачервени.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #616 -: Декември 22, 2010, 01:22:24 am »
Здравейте д-р Бърди.
Имам едно притеснение по отношение на дъщеря ми. В последните няколко дни 2 пъти урината й беше смного странен цвят -млечно жълта (като цвета на разреден сок на портокал буквално). Тя принципно пие сокове, разреденеи с вода, но за пръв път виждам урина с такъв цвят. Нямаше неприятен мирис. Сякаш имаше утаен неразтворен прах, изключително странно. Иначе детето е напълно жизнено, без каквито и да било оплаквания или симптоми за каквото и да е. През останалото време урината беше с нормален цвят. Кажете, моля от какво може да се получи? Може ли да бъде директна реакция от изпития сок, макар че както казах детето пие сокове от малка и никога не сме забелязвали подобно нещо.
Надявам се на Вашия компетентен съвет, тъй като педиатърката ни е извън България до края на годината.
Направете изследване на стерилна урина и посявка- може да е цистит това. А може и просто много концентрирана урина... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #617 -: Декември 23, 2010, 11:41:38 am »
Здравейте д-р Бърди! Имам нужда от вашият съвет..
 Синът ми е на 1г и 5 м. Преди месец се разболя от ангина и педиатърката ни изписа аугментин на 12 ч. по 3 мл,имаше висока температура ,която овладявахме с нурофен и панадол.. Пихме антибиотика 7 дни и на контролата заключиха ,че е здрав.
 Седмица по-късно започна хрема и лека влажна кашлица..Заведох го веднага на лекар и ми казаха,че е вирус,че кашлицата е в следствие на сополите и да давам само капки за нос тобрекс и да почиствам секретите с аспиратор да не слизат в дробовете...
След два дни пак го водя,кашлицата стана по-честа по-суха,но педиатърката каза,че гърлото е здраво,дробовете чисти и да останем така,щял да се пребори..След още 24часа детето видимо се влоши,кашлицата стана лаеща,дишаше трудно и иазглеждаше много зле.. Отидохме пак на преглед,назначиха му рентгенова снимка,която показа пневмония в ляво,на слушалка се чу спазъм и хрипове.. Изпратиха ни за хоспитализация..Влязохме в Токуда с диагноза пневмония..
 Направиха му ЦРП-норма,ПКК без отклонения,Посявка на носен и гърлен секрет -без никакви изолирани патологични микроорганизми.. Назначиха инхалации с вентолин през 4 часа,венозен амоксиклав 300 на 8 часа,мукосолван..
 Изписаха ни на 5 ден с лечение за вкъщи аугментин 475 за 4 дни по 3мл на 12 часа,вентолин през 6 часа по 2.5мл и мукосолван 3*2.5мл. Детето продължи да кашля много,влажна кашлица,но не е способен да се изкашля докрай и задържа хрипове..
 Разбрах за добра педиатърка от моя приятелка(тъй като в токуда ми казаха по-рано от утре да не го водя при тях...),дойде тази лекарка вкъщи и каза че чува находка в ляво..Спря ни вентолина и мукосолвана,изписа ни АЦЦ кид,Панцеф,купихме инхалатор и правя инхалации с физиологичен разтвор  3мл на 4 часа,изписа ми също така хомеопатични капки есберитокс..
 Въпроса ми е дали лечението му в момента е адекватно и има ли опасност от хронифициране на състоянието на детето?
 Благодаря ви предварително и се извинявам за дългият пост!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #618 -: Декември 23, 2010, 11:52:14 am »
Два еднакви антибиотика един след друг- не е добра тактика.
Ако няма данни за инфекция (..Направиха му ЦРП-норма,ПКК без отклонения,) на какво се базира дг "пневмония"? тогава вероятно и рентгенографията показва друго?

Това вероятно е бронхиолит, а може би Микоплазма? зависи от прегледа.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #619 -: Декември 23, 2010, 12:03:42 pm »
Педиатърката,която дойде вкъщи също беше много учудена,че са му изписали същия антибиотик за вкъщи.... Да разбирам ли,че сегашното лечение е по- адекватно ?
 Микоплазма нямам престава от къде може да хване,въпреки,че всичко е възможно..
 А как да изследвам детето за микоплазма ?! Кръв венозна или ?!
« Последна редакция: Декември 23, 2010, 12:09:40 pm от Luba_ »