0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #540 -: Ноември 23, 2010, 09:57:17 am »
Да, Докторе, за индивидуално ползване. Не можех да си обясня дали наистина са толкова нужни, но Вие вече отговорихте и на този ми въпрос. Благодаря Ви!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #541 -: Ноември 23, 2010, 22:10:51 pm »
Докторе с ларингит сме и ни предписаха Биопарокс спрей = fusafungine.
Вашето мнение за това нещо, учудиха ми се че до сега не съм го ползвала/чувала...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #542 -: Ноември 23, 2010, 22:25:48 pm »
Какъв "ларингит"? вид? вирусен? инфекция?
Нямам опит с предписаното. Вирусните ларингити не се нуждаят от нещо специално в повечето случаи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #543 -: Ноември 23, 2010, 22:28:56 pm »
Наде, като бях бременна с Елена, си влачих няколко дни зверска кашлица, след което отидох на лекар и той ми изписа биопарокс, ами да ти кажа ефект нямаше, докато на своя глава не си пуснах гърлен секрет и излезе хемуфилус, пийнах си АБ по антибиограмата и за 2 дни кашлицата спря.
Давам ти пример само, може във вашия случай да помогне.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Час
« Отговор #544 -: Ноември 23, 2010, 22:41:59 pm »
За момента е вирусен ларингит, ама кой знае, то при нас е като при лотария  :?
Нямаме температура, жизнен с апетит. Гъста и лека хрема със суха лаеща кашлица, гласчето на моменти изчезва напълно и незнайно защо, той се опитва да пее с всички сили, все едно ще си го възвърне  :wink: :D, но това е моментно. Правя чести промивки с физ.ратвор, чудя се обаче какви капки да взема, защото ни предписаха Назик, но аз имах ксилометазолин 0.05% и капах снощи по 2 капки в ноздра.
Мисля да пробвам това чудо за ден и то ще стане ясно дали помага.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #545 -: Ноември 24, 2010, 09:29:37 am »
Наде,на нас редовно ни изписват Тантум верде спрей, но последно време вземам от таблетките за смучене! Вики ги харесва, явно облекчават донякъде гърлото!
Да се оправяте бързо!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #546 -: Ноември 24, 2010, 09:36:43 am »
Перденце, ние го изкарахме вече този вирус. И двете. При голямата нещата се разминаха само с този спрей и сироп /Бронхикум/ , за нослето само Стеримар малката не успя да се пребори и си пи АБ, първият в живота. Та всичко може би е до организъм и защитни сили, така че може би е добре да се пробва. И да кажа, че за първи път караме подобен вирус, с доста променливи фази. Два дни влошаване, после два дни постепенно подобрение, ден-два добре, после пак идва фаза на влошаване и чак след повторното влошаване се оздравява. И при двете беше така, само че при повторното влшоаване на малката ме дострашя да рискувам, а като се има и предвид, че пътуваме през ден по 40 мин. до друг град да я наблядават реших да включа АБ-ка.
Лошото е, че от днес на каката пак се опитва да тече нослето, а малката вчера приключи с АБ-ка. Знаех, че малките деца все го отнасят в това отношение от големите, но не съм си и представяла, че ще е така трудно в това отношение. :(
« Последна редакция: Ноември 24, 2010, 09:39:30 am от tan »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #547 -: Ноември 24, 2010, 14:01:59 pm »
Здравейте д-р Бърди. Имам въпрос по повод неспиращата хрема на дъщеря ми (на 4,6 години е). Хремата е почти постоянна, като цвета на секрета варира и спрямо него ни изписват различни капки с почти никакъв ефект. Последният път ни изписаха Мaxitrol за 5 дни. Минаха петте дни, понамаля хремата, но не спря. Има периоди, в които спира за няколко дни и после пак. Пуснахме изследване на носен секрет, но не се изолира нищо, така че не ни изписаха абсолютно нищо. Бяхме при УНГ специалист. Видя трета сливица, но каза за сега нищо да не се предприема. Детето хърка, когато спи. Моля за вашето мнение.
<br />[link=http:
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #548 -: Ноември 24, 2010, 14:52:30 pm »
meshko106, от злощастен опит бих те посъветвала да направите паралелни няколко посявки, като преди това малката да не е била на лечение с нищо. Аз дори промивки не правя, само издухване. Лабораториите са ... в тая държва.

Perdeto, Назик имат пантенол и той омекотява лигавицата. Така ми го препоръча УНГ. Другото предимство е, че доста добре е устроен спрея. Накрайникът не е много широк и струята е достатъчно силна. Дозаторът е на винт и като ми свършиха капките, слагам физиологичен разтвор и го ползвам.
Скъпо е за ксилометазолин иначе.

Примерно с Нисита /не са едно и също, но за принципа говоря/ откачам, трябва задължително да е право флакончето за да пръсне. А ние такава борба водим и докато се преборя и тва чудо не иска да пръска  :lol:.
« Последна редакция: Ноември 24, 2010, 15:08:25 pm от *vera »
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #549 -: Ноември 24, 2010, 16:30:07 pm »
Докторе,много ми се иска да се посъветвам с вас за следното нещо: синът ми има проблеми с третата сливица; след много прегледи докторът УНГ все пак е на мнение, че в момента тази сливица не е за махане и иска да изчакаме.

Задната хрема ту е по-добре, ту по-зле, но все си я има. Преди около месец започна да кашля нощно време - само през нощта и след като е тичал. Водих го на лекар, чисти гърди, леко зачервено гърло. Пусках в две лаборатории посявки на нос и гърло – гърлото е чисто, в носа има ауреус. Личната смята, че ауреуса е част от флората и той трябвало да се справи сам. Все пак по антибиограма изписа капки за нос Тобрекс, от които детето, много изненадващо за мен, се повлия много добре. Но продължи да кашля.

На своя глава давах една седмица АЦЦ Кидс, но не се повлия по никакъв начин.

И затова вчера пак го водих при личната – гърдите пак са чисти, дори гърлото не е зачервено – каза „сочно гърло, но не зачервено”. Според нея това кашляне 1-2 часа след като заспи детето било типично за деца с проблемна сливица. Изписа сироп експекторанс №5 8O и каза ако не спре да кашля да го заведа пак, за да правим отново консултация с УНГ.

Кашля по 1-2-3 пъти на вечер, за около две-три минути, много силна отхрачваща кашлица. Той от около година си има проблеми с тази сливица, но такава кашлица не е имало. Абсолютно съм наясно, че и от това сиропче №5 нещата няма да се подобрят. Имате ли някаква идея?

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #550 -: Ноември 24, 2010, 18:14:54 pm »
Бърди, аз пак се появявам с въпрос.
На скоро Боби изкара вирус, всичко протече нормално вирусно  :lol:
След 4 дни - лоша кашлица и хрема, на два - три пъти температура 37,2-37,4
Преглед - уши добре, гърди добре, гърлото е много зачервено, дъхът е много лош. Взет е гърлен секрет, но междувременно е включен аугментин. Та от Понеделник е на аугментин 457мг /*3,5мл на 12ч/ Кашлицата си я има, хремата също. Иначе детето е в добро състояние.
Днес излезе МБ - Streptococus Pyogenes като от лабораторията очевидно са забравили за антибиограмата, срещу нито един антибиотик нямам написано нищо.
Набързо погледнах какъв е този стрептокок и чета че причинява скарлатина.
Аз утре следобед ще го заведа на лекар. Обаче, сега като няма антибиограма нова МБ ли трябва да пускам? Тя ще стане другата седмица чак  :?
Този стрептокок свързан ли е все пак със скарлатината?

Благодаря Ви за отделеното време!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #551 -: Ноември 24, 2010, 20:07:56 pm »
Докторе,много ми се иска да се посъветвам с вас за следното нещо: синът ми има проблеми с третата сливица; след много прегледи докторът УНГ все пак е на мнение, че в момента тази сливица не е за махане и иска да изчакаме.

Задната хрема ту е по-добре, ту по-зле, но все си я има. Преди около месец започна да кашля нощно време - само през нощта и след като е тичал. Водих го на лекар, чисти гърди, леко зачервено гърло. Пусках в две лаборатории посявки на нос и гърло – гърлото е чисто, в носа има ауреус. Личната смята, че ауреуса е част от флората и той трябвало да се справи сам. Все пак по антибиограма изписа капки за нос Тобрекс, от които детето, много изненадващо за мен, се повлия много добре. Но продължи да кашля.

На своя глава давах една седмица АЦЦ Кидс, но не се повлия по никакъв начин.

И затова вчера пак го водих при личната – гърдите пак са чисти, дори гърлото не е зачервено – каза „сочно гърло, но не зачервено”. Според нея това кашляне 1-2 часа след като заспи детето било типично за деца с проблемна сливица. Изписа сироп експекторанс №5 8O и каза ако не спре да кашля да го заведа пак, за да правим отново консултация с УНГ.

Кашля по 1-2-3 пъти на вечер, за около две-три минути, много силна отхрачваща кашлица. Той от около година си има проблеми с тази сливица, но такава кашлица не е имало. Абсолютно съм наясно, че и от това сиропче №5 нещата няма да се подобрят. Имате ли някаква идея?


*алергичен ринит- нужда от назален КС или тестуване.
*остатъчна кашлица след остро инфекциозно заболяване- нужда или от АБ, или от Фликсотайд.
*рентгенография на синуси? хроничен синузит? повлияването от АБ капки строго говори за това... .
*рентгенография на бял дроб? нужда от това?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #552 -: Ноември 24, 2010, 20:11:49 pm »
Бърди, аз пак се появявам с въпрос.
На скоро Боби изкара вирус, всичко протече нормално вирусно  :lol:
След 4 дни - лоша кашлица и хрема, на два - три пъти температура 37,2-37,4
Преглед - уши добре, гърди добре, гърлото е много зачервено, дъхът е много лош. Взет е гърлен секрет, но междувременно е включен аугментин. Та от Понеделник е на аугментин 457мг /*3,5мл на 12ч/ Кашлицата си я има, хремата също. Иначе детето е в добро състояние.
Днес излезе МБ - Streptococus Pyogenes като от лабораторията очевидно са забравили за антибиограмата, срещу нито един антибиотик нямам написано нищо.
Набързо погледнах какъв е този стрептокок и чета че причинява скарлатина.
Аз утре следобед ще го заведа на лекар. Обаче, сега като няма антибиограма нова МБ ли трябва да пускам? Тя ще стане другата седмица чак  :?
Този стрептокок свързан ли е все пак със скарлатината?

Благодаря Ви за отделеното време!
Сериозен щам- нужно е лечение. Обикновено са добре чувствителни на Аугментин. Но антибиограма е нужна. 10 дневно лечение, в три дози, на 8 часа. В адекватна доза. Това за Аугментин-а!

Да, свързан е и със скарлатина, и с други заболявания.
http://en.wikipedia.org/wiki/Group_A_streptococcal_infection
http://en.wikipedia.org/wiki/Streptococcus_pyogenes
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #553 -: Ноември 24, 2010, 20:27:28 pm »
Много Ви благодаря за бързия отговор!
Сега, понеже той аугментин вече пие /трети ден/ едва ли ще мога да сменя дозата и броя на приемите.
В такъв случай контролна посявка кога да пусна? След края на приема или може и докато го приема? Ако може докато пие аугментин в петък сутрин ще пусна пак.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #554 -: Ноември 24, 2010, 21:00:34 pm »
На 3 ден и 4-5 дена сед приключване на лечението.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #555 -: Ноември 24, 2010, 21:01:37 pm »
Докторе,много ми се иска да се посъветвам с вас за следното нещо: синът ми има проблеми с третата сливица; след много прегледи докторът УНГ все пак е на мнение, че в момента тази сливица не е за махане и иска да изчакаме.

Задната хрема ту е по-добре, ту по-зле, но все си я има. Преди около месец започна да кашля нощно време - само през нощта и след като е тичал. Водих го на лекар, чисти гърди, леко зачервено гърло. Пусках в две лаборатории посявки на нос и гърло – гърлото е чисто, в носа има ауреус. Личната смята, че ауреуса е част от флората и той трябвало да се справи сам. Все пак по антибиограма изписа капки за нос Тобрекс, от които детето, много изненадващо за мен, се повлия много добре. Но продължи да кашля.

На своя глава давах една седмица АЦЦ Кидс, но не се повлия по никакъв начин.

И затова вчера пак го водих при личната – гърдите пак са чисти, дори гърлото не е зачервено – каза „сочно гърло, но не зачервено”. Според нея това кашляне 1-2 часа след като заспи детето било типично за деца с проблемна сливица. Изписа сироп експекторанс №5 8O и каза ако не спре да кашля да го заведа пак, за да правим отново консултация с УНГ.

Кашля по 1-2-3 пъти на вечер, за около две-три минути, много силна отхрачваща кашлица. Той от около година си има проблеми с тази сливица, но такава кашлица не е имало. Абсолютно съм наясно, че и от това сиропче №5 нещата няма да се подобрят. Имате ли някаква идея?

:2

*алергичен ринит- нужда от назален КС или тестуване.
*остатъчна кашлица след остро инфекциозно заболяване- нужда или от АБ, или от Фликсотайд.
*рентгенография на синуси? хроничен синузит? повлияването от АБ капки строго говори за това... .
*рентгенография на бял дроб? нужда от това?

Много ви благодаря за отделеното време и затова, че за пореден път сте насреща, когато вече не знам какво да правя.

Изключвам втората хипотеза, но ще се занимавам с първата и третата, трябва да прочета повече, особено за хроничния синузит в тази възраст. Така съжалявам, че преди няколко месеца като предположихте за първи път това, те, bg docs, успяха да ме убедят да не правя рентгенография на синусите, че било невъзможно на тази възраст, нямали още синуси.


Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #556 -: Ноември 24, 2010, 21:18:24 pm »
Здравейте, Докторе!

И ние сме с упорита задна хрема от малко повече от месец. Прочетох мненията ви по темата, но остана неизяснен въпрос за мен. Тестове за алергии какви можем да напрвим на 1г. и 4м.? Достоверни ли са в тази възраст?

Благодаря ви предварително!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #557 -: Ноември 24, 2010, 22:34:33 pm »
Благодарности!
Колкото и да не ми се иска ще пиша след прегледа утре пак  :? .
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #558 -: Ноември 25, 2010, 08:28:02 am »
При нас има развитие от ларингит, преминахме с ужасна кашлица, но е от стичащите се секрети. Дави се и ги повръща. Температура вчера стигна до 37.2, като сама се саморегулира, не давам нищо. Тъй като стана влажна и отхрачваща кашлицата включих АЦЦ, давам и това Биопарокс, сега се чудя дали ако пуснем посявка ще е реална, с оглед, че давам лекарство за гърло. Гърлото не е много червено, по скоро розово с червени жилчици. Хремата се увеличи и това е за момента. Личната прецени, че е нужна посявка за момента, ама мен нещо ми е свито на душицата. Този Биопарокс дали може да промени резултата докторе, теоретично?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част III
« Отговор #559 -: Ноември 25, 2010, 08:54:18 am »
Перденце, да ти кажа, че аз и мъжа м често ползваме Биопарокс - много добре се повлиява червеното гърло, виж за кашлица - едва ли. Води се локален АБ и мисля, че няма да е достоверен резултата. Дано се включи и Бърди. Бързо оздравяване на всички.