0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #960 -: Септември 14, 2009, 11:38:15 am »
Също така и Био-супа морков и ориз на Хип
osi_9
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #961 -: Септември 19, 2009, 15:54:08 pm »
Момичета, споделете каква вода пият децата над 1.6г? Само изворна? А дали може минерална?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #962 -: Септември 19, 2009, 16:35:29 pm »
ха тъкмо и аз това ме вълнува
до кога трябва да се пие водата с родов етикет? Мога ли да мина на друга вече или да продължавам с тая?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #963 -: Септември 19, 2009, 19:09:50 pm »
До годината смятам да варя, но и сега при единични случаи давам изворна, минерална или брита. После вероятно брита.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #964 -: Септември 19, 2009, 20:38:31 pm »
Давам изворна, ако сме навън и пия някаква друга, пие от моята.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #965 -: Септември 19, 2009, 23:19:07 pm »
Благодаря на Марито и на Евро за споделеното.

Попитах, защото знам, че за бъбреците на бебетата минерална не е добре да се дава. Тези минерали им натоварват излишно бъбреците.
Михаела вода пропи на около 8 месеца. От тогава е на изворна вода. А ние пием минерална, като я редуваме с изворна. Та, чудех се дали мога да и давам от минералната вече. На 1.6г е, както съм писала.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #966 -: Септември 22, 2009, 14:38:39 pm »
синьо кокиче, ние в къщи вече купуваме и за нас изворна, така че да няма това-онова
 :lol:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #967 -: Септември 22, 2009, 21:17:31 pm »
Гледам,че пишете за водата.И аз купувам изворна за всички,а за бебето я преварявам.Педката каза обаче че може и така да я пие.Как ще коментирате?

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #968 -: Септември 22, 2009, 21:52:46 pm »
Според производителя на изворна вода (розов етикет) Девин, не е необходимо да се преварява изобщо. Аз преварявах до 6м, от тогава давам непреварена и не съм забелязала да и има нещо. Чешмяна не съм давала и нямам намерение да дам. Минерална вода мисля, че не трябва да се дава на малки деца. Не помня обаче възрастовата граница, ако се дава минерална вода трябва да е слабо минерализирана. Такива води ако не се бъркам са синия девин и горна баня.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #969 -: Септември 23, 2009, 12:41:30 pm »
Според производителя на изворна вода (розов етикет) Девин, не е необходимо да се преварява изобщо.
И според Бърди, също.
Боян все още пие изворна на Девин. Много рядко пие чешмяна, защото нашата е много лоша. Случвало се е да пие и минерална, но това по изключение.
Наскоро го водих на зъболекар и тя ме посъветва веднъж седмично, например, да му давам минерална вода. Няма да мога да цитирам точно, заради кое в съдържанието и, но беше отговор на въпроса ми има ли нужда детето от прием на Зимафлуор (това заради бели петна по предните зъбки).
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #970 -: Септември 23, 2009, 13:31:35 pm »

Наскоро го водих на зъболекар и тя ме посъветва веднъж седмично, например, да му давам минерална вода. Няма да мога да цитирам точно, заради кое в съдържанието и, но беше отговор на въпроса ми има ли нужда детето от прием на Зимафлуор (това заради бели петна по предните зъбки).


Минералните води съдържат флуор, сигурно затова. Съдържат и натрий. Общо взето, за деца се препоръчва водата да е с обща минерализация до 120 мг/л (0.12 гр/л) и съдържание на натрий до 20 мг/л (0.02 гр/л.).

Аз давам изворна на Девин 82 мг/л. А когато нямам давам княжевска 115 мг/л(чешмата е близо до нас). Също подходяща за малки деца и заради факта, че не съдържа флуор.
За мен това е особено важно, защото заради счупените зъби доц. Маркова от Медстом ни препоръча да мием зъбите с флуорна паста, естествено с минимално количество. И допълнителният прием ще й идва в повече.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #971 -: Септември 23, 2009, 18:34:06 pm »
Момичета, отново се нуждая от съвет.След 18 дни най-сетне заместих обедното хранене със зеленчуково пюре и от 6 дни сме само на него.Но днес на консултацията едната лекарка каза, че трябва пюрето да е 1:1 с кърма или АМ, другата да е само пюре.Много съм озадачена аз разбрах, че заместено хранене е ако е изцяло на новата храна.В същото време видях, че ХИП и Бебивита нямат мляко в съдържанието, а Ганчев има сухо мляко.Други пюрета не съм купувала.
В книгата, която чета също пише, че млечно хранене се замества само с млечно-зеленчуково пюре.Моля за съвет как да продължа.Проблема е, че сме на кърма, но аз така и не се научих да се изцеждам.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #972 -: Септември 23, 2009, 21:20:38 pm »
И до ден днешен слагам 30 мл АМ в зеленчуковото. :) Всъщност така се отказахме от тиквата (добавях я на всяка манджа - така ядеше).

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #973 -: Септември 23, 2009, 21:53:00 pm »
Ние такъв проблем точно нямаме - зеленчуци вече.Дали засищат достатъчно обаче, това е въпроса?
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #974 -: Септември 23, 2009, 21:59:18 pm »
Ние такъв проблем точно нямаме - зеленчуци вече.Дали засищат достатъчно обаче, това е въпроса?

Колко грама зеленчуково пюре изяжда малкия?
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #975 -: Септември 24, 2009, 00:20:02 am »
Досега предлагам 150-160 гр. и си изяжда всичко.Така е според педиатърката, според книгата ми обаче трябва да е 150 гр.(до 5 месец, после 200гр.) на кг. тегло за 24 часа, разделено на броя на храненията.
Аз попрочетох малко инфо пак и реших да увелича малко дозата и да давам пюрета със съдържание на мляко или да добавям кърма.Мисля, че може и да не му достига, все още ядем на 3 часа, не е много нормално за възрастта май.
Момичета, предварително ви благодаря.Всеки съвет ми е от полза.
ПП. Между другото най-много му харесват пюретата на Ганчев, може би заради млякото, не знам.Като предлагам от другите прави физиономия, че му се гади в началото.
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #976 -: Септември 24, 2009, 08:11:06 am »
Здравейте мами! Имаме проблем с гладкоста на пюрета и попари. Категорично отказва по едро пасирана храна, а е вече на осем месеца. Давам и да гризка плазмонки, корички хляб и плодове, но ако попарата не е пасирана както трябва- отказва да яде.
Да не говорим, че последната седмица отказваше и обедното меню- зеленчукови и месни пюрета, жълтък вообще пък не ядем, а хемоглубина и е 100 и нищо не приемаме за него. Вчера сефте прояде пуйка с броколи на Бебевита, ама ако някой е вземал подобно пюре сигурно знае колко гладко е смляно то. Та, имал ли е някой подобни проблеми и как сте ги решили?
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #977 -: Септември 24, 2009, 09:27:16 am »
Според мен не се притеснявай, и ние имахме същия проблем от време на време, и сега някои неща не иска да се едри, все още мачкам с вилицата, но това не ме притеснява, защото виждам, че постепенно почна да яде ориз без да го мачкам. Няма да яде цял живот пасирано я, по-добре да си хапва детенцето и от време на време можеш да оставяш малко не пасирано да пробваш, а като не иска даваш пасирано.
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #978 -: Септември 24, 2009, 09:50:20 am »
Ние сме с месец по големи и все още неприема по едро пасирана храна, гади и се.
За сметка на това кашите ги яде доста гъсти и никакъв проблем няма.
Бисквитите нещо не и допаднаха засега  :(
От две седмици също отказва зеленчукови, а месни от месец. Тъкмо бях решила че вече яде пилешко и пуйка и взе да ги отказва. Имам чувството, че ги разпознава по миризмата. В момента реших да и дам малко почивка и от няколко дни предлагам тиква или морков с ябълка. Пробвах няколко дни да загребвам с лъжичката зеленчуково пюре, а после на върха ябълка с морков ( ако сложа плодово и ги разбъркам не ми минава номера вече). То хубаво ама явно се усети, че я лъжа и от неделя насам не ми минава номера  8)

Омръзна ми да хвърлям пюрета. Бях се амбицирала да и готвя, докарвах ги на консистенция като готовите, добавях круша или ябълка същатата работа. Пробвах и АМ да слагам неще. Иначе да суче неотказва. Имах една опаковка АМ неотваряна пробвах да и дам добавка, неще да го пие. Според мен е някакъв период дано мине бързо. Добре поне, че плодове и каши яде :-) Принудих се да пробвам йогуртите, яде ги диването. Ама само сладко ли ще ядем и докога. Приемам съвети  :?


Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #979 -: Септември 24, 2009, 15:24:12 pm »
everything_possible,
и при нас го има същия проблем. За съжаление, не съм го решила все още, а детето ми е на 1,6г. :(
Ако храната е по-едра, прави спазъм и и се повдига. Повтарям хиляда пъти: "Дъвчи, дъвчи със зъбки!", като същевременно дъвча насреща и. :D Е, не иска да дъвче и това е. Смее ми се как дъвча насреща и с празна уста. Иска да го гълта нацяло. И след като глътне храната, тогава ме имитира и се прави, че дъвче с празна уста.  :lol:А зъби има предостатъчно, но не ги ползва. :?

Гледам да и намачквам храната с пресата, която е за картофено пюре или с вилица. Но, както казах, тя я гълта без да опита дори да я сдъвче.

Мъжът ми ме упреква, че все още я храня с каша за вечеря и затова нямало да се научи да дъвче.
В тази връзка, вие до кога давахте каши?

А какъв майтап бяхме на почивката. Бяхме на all inclusive и така почти всеки път влизахме в ресторанта с пасатора. Подбирах храна от блок масата и пасирах.  :D Сигурно съм изглеждала доста екзотично. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)