0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #940 -: Август 18, 2009, 16:15:17 pm »
И при нас не се получава с бисквитите в млякото.  Не ги харесва и това си е.  Трудно и е да суче като се сгъсти млякото, и дори и половин лъжица само да сложа от тези на прах, пак ги усеща и не пие.  С 1-2-3 на Авент биба сме, няма по-големи дупки от това.  А иначе си хрупка, още от преди да има зъби дори.

Давала ли си глутен?  Имай предвид, че са май всички са с глутен, ако си решила да не даваш до определена възраст.
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #941 -: Август 18, 2009, 16:27:32 pm »
http://www.papa-bebe.com/hrani_drugi.html
от първите давам, но не съдържат глутен. Просто като се разтворят остава една част от тях като неразтворено масло която запушва дупката на биберона и от там -НИЩО. Иначе пробвах веднъж да и дам да си гризка, прие с голямо удоволствие, но доста ме е страх да не се задави с някое по-голямо парче.
беберона ни е на Нук за мляко.
а по отношение на ? глутен, мисля да подкарвам попарата. Днес гледах сухарите на Хип, но и те имат глутен, та направо съм в шах :?
« Последна редакция: Август 18, 2009, 16:30:08 pm от everything_possible »
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #942 -: Август 18, 2009, 16:53:12 pm »
Бисквитките на Плазмон се стопяват почти мигновено в устата и е много трудно да се задави детето с тях.  Докато се задави, те се стопяват.  Ако ти е правило впечатление, дори и с малко слюнка да се покрият, започват да се топят.

А попара без глутен няма как да направиш :).
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #943 -: Август 24, 2009, 15:38:00 pm »
Кокиче, вярно е!
Причината е, че може да се появи алергична реакция към тази комбинация( риба с яйца), макар към яйцата и рибата поотделно да няма такава. Не мога в момента да се сетя как точно се объркват нещата, но това го знам от майка ми. Също и мляко с риба не е много за предпочитане.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #944 -: Август 25, 2009, 15:56:54 pm »
Рокси,
благодаря ти, че си ми отговорила, мила. :)
Всъщност, извини ме, но това се оказаха "бабини девитини", както и предполагах. Още същия ден, като си зададох въпроса тук, звъннах на педиатъката ни и я питах дали това е някакъв мит и дали има логическо обяснение, ако е вярно.
Оказа се, че не е вярно, както и предположих, тъй като свекърва ми беше източника на информация, че не се давало риба и яйце заедно.
Питах я: "Добре де, как тогава ядем панирана риба?! Та нали в панировката има яйце? И никой до сега не се е отровил! А пък аз често ям риба и пия айран. Не е отровно, дори е здравословно!

Педиатърката каза единствено, да не въвеждаме заедно двете храни. Но аз, така или иначе, бях въвела първо жълтъка, по-натам - рибатаи още по-късно белтъка.

Благодаря ти за отговора, Рокси. :) Надявам се, не съм те засегнала. :wink: Ако искаш, предай това на майка си.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #945 -: Септември 01, 2009, 11:31:28 am »
Я да ви питам, от кога може да се дава смокиня? Дали и тя се числи към ягодите и малините?

Също и мляко с риба не е много за предпочитане.

Аз пък почти не сядам да ям риба без таратор. Така съм свикнала от малка. И нищо ми няма. То и мъжът ми казва, че мен нищо не може да ме умори  :lol:.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #946 -: Септември 01, 2009, 14:47:19 pm »
Аблой,
аз питах педиатърката ни и с нейно позволение дадох на детето смокиня наскоро. Но тя е на годинка и пет мес. Имаме смокиня в двора и е страхотна тази година - много сладък и едър плод. Първите 3 пъти и дадох белена, но после, следващите 2 пъти - без да я беля. Процедирах като при въвеждане на нова храна - постепенно увеличавах количеството. Давам я с кисело мляко или смесена с друг плод.

А иначе, относно рибата и млякото - ами щерка ми напоследък се кърми на поискване. Често се случва непосредствено преди или след обяда да иска да суче. Така че и тук смесваме риба и мляко, на практика.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #947 -: Септември 01, 2009, 14:56:31 pm »
Кокиче, ни най-малко не си ме засегнала. :) Казвам това, което знам. Но явно не съм се изразила много ясно. Комбинацията може да доведе до реакция, а не, че е задължително да се прояви. Просто, когато се дава подобна мешавица в началото е добре да се има впредвид. Честно да ти кажа започнах да вярвам повече на "бабини девитини", отколкото на педиатрите (поне аз все на калпави попадам). :?

Abloy, аз смокиня дадох преди две седмици. Не мога да ти опиша що за повръщане беше. Всичко си е до дете.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #948 -: Септември 08, 2009, 01:22:21 am »
Здравйте, имам проблем или поне аз  го считам за такъв.
Доколкото успях да се информирам преди раждането и малко след това, взех решение да захраня Тошко поне към петия месец.
И така на 4м и 21 дни започнахме с плодово пюре.За 14 дни стигнахме до 2x 40мл., дадено между храненията, на кърма сме 5-6 пъти зависи в колко стане сутрин.На 15 ден реших да му дам зеленчуково на обяд преди кърмата - картоф, 5м и 6 дни.За една седмица увеличих до 50мл., а плодовото до 2x60-70.От три дни обаче отказва категорично зеленчук.Опитах БГ и вносни пюрета, домашно приготвено - гади му се като ги опита, камо ли да яде.Покрай това спря и плодовете.
Моля за съвет.Дали да не му дам почивка от зеленччуците?Ако да, след колко време да почнa пак?Дали да не опитам с каша?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #949 -: Септември 08, 2009, 09:47:23 am »
Елфита, Андрея също отказва зеленчуци един ден яде, друг не. Добре че поне яде тиква и морков, тиква с малко картоф и морков с малко картоф, като ми откаже давам това. Дай почивка, а само картоф ли си дала от зеленчуците. Повечето деца не им харесва чистия картоф, дори с кърма. Аз също приготвях няколко пъти на Андрея домашен картоф с кърма, неможе да го преглъща гади и се, много лепкаво става според мен и след 2-3 лъжички иска вода за да преглътне. Пробвай след почивката с морков с кърма или само морков. Има на гербер едни малки бурканчета 80мл с морков, Андрея го обожава. Правила съм и пюре от домашни моркови с много малко картоф понякога яде, друг път отказва.


Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #950 -: Септември 08, 2009, 10:47:19 am »
Пробвай с морков и тиква (по-сладки са поне), и след това смесвай с картоф.
Или смесвай картофа със зеленчуците, които си дала до момента.
Имат такива моменти и отказват, после пак се хранят както обикновено :)
Може да дадеш няколко дена почивка и пак да започнеш с пюретата.
Ще яде, няма къде да ходи  :D



*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #951 -: Септември 08, 2009, 10:50:09 am »
Смесвай с кърма или тиква (както е писала Розето). Плодовото 70-80 е много, макс. 40-50, то е като десерт, не заместваш с него.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #952 -: Септември 08, 2009, 12:00:36 pm »
Картофа го дадох първо с тиква на ХИП, направо  щеше да повърне, после с морков на Ганчев- яде няколко дни.Морков и тиква съм дала с ябълката, много му харесват.Продължих картоф и тиквички на ХИП, мнооого зле.Вчера предложих домашно картоф, моркоф и тиквичка.Май повечко дойде картофа, но съседските деца много ядат картоф и не мислех, че ще е проблем.Определено иска да му е сладичко, най-харесва круши, ябълки и сини сливи(макар първия път малко да се разстрои).Няколко дни почивка май е най-добре и после ще му направя пак домашно, но с повече морков.Ще намаля и плодовото, аз си давах по 40-50, но педиатърката ми предложи да увелича.Благодаря за съветите, че много се шашкам.
А, забравих да кажа кърма винаги добавям по малко в зеленчуците.
« Последна редакция: Септември 08, 2009, 12:04:09 pm от _Elfita_ »
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #953 -: Септември 08, 2009, 12:10:40 pm »
Здравйте, имам проблем или поне аз  го считам за такъв.
Доколкото успях да се информирам преди раждането и малко след това, взех решение да захраня Тошко поне към петия месец.
И така на 4м и 21 дни започнахме с плодово пюре.За 14 дни стигнахме до 2x 40мл., дадено между храненията, на кърма сме 5-6 пъти зависи в колко стане сутрин.На 15 ден реших да му дам зеленчуково на обяд преди кърмата - картоф, 5м и 6 дни.За една седмица увеличих до 50мл., а плодовото до 2x60-70.От три дни обаче отказва категорично зеленчук.Опитах БГ и вносни пюрета, домашно приготвено - гади му се като ги опита, камо ли да яде.Покрай това спря и плодовете.
Моля за съвет.Дали да не му дам почивка от зеленччуците?Ако да, след колко време да почнa пак?Дали да не опитам с каша?

Елфита, не го насилвай, не следи толкова стриктно грамажа, колкото му се яде - толкова. Възможно е да му пробиват зъбчета, тогава доста често бебетата отказват изцяло или част от твърдата храна. Дай му почивка 3-4 дни, започни отоново пак внимателно. Добре е при захранването да се водиш по детето. Ако много настояваш може да се постигне обратния ефект и да стане злоядо. Все пак всичко е ново за него - начина на хранене, лъжичката, вида на храната. На някои бебета им е достатъчно и един ден да свикнат, на други им отнема цял месец. Всяко дете си е индивидуално, със собствени вкусове и предпочитания. Нормално е да харесва сладкото, но плодово пюре е достатъчно да се предлага само веднъж дневно, особено пък щом е на кърма.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #954 -: Септември 08, 2009, 15:24:36 pm »
Здравйте, имам проблем или поне аз  го считам за такъв.
Доколкото успях да се информирам преди раждането и малко след това, взех решение да захраня Тошко поне към петия месец.
И така на 4м и 21 дни започнахме с плодово пюре.За 14 дни стигнахме до 2x 40мл., дадено между храненията, на кърма сме 5-6 пъти зависи в колко стане сутрин.На 15 ден реших да му дам зеленчуково на обяд преди кърмата - картоф, 5м и 6 дни.За една седмица увеличих до 50мл., а плодовото до 2x60-70.От три дни обаче отказва категорично зеленчук.Опитах БГ и вносни пюрета, домашно приготвено - гади му се като ги опита, камо ли да яде.Покрай това спря и плодовете.
Моля за съвет.Дали да не му дам почивка от зеленччуците?Ако да, след колко време да почнa пак?Дали да не опитам с каша?


По съвет на нашата педиатърка аз започнах захранването със зеленчук - картоф, морков, тиква, после ги смесвах и така. Плод въведох чак след това. Нейното мнение е, че зеленчуците са по-щядящи стомахчето а и е по-добре да не свиква първо със сладките храни.
Пробвай както са ти казали момичетата с тиква и морков и може да ги разреждаш малко с кърма за да се преглъщат по-лесно, а картофа го остави за няколко дни :)
Успех! :)
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #955 -: Септември 09, 2009, 10:18:32 am »
Момичета, откога въведохте вечеря? Питам, защото дъщеря ми взе да пие по-малко мляко вечер и може би да опитам вече да й давам вечеря... Не се буди от глад нощно време, спи, но май е време :P
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #956 -: Септември 09, 2009, 14:13:47 pm »
Момичета, откога въведохте вечеря? Питам, защото дъщеря ми взе да пие по-малко мляко вечер и може би да опитам вече да й давам вечеря... Не се буди от глад нощно време, спи, но май е време :P



Аз въведох вечеря към 8м., защото отказваше да пие мляко колкото трявба за нейните месеци, а и да го изпие не я засищаше до сутринта и ставаше към 4ч. За вечря давах каша. Сега от 9м. е на кухня и за вечеря и давам супичка с едно сухарче. Ако вечеря към 20ч а си ляга към 22ч. й давам около 150мл. мляко, докато се гушкаме за сън :)
Води се по детенце, най-добре.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #957 -: Септември 14, 2009, 00:06:27 am »
Дадох малко почивка на дребосъчето ми.И така вчера и днес изяде по 100 гр. зеленчуково на ХИП с кърма.Даже отваряше устичка сам накрая, хареса му.Дано така да продължи.Иначе като остана на кърма пълнеше памперсите по 4 пъти :D.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #958 -: Септември 14, 2009, 09:48:11 am »
Елфита, това е чудесно. Продължавайте и занапред в този дух. Има една зеленчукова супа и Букет от зеленчуци, на Гербер май бяха /доста време мина от нашето захранване/, Ангел много си падаше по тях - може да ги пробваш
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #959 -: Септември 14, 2009, 10:29:11 am »
Също така и Био-супа морков и ориз на Хип ( има и други, но май сте за тази в момента, ако си въвела ориза). Въобще супите на Хип и Гербер бяха много на почит  и при нас :)