0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #680 -: Април 27, 2009, 16:45:33 pm »
Хей, много прилича на зъбки и като не ядат не ги насилвай виж млякото им го следи и им давай редовно ....до 1г.бебоците основноите калории си ги наваксват от млякото та ...... :D дажаи мляко !!!
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #681 -: Април 27, 2009, 16:47:37 pm »
Тъкмо мислех и аз да пиша, защото сме с подобен проблем като на st.
Въвела съм досега само картоф, морков и тиква. Приемаше перфектно пюрето от тиква и морков на Хип, питаше за още даже. Обаче последните дни нещо й става...още като види лъжицата и се побърква от рев. Давам първо замразена кърма или АМ да се успокои малко, после пак пробвам. Не иска и не иска. И когато вече тъкмо съм се отказала да давам пюре,  като й предложа и яде, та ушите й пукат 8O /последното се случи само на този обяд/. Не допускам, че пюрето не й харесва на вкус, защото определено до преди няколко дни го обожаваше, дори го хапваше преди млякото...
Какво да правя, да я оставя няколко дни само на млекце ли, да пробвам да минем на някоя кашичка, плодово пюре или нещо друго? Какво ще ме посъветвате?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #682 -: Април 27, 2009, 16:58:06 pm »
момичета, може ли да дам йогурт? има го в комбинация с ябълка, кайсия и още нещо (май морков), уж го дават от 6-ти месец, ама нямам вяра ...
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #683 -: Април 27, 2009, 17:16:10 pm »
St, мога само да предполага, но може и да е от зъбки.
В процеса на активно зъбоникнене Митака не е ял седмица и повече.
Първия път беше точно на 10м като вас, първите два долу избиха с 2 вируса + обрив.
Яде 10 дена само мляко.
Сега вади 2 кътника и е на същия хал, хапва и друго освен АМ, но е трудно.
А е дете което не страда от липса на апетит.

Всичко е въпрос на малко време, каквато и да е причината ще започнат пак да хапват!

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #684 -: Април 27, 2009, 17:55:36 pm »
И аз това си го помислих за зъбоникненето, но ме учудва факта, че плодовете ги ядат :?
А и нямат изгледи за напиращи зъби, Габи има един отдолу и вече минаха 2-седмици откак е избил, а Вероника си стои с два зъба поникнали още на 6-тия месец.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #685 -: Април 28, 2009, 00:14:14 am »
Вики, аз започнах да ги давам 9тия месец, но предполагам няма да има проблем, ако започнеш сега....Иначе етикети не гледам, а се водя по схемата, която съм си направила. Продавачката в магазина все ме пита колко е голямо детето, защото когато взимам пюрета варират от 4 до 9 месеца  :lol: понеже взимам от тези малките плодови на Хип, когато му смесвам каша с плод, а сега не е сезона още на пресните.....Или, когато вкарвам ново месо примерно, не се мятам на тези, които отговарят на месеците му, а започвам с тези, за по-малките.

Гале, и ние сме имали такъв период. Ядеше всичко, но на обяд отказваше....давах му мляко, докато не поиска отново да яде както обикновено. Имало е случаи, когато си изпива половината мляко само и отказва повече, но не го насилвам...колкото-толкова...после сам си иска  :lol: Гладен Мартин, хоро не играе  :lol:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #686 -: Април 28, 2009, 11:25:39 am »
мерси, Вени, ще я пробвам тия дни с пюрето с йогурт. по принцип и аз не севодя по месеците, обозначени на бурканчетата, продължавам да й давам зеленчуковите за 4 месеца и при нова храна за по- малките месеци, ако има. за йогурта се учудих, че го дават от 6-ти, все си мислих че се дава по- късно.
моето диваче също беше минало на по- лек режим с храната докато избиха зъбките, че и седмица - две след като вече се беше сдобила с 2 зъбчета. ядеше по много малко мляко, и сега се чумери още на плодовите пюрета (а преди й бяха любимите), но за сметка на това унищожава големи количества зеленчукови и месни, които преди зъбчетата много не обичаше.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #687 -: Април 28, 2009, 12:20:36 pm »
Ох успокоих се, дано да е само период както казвате :)

Продавачката в магазина все ме пита колко е голямо детето, защото когато взимам пюрета варират от 4 до 9 месеца  :lol:
И аз ги обърквам доста, поради същата причина :lol:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #688 -: Април 28, 2009, 12:46:44 pm »
Спокойно ще мине и ще започне да яде пак детето !!!! :D
Моето редовно прави така .
Сега вадим поредното зъбче и не само пюретата спря ами и к.мляко което много обича......като се пукне венчето пак ще почне да яде с голям апетит.
За к.мляко може да се дава след 6 м без проблем ,без значение дали го месиш с нещо или не .Децата обикновено го харесват много . :D
Синат ми е на почти 11м и още яде само глатки пюрета ,плюе всичко що е с малки частички което ме шашка мене ,но сигурно и тоя момент ще мине ......няма дете да не се научило да давче рано или късно ! :lol:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #689 -: Април 29, 2009, 02:02:08 am »
Здравейте, момичета!
На нас тези дни ни предстои захранване и както всички, вече минали по тоя път, се вълнувам много. И естествено, колкото повече чета- толкова повече се обърквам.
Затова имам няколко въпросчета към вас...
 -дом.приготвени пюрета се дават, когато се знае произхода на продукта,нали? Къде по това време мога да намеря (за София) био моркови? С картофи и тиква вече се сдобихме.
 -чета, че Бърди препоръчва "чисто бебешко оризово брашно". Това също не знам къде да го търся.Проверих в няколко детски магазина - предлагат ми безмлечна оризова каша.Това същото ли е?
 -в пюретата слага ли се сол? а масло или захтин?
 -колко дни могат да издържат в хладилник вече направените пюрета?
За сега стига толкова, по-натам сигурно ще досаждам по-редовно...
 :)



*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #690 -: Април 29, 2009, 10:09:23 am »
:hello:Привет Неда!Драго мие да те видя тук!

-Био моркови не съм търсила, ако не съм имала "Био-селски :wink:" такива.
Ползвала съм бейби морковчетата на Бондюел.
А в процеса на захранване ползвах, та и до сега ако няма пресни и карфиола, и броколите на същата фирма.

-"чисто бебешко оризово брашно" е точно безмлечна оризова каша.
Предлагат я и Хипп и Милупа, ползвала съм и двете.

-аз лично съм слагала няколко зрънца сол и капка, две зехтин.
Масло по-късно.

-в самото начало готвех всеки ден.Отнема буквално 5 мин за продуктите и 30 тина за сваряванеото и пасирането.
По-късно вече когато добавих повече продукти съм оставяла и за следващия ден в контейнерите на Авент.
Може да добавяш малко кърма(ако още кърмиш) или АМ (което ползвате) , към пюрето за да стане сместа по-пухкава.

И аз като теб, а предполагам повечето майки тук сме били доста стреснати в началото на захранването,
но след няколко дни може би седмица две, детето свиква. Води се по него!

Това от мен.
И да намачкаш Юнака!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #691 -: Април 29, 2009, 12:15:57 pm »
Неда, и аз като Мишето ползвах бейби морковчета на Бондюел.
Нямаше откъде да намеря домашни.

Сол слагах доста по-късно, може би 2-3 месеца след захранването.
Зехтин 2-3 капки. Добавях и кърма.

Готвех всеки ден, но ако е трябвало да оставя го правех за ден, не повече.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #692 -: Април 30, 2009, 01:36:49 am »
И аз бая се почудих откъде да намеря био (органик) продукти. Само в Хит намерих щанд, като проверявах, имаше ябълки, круши, моркови (но бяха много големи??), карфиол, зеле, тиквички и май картофи и още няколко неща. Лошото е, че няма срок на годност на опаковките - в Лондон примерно всички зеленчуци се продават със срок на годност. В крайна сметка взех решение да взимам готови Био бебешки храни, и без това съм една готвачка.. Особено за месото определено не ми се иска да му давам такова от магазина.
Мисля си и за магазина за био продукти на Маги Малеева, но още не съм се поинтересувала къде е и какво продават.
Благодаря ти, Бени!







*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #693 -: Май 07, 2009, 01:52:44 am »
На нас тези дни ни предстои захранване и както всички, вече минали по тоя път, се вълнувам много. И естествено, колкото повече чета- толкова повече се обърквам.

Оф, и аз така. Вече не знам кога да започна и с какво да започна. Ще ми се да започна направо с плодови или зеленчукови пюренца без да съм давала сокчета първо. Исках да давам оризова каша, но чета че тя запича, а ние и без това си имаме проблем. Мога ли да започна с ябълково/морковено пюре и ябълката трябва ли да премине през топлинна обработка?
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #694 -: Май 07, 2009, 02:27:36 am »
everything_possible лентичката ти показва ,че беб4ето ти е на 3 месеца и неЩо ,за какво захранване мислиш  :? ??карайте си  на мляко(ам или кърма) и не се турмози със захранването толкова рано
« Последна редакция: Май 07, 2009, 02:29:14 am от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #695 -: Май 07, 2009, 02:36:43 am »
Цитат
Оф, и аз така. Вече не знам кога да започна и с какво да започна. Ще ми се да започна направо с плодови или зеленчукови пюренца без да съм давала сокчета първо. Исках да давам оризова каша, но чета че тя запича, а ние и без това си имаме проблем. Мога ли да започна с ябълково/морковено пюре и ябълката трябва ли да премине през топлинна обработка?


много ви моля - уважавайте чуждия труд и време, четете какво са писали майките, които преди вас са минали през "терзанията" на захранването. като ви дойде на дневен ред, вместо да седнете и да попрочетете малко, пък тогава да питате, ако е останало нещо неясно, вие всички започвате направо да питате... задавате едни и същи въпроси, пишете едни и същи неща - ориза запичал (глупости), сокчетата първо (още по-големи глупости), ябълката сурова ли или печена, с плод или зеленчук да почна....

честно да ви кажа, аман! тука сме има няма 50-тина жени. ами не е толкова много бе, па пуснете една търсачка и вижте какво сме писали за тия неща, ако ви мързи да изчетете 3 теми. а сме писали подробно и обширно, уверявам ви - и за ябълката, и за оризовата каша, и за магданоза...

« Последна редакция: Май 07, 2009, 02:39:43 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #696 -: Май 07, 2009, 02:42:00 am »
И аз бая се почудих откъде да намеря био (органик) продукти. Само в Хит намерих щанд, като проверявах, имаше ябълки, круши, моркови (но бяха много големи??), карфиол, зеле, тиквички и май картофи и още няколко неща. Лошото е, че няма срок на годност на опаковките - в Лондон примерно всички зеленчуци се продават със срок на годност. В крайна сметка взех решение да взимам готови Био бебешки храни, и без това съм една готвачка.. Особено за месото определено не ми се иска да му давам такова от магазина.
Мисля си и за магазина за био продукти на Маги Малеева, но още не съм се поинтересувала къде е и какво продават.

и аз взех такова решение навремето и го намирам за правилно - за началото на захранването. по сто причини.

а магазинът е на площад Журналист, но не съм го посещавала.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #697 -: Май 07, 2009, 02:54:05 am »
Мише, Надин, благодаря ви за споделеното мнение.Фреши,то и аз ще готвя май само с тези продукти, които ми намериха от село, другите най-вероятно ще са готови пюрета.
Е,ние вече започнахме...с картофче, след това тиква...
Тиквата много ни харесва, но забелязвам тези дни едни ситни червени пъпчици по коремчето и гърдите. Може ли да е реакция някаква? Дали да продължавам с нея и да наблюдавам, или да сменя с нещо друго? И понеже сезона на тиквите отдавна мина и скоро няма да има, аз реших да направя цялата тиква на пюре и да замразя. Някой да е замразявал? Дали се губят ценни вещества?
И още нещо да ви питам - колко вида зеленчук трябва да съм дала за да започна с плодове?

Оф, и аз така. Вече не знам кога да започна и с какво да започна. Ще ми се да започна направо с плодови или зеленчукови пюренца без да съм давала сокчета първо. Исках да давам оризова каша, но чета че тя запича, а ние и без това си имаме проблем. Мога ли да започна с ябълково/морковено пюре и ябълката трябва ли да премине през топлинна обработка?

Ами аз сокчета не съм давала, прочетох доста категорични мнения с/у тях, пък и педиатърката ни също е против. Според Бърди оризовата каша НЕ запича.За ябълката знам, че се дава сурова, ако детето не я иска - може печена.

 :)



*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #698 -: Май 07, 2009, 13:57:49 pm »
Цитат
Оф, и аз така. Вече не знам кога да започна и с какво да започна. Ще ми се да започна направо с плодови или зеленчукови пюренца без да съм давала сокчета първо. Исках да давам оризова каша, но чета че тя запича, а ние и без това си имаме проблем. Мога ли да започна с ябълково/морковено пюре и ябълката трябва ли да премине през топлинна обработка?


много ви моля - уважавайте чуждия труд и време, четете какво са писали майките, които преди вас са минали през "терзанията" на захранването. като ви дойде на дневен ред, вместо да седнете и да попрочетете малко, пък тогава да питате, ако е останало нещо неясно, вие всички започвате направо да питате... задавате едни и същи въпроси, пишете едни и същи неща - ориза запичал (глупости), сокчетата първо (още по-големи глупости), ябълката сурова ли или печена, с плод или зеленчук да почна....

честно да ви кажа, аман! тука сме има няма 50-тина жени. ами не е толкова много бе, па пуснете една търсачка и вижте какво сме писали за тия неща, ако ви мързи да изчетете 3 теми. а сме писали подробно и обширно, уверявам ви - и за ябълката, и за оризовата каша, и за магданоза...



Е хайде не с лошо! Съжалявам ,че те подразних толкова много , съжалявам дори ,че зададох този въпрос. В интерес на истината едно мнение няма по въпроса за захранването и май всеки сам решава как и с какво да захрани своето. Не си мисли, че не щеш ли ни е дошло време за захранване и щоп в тая тема с глупавия ми въпрос. Мога само да те успокоя, че преди да задам тъпия си въпрос, не само че не изчетох всичко във форума, не само в ТРИТЕ теми, ами де що има писано по въпроса съм изчела и дори съм си копирала в компютъра най-интересните неща. НО! Като всяка майка и аз също се претеснявам и аз не мога да реша кое ще е по-правилно за моето дете. Четох много старателно това ,което точно ТИ си публикувала за сокчетата и почти съм съгласна, но ВСЕ ПАК не мога напълно да ги отрека. Толкова много деца са отгледани със сокчета и то от втория месец. Пък то сега е много модерно да се подхвърли едно мнение, че дори и нечий 2-3-5-10 годишен труд по даден проблем и нещеш ли след време напълно да се отрече. Мен това не ме интересува. Просто искам да захраня детето си по що годе правилен начин. Затова ОТНОВО исках да подхвърля  моя конкретнен въпрос и да прочета още едно две мнения. Не ми казвай, че ти си нямала подобни терзания и не си задавала подобни въпроси. Ако се върнеш назад и прочетеш ти самата какво си питала, няма да си толкова остра.А това, че си чела и ти някъде, че ориза не запичал са пълни глупости. На всякъде дават оризова вода за разстройство.

п.п. Пък като не ти харесва въпроса ми и смяташ, че разводнявам темата, нали си модератор, изтрий го и ми изпрати забележка , НО на лични, щото и ти я разводняваш с коментара си. Аман от подобни забележки, и на мен ми писна да се ровя да чета сумати страници и ако не на всяка, то през две-три има подобна словесна война.
НИЩО ЛИЧНО, КЪМ ТЕБ! Извинявай, ама и аз имам нерви, още ме държи родилната депресия, и твоето отношение направо ме попари.
« Последна редакция: Май 07, 2009, 14:03:31 pm от everything_possible »
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #699 -: Май 07, 2009, 15:29:08 pm »
eveyrthing_possible,

въпросите, които зададе, са коментирани хилядократно. включително направихме специална тема, в която всяка майка да опише подробно как и с какво точно е захранила. какво повече трябва да се случи, за да успееш да получиш отговор и да вземеш решение по сакралния въпрос "ябълка или картоф, печена или сурова"???

когато аз започнах първата тема за храненето тук, моите въпроси бяха първите - нека приемем, че това ми дава известно оправдание, а?

и за ориза и запичането съм писала няколко пъти - от личен опит, не от прочетено. не са пълни глупости. оризовата вода е едно нещо, а инстантната бебешка каша от оризово брашно е съвсем друго нещо. съдържат различни вещества и действат по различен начин. моят син е ял месеци наред всекидневно оризова каша и нито веднъж не се е запекъл. нито някой възрастен се запича от това, че е ял свинско с ориз, примерно.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!