0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #580 -: Март 10, 2009, 15:27:56 pm »
vera,
изварата е много постна, практически няма мазнини. освен това е трудно смилаема и не се препоръчва за бебета и малки деца.
купувай свястно сирене, то не трябва да става на пихтия от това, че е киснало във вода. пробвай, например, Елби или Лакрима.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #581 -: Март 10, 2009, 15:37:25 pm »
Благодаря, че споделите и марки сирене, ще пробвам. Трудно ми е да се ориентирам в сирената. Уви, дори цената не е гаранция. Вчера купихме някакво сирене, не помня на коя мандра беше, вярно не е солено много, обаче е като гипс. И вкусът му е на гипс. Та за това предпочитах изварата, като добавям малко масло. Обаче то и за нея май вече не може да съм сигурна, че е истинска.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #582 -: Март 10, 2009, 15:53:52 pm »
Аз взимам на Маджаров и като го обезсолявам не ми става на пихтия :)
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #583 -: Март 11, 2009, 08:43:17 am »
Аз взимам на Маджаров и като го обезсолявам не ми става на пихтия :)

Аз също  :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #584 -: Март 11, 2009, 16:23:59 pm »
Аз взимам на Маджаров и като го обезсолявам не ми става на пихтия :)

Аз също  :)

И аз. Също и на Роса. Доволна съм и от двете.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #585 -: Март 11, 2009, 17:02:17 pm »
Готови пюрета до сега не съм давала. Единствените купени храни са кашите, бананите и отскоро ябълките, че нашите свършиха. Имам възможност да давам такава храна на детето. Ако нямам - ще купувам.
Хм, месото се мъчих като грешен дявол да го пасирам. Накрая го сложих в комбайна и стана страхотно. Ама нали трябваше да се помъча  :x.
Като студентка съм правила кашкавал и ставаше страхотен. Сега от няколко дни ми се мъти една мисъл в главата да започна да правя сирене. Поне на детето ще давам нещо, в което няма тебешир и палмово масло.

Я кажете от кога мога да давам спанак? Имам още малко в двора презимувал, но дали не е още рано за нас?

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #586 -: Март 11, 2009, 17:19:08 pm »
Някой давал ли е прясно мляко Сердика, производство на някаква фирма от Добрич?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #587 -: Март 11, 2009, 17:29:01 pm »
Някой давал ли е прясно мляко Сердика, производство на някаква фирма от Добрич?
Ако става дума за детското, аз. :D После имаше колики. :?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #588 -: Март 11, 2009, 18:22:13 pm »
Я кажете от кога мога да давам спанак? Имам още малко в двора презимувал, но дали не е още рано за нас?


Не ви е рано, давай  :D

lb2f
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #589 -: Март 11, 2009, 21:47:09 pm »
Моето дете не хареса Млечко. Само като го опита и хвърля шишето. Иска си Хуманата и това е. Тия дни ще я пробвам с Верея. Ние в къщи това пием и се надявам и тя да го хареса.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #590 -: Март 11, 2009, 22:56:01 pm »
Някой давал ли е прясно мляко Сердика, производство на някаква фирма от Добрич?
Ако става дума за детското, аз. :D После имаше колики. :?
Да, детското, купих го днес и се чудя да давам ли, да не давам ли :D


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #591 -: Март 12, 2009, 23:13:12 pm »
Някой давал ли е прясно мляко Сердика, производство на някаква фирма от Добрич?
Ако става дума за детското, аз. :D После имаше колики. :?
Да, детското, купих го днес и се чудя да давам ли, да не давам ли :D
И аз съм давала. Не е имало проблеми. Но не намирам особена разлика с другите кисели млека.
Аблой, давай спанак, вече сте големи  :D.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #592 -: Март 17, 2009, 12:38:18 pm »
Момичета, и тук да попитам, вече сме въвели обяд и следобедно ядене, да въвеждаме ли закуска и за вечеря или по-нататък? Сутрин към седем-осем ядем АМ и вечер към седем-осем пак АМ, не знам как да стане какво да й давам, виждам, че има нужда от млякото, ама къде да сложа тая закуска например!? 8O
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #593 -: Март 17, 2009, 14:17:43 pm »
Не знам дали нашето е най-правилното, но аз давам сутрин АМ около 7.00. После в 10,3-11,0 имат закуска: попара,овесени ядки, грис, кус-кус, макарони и т.н, плодово пюре. Обяд към 14,30, после следобяд към 17 плодове и вечерното мляко към 19,30-20.00.

Това мляко Млечко - купих една бутилка да го пробваме в къщи. Миришеше отвратително тежко. Въобще не помислих да дам на децата. За сега ще сме още на Нестле.
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #594 -: Март 17, 2009, 15:59:08 pm »
Благодаря, вие на колко сте?
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #595 -: Март 17, 2009, 16:38:05 pm »
Ми тя си има лентичка...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #596 -: Март 17, 2009, 17:09:21 pm »
*vera, дадох спанак с пиленце. Малееее да ни беше видяла как ядем  :lol:.
Вече всичко ядем, ама ако е с пиленце.

chapla, аз мисля закуската да я въведа като навършим 9 месеца. Ще ми се да въведа още някаква храна и тогава да закусваме и сутрин. Иначе ще се получи , че ядем почти едно и също по цял ден.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #597 -: Март 17, 2009, 17:38:48 pm »
момичета, мога ли да дам лапад? от зеленчуците съм дала картоф, морков, броколи (днес за сефте),ако тиквата е зеленчук - и тиква, корен магданоз, целина като подправки. спанака отказа да яде, не й допадна вкуса на пюрето сънвал, досега съм давала само гербер и мои "манджи", предпочита готовите обаче.
и още нещо- до кога е добре да се стерилизират шишетата? аз както съм поела по инерцията може и до годинката да я откарам, не ми пречи, ама нужно ли е? да не се престаравам малко излишно?
*

    chapla

  • ***
  • 217
  • хубавица-умница
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #598 -: Март 17, 2009, 20:57:51 pm »
Ми тя си има лентичка...
Може да си има, ама на моя компютър нищо не излиза, стара работа
"Всяко родено дете е доказателство, че Бог не се е отказал от нас!" Рабиндранат Тагор
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #599 -: Март 18, 2009, 09:46:21 am »
Вики, аз лапад не съм давала и не мога да ти кажа, спанак на 7 някъде!
Аз лично стерилизирах до 7м и спрях, тогава спрях и да преварявам водата.
Минахме на розов Девин или Thorn Spring!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)