0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #540 -: Март 05, 2009, 08:45:57 am »
когато бяхме в Белгия,ние бяхме при педиатър Белгиец,а приятелката ми ходеше при американец (в базата,в която живеехме имаше и болница).И на двете места казаха след годинка да минем изцяло на прясно краве мляко.
Аз още не съм давала и в храни даже,кисело мляко също,но се замислям вече и аз.
<br />
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #541 -: Март 05, 2009, 09:08:06 am »
Въвеждах прясно мляко някъде в периода между 15 и 18 месеца. Никога не съм замествала пиенето на АМ с прясно. По-добре детето да пие нещо полезно, отколкото нещо, в което нямаш идея какво точно има. Та докато отказа АМ на 2 г. 6м. Мия си го пиеше.
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #542 -: Март 05, 2009, 09:13:04 am »
и аз късно въведох и прясното, и киселото мляко
киселото на 13 м, прясното на 17
Стефания и до ден днешен нито яде кисело мляко, нито пие прясно
пие си АМ /ХИП розов 3-ка/ поне по 250 мл на ден, понякога само това яде цял ден
Мешко, чисто ли даваш прясното мляко, в смисъл- давала ли си какаова напитка с млякото и изобщо какво ви е мнението за този вид напитки

« Последна редакция: Март 05, 2009, 09:17:45 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #543 -: Март 05, 2009, 09:16:21 am »
Момичета да ви питам с какво въведохте царевицата, изключвам кашите?



със пюре на Семпер- картофи и царевица, много е вкусно, царевицата е сладка  :D
http://www.semper-bg.com/greens/greens_4.html
« Последна редакция: Март 05, 2009, 09:18:02 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #544 -: Март 05, 2009, 09:23:12 am »
Д-р Бърди съм чела да казва, че след годинката може да се мине на обикновено мляко. Истината ... е някъде там.

Да, и на мен така ми каза, но аз изчаквам, още сме си на АМ, като от време на време им давам кисело мляко сутрин, пият го.

Какви количества храна ядат вашите деца? Например на обяд, аз им давам второто и третото от кухнята, тоест общо 600мл. Вечер първото, като понякога не го изяждат даже.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #545 -: Март 05, 2009, 10:10:16 am »
Ооо Касита 600 е много бе, максимум 350-400 гр. за вашата възраст.
 
Какао давах в кремчета преди диетата от алергени. Забелязвах, че не се приемаше така добре, както шоколада  :D
Въобще прясно мляко, а и кисело скоро няма да дам моно, само ако откаже АМ, че имаше един такъв период за кратко. 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #546 -: Март 05, 2009, 10:11:43 am »

Мешко, чисто ли даваш прясното мляко, в смисъл- давала ли си какаова напитка с млякото и изобщо какво ви е мнението за този вид напитки[/color]

mini, давала съм го като напитка рядко. Преди месец, някъде имаше 2-3 дни, в които прояви желание да пие мляко сутрин. Иначе хапва попара с мляко 2-3 пъти седмично. Баба й й прави мляко с ориз и кремчета също така. Иначе Мия е голям фен на киселото мляко и сигурно изяжда по 1 кофичка на ден.
<br />[link=http:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #547 -: Март 05, 2009, 10:21:04 am »
Ооо Касита 600 е много бе, максимум 350-400 гр. за вашата възраст.
 
Наде, това е за двамата, аз ги храня заедно.  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #548 -: Март 05, 2009, 10:42:56 am »
Момичета да ви питам с какво въведохте царевицата, изключвам кашите?



със пюре на Семпер- картофи и царевица, много е вкусно, царевицата е сладка  :D
http://www.semper-bg.com/greens/greens_4.html


С две ръце за царевицата на Семпер. Много е вкусна, чак ми идеше да и хвана лъжицата и аз да го изям.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #549 -: Март 05, 2009, 11:41:27 am »
аз на обяд давам второто и третото от кухнята,те са по 200гр. мисля (ние сме с Ози)- значи 400.Ако крема от кухнята не ми харесва,давам от плодовите на Нестле кремчета и става 300гр.
За дете на 1г,колко АМ трябва да изпива?Чела съм че 400-500мл.
Аз нещо не мога да му организирам яденето ,така че да изпива и толкова АМ.
Сутрин яде каша,кус-кус или филия.
На обяд 2-то от кухнята и десерта.
Към 15.30-АМ 210мл.
В 18.30 му правя пюре от 1-а ябълка ,1 банан,1 крем на Нестле и 1-а бисквитка Закуска.Понякога давам само ябълка с банан или други плодове,зависи какво имаме.
в 20.30-21ч. 210мл. АМ и заспива.
Така обаче нямам място са супата от кухнята.А и не винаги изпива цялото АМ в 15ч.
<br />
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #550 -: Март 05, 2009, 12:58:15 pm »
Зори, пробвай да дадеш плода за следобедна закуска в 15.30 - 16.00, а супичката в 18.30 - 19.00. И после на лягаме АМ.
Александра пие АМ на лягане, после към 12 -1 пак пие, и после към 4, 5, 6 пак пие мляко. Така че пробвай като се събуди сутрин да му даваш АМ и след около час два закуската, ние сме на такъв режим.
« Последна редакция: Март 05, 2009, 13:27:09 pm от sia »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #551 -: Март 05, 2009, 13:24:13 pm »
АМ обикновено се дава сутрин на събуждане и вечер преди лягане. пробвай така.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #552 -: Март 05, 2009, 13:55:55 pm »
Искам да питам мед кога може и нескуик давате ли?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #553 -: Март 05, 2009, 14:02:09 pm »
мед най-рано след 1 година.
нескуик не даваме. това е сухо мляко с какао и захар. ако искам да дам някой от тия продукти на детето си - има по-полезни начини.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #554 -: Март 05, 2009, 14:26:29 pm »
Джам, нескуик има и само какао и захар. Аз още не съм давала, но се зачудвам дали да не слагам по една малка лъжичка, белкем пропие някакво мляко. Вмомента освен сиренето на закуска, което е около една и половина кибритени кутийки, други млечни не приема (а колко мляко има вътре е друг въпрос). Миналият ден я пробвам с АМ (сефте) и се потресе (мисля че Милумил). Преди можеше една кофичка кисело мляко да изяде сега със зор през няколко дни няколко лъжици. Айран, едни-два пръста от водна чаша. Кремчета не яде никакви, освен бисвквитена торта предложена веднъж в месеца.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #555 -: Март 05, 2009, 14:30:12 pm »
Уф, ние пък искаме всякакво млекце, сиренце и кашкавал, ама пусти болежки, нямат край. Сори за спама, ама ми дожаля за моето диване.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #556 -: Март 05, 2009, 15:01:01 pm »
Миналият ден я пробвам с АМ (сефте) и се потресе (мисля че Милумил).
Васи, Калоян ми отказваше всякакво мляко, различно от кърма и то само директно от завода. :D
Пропи единствено течното мляко на Хип.

http://hipp.bg/?p=products&c=1&id=7- последното

 В началото по 20-30 мл. Сега до 500 го докарва. Но все още не го смята за храна. Пие го като вода - от време навреме по няколко глътки.
Спрях кърменето в рамките на 2 седмици. Не страда от това. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #557 -: Март 06, 2009, 14:11:11 pm »
Уайт, благодаря. Ще потърся къде в Пловдив го продават и ще пробвам. Че то така хич без мляко, мисля че им е нужно още.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #558 -: Март 06, 2009, 21:43:33 pm »
Ема започна да пие прясно мляко(Млечко) след като спрях да я кърмя - на 1 годинка и 2 месеца. Сутрин и вечер по 200 мл, понякога приготвям и следобедните закуски с малко мляко. АМ не само че нещеше, ами направо го повръщаше и 3-те пъти, в които е опитвала. Кисело мляко също яде - но не и давам много често.
Иначе количествата на храната все още са ни малки, но почти нищо не отказва. Готвя всичко и най-много да престои 1 ден в хладилника.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #559 -: Март 06, 2009, 21:55:03 pm »
Благодаря на всички, които споделихте за прясното мляко. Утре ще се посъветвам и с педиатърката и ще действам.
Бора, а какво е Млечко?