0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #360 -: Януари 27, 2009, 16:28:44 pm »
И аз смятам след годинката евентуално да ги запиша.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #361 -: Януари 27, 2009, 17:21:47 pm »
Не забравяй за кухнята и, че супите са застроени, т.е. има белтък. Аз започнах да пробвам с кухнята като навърши годинка, но все още успехът ни е максимум 4-5 лъжички, след това Гербер  :(.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #362 -: Януари 27, 2009, 17:24:26 pm »
Ние от понеделник сме на детска кухня и не знам дали е задължително да захранвам със жълтък и месо.

ами в менюто на детската млечна кухня има месо и яйца (най-малкото, има жълтък) - следователно, детето трябва да е захранено с тях.
рано е още за кухня на 7 месеца, а след като не си захранила с основните храни - как си го представяш да стане?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #363 -: Януари 27, 2009, 17:51:39 pm »
Зависи момичето от кой град е.
В Русе записват на детска кухня от 5 месеца. Има различни менюта. Най-напред са "единица", после "двойка" и т.н. Обаче въобще не съм запозната. Само от време на време чувам майки, които вземат, че говорят за такива числа. Ясно е, че тия, които са на 5мес. вземат "единица" и вероятно в нея няма жълтък и месо, но кога точно минават на "по-горен клас" :lol: не ги знам. :? Само гадая в момента. :?
Аз съм противник на тази соц.придобивка. :)
Тук през 2002 имаше нашумял скандал - салмонела, с която се сдобиха "клиентите" на детската кухня. :x
Тук кухнята е една в целия град - общинска е, а на много места има пунктове, от които майките си вземат храната в пластмасови кутии. Няма разнос.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #364 -: Януари 27, 2009, 18:25:52 pm »
В по- малките градове ще се окаже практика децата да започват кухнята по ранко.Вчера разбрах,че моя приятелка която има син на 10м вече 4-ри месеца го храни от кухнята,да не говорим,че малкият яко дънка кисело мляко със захар от шишето,но да и обяснявам си е като да се бориш с вятърни мелници
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #365 -: Януари 27, 2009, 18:52:14 pm »
Стига сме се занимавали с другите майки, кой както иска да си храни детето. Аз донякъде ги оправдавам жените, казвам донякъде, защото при толкова информация, при това достъпна, не ги разбирам някои неща, но за мен главните виновници са педиатрите. На последната консултация нашата лична обясни на майката преди мен, че детето трябва да бъде захранено така, че на 6 месеца да започне да се храни от кухнята. Дори и да го познавах това момиче и да седна да му обяснявам - то на лекарката ли ще вярва или на мен? И нещо друго - освен че им е много удобна, детската кухня, поне при нас в Смолян, е и безплатна (плащат си купона, само ако не отидат да си вземат храната). 

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #366 -: Януари 28, 2009, 00:21:16 am »
При нас пък има кухня за над 4 месеца някакви пюренца и вече другата група за над 7 или 8 месеца май така беше приятелки взимаха и те ми казаха но в крайна сметка всеки си решава  :wink:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #367 -: Януари 28, 2009, 11:16:52 am »
От кухнята ми обясниха, че давали супа и кисел за нашата възраст. В супата имало месо, жълтък, кисело мляко и малко брашно. 8O 8O 8O Сега ми остава диалемата, дали прясно приготвена храна по ранни схеми на захранване или пюрета/консервирана храна/???
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #368 -: Януари 28, 2009, 13:20:29 pm »
Споделям за чашите:
Пием от чаша с накрайник (вода) от 7 м. Шише ползвах само навън, защото ми беше по-удобно на размер, но основно го дъвчеше.
Скоро открих прекрасна чаша със сламка на Safety first:
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_79&products_id=460
Има 3 размера сламки и се справяме чудесно. Сега пие по 100-200 мл. чай или водичка, а преди до 50 мл. Даже сам си я иска. Освен това не му се налага да я надига. Той никога не е пил от шише, само от гърда и трикът с вдигането на шишето му е непознат. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #369 -: Януари 28, 2009, 13:26:55 pm »
Споделям за чашите:
Пием от чаша с накрайник (вода) от 7 м. Шише ползвах само навън, защото ми беше по-удобно на размер, но основно го дъвчеше.
Скоро открих прекрасна чаша със сламка на Safety first:
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=43_79&products_id=460
Има 3 размера сламки и се справяме чудесно. Сега пие по 100-200 мл. чай или водичка, а преди до 50 мл. Даже сам си я иска. Освен това не му се налага да я надига. Той никога не е пил от шише, само от гърда и трикът с вдигането на шишето му е непознат. :D

Адаш, лесно ли се научи какво да прави със сламката твоят юнак? Моята хитруша не признава друга течност освен кърмата, нито сок, нито вода, нито супа. Обръща го на игра, като й попадне течност в устата, прави си фонтанчета и се къса от смях, та търся начини :?.
« Последна редакция: Януари 28, 2009, 13:28:50 pm от МинииКкики »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #370 -: Януари 28, 2009, 13:28:29 pm »
Уайт, какъв е накрайника на чашата? Аз купих една чаша на Нуби с твърд накрайник, леко пуска, обаче моите зайковци не се сещат какво да я правят. Пъхат в устата, но не се сещат да засучат.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #371 -: Януари 28, 2009, 13:35:12 pm »
Накрайникът е мека силиконова сламка. От вътрешната страна в шишето има три различни големини, които се нанизват в тази мека част и така се регулира количеството на течността.
Адаш, няма проблеми, ако не иска друга течност, но на мен вече ми се иска да отбивам, че сестричка ме чака. :wink: Ние от скоро минахме само на две (без нощните) кърмения сутрин и вечер. Преди това и през деня искаше. Заместих едното с йогуртите на Хумана и така се родих. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #372 -: Януари 28, 2009, 13:39:09 pm »
White, тия шишета на Safety 1st не са ли неудобни за хващане от детето - гледам, че са много изтумбени и широки? моят син също пие само от шише със сламка и въпреки, че не е кърмен, също не схваща идеята за надигането на шишето, а всяка чаша или шише с накрайник изисква надигане.
аз ползвах шишетата със сламка на Нуби, те са по-скъпи малко, обаче синковецът почна да прегризва сламките със страшна скорост и сега просто съм в чудо какво да правя...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #373 -: Януари 29, 2009, 14:49:57 pm »
И ние сме с шишетата на Нуби. Но първо се научи от обикновена сламка, от тези които са за сокчета, че по-малко пускат. Иначе тези на Нуби са с нещо като клапа и изисква бая усилие за да пусне нещо.
Джам аз ги гледах на живо тези на Safety 1st, ще са по-удобни за хващане даже, защото са плоски. Но не ми харесаха на живо как изглеждат и непомня какво друго ме разколеба. Но иначе както обяснява White, хубавото е че можеш да регулираш потока.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #374 -: Януари 30, 2009, 17:23:41 pm »
Здравейте майчета,

Бихте ли ми казали от кога може да се въведе някаква вечеря на детето. Моя малчо спи до късно и късно започваме със закуската и така всички хранения ни се изместват по късно от нормално винаги ядем така:
7ч- кърма
10:30-11ч.- каша с плод
2:30-3ч.- зеленчуково пюре с месце или жълтък
7ч- каша
после се кърмим

Мисълта ми е за кашата в 7 часа вечерта, кога мога да започна да му давам нещо по различно от каша за вечеря, като пак някое зеленчуково пъренце например или супичка? По принцип какво е най добре да се предлага за вечеря на 8 месечно бебенце?
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #375 -: Януари 30, 2009, 17:54:21 pm »
Съни, аз не давам все още вечеря на моите момчета. Защо искаш вечеря? Млякото си е достатъчно, според мен. При това кърма, още по-хубаво!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #376 -: Януари 30, 2009, 18:35:58 pm »
Каси не че искам вечеря, просто се чудех от кога е нормално да се дава на детето и какво е най-хубаво да се предлага. Аз все се притеснявам дали храня детето си правилно. То с нашето ядене на каша в 7 вечерта си е направо вечеряне все едно.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #377 -: Януари 30, 2009, 19:12:42 pm »
Направо тази каша в 7 часа си е чиста вечеря, съгласна съм. Аз вечеря въведох на 11 месеца и то си беше по-скоро въведжане, отколкото вечеря. Количества от около 50-80 гр с кърмене след това преди спане. Каши разни, следобедни закуски 16-17 часа.

Иначе тази каша в 10 часа?! По-добре давай само плод в този час. За да може да огладнеят за обед и да сложиш каша следобед. На мен ми се вижда много два пъти каша на тази възраст.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #378 -: Януари 30, 2009, 19:39:47 pm »
Васи ще те послушам, ще давам само плод в 10 сутринта и така ще се изместим обяда по рано и съответно кашата да дойде слетобед.
Ти като започна да въвеждаш вечери, какво предлагаше на детенцето?

А сиренце от кога мога да дам? Тук в Канада се предлага само Гръцко Фета сирене, което е най близко по вкус до нашето. Ако го изкисна да се обезсоли от кога мога да давам?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #379 -: Януари 30, 2009, 20:38:49 pm »
И пак си е до дете. Тодор днеска яде каша в 9ч сутринта и в 13ч вече приплакваше от глад, представям си, ако беше ял само плод.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.