0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #260 -: Декември 06, 2008, 15:11:58 pm »
Когато правите кашите на милупа, спазвате ли указанието? Два пъти правих кашата на милупа ябълка и морков и двата пъти се получи консистенция на нектар. Такава ли е за бебешките каши или аз греша?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #261 -: Декември 06, 2008, 15:13:45 pm »
green apple, нектар се получава, ако го правиш с кърма, в повечето случаи  :wink: Затова я правиш кашата малко по-гъстичка /лъжичка повече от сухото/ и даваш по най-бързия начин. 
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #262 -: Декември 06, 2008, 22:35:36 pm »
Когато правите кашите на милупа, спазвате ли указанието? Два пъти правих кашата на милупа ябълка и морков и двата пъти се получи консистенция на нектар. Такава ли е за бебешките каши или аз греша?
Не спазвам указанията - пък и какво значи супена лъжица - аз имам поне 4 вида и всички с различен грамаж - правя кашата така, както ситната я яде. А това й е любимата каша.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #263 -: Декември 08, 2008, 11:13:26 am »
Бихте ли ми казали коя оризова безмлечна и безглутенова каша да пробвам като първа, видях на Милупа, вие какви позлвахте?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #264 -: Декември 08, 2008, 11:28:23 am »
Бихте ли ми казали коя оризова безмлечна и безглутенова каша да пробвам като първа, видях на Милупа, вие какви позлвахте?

И на Милупа, и на Хип са много хубави, която и да опиташ, няма да сбъркаш.  :)
« Последна редакция: Декември 08, 2008, 11:49:17 am от Nina »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #265 -: Декември 08, 2008, 11:46:10 am »
аз предпочитах оризовата каша на Хип. по-добре се приготвя, според мен.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #266 -: Декември 08, 2008, 11:54:47 am »
Благодаря за отговорите, Nina, jam  :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #267 -: Декември 09, 2008, 00:09:25 am »
И аз съм за Милупа, разтваря се и с топла и с почти студена вода, без да става на бучки.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #268 -: Декември 09, 2008, 09:54:42 am »
Моята яде само милупа - всичко на милупа, но друго не опитва. А, харесва на ХИП готовите в бурканче, ама много ще й се напукат петичките от тях  :wink:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #269 -: Декември 09, 2008, 13:35:22 pm »
Моето дете пък изобщо не хареса никаква оризова каша, а ги проверихме всичките.
Дай и бисквитена на нея да лапа, ама напоследък предпочита закуски за големи и  кашите май вече не ги люби.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #270 -: Декември 09, 2008, 17:55:43 pm »
Аз правих на Нестле,защото само такава имаше в Белгия,но е доста трудна за разтваряне и е невъзможно да няма буци.Е Жори си я хапваше с кеф де.
В БГ пробвахме Милупа и много ми хареса как се разтваря.
Аз я правех на око,сега също.Слагам 180 мл. вода с 6л. АМ и каша,колкото поеме - това от 2м. вече.
<br />
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #271 -: Декември 09, 2008, 21:05:04 pm »
Моето дете пък изобщо не хареса никаква оризова каша, а ги проверихме всичките.
Е,същата работа бяхме и ние.Не че не ги ядеше,ама без особен апетит.Ами че тя е блуткава ,и аз няма да я ям :wink:.
Иначе и аз правя на око кашите.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #272 -: Декември 09, 2008, 23:09:33 pm »
Моето дете пък изобщо не хареса никаква оризова каша, а ги проверихме всичките.
Дай и бисквитена на нея да лапа, ама напоследък предпочита закуски за големи и  кашите май вече не ги люби.
И ние сме така, признаваме само бисквитената на Милупа.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #273 -: Декември 09, 2008, 23:59:29 pm »
Не че не ги ядеше,ама без особен апетит.Ами че тя е блуткава ,и аз няма да я ям :wink:

е това ме разсмя от сърце. че аз не бих яла нищо от онова, което ядеше детето ми в началото! това, че на нашия вкус не харесват бебешките манджи изобщо не е критерий, че на бебетата не им харесват. изобщо недей да сравняваш твоя вкус на възрастен човек, оформен и свикнал с какви ли не подправки, аромати и вкусови усещания, с вкуса на едно бебе, дето знае варено, пасирано, плодче, оризче и картофче без подправки.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #274 -: Декември 10, 2008, 13:25:33 pm »
най-хубаво и без никакви бучки се разтваря оризовата на Плазмон. Аз малко скептично я пробвах, но после продължихме само с нея.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #275 -: Декември 10, 2008, 16:28:04 pm »
На Милупа са доста сладки и Филип не ги харесва. На Хумана са много добри, имат едни, които са с йогурт, много ги уважаваме  :lol:. Иначе пропорции не спазвам, само Хип са прецизни в указанията.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #276 -: Декември 10, 2008, 17:50:59 pm »
А как определяте грамажа? Аз ги карам на млл. Все пак различните консистенции пюренца тежат различно, едно и също количество милилитри. Незнам дали действам правилно. Вече стигнахме 140млл пюре (домашно картофи с тиквички).
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #277 -: Декември 10, 2008, 18:19:02 pm »
Мими, и аз не можех да ги определям :D
Давах колкото искаше, стига ли сме до 300мл :oops:
това не знам в грамове колко е, ама е множко :D
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #278 -: Декември 11, 2008, 16:35:51 pm »
Замяната на обедното АМ с твърда храна не върви вече трета седмица. Опитвам картофено пюре, каша от ориз и рожкови и такава от ябълки и моркови, не яде нищо. Не знам вече проблема дали не е в това, че трябва да яде с лъжица, а не в храната?
Re: Въпроси и отговори по храненето - 3
« Отговор #279 -: Декември 11, 2008, 19:24:31 pm »
Здравейте и аз искам да ви питам нещо за оризовата каша. Много интересно се получава при нас и с двете деца че не ги засища. Давам им вече от близо 3 седмици в 15.30-16.00 около 6 с.л. оризова каша на Милупа разтворена със 180 мл вода и добавям вече една цяла пасирана ябълка. Това си става сериозно количество храна, хапват си го с удоволствие и си го изяждат цялото. Но към 18-18.30 огладняват зверски, а по принцип при млечните ни хранения пият по 200 мл АМ и издържат по минимум 4 часа без проблем. Нали по принцип идеята на кашите е да ги засити повече отколкото млякото и да издържат повече време между храненията. Ние по този начин намаляваме интервалите между храненията и режима ни съвсем се обърка. Аз ли нещо не разбирам или не правя както трябва? Моля споделете при вас как е.