0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #860 -: Април 29, 2014, 16:27:59 pm »
Момичета, четете ли някоя книга за бебето?  :ask:
Аз за бременността няма да чета със сигурност - тук в сайта има всичко, което ме интересува или си питам докторката.... Но някак за след раждането се чувствам неподготвена. Не знам и до колко ще разчитам на педиатър или на мнения от баби и т.н., та ми се иска да по прочета нещо. Ако някой чете нещо и го намира за добро, да каже :)
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #861 -: Април 29, 2014, 16:50:33 pm »
 Dragoni - ако ще те гледат на същия ехограф тогава трябва да се измести датата напред защото иначе изчислението няма как да се направи . при мен така процедираха !
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #862 -: Април 29, 2014, 17:40:26 pm »
Момичета, четете ли някоя книга за бебето?  :ask:
Аз за бременността няма да чета със сигурност - тук в сайта има всичко, което ме интересува или си питам докторката.... Но някак за след раждането се чувствам неподготвена. Не знам и до колко ще разчитам на педиатър или на мнения от баби и т.н., та ми се иска да по прочета нещо. Ако някой чете нещо и го намира за добро, да каже :)
Аз май доста неща прочетох, накрая пак се чувствах неподготвена, а си мислех,че след раждането идва лесното  :lol: :lol: :lol:
Според мен не се затормозявай, ще се учиш в движение, то така или иначе нещата не се случват като на книга.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #863 -: Април 29, 2014, 17:48:04 pm »
mousyt, чети и научи възможно най-много за кърменето. Това са ценни знания, които можеш да придобиеш предварително, за да ти потръгне възможно най-добре. Има специална тема във формуа с коментари и линкове - прочети я цялата (стари, нови теми...), ще ти е от голяма полза.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #864 -: Април 29, 2014, 18:17:49 pm »
Dragoni, и аз си мисля като alemariya, ако все на този ехограф ще те следят, трябва да се оповаваш на неговите стойности, а не на последния менструален цикъл. И при мен моят гинеколог ми опридели дата на раждане на база ехограф и така си ме водят и за раждане, и за двете ФМ. Иначе според последен цикъл термина на раждане е + 5 дни.
По време на първата бременност четох книга за бременни, за да знам как се развива бременността ми ден по ден. Иначе за кърменето четох тук във форума, гледах и филмчета, които ми помогнаха, но според мен нещата на теория са доста различни от опита и практиката.


Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #865 -: Април 29, 2014, 20:01:05 pm »
Хей,Рачко,ти съвсем си наближила термина.Ще си имаме майско бебе в темата!Къде ще раждаш?
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #866 -: Април 29, 2014, 20:06:58 pm »
Да, вече съм всеки ден в готовност.  :lol:  Багажът ми е стегнат и баба си имаме за помощник от една седмица за малкия. Ние живеем в Авсрия и там ще раждам.


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #867 -: Април 29, 2014, 20:55:52 pm »
Аз също се учих след раждането на бебчо. Каквото и да бях чела, всичко ми изхвърча от главата, но няма нищо сложно, всичко се намества с времето.
Когато имах въпроси, четех темата за педиатрични грижи, където има доста добри съвети и коментари.

Днес бях на преглед и бебчо е добре, за разлика от мен. Чухме прекрасна сърдечна дейност, големината е 1.67 см и отговаря на 8-ма седмица. С 2-3 дни е напред  :)
Официално вече си слагам втора лентичка  :)


Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #868 -: Април 29, 2014, 23:06:55 pm »
Благодаря, момичета. Ще се следя при двама лекари - от ЖК и моя си доктор по стерилитет...ще видим какво ще покаже другия ехограф. Моя лекар не вярва на кръвното изследване БХС...той смята, че е загуба на пари и време и било статистически метод, но аз все пак мисля да го направя.
Да споделя сега за книгите..аз четох само Азбука на кърменето...препоръчвам я, систематизирана е и лесно се намира каквото ти трябва. Разбира се и момичетата тук много помогнаха и кърмих 1,5 год. Други книги не съм чела, ако изникне нещо винаги има педиатър или интернет.
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #869 -: Април 30, 2014, 08:54:16 am »
драгони, къде ще ходиш на жк?
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #870 -: Април 30, 2014, 09:08:12 am »
Не знам и до колко ще разчитам на педиатър или на мнения от баби и т.н.,

Няма да забравя първото нещо, което ми каза нашата педиатърка, когато се роди Константин.

"Запомни, че и най-лошата майка е по-добра от най-добрата баба. Винаги е по-добре да послушаш инстинкта си, отколкото някоя баба или леля..."



*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #871 -: Април 30, 2014, 09:29:09 am »
Неда е много права.А отделно, лично аз си бях съставила в главата какво мисля за правилно според мен и какво не.

Както и Цигу, казва четох само за кърменето много и ходих на 2 лекции специално за кърмене.

Бабите за съжаление в много случаи вредят, а не помагат.Моите слав богу, не ми се бъркаха.Но ставам свидетел на много напористи баби, който се изживяват като втори майки на детето.Моя съвет е в началото ако може да сте си само тримата, да свикнете, да си създадете график някакъв.А бабите ако искат да помагат да дойдат да пуснат пералня, да изгладят, да сготвят.

Инстинкта е нещо много силно ще видиш.И ще се нагодите и ще усещаш детето какво иска.

Рочко, чакаме с теб хубавата новина :)

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #872 -: Април 30, 2014, 09:45:43 am »
Момичета, благодаря на всички за мненията :)
Като цяло аз съм точно този тип дето не слуша какво му се говори или пише, а прави нещата както ги чувства... Досега с това не съм сгрешила и вярвам, че и с бебето ще е така :)
Като казвах че не смятам, че ще разчитам на баби и педиатър същото имах предвид. Просто идея за педиатър къде/какъв нямам, а бабите категорично не смятам че трябва да се слушат.... та те са гледали деца преди 30 години - какво си спомнят и въобще какво от новите неща знаят. Свекърва ми е тотално неориентирана, но тя не се и натиска, а майка ми след двата ми племенника ясно си даде сметка, че не е в час и не се бърка  :lol:
Аз почти всичко правя и чета в интернет попринцип, дори и тук във форума не приемам информациятя за даденост, а чета всички мнения за да си изградя мое. Просто за проблемите си със стерилитета знам от много преди да ми дойде идеята за бебе (слава богу съм попадала на добри лекари) и когато реших знаех какво търся, какво да питам, къде да чета и смятам че доста бързо се ориентирах и оправих :) Отделно изживях бременностите на половината си приятелки с мен и оттам също знаех какво да очаквам. Не така обаче стои въпросът с отглеждането на бебето... Дори нямам идея кои са основните неща дето трябва да търся и да чета и така нататък :) И т.к. планирам да лежа и няма да ми е удобно да ровя на компютъра, искам да си запълня времето с някоя книжка, която да ми нахвърля идеи, та да мога после да ровя в нет-а и да имам време до раждането. Определено няма от това да науча какво да правя, но поне мога да се чувствам по-спокойна, за да не си преча сама на майчиния инстинкт ;)
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #873 -: Април 30, 2014, 10:15:36 am »
Mel, при Цветкова си записах час, каза че приема бременни за ЖК...много загрижена ми се стори по телефона :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #874 -: Април 30, 2014, 10:22:48 am »
Mousyt, вярвам, че ще се справиш с къпане и приспиване на бебе и без знания, обличането- ми не са чупливи  :wink: Цигу е писала за кърменето, виж това не се сетих, пък не дай боже ако има проблеми пишеш в темата от 0 до 12м  и ще помагаме  :)
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #875 -: Април 30, 2014, 11:00:56 am »
Здравейте, бъдещи мами :) Аз съм бременна в 11г.с., слава Богу всичко е наред с бебока :) Последният път докторът вече ме гледа през корема, а мъжът ми влиза на всички прегледи и му е много интересно :)
Ще правя БХС на 16-и май и искам да попитам феталната морфология около 20-та седмица ли се прави и да ми препоръчате добър лекар независимо къде е, че се чудим къде да отидем. Благодаря Ви предварително!
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #876 -: Април 30, 2014, 11:03:45 am »
Здравейте, бъдещи мами :) Аз съм бременна в 11г.с., слава Богу всичко е наред с бебока :) Последният път докторът вече ме гледа през корема, а мъжът ми влиза на всички прегледи и му е много интересно :)
Ще правя БХС на 16-и май и искам да попитам феталната морфология около 20-та седмица ли се прави и да ми препоръчате добър лекар независимо къде е, че се чудим къде да отидем. Благодаря Ви предварително!
Сиси, добре дошла, лека и безпроблемна бременност!
Феталните морфологии са няколко, ето ти линк, в който да видиш кога се правят. Аз, съм ходила при д-р Марков, доволна съм.
http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task=view&id=45&Itemid=100

*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #877 -: Април 30, 2014, 13:16:51 pm »
Привет на всички :hello:

Аз бях в болница до днес..............събота прокървих и ходих до спешния и по чудо срешнахме Кисioв и като по спортен екип вика ела да те видя,че тука квито са.........................прегледаме биеха им сърчицата,но ме прати да ме приемат на системи .Той не вярва много на тях ,но да опитаме ...............и каза да не дават за аборт до последно

Голям ужас преживях..................ще спестя неща,но край мене се правеха непрекъснато аборти.....по зле не бях се чувствала.
Сега съм вкъщи Док се качих но не искат да ме човъркат и да лежа и селд три седмици живот и здраве на преглед

Така,момичета исках да споделя.......Стискайте силно палци.много н ие тежко и голям стеес преживяхме.............
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #878 -: Април 30, 2014, 13:27:43 pm »
Mih, спокойно и аз изкървих силно в началото, пък продължиха да ни се развиват добре и двете бебчета. Лежи, както са ти казали, предполагам пиеш нош-па известно време - обичайно това предписват лекарите, поне в клиниката, на която аз съм пациент + утрогестан. Ако няма такава терапия, консултирай се за нея с твоя лекар, предполагам, че можеш да го направиш по телефона.
*
Re: Тема на бременните No. 90
« Отговор #879 -: Април 30, 2014, 14:34:18 pm »
mih,

Само спокойно и си лежи. Ако не са видели нещо притеснително на УЗИ-то - отлепване или знам ли, значи само лежане и хаповете. За спешния няма да коментирам.... Аз нали на Великден изкървих много здраво - не да зацапам да кажеш, а си напълних две превръзки с ярко червена кръв за 1час и ходихме в спешния.... Там като им казах че съм 14 седмица от инвитро и какви лекарства пия, лекарката ме изгледа и ми каза :"Ми то аз нищо повече не мога да направя....и да те приемем, ще лежиш тук и същото!"  8O Едвам я накарах да ме прегледа все пак, дали има отлепване, дали е там и т.н., а тя през целия преглед само ми обясняваше, че имам раничка на шийката (представи се да не знаех, а съм правила процедури....) и че ако кървя така трябва да ходя да ми правят абразио, пък било то и живо бебето - не можело така 8O.... Ами излязох с 200 и така....лежах си вкъщи и си тъпчех лекарствата. Моята док като чу какво е станало и сега ми е казала ако има нещо да и звъня и в почивните дни дори да е. Нещо явно в спешните не им се занимава с нас, знам ли.....уж е хуманна професия, ама нейсе... :(