0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте бъдещи и настоящи майки.От месеци  се ровя из този форум и ви се възхещавам на куража,които си давате.Въпросът ми е следният-някоя от вас забременяла ли е при тежка работа.Като казвам тежка имам предвит стотици килограми на ден да минат през рацете ви.Знам,че това е почти невъзможно,но все се надявам,че при мен може да стане чудо.От около година се опитваме да си имаме бебче,но щъркела все ни пропуска.Когато започнахме опитите,намалих до колкото можах тежкото и все си мисля,че понеже съм свикнала и на по-тежко не се натоварвам много.Знам,че сигурно ще ми се изсмеете,но какво да правя
Re: Тежка работа и несполучливи опити
« Отговор #1 -: Май 13, 2008, 10:10:24 am »
 От док. знам , че е желателно да се избягва вдигането на тежко след ову. Ако само това е проблема , защо не пробвате , когато си в отпуск , а след положителен тест - болничен?
 Вие какви изследвания сте правили при теб и мъжа ти? Хормони при теб и спермограма в клиника по стерилитет са началото , от това което може да ви се наложи да изследвате!
 Успих! :)
*
Re: Тежка работа и несполучливи опити
« Отговор #2 -: Май 13, 2008, 12:47:19 pm »
Мила, не трябва да вдигаш тежко. Като ти каза Fatalwoman пробвайте през отпуската и посе болнични. Успех :D
Re: Тежка работа и несполучливи опити
« Отговор #3 -: Май 13, 2008, 13:00:44 pm »
И аз мисля, че това може да е една от причините, които пречат на забременяването. И моята работа беше свързана с вдигане на тежко понякога, но освен това беше и доста хладничко. Затова реших да я сменя, пък ще видим какво ще стане. Иначе и ние така - от една година опитваме. Чета темите тук във форума, понякога съм тъжна, но в повечето случаи си казвам:"Продължаваме", като повечето момичета сблъскали се с този неприятен проблем. Успех на всички!
Re: Тежка работа и несполучливи опити
« Отговор #4 -: Май 13, 2008, 19:12:30 pm »
Работата е там,че работя за себе си,а на работник не мога да разчитам.Изслидвания само спермограма,но в обикновена клиника.Този месец трябваше да ми доиде на 11 но още няма нищо.Дори почти нямам симптоми,само леки спазми,а иначе имам болки в корема и гърдите.Днес си направих тесст но уви-отрицателен. Дали е станало.Колко време да изчакам да си направя нов тест.
*

    petia_olq

  • *
  • 27
  • Вярвай силно в това което искаш и то ще се сбъдне
Re: Тежка работа и несполучливи опити
« Отговор #5 -: Май 13, 2008, 19:33:01 pm »
Искам да попитам и виждам че говорите за това понеже работя в хранителен магазин и точното ми работно място е една голяма хладилна стена която зареждам,че въпроса ми е дали този стут може да ми попречи?Макар и 3-4 градуса си е студенко,а и от време на време дигам тежичко.За последното ме е страх ,ако забременея и незнам още да не стане фал или то в началото не пречи.Не е много тежичко,но има няма 20 килограма?Малко се притеснявам като питам такива неща,защото сигурно ще има хора дето ще кажат па тая кви неща пита ама искам да се предпазя от проблеми. ask   
*
Re: Тежка работа и несполучливи опити
« Отговор #6 -: Май 13, 2008, 21:35:29 pm »
Работата е там,че работя за себе си,а на работник не мога да разчитам.Изслидвания само спермограма,но в обикновена клиника.Този месец трябваше да ми доиде на 11 но още няма нищо.Дори почти нямам симптоми,само леки спазми,а иначе имам болки в корема и гърдите.Днес си направих тесст но уви-отрицателен. Дали е станало.Колко време да изчакам да си направя нов тест.
Защо не си пуснеш кръвен тест?
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Тежка работа и несполучливи опити
« Отговор #7 -: Май 13, 2008, 22:28:50 pm »
DORI87, голяма скица си  :D
Това, че работиш на 3-4 градуса темп. може би не е толкова страшно, нали и ескимосите раждат  :wink: а и на бебето няма да му е студено, но ако си болнава и настиваш лесно трябва да прецениш риска. Понякога през бременността може да отслабне имунната система, всичко се случва. Същото важи и за вдигането на тежко. Пожелавам ти една много скорошна и лека бременност, но човек никога незнае, понякога се налага и да лежим на легло, изключено е да се прави тежка физическа работа. Всичко ще премислиш когато настъпи бременността, да е добро и за тебе и за бебето.
Поздрави и успех!
 :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тежка работа и несполучливи опити
« Отговор #8 -: Май 13, 2008, 23:03:20 pm »
Аз от 6 години работя в търговията, първо търговски представител, ама пешак, по цял ден на крак, мъкнех и рекламни материали редовно, след това промоутър в Била на Проктър и Гембъл, едно пале с прахове беше между 720 и 900 кг, на седмица получавах средно по 6-7 палета стока, всичко ми е минавало през ръцете, след това почнах в Крафт, ама първите два месеца /и то най-силните декември- януари/ бях и в Била и в Метро, след няколко месеца забременях и ходих на работа до 4-ти месец. Причината за незабременяването беше мъжки фактор- понижени стойности на спермограмата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тежка работа и несполучливи опити
« Отговор #9 -: Май 14, 2008, 07:36:28 am »
Мини и ти си от нашите :) Да сте живи и здрави с детенце и много да се слушате..Аз съм от другата страна на лентата и като видя палетата с промоционални стоки ми се пригажда.. :)Но е така ,че при бременност трябва да се ограничи вдигането на тежести..
*

    petia_olq

  • *
  • 27
  • Вярвай силно в това което искаш и то ще се сбъдне
Re: Тежка работа и несполучливи опити
« Отговор #10 -: Май 14, 2008, 16:26:15 pm »
 :hello:Нина благодаря за съвета и за пожеланието надявам се скоро наистина да стане и да се похваля и аз със :bfp1:.Много го искам и дано да стане и всичко да е наред.И ако разбера че е станало ще намаля тежката работа то няма как иначе ще се пазим.Мерси  :balk_64:
Re: Тежка работа и несполучливи опити
« Отговор #11 -: Май 16, 2008, 18:21:33 pm »
Здравейте. Нов потребител съм и сигурно, някой ще ми се скара, че не съм си задала въпроса на правилното мясно, но искам да ви попитам дали на някоя от вас е предлагано да и правят щрих абразио за да може да забременее.
*
Re: Тежка работа и несполучливи опити
« Отговор #12 -: Май 17, 2008, 21:36:37 pm »
Здравейте.Аз искам да кажа че имам приятелка която работеше във фабрика за прежда.Там на ден вдигат много тежести.Тя забременя и в момента в който разбра за това обаче си вземаше болнични.Износи си детето нормално и сега се радва на живо и здраво хлапе.Та искам да кажа да не се отказвате и да внимавате много.При най-малките симптоми бадете на щрек.
Поздрави и стискам палци скоро да ни зарадваш с положителни новини!
*

    bobi 2

  • ***
  • 384
  • "член на групата 3 от 6" хихи
Re: Тежка работа и несполучливи опити
« Отговор #13 -: Май 29, 2008, 22:36:08 pm »
DORI87, голяма скица си  :D
Това, че работиш на 3-4 градуса темп. може би не е толкова страшно, нали и ескимосите раждат  :wink: а и на бебето няма да му е студено, но ако си болнава и настиваш лесно трябва да прецениш риска. Понякога през бременността може да отслабне имунната система, всичко се случва. Същото важи и за вдигането на тежко. Пожелавам ти една много скорошна и лека бременност, но човек никога незнае, понякога се налага и да лежим на легло, изключено е да се прави тежка физическа работа. Всичко ще премислиш когато настъпи бременността, да е добро и за тебе и за бебето.
Поздрави и успех!
 :D
По лични наблюдения мога да ви успокоя,че тялото си знае работата.Без да зная, че съм бременна тренирах художествена гимнастика.Като се сетя какво съм правила ме побиват тръпки. Освен това по-здрава никога не съм била, въпреки всички грипове зимата. Сега опитваме за второ,но от това навиване, мерене на температури и всичко останало нищо не става.
« Последна редакция: Май 29, 2008, 22:40:32 pm от qwertyasd »