0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #940 -: Април 12, 2011, 11:15:34 am »
Ку-ку, липсвах ли ви? Много ми е трудно явно това захранване, щото пак с питане: как се процедира, ако има неприятна реакция към някоя от глутеновите храни? Това, което се случи: дадох първи ден 1 ч. л. овесена каша към елдата, нямаше проблеми. Втори ден - 1 супена лъжица и вечерта премина в гърчене и пъшкане (явно имаше газове). Не ми се иска да го подлагам на това нещо и днес, та обмислям дали да не включа 1 ч. л. ръж вместо овес към днешната каша?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #941 -: Април 12, 2011, 12:11:16 pm »
Изчакай 2-3 дни да отмине и тогава. За да можеш да прецениш дали ще направи реакция от новата храна или е още от старата.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #942 -: Април 12, 2011, 22:22:41 pm »
Аз знам,че се пропускат 3 дни,в кооито се дава САМО позната храна.Нищо ново!И на организмът са му нужни до 10 дни за да се "изчисти" напълно...

Аз пък да се оплача...Борко като беше на 6-7м му давах пресни ягоди/тук се дават от 6м/,та всичко ОК.Обаче после изчезнаха от пазара или  не бяха "сигурни".Та спрях.Давала съм купено пюре в което има И ягоди.Пак вс ОК.Дам,обаче оня ден се сдобих с гледани ягодки на златна цена и дадох една малка/обелена/ в млякото.Е,таквоз подсичане просто нямаше...Детето рева като съдрано,ф=дупето стана на рани направо...
Та сега умувам ...от ягодата ли е,или от комбинацията с АМ... :?

Не ме бийте,плийс :oops:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #943 -: Април 12, 2011, 23:16:11 pm »
 cambozzola , не ми се вярва да е реакция към глутена, поне тя не се изразява в подуване и газове.Симптомите са други, дори няма обриви.А и да смениш овеса с ръж е все едно, все глутен, даже ръжта съдържа повече глутен.

"Ръжта е трудносмилаема: ръженото брашно, вкл. непълнозърнестото, има доста високо съдържание на влакнини.
Пълнозърнестото например може да съдържа над 20% фибри."
Източник:
http://september2008.multiply.com/journal/item/66/66
Тук можеш да прочетеш повече http://zahranvane.wordpress.com/2010/03/29/gluten/
 annie13, това същата ли е?Ако знаех, нямаше да го копирам.
« Последна редакция: Април 13, 2011, 01:16:59 am от ketti »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #944 -: Април 13, 2011, 00:14:48 am »
Фибо, няма да те биеме :-). Аз също съм давала ягоди, защото са в пюретата за 6 месечни, така че реших да пробвам. Изчакай да мине и виж пак какво ше стане, дали е било точно от ягодата. От една страна е странно, че дълго си давала и е бил добре, а от друга алергии понякога се развиват по-късно, когато огранизмът е имал време да "опознае" алергена и да си направи антитела. Затова има толкова проблеми с някои антибиотици- винаги са след като преди е бил даван същият антибиотик и пациента казва, че няма алергия към него. Предполагам че и с храните е възможно да е същото, ама пък толкова време да си давала и да не е направил проблем и сега изведнъж е малко странно.

Камбозолка - не е задължително да е към глутена, може да е към нещо друго в тази храна. Това първата глутенова храна ли е?


Б
« Последна редакция: Април 13, 2011, 00:17:09 am от Bobbie »


  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #945 -: Април 13, 2011, 08:44:10 am »
Мерси за мненията. Ами, аз не казвам, че реакцията е точно към глутена, по-скоро си мисля (и педиатърката изказа същото мнение), че е реакция към овеса, който причинява подуване и газове. Иначе, да, това е първата глутенова храна. Вчера не му дадох овес, но му връчих една бишкота на плазмон, която къде отиде по дрехите и по земята, къде - в устата. Зашото четох подобни неща за ръжта, каквито ketti е писала. Иначе в менюто му нямаше нищо друго, което  да е ново или газообразуващо, затова съм сигурна, че е от овеса. Тази нощ беше по-спокойна, така че всичко е ок, ще видим как ще понесе бисквитките на плазмон.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #946 -: Април 13, 2011, 23:16:44 pm »
Кети, същата е. Но трябва да призная,че освен крайното й мнение за кравето мляко, другите и разсъждения за захранването са близки до моите.То е ясно, че кърменето е най-доброто,но като спре или не се получи при някои, какво да се дава?

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #947 -: Април 13, 2011, 23:18:22 pm »
Боби,и аз вече взех се замислям дали не е от тъпата комбинация която сътворих.Дупето вече се оправи,минаха и 4 дни от тогава,така че мисля тези дни ако попадна пак на тукашни ягоди да пробвам.Мисля ако беше алергия,с други симптоми ще се прояви... :?

Камбодзолка,да ти споделя и аз мисля че не е алергия от глутена.На нас ми се случи неотдавна нещо подобно.У свекървата нямаше бял хляб и Борко си хапна черен.Сега не разбирай съвсем кафяв хляб,но беше примесен.Цяла нощ се скъса детето от колики.А хапна 2 корички.И аз още се чудя какво беше,понеже яде 5 зърнена каша и няма проблем.Но в хляба имаше и шлюпички и можеби от там,колкото и финни да бяха...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #948 -: Април 14, 2011, 09:15:32 am »
Ох, нещо аз ли не се изразявам правилно, не знам - въобще не мисля, че проблемът е "непоносимост към глутен". Но, овесът му причинява газове. Вчера му дадох бисквитки на плазмон в млякото - тая нощ беше същата история. Просто стомахът му е много чувствителен и въпросът ми беше как да подходя, така че хем да въведа глутена (нали поне месец трябва почти всеки ден да му давам, за да е въведен), хем да спим като хората.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #949 -: Април 14, 2011, 10:07:33 am »
Камбозолка, аз въведох глутен с бишкоти на ПЛазмон, по една на седмица в продължение на месец. Имахме малко колики, но после свикна и сега сме ОК.
Но ако му дам "диетичен" хляб започват страшни колики, та затова започнах да правя хляб по тази рецепта: http://vkuhniata.wordpress.com/2010/01/21/no-kneading-bread/
[/url][/url]
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #950 -: Април 14, 2011, 10:12:13 am »
Вени, мерси, рецептата изглежда супер, мммм.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #951 -: Април 14, 2011, 22:59:48 pm »
О, веднага ще я пробвам тази рецепта. Ние по принцип само домашен хляб ядем, защото тук хлябовете не ми харесват, но го правя с машина да го замеси и после си го пека. А това изглежда няма нужда и от месене. Супер.

Б.


  
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #952 -: Април 18, 2011, 12:14:03 pm »
Момичета, имам въпрос. Досега давам на Йоанка каша без мляко и без глутен. Кога мога да започна с млечните каши? Предполагам млякото в тях е адаптирано? Първо глутена ли да въведа и след това да дам млечна каша?
Бях решила миналата седмица да започна да давам бисквитки на Плазмон и така да въведа глутен, но тя получи алергична реакция след като яде пюре от сини сливи на Гербер. Сега изчаквам да минат пъпките.
По една бисквитка в плодовото пюре сутрин да слагам, нали? Или с половин се започва?
« Последна редакция: Април 18, 2011, 12:15:56 pm от Kremkaramel »
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #953 -: Април 18, 2011, 15:22:09 pm »
Кремчекарамелче,
мога да ти споделя моя опит:
1. Млечни каши - първо му купих АМ на Хумана и започнах да му правя с него безмлечната каша; после му дадох и да пие (общо взето го въвеждах като нова храна) и накрая купих една каша от Елда с круша, която се оказа млечна (след като я направих). Дадох му я, но аз правя 1/2 доза каша и добавям 1/2 доза плодово пюре - така че не съм го застреляла с голямо количество от нещо съвсем много. От тогава яде млечна каша.
Забележка: на Хумана 2 изрично пише да не се дава на деца, които имат непоносимост към белтъка на кравето мляко. Същото пише и на млечната каша. Не знам дали е валидно за всички АМ, които не са хипоалергенни, само споделям.
2. Дали първо млякото (това от кашите) или първо глутенът - според мен, млякото, за да имаш опции с какво да го предлагаш тоя глутен. Иначе за кисело мляко, примерно, смятам да изчакам още 1 месец и пак ще го вкарам с детски пюрета, защото четох, че било обработено и по-щадящо.
3. Бисквитките на плазмон са добър вариант, според мен - аз започнах с овесена каша (уж била най-щадяща), но му причини страхотни колики. След това с бисквитките на плазмон не съм имала този проблем. Надробявам му по 1 в следобедната каша (и намалявам с половин супена лъжица сухото вещество), защото няма никакво желание да ги гризе. Тази седмица смятам да му слагам вече по 2, а днес му дадох и малко пюре от спагети и зеленчуци (но не го одобри).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #954 -: Април 18, 2011, 15:27:05 pm »
Иначе за кисело мляко, примерно, смятам да изчакам още 1 месец и пак ще го вкарам с детски пюрета, защото четох, че било обработено и по-щадящо.
9 месеца е рано за кисело мляко.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #955 -: Април 18, 2011, 15:54:59 pm »
Иначе за кисело мляко, примерно, смятам да изчакам още 1 месец и пак ще го вкарам с детски пюрета, защото четох, че било обработено и по-щадящо.
9 месеца е рано за кисело мляко.
Ами, четох ужасно много мнения по въпроса, честно казано, и избрах някаква средна възраст от препоръчваните. Ти какво знаеш по въпроса, кога се вкарва киселото мляко?
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #956 -: Април 18, 2011, 16:02:13 pm »
Ето това знам като ред на млечните продукти:
масло -> сирене -> извара -> кисело мляко -> прясно мляко
Като киселото мляко се вкарва около годинката
Аз дадох кисело на 11м и 27дни; масло на 10м и 15дни, сирене на 10м и 26дни; пр.мляко на 1г и 29дни
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #957 -: Април 18, 2011, 16:41:12 pm »
Все още никакви млечни не съм давала, точно по тази система смятах да въвеждам и аз, но явно нещо съм избързала в мислите си. Мерси!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #958 -: Април 18, 2011, 17:11:06 pm »
от извара съвсем няма нужда, мен ако питате, никаква полза от този хранителен продукт :wink:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #959 -: Април 18, 2011, 17:39:08 pm »
Аз си мислех по-скоро за рикота или cottage cheese, честно казано.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.