0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #860 -: Март 26, 2011, 12:51:27 pm »
 :D Я,пояснете,ако може защо давате рибата така късно? :) Тук я дават от 6 -7м.Е,не всякаква - два вида са.Хм,даже на ги знам на БГ :oops: Но по принцип ми е интересно,защото аз на такава информация не съм попадала.Като цяло давам риба веднъж седмично.Ама...знам ли,по-често ли трябва...?

пп При нас жълтък не се дава до 12м.Макар,че те изобщо жълтък не дават...Последно една дружка питала педиатърът си,тя ѝ отговорила,че е храна за пилета... :?

 :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #861 -: Март 26, 2011, 14:36:17 pm »
За мен си е месо. Аз я въведох късничко, около годинката (дано не греша, че забравих вече какво беше  :oops: )

11 месеца и 15 дни  :lol: - сьомга задушена май беше  :D Знам аз, знам  :lol: Всеки ден поне по 2 пъти ти отварям схемата  :), много си ми полезна  :D

Аз искам да попитам, ако 3 дни захранвам с овес /днес дадох 30-40 мл. ябълки и круши с овес на Сънвал/. Утре ще увелича малко, вдруги ден - повече, даже си мисля и цяло пюре да дам, защото овесеното брашно е едва 6%. Поправете ме, ако греша
Мога ли на 4ти ден да дам цяла порция каша от около 180-200 гр. Овесени ядки и праскова?

Хаха, Ели, разсмя ме  :lol: Радвам се, че съм ти полезна.
За цяла порция каша, аз бих изчакала. След захранването, дай поне още 2-3 пъти с по-малко съдържание овес и тогава пробвай чиста каша. Можеш да смесиш с някоя друга въведена.
Фибо, рибата се води алерген, затова се дава по-късно.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #862 -: Март 26, 2011, 16:33:57 pm »
По БТВ ( ако не се лъжа ) правиха разследване по повод детските храни и най-вече бурканчетата. Купиха от всички видове, които има на пазара и ги занесоха в лаборатория.
Резултатите бяха, че в нито един от продуктите не е открит проблем или разминаване от съдържанието.
Аз поне се успокоих...
Имам позната, която храни основно с Ганчев и малкия много ги харесва. Аз не се притеснявам, даже бих избрала наш продукт. Не вярвам някой да прави компромиси точно с детските храни, пък било то и у нас.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #863 -: Март 26, 2011, 16:47:29 pm »
Ганчев съдържат сол, захар и доста Е-та. За мен това беше достатъчна причина да не ги купувам. Отделно нишестето.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #864 -: Март 26, 2011, 17:13:52 pm »
Хм, не знаех...как се изказах неподготвена !  :lol:
Във всички ли има сол ? Или само в тези за по-големи деца ?

Понеже познатата ми много чете, инетересува се и сега се изненадах. Мислех че щом ги купува, значи са добри. Пари имат доста, та бях сигурна че не е от пестене.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #865 -: Март 26, 2011, 18:10:49 pm »
 :) Че солта не е забранена.Има си норми и ако се спазват може да има сол.То е и до възраст.Ако не бъркам беше над 8м?
А за нишестето,аз като гледам тукашните - те всичките имат някакво нишесте.
Аз си му готвя и толкоз :D Е,и кутийки копувам за всеки случай,да имам някаква резерва у дома. :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #866 -: Март 26, 2011, 18:19:57 pm »
Аз бих готвила само с домашна продукция, не бих рискувала да купувам зеленчуци от пазара, особено като не сме в сезон. Ти си в бяла страна  :D
Мои познати готвят и слагат сол, нашата педиатърка каза до 1 година - никаква сол .
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #867 -: Март 26, 2011, 18:24:46 pm »
Мои познати готвят и слагат сол, нашата педиатърка каза до 1 година - никаква сол .
И аз така знам. Естествено в плодовите няма сол  :lol:, но те са със захар. Досега не съм видяла българско пюре без сол и захар.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #868 -: Март 26, 2011, 18:27:08 pm »
Мои познати готвят и слагат сол, нашата педиатърка каза до 1 година - никаква сол .
И аз така знам. Естествено в плодовите няма сол  :lol:, но те са със захар. Досега не съм видяла българско пюре без сол и захар.

Ааам,тц,не знам в БГ...тук няма сол в плодовите...ама и захар няма :lol:

Верно,бяла е... :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #869 -: Март 26, 2011, 21:16:16 pm »
Отидох в магазина и купих 2 пюрета на Ганчев, да ги разгледам вкъщи.

Едното е от спанак, моркови и картофи.
Съдържание:
53 % зеленчуци
30% мляко
3% ориз
слънчогледово масло, краве масло, вода.

после с големи букви пише :
без глутен, без захар, без консерванти, без стабилизатори, без оцветители.

Другото е ябълки и тиква .
Съдържание :
ябълки, тиква, сок от ябълки, царевично нишесте, вит С, вода

с големи букви :
- същото като горе

Съдържанието говори добре. Няма сол, захар, консерванти и т.н.
А след разследването по БТВ, поне аз, имам доверие на написаното.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #870 -: Март 26, 2011, 23:10:05 pm »
Отидох в магазина и купих 2 пюрета на Ганчев, да ги разгледам вкъщи.

Едното е от спанак, моркови и картофи.
Съдържание:
53 % зеленчуци
30% мляко3% ориз
слънчогледово масло, краве масло, вода.

после с големи букви пише :
без глутен, без захар, без консерванти, без стабилизатори, без оцветители.

Другото е ябълки и тиква .
Съдържание :
ябълки, тиква, сок от ябълки, царевично нишесте, вит С, вода

с големи букви :
- същото като горе

Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #871 -: Март 26, 2011, 23:16:03 pm »
Раиса, аз нали съм си Тома Неверни ;) хич не вярвам на подобни репортажи, особено на бтв. Личното ми мнение е, че това беше платен репортаж, но дано да греша. По принцип не се съмнявам, че в бг са склонни да направят компромис дори със здравето на децата, за това съм още по-мнителна. Една позната, която е родом от града, в която се произвеждат споменатите бг пюрета, ми разказа страховита история, за това на какво е била свидетел, но по-добре да не разказвам подробности, защото не е редно /все пак не съм лично свидетел и не мога да бъда на 100% сигурна в достоверността на историята/. За мен обаче беше просто още един повод да се откажа да купувам бг пюрета...


Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #872 -: Март 26, 2011, 23:19:50 pm »
Не че има, кой знае какво значение, но филмът беше на Нова, а не на бТВ.
Беше излъчен в Темата на Нова.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #873 -: Март 26, 2011, 23:23:27 pm »
Да, наистина няма ;) един дол дренки са :)


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #874 -: Март 26, 2011, 23:40:56 pm »
Аз също не повярвах на репортажа, който беше излъчен по Нова. Поредния платен и нагласен филм. Диляна е на 9 месеца, още не мога да намеря подходящо пюре за нея на Ганчев  :wink:. Наскоро гледах, че има някакво с пиле и домати, което вече евентуално мога да й дам, но ще видим  :wink:

Отворих сайта на Па-па, копирам малка част от изброените там пюрета:

Плодови пюрета на Ганчев, от 4ти месец:
Плодова смес, (нормализиращо)
Състав: ябълки, праскови, круши, захар модифицирано нишесте,пектин, лимонена к-на, вит.С, вода. Не съдържа мляко и глутен.

Ябълка и морков, (затягащо)
Състав: ябълки, моркови, пектин, лимонена к-на, модифицирано нишесте, вит.С, захар, вода. Не съдържа глутен и мляко.

Асорти кайсия, (разхлабващо)
Състав: кайсии, ябълки, круши, сини сливи, лимонена к-на, модифицирано нишесте, вит.С, захар, вода. Не съдържа глутен и мляко



Зеленчукови пюрета - от 4ти месец

Зеленчуково пюре, (нормализиращо)
Състав: моркови, салатно цвекло, сухо мляко, картофи, грах, домати, краве масло, слънчогледово масло, захар, вода. Не съдържа глутен, съдържа млечни протеини.
Зеленчуково с ориз, (затягащо)
Състав: моркови, ориз, капия, салатно цвекло, сухо мляко, картофи, грах, домати, краве масло, слънчогледово масло, захар, вода. Не съдържа глутен, съдържа млечни протеини.
Картоф и морков, (затягащо)
Състав: картофи, моркови, ябълки, домати, слънчогледово масло, захар, сухо мляко, вит.С, вода. Не съдържа глутен, съдържа млечни протеини.
 
Спанак картоф и морков, (нормализиращо)
Състав: спанак, моркови, картофи, ориз, домати, слънчогледово масло, сухо мляко, захар, краве масло, вода. Не съдържа глутен, съдържа млечни протеини
 
Даваш картоф и морков, едни от първите подходящи храни за бебета, и покрай тях захранваш и с ябълка, и с доматки, с масълце и млекце  :lol:
 
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #875 -: Март 26, 2011, 23:45:35 pm »
Оф...то в един момент на какво да вярваш !
Надявам се все пак че не е било платен репортаж, понеже не споменаха марки...но знае ли се!
Със сигурност обаче не бих купила от пазара и да сготвя...като знам аз какви зеленчуци ям. Ще чакам продукция от село  :)

Мими, защо си ги подчертала тези неща ? Млякото предполагам е някакво адаптирано..щом на пюретата пише след 4 м ? И маслото ?

Педиатърката на моята позната, която готви за детето, й е казала да слага малко сол и на върха на ножа масло или малко хубав зехтин.
Четох и Бърди казва малко зехтин .

А от вносните кои препоръчвате ? Само Хип ли ?
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #876 -: Март 26, 2011, 23:49:52 pm »
Ели,
аз точно това попитах моята позната, как ги е започнала тези пюета като са смес. Тя каза, че първо е въвеждала с Хип и след като е вкарала всичко от изброените - е дала на Ганчев. Знам че сега детето яде някакви мусаки ?!?...много ги хвалеше колко били вкусни. Но изобщо не съм виждала такова бурканче, че да му видя състава. Чудно ми е какво има в тази мусака...
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #877 -: Март 27, 2011, 00:09:21 am »
Раиса, Мими ги е подчертала тези неща, защото са неподходящи за малки бебета, това са продукти, за по-късна възраст.
Аз не вярвам млякото да е адаптирано, предполагам щеше да го пише ... Баш си пише сухо мляко ... А маслото е крави продукт, въвежда се в по-горна възраст.
Диляна захраних с масло на 8,5 месеца.

Аз лично, започнах с пюре от тиква на Хип. След това въведох картоф, първо домашно пюре - 2 дни, след това картоф на Хип, който не хареса особено. Третата храна беше морков на Гербер.

Аз лично гледах да купувам повече от пюретата на Сънвал и Гербер. Сънвал са също БИО, цената им е по-ниска от на Хип. И на Хип пюрета купувам, но в началото Диляна не ги харесваше. Вземала съм примерно морков на Сънвал и Хип, е този на Хип-а го плюеше ... Към днешна дата купувам доста и на Бебевита, има някои техни пюрета, които момата ги обожава  :lol:


Ако искаш, мога да ти изпратя моята схема, за да се ориентираш. Писала съм подробно всичко  :lol: Разбира се ти си решаваш с какво да започнеш и как да продължиш  :)
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #878 -: Март 27, 2011, 00:16:42 am »
Ние пък вчера за първи път ядохме спанак/на всичкото отгоре в комбинация със сьомга/.Мислех че ще е пълен провал Ноо господинчо ме изненада със широооко отворена уста та даже и приритваше,че не съм бърза с лъжицата.Милото накрая обаче нещо се задави и част повърна.Така се разсърди,че облизваше повърнатото докато се борех да го избърша :lol: После дърпаше празната чутийка и гледаше упорито в нея :lol:
Наистина не можех да повярвам,че такова нещо може да е вкусно... :lol:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #879 -: Март 27, 2011, 00:23:03 am »
О да ! Ели мноооого ще съм благодарна !  :)
( и на какъв наряд ходи мъжа ти ? Да не е в ПСС? )