0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #660 -: Януари 26, 2011, 17:04:03 pm »
Ами като сама вземаш решение и преценяваш как да си гледаш бебето изобщо защо питаш може или не се чудя изобщо? Питала си имунолог, питала си педиатър и идваш да питаш някакви хора, които нито си виждала, нито познаваш. Аз не очаквам да се довериш на нашето мнение, а ти   :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #661 -: Януари 26, 2011, 18:49:42 pm »
.....Ако знаеш английски може да видиш какво пише за това (от 4та страница):
http://www.bda.uk.com/publications/statements/PositionStatementWeaning.pdf ....
Bobbie, прочетох много внимателно линка и никъде не видях потвърждение на горните ти думи. Би ли посочила къде си чела това, че "в повечето държави, алергиите са се увеличили с въвеждането на изключително кърмене за първите 6 месеца, а не са намаляли...."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #662 -: Януари 26, 2011, 20:13:33 pm »
 :D Верди , добре дошла отново!С огромен интерес чета постовете ти.И един въпрос,не само към теб...кога мога да правя попарата със чай от билки и кои мога да ползвам за дете на годинка и половина?Който знае да пише,че нямам много време да се ровя напоследък. :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #663 -: Януари 26, 2011, 20:51:16 pm »
Мнения, които целят конфронтации и не са по същество ще бъдат трити от темата.
Моля, използвайте темите по предназначение, не за създаване на излишен спам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #664 -: Януари 26, 2011, 23:15:11 pm »
Baracuda, аз съм давала досега мащерка и липа в попара и като чай. Не сме имали проблеми. Бих дала и шипка, но Андрей е склонен към запек и не смея. Лайката мисля също е добра, но пък тя има много специфичен вкус и май не на всеки се харесва. Аз се отказах да го мъча с попарата (не я харесва и това е) и му мажа филийка с масло и сиренце - много обича.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #665 -: Януари 26, 2011, 23:21:04 pm »
.....Ако знаеш английски може да видиш какво пише за това (от 4та страница):
http://www.bda.uk.com/publications/statements/PositionStatementWeaning.pdf ....
Bobbie, прочетох много внимателно линка и никъде не видях потвърждение на горните ти думи. Би ли посочила къде си чела това, че "в повечето държави, алергиите са се увеличили с въвеждането на изключително кърмене за първите 6 месеца, а не са намаляли...."
А, това беше от друго място. Това, което съм дала, е последната дума - т.е. препоръките на педиатрите във Великобритания, а те идват именно от гореспоменатото увеличение. По принцип когато се сменят някакви препоръки идват заради нови изследвания в областта. Ще го потърся и другото, когато имам време и ще го пратя.


П.П. Ето тук пише за различни изследвания по въпроса http://www.circleofmoms.com/welcome-to-circle-of-moms/Exclusively-Breastfeeding-for-6-months-Causes-Food-Allergies-616204
също тук http://www.telegraph.co.uk/health/healthnews/8256929/Only-breastfeeding-for-six-months-may-increase-anaemia-in-babies-experts.html
съжалявам, че е от вестници, но не мога да немеря оригиналното изследване.

А ето за глутена http://celiacfacts.wordpress.com/2011/01/20/research-suggests-6-months-of-exclusive-breastfeeding-increases-risk-of-food-allergies-and-of-celiac-disease/
http://celiacdisease.about.com/od/raisingaglutenfreechild/a/Breastfeeding.htm
« Последна редакция: Януари 26, 2011, 23:34:54 pm от Bobbie »


  
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #666 -: Януари 27, 2011, 14:06:05 pm »
Miriam ,благодаря ти. :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #667 -: Януари 27, 2011, 14:28:26 pm »
Фани, на годинка и половина на моите давах чай от шипка, лайка, липа, мащерка, кантарион, нар, джоджен, мента (от пакетчетата или домашен) първо по 1-2 лъжички само (тогава въведох и меда), после го разреждах с повече вода. Не съм им правила попара с чай, само с вода, масло и сирене. Чай давам основно, когато са болни или ако се сетят че искат сокче  :wink:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #668 -: Януари 27, 2011, 18:02:23 pm »
  Мими , много ти благодаря за подробното разяснение. :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #669 -: Януари 27, 2011, 19:36:34 pm »
И с глутена не бързай! Ще има цял живот да яде бисквити детето.  :wink:
Всъщност има британско изследване по въпроса, което казва, че американците са грешни като казват да се бавиш с глутена, защото ако се въведе между 4-6 месеца има по-малко алергии, от колкото ако се въведе по-късно. Затова тяхната педиатрична асоциация, съветва въвеждането в тази възраст и да не се чака. Аз го открих точно, когато малката стана на 6 месеца и побързах да го въведа точно по тази причина.
Също интересно е да се знае, че в повечето държави, алергиите са се увеличили с въвеждането на изключително кърмене за първите 6 месеца, а не са намаляли. Намаляват едва когато отново започват по-ранното (4-6м)въвеждане на глутен.

когато проучвах въпроса с глутена преди 4 години, намерих изследвания, които твърдяха, че е еднакво вредно ранното въвеждане на глутен - преди 5-6 месеца, както и прекалено късното въвеждане на глутен - но те посочваха за късно въвеждане периода след 12 месеца. ефектите били подобни, като статистика. все пак, нека имаме предвид, че с ранно въвеждане на глутен може да се отключи цьолиакия само при деца с наследствена обремененост, а не при всяко дете!

колкото до повечето и по-малкото алергии, извинете, но някой отчита ли останалите неизвестни в уравнението на отглеждането - околна среда, тъкани, препарати, медикаменти, и т.н.??? да се залага само на храненето като причина или начин за изключване на появата на алергия ми се вижда наивно и недостатъчно. хранете си вий детето 9 месеца само с кърма, но го отглеждайте в района на кремиковци, обличайте го в изкуствени материи, перете го с тежка химия и т.н и т.н....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #670 -: Януари 27, 2011, 21:40:50 pm »
Напълно си права, че е комплексно и е вярно, че нямаш ли наследствена обремененост,няма проблем с глутена. Те просто казват за тези, които я имат. Повечето хора нямат нужкда да се шашкат.

За по-ранното захранване ( от 4 вместо от 6 месеца) има изследване от много скоро. Не знам дали някой е умрял от по-късно захранване, но има деца с анемия заради това, че са изключително на кърма до късно. Затова казват да не се чака прекалено дълго, а да си се кърми детето, но заедно с това да се дава и друга храна.

Боби



  
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #671 -: Януари 29, 2011, 13:11:37 pm »
Bobbie,
Благодаря за линковете. Беше ми интересно да ги прочета и открих факти, които определено са нови за мен. Тъй като основните мои "разследвания" по въпросите на кърменето и захранването бяха през 2005 година, когато болшинството от изследванията, които се споменават в твоите линкове, не са били извършени. По това време сигурно над 90 процента от децата в България се захранваха със сокчета след 40тия ден.....

Но, непосредствено под статията на вестник "Телеграф", линк към която си дала, има линк към друга статия относно изследване, при което включените бебета, кърмени изключително до 6-месечна възраст, са страдали от значително по-малко на брой респираторни, ушни инфекции, и млечница, дори и след коригиране на другите фактори, които биха могли да повлияят на нивото на заболеваемост.
Изследвания всякакви има с хиляди...
Комплексността на факторите, влияещи върху здравословното състояние и предразположението към болести, е безспорна. Медалът има винаги друга страна, като не правят изключение и медицинските изследвания.

Ако трябва да съм честна, сега нямам необходимото време да правя нови "разследвания". Бих го направила с удоволствие, ако имах възможност. Но аз просто моите решения по въпроса съм ги взела вече и двете ми деца отдавна са захранени. Но бих искала да посъветвам момичетата, които сега го правят, да четат повече, за да вземат информирани решения, колкото и клиширано да звучи вече този израз.

Baracuda, добре заварила! :D
За съжаление не мога да съм ти от полза относно билките. Чела съм само, че рискът от алергии при тях е свързан с развитие на сенна хрема.  А също и за правилото на Кларк при даване на билкови екстракти на деца, но това е друга тема.
Моите деца не са яли попара. Смесвала съм с пюрета или каши чай от шипка и коприва.

Mini,
Тъй като твоят постинг беше веднага след моя, държа да поясня, че хората, които са чели постингите ми в този форум, знаят, че:
- едно от нещата, на които най-много държа, е да съм информирана;
- най-малко аз съм човекът, който би писал с единствената цел да предизвика конфронтация;
- не бих определила като спам даването на линкове към всякаква информация, която касае темата "Хранене и захранване на бебето и детето".
 
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #672 -: Януари 29, 2011, 13:17:38 pm »
Верди, моля те, няма нужда. Ако имаше нещо към теб щях да те уведомя по подходящ начин.
Въпроса е приключен и не ставаше въпрос за твоя постинг, а такъв на друг потребител, който беше изтрит.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #673 -: Януари 29, 2011, 15:32:09 pm »
Mini,
Съжалявам. Явно нещо не съм разбрала.  :oops:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #674 -: Януари 29, 2011, 19:41:35 pm »
Верди, аз пък да кажа, че съм те чела много в последните седмици и много се радвам да видя, че пак се включваш активно в темата ;)
Малко спам, ама се надявам да ми простят ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #675 -: Януари 29, 2011, 21:09:17 pm »
Верди , мнооооооого ти благодаря! :hug2:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #676 -: Февруари 01, 2011, 21:46:27 pm »
baracuda, аз давам лайка, липа и шипка. Точно днес взех миксовете от типа на утро, туристически и мисля да давам и тях. Всъщност влязох да търся как да ги започна  :) Благодаря на mimi26
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #677 -: Февруари 02, 2011, 02:31:43 am »
От чайовете предлагам лайка и мащерка. Отскоро купих и един миксиран чай за кашлица /мащерка, сладък корен и нам какво си/, та и него давам. Лайката е на най-голяма почит от моите деца.

Когато детето е боледувало и е имало дни, в които буквално нищо не е яло. След това изведнъж се му се отприщи апетита, как процедирате? Оставяте ли да се наяде, колкото му се яде?
Малкият беше продължително време болен, без никакъв апетит и днес беше постоянно гладен, изяде неговата порция на обяд, поиска още малко, дадох му. Но после така хищно гледа купичката на сестра му, че се замислих.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #678 -: Февруари 02, 2011, 08:46:15 am »
*vera, Митака беше с ентеровирус преди месец, около 5 дни не яде почти нищо!
И след това седмица едвам удържах желанието му да яде нон-стоп. Буквално.
Опитах се да огранича до + малко допълнително към основните хранения и след това
много плодове и когато пожелаеше още нещо - обикновенни бисквити или солети.
Хубавото е, че и двамата ядат плодове с охота.
Този "наваксващ" глад отмина за седмица сега всичко си е в рамките на нормалното.

 
 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #679 -: Февруари 02, 2011, 10:08:18 am »
midge  , *vera , благодаря и за вашите мнения.Със сигурност ще са от полза и на други момичета. :D