0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #380 -: Април 20, 2010, 18:01:49 pm »
Нуну,
според мен, изчакай, тази година пропусни ягодите, а и дай направо догодина. Аз така правя с неща, които са рискови. Ягодите ги бях пропуснала, но тази година ще ги опита детето. :)

За меда - кво да ви кажа. Майка ми хиляда пъти гордо ми е разказвала, как още от първите ми дни, едва ли не, ми е топила биберона в мед, а аз съм го изплювала, щом съм изсмучела меда. Та така сме гледани ние - по други техники.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #381 -: Април 20, 2010, 18:27:56 pm »
Nunu, ако ще я даваш на ясла по-добре захрани с пресен плод ягода
така или иначе там им дават компот от ягоди
аз ще давам лятото на Преслава, макар че кака й опита след 2 години и 2 месеца този плод
и брат ми се е обринал от доматен сок на три месеца, ама педиатъра казал на майка, ако сега спреш да му даваш цял живот после няма да може да яде домат, по-добре сега да е с пъпки
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #382 -: Април 20, 2010, 22:27:00 pm »
Nunu, ако ще я даваш на ясла по-добре захрани с пресен плод ягода
така или иначе там им дават компот от ягоди
аз ще давам лятото на Преслава, макар че кака й опита след 2 години и 2 месеца този плод
и брат ми се е обринал от доматен сок на три месеца, ама педиатъра казал на майка, ако сега спреш да му даваш цял живот после няма да може да яде домат, по-добре сега да е с пъпки

А този е бил още по-добър :lol:
Ми незнам, честно казано, чудя се...То не че имам в момента ягоди та да се чудя, ама...Настина, както казва Мими26 ще дам първо сърцевината от 1-на ягода и ще изчакам реакция.
Мисля си, обаче, че е по-добре да давам плодове според сезона, а и знам, че нашите са ги отгледали и са чисти от нитрати и всякакви подобни боклуци...
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #383 -: Април 20, 2010, 23:23:35 pm »
Я кажете, моля, от каква възраст слагате към зеленчуковото пюре ориз? Тия моите деца предимно картофи ядат та вече на мен ми писна, а за тях не знам. Замразените зеленчуци ми свършват, но ще купувам. Обаче за "плътния" въглехидрат се чудя какво да ползам освен картофки та затова и това ми "прозрение" за ориза се зароди.  :D
И аз да питам за киселото мляко. Записала съм си мнението на Бърди, че може да се дава след 9-ия месец. Но същ така си спомням, че бях чела за нчкакво специално бебешко кисело мляко на Хумана. Него ли да търся или да си карам на обикновено? Пак от Бърди знам, че мед е добре да се дава след 18 месечна възраст, така че действайте спокойно.  :D
Четох, че сте коментирали граха. Аз знам, че е силен алерген. Мислите ли, че е вече време и за нас да го въведа? Миналата седмица се чудех много за спанака ама ме достраша като гледам едни листа колкото дланта ми. Сигурно е напомпан с нитрати. :?
Спокойно можеш да даваш ориз, ниско алергенен(та да не кажа хич) освен това оризова кашичка можеш да даваш, когато даваш каша :) Грахта можеше да започнеш по няколко зрънца, някои мами белят обелките :) ако имаш нерви пробвай се :) А за спанака незнам дали е напомпан, все пак сега му е сезона на него и аз на село съм брала спанак колкото дланта ми, варианта е да избираш по-дребе, и без друго за детска манджа не ти трябват повече от 100-200гр. даже и това е много. Но имай предвид, че той действа разхлабително малко, в комбинация с ориз е екстра и им харесва на децата :)
Аз кис.мляко дадох след годинката-3,6% или 4,5% е препоръчително, давала съм й на Кате и домашно квасено - прави много смешна муцка но пак отваря устата, домашното по вкус няма нищо общо с купешкото, но трябва да е само от сигурен източник, че де да знаеш хигиената на хората :?
А за меда да си кажа и аз - още не съм дала, ама и не бързам, знам че действа разхлабващо. Но може би след като навърши годинка и половина-две ще дам, да свиква на всичко.
Наща налита много на маслини - ръфа, смуче, каквото й дойде. Купувам обезсолените мамути-като ги види пощръклява :)
И да чукна на дърво до сега не е имала проблем с нищо (освен с белтъка от детската кухня - на около 10,5м. ама мина). Даже плодово кис.мляко с ягода е яла, горски плодове също, но всеки е различен, така че полека полека :)
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #384 -: Април 22, 2010, 22:22:19 pm »
Момичета, от къде купувате кус-кус на Плазмон /без глутен/ и как се приготвя ?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #385 -: Април 22, 2010, 22:33:11 pm »
Момичета, от къде купувате кус-кус на Плазмон /без глутен/ и как се приготвя ?
Няма такъв. Има бисквити на Плазмон без глутен.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #386 -: Април 22, 2010, 22:45:23 pm »



Перли
за деца над 4 мес.
Състав: Царевично брашно, диастазирано царевично 6рашно(11%), минерални соли (калций, желязо), витамини (В1, В2, В6, РР).
Не съдържа глутен и мляко.
Не съдържа: захар, консерванти и оцветители.
Ориентировъчна цена: 3.80 лв.


http://papa-bebe.com/ka6i/plazmon.html
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #387 -: Април 22, 2010, 22:53:51 pm »



Перли
за деца над 4 мес.
Състав: Царевично брашно, диастазирано царевично 6рашно(11%), минерални соли (калций, желязо), витамини (В1, В2, В6, РР).
Не съдържа глутен и мляко.
Не съдържа: захар, консерванти и оцветители.
Ориентировъчна цена: 3.80 лв.


http://papa-bebe.com/ka6i/plazmon.html

Извинявам се тогава, не знаех че е без. Ние си го купувахме тоя същия, след като въведох глутена. Ползвах го и за закуска и за супа (на место фиде). :lol:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #388 -: Май 13, 2010, 17:09:58 pm »
Перлите на Плазмон са с невярно съдържание на български. Те не са от царевично, а от пшенично брашно, т.е. са с глутен. От вносителя им също потвърдиха за грешното съдържание.
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #389 -: Май 13, 2010, 22:33:23 pm »
Перлите на Плазмон са с невярно съдържание на български. Те не са от царевично, а от пшенично брашно, т.е. са с глутен. От вносителя им също потвърдиха за грешното съдържание.

Чак да не повярва човек, че грешката не е оправена. Аз купих, но нещо все ме спираше и още не съм почнала да им давам. Нещо вътрешно ми е подсказвало :wink:
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #390 -: Май 13, 2010, 22:37:08 pm »
Аз отново с питанка - не съм въвела още свинско месо, но да питам: свински черен дроб на каква възраст е добре да се въвежда? :oops:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #391 -: Май 13, 2010, 23:03:26 pm »
Ми не е добре да се въвежда  :D
максимално дълго време отложи карантията
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #392 -: Май 13, 2010, 23:10:34 pm »
Аз отново с питанка - не съм въвела още свинско месо, но да питам: свински черен дроб на каква възраст е добре да се въвежда? :oops:
Още нищо подобно не съм дала. То почти не го и ядем, но за Мима ще почака.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #393 -: Май 13, 2010, 23:17:03 pm »
Абе и аз така си мислех, но да питам, понеже днес ходих да проверя как става записване за млечна кухня и ми казаха, че давали и свински черен дроб  8O ...и аз онемях....реших да се допитам.
Благодаря Ви момичета - златни сте!
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #394 -: Май 14, 2010, 00:01:32 am »
И аз дреболии не давам, и на кухнята не дават.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #395 -: Май 14, 2010, 07:08:10 am »
В кухнята дават черен дроб.

[/url]
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #396 -: Май 14, 2010, 12:50:51 pm »
Миним, свинско месо въведох около годинката. Черен дроб още не съм, а и не ми се струва редно да въвеждам още...Иначе ти спокойно можеш да го запишеш на кухня и да даваш само това, което си въвела. Аз така правех.
*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #397 -: Май 14, 2010, 17:05:35 pm »
Миним, свинско месо въведох около годинката. Черен дроб още не съм, а и не ми се струва редно да въвеждам още...Иначе ти спокойно можеш да го запишеш на кухня и да даваш само това, което си въвела. Аз така правех.

 :balk_81:
и аз така мисля да направя, още веднъж: Благодаря !
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #398 -: Май 18, 2010, 12:02:35 pm »
Момичета, два въпроса и от мен:

1. За да се определи количеството на храната спрямо възрастта на бебето, същата схема, която е за АМ ли се използва - 100 + месеците?

2. Мога ли, ако ми остане домашно картофено пюре, да го съхраня в хладилник за следващия ден? Би трябвало, нали и с купешките така се процедира. Имам предвид количество пюре, от което не е ядено.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #399 -: Май 18, 2010, 13:22:19 pm »
Цветенце, количеството храна е по-малко от млякото - все пак е по калорична, аз смятах с около 20 до 50гр по-малко (в зависимост от храната). Според мен картофа спокойно можеш да си го съхраниш, само да не е добавено млякото (зависи какво е млякото все пак), ако е с АМ няма как.