0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    minim

  • ***
  • 460
  • Сбъдната мечта !
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #340 -: Април 07, 2010, 22:40:18 pm »
Момичета, как се приготвя грах? Като се сварии, бели ли се? Или директно се пасира?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #341 -: Април 07, 2010, 22:44:59 pm »
Аз давам кисело мляко от годинката насам за закуска с бисквитки. В началото ги ядеше разделно сега и ги троша в млякото. Давам Верея или Елби, според баща ми Елби-то е най истинското мляко. До преди 2 години гледаше 2 крави и от тази фирма си купуваше мая за сирене. Иначе и аз от 2 седмици и давам домашно квасено кисело мляко, много ми е сложна организацията по транспортирането от единия край на София до другия и затова майка ми го кваси и ми го носят така...........

minim: ами пасирам добре, кой ще ти се занимава да бели грах. Иначе леща купувам белена.
« Последна редакция: Април 07, 2010, 22:46:45 pm от Малина »


*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #342 -: Април 07, 2010, 23:13:40 pm »
Момичета, как се приготвя грах? Като се сварии, бели ли се? Или директно се пасира?
В началото слагах 10-20 бобчета, цели и раздробявах с блендера, после с пресата за картофи. Понякога плюе люспите, понякога не. Сега точно сме във фаза зъбоникнене и пюрирам, защото отказва да дъвче всичко.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #343 -: Април 08, 2010, 14:07:47 pm »
Кисело мляко въведох на 11,5 м., прясно дадох чак на 1,6 м.Просто Мия си пиеше АМ до над двегодишна възраст и аз лично предпочитах да давам нещо, което със сигурност знам, че е хубаво и полезно. По отношение на граха, когато аз започнах да й готвя на Мия, тя реално беше над годинка и грахът го минавах през една широка цедка. По същия начин и с боба процедирах, така люспите оставаха в цедката. При пасиране люспите реално си остават малко или много.
<br />[link=http:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #344 -: Април 08, 2010, 22:09:37 pm »
Граха само го пасирам, а го давам доста отдавна - от 6 м.
За киселото мляко педиатърката ни посъветва да го въведа, но да не давам редовно, а веднъж седмично. Това което ме изненада е, че каза да го давам на мястото на вечерното мляко (с бисквити), а не на мястото на кашата или попарата. Кога го давате вие? Оставам с впечатление, че се дава сутрин вместо попара или на мястото на кашата. За прясното беше категорична, че е за след годинка.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #345 -: Април 08, 2010, 22:34:03 pm »
Кисело мляко дадох след 11м., но давам много рядко, веднъж на 1-2 седмици, на мястото на следобедната каша с плод, правя кисело мляко с плод. :)
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #346 -: Април 11, 2010, 08:15:57 am »
Аз да питам,мога ли да дам коприва?

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #347 -: Април 11, 2010, 09:47:28 am »
Скоро питах за копривата и Мини каза, че е ок. Аз му дадох една, две лъжички само, а тази седмица ще му готвя вече.

parsi, а какви бисквити даваш, че като им изчетох Етата на Закуска и обикновените на житен дар и се уплаших?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #348 -: Април 11, 2010, 13:26:41 pm »
Скоро питах за копривата и Мини каза, че е ок. Аз му дадох една, две лъжички само, а тази седмица ще му готвя вече.

parsi, а какви бисквити даваш, че като им изчетох Етата на Закуска и обикновените на житен дар и се уплаших?
Ами редувам Хип и обикновени ,защото иначе ми излизат много солено :)

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #349 -: Април 13, 2010, 16:42:35 pm »
Киселото мляко започнах да го давам на годинката следобяд. Бисквити Закуска - също. Дотогава само Плазмон. Прясно мляко също след годинката.
Коприва може, когато се въвежда спанака.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #350 -: Април 13, 2010, 23:37:50 pm »
И аз мисля вече да дам кисело мляко, въпреки, че е опитвал на върха на лъжицата и не му хареса киселия вкус.Коя марка давате вие?Само мляко дали става.Една приятелка днес ми каза, че дъщеря и яде киселото мляко без нищо, а е само на 9м.Другия ми въпрос е за ягодите.Преди няколко дни бях купила, но не му дадох, че кой знае от къде са, но другия месец ще има български най-вероятно.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #351 -: Април 13, 2010, 23:41:52 pm »
Кристина ядеше киселото мляко чисто, без никакви добавки, подсладители и прочие.
По едно време не искаше, а сега пък набива с краставици, чесън и копър /сух таратор/. Ше почнат да и бегат кавалерите с тоя чесън.
Вие за чесньовка сте малки, де. :)
С две думи - както го предпочита детето. Може и чисто. 
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #352 -: Април 13, 2010, 23:43:56 pm »
Ами добре  :D, ще пробвам и ще видя, мисля да е следобедна закуска.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #353 -: Април 14, 2010, 07:57:36 am »
Аз имам възможност за домашно прясно мляко и му квася.Иначе го давам с бисквити и настърган плод.Но си го яде и така-вече му е свикнал с вкуса.
А за ягодите може да изчакаш още-моя доктор,който е алерголог каза след 2 годинки.
« Последна редакция: Април 14, 2010, 08:17:21 am от parsi »

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #354 -: Април 14, 2010, 09:33:50 am »
Аз имам в момента домашно квасено, мога да пробвам дали ще го хареса, ако ли не купешко :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #355 -: Април 14, 2010, 10:09:35 am »
Аз започнах да давам кисело мляко на 10 месеца, но само да опита, определено й хареса. Сега /вече на годинка/ започнах да въвеждам лека вечеря /супичка/ и малко кисело мляк за десерт. Ако няма супа давам само кисело мляко 200-250 гр. Нашето диване го яде чисто и ако продължа да и давам може цяла кофичка да омете :D
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #356 -: Април 15, 2010, 11:30:44 am »
И аз давам киселото мляко чисто. Просто Тодор като види , че вадя кофичката и умира за него. Много го обича. Давам обаче малко. Ако зависи от него и той ще изяде цяла кофичка. Давам следобяд и то много рядко. Понякога след обяда като се наяде и ме види , че отварям мляко му давам по една две лъжички. Не съм слагала на супата, пробвах в тиквички с ориз, но не му хареса. Ядеше си ги разделно, една лъжичка тиквички , една лъжичка млекце. Домашно не съм давала, защото нямам , а и аз не го обичам домашното, не съм свикнала на вкуса му, въпреки, че съм от село и сме имали животни, но по скоро са били кози , а тяхното мляко аз не мога да го ям. Давам Елена 3.6 % или Верея 4.5%.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #357 -: Април 15, 2010, 12:43:46 pm »
Елора, нащо педи ми каза да давам 2% кисело мляко....


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #358 -: Април 15, 2010, 13:30:46 pm »
Елора, нащо педи ми каза да давам 2% кисело мляко....
Мдам, то и аз се бях засилила към 4,5% Верея, ама кой да се сети да пита :oops:
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #359 -: Април 15, 2010, 22:31:13 pm »
От книгите , които съм чела зная, че се дава пълномаслено мляко. Затова не давам 2%. педиатърът нищо не ми е казала.