0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #280 -: Март 17, 2010, 19:00:42 pm »
за сутрешно хранене на 7м. бебе няма какви идеи да даваме, закуската му е АМ.
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #281 -: Март 17, 2010, 19:56:11 pm »
за сутрешно хранене на 7м. бебе няма какви идеи да даваме, закуската му е АМ.
Точно!
Докато навърши една година, до обяд нека да си бъде само на мляко. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #282 -: Март 17, 2010, 20:31:04 pm »
  синьо кокиче ,StefiZ , ама ме отрязахте с големите резачкиииии! :lol: Споко,нямам и намерение да давам закуска още...имаме още време.Ама,кажете все пак някоя-друга сутрешна рецепта,моля! :D 
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #283 -: Март 17, 2010, 20:57:12 pm »
Бари , като започнеш да даваш закуска можеш да редуваш попара,кус кус, грис,мляко с бисквитки,овесени ядки, елда с плод. Другите неща , без елдата давам със сирене и зехтинче. За сега не съм давала мляко с бисквитки, но по късно ще дам. Има варианти. Кус кус давам на плазмон най-малкия за сега. Много го обича. Варя кус куса и вече като е готов, за две минутки точно, слагам малко мляко, защото без мляко не го обичаме. Грисчето също го правя така. Сиренцето го намачквам и добавям кус куса, или гриса. Слагам зехтин.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #284 -: Март 17, 2010, 21:26:21 pm »
за сутрешно хранене на 7м. бебе няма какви идеи да даваме, закуската му е АМ.
Точно!
Докато навърши една година, до обяд нека да си бъде само на мляко. :)
М да съгласна... до 10м възраст сучеше 2 пъти в 4ч и 8ч. После до годинката и давах някакъв пресен плод към 10,30-11,00ч, че не издържаше до обяда в 12ч. Чак след годинката почнах да и давам закуска в 10ч. Може да даваш някаква каша с АМ по късно.


*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #285 -: Март 18, 2010, 11:24:44 am »
Момичета малко се притесних кака така никаква закуска освен АМ ?Сутрин моето дете не иска да си изпива млякото  и остатъка го правя с бисквити на плазмон и плодово пюре така чак до обед си яде пюрето зеленчуковото 190 гр грешно ли е не иска кус кус и попара! :?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #286 -: Март 18, 2010, 13:32:57 pm »
Е спокойно де, не се притеснявай толкова :lol:
Става дума за 7м. бебе, твоето на колко е? Казахме само АМ, защото на 7м. е рано да се захранвеа с глутен и няма как да му се дава кускус или попара, единствения вариант е безглутенови бисквитки в млякото или безглотенова каша, например.
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #287 -: Март 18, 2010, 13:55:39 pm »
Ами аз например към 8-мия месец я захраних с глутен като почнахме с овесена каша, на 8 и половина вече ядяхме попара, може и рано да съм го въвела, незнам, но не сме имали проблеми.
Бари, а ти защо държиш да е без сирене, масло и йогурт? В момента или по принцип. Сега му е рано, ок, ама за по-натам?
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #288 -: Март 18, 2010, 13:57:29 pm »
Момичета,видях че коментирате кус-кус на Плазмон.Ще потърся за разнообразие в храненето.Има ли си упътване за приготвяне? :oops:

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #289 -: Март 18, 2010, 14:02:32 pm »
Парси, има си упътване - вари се 2-3 мин. в 200 мл. вряща вода. Много лесно и бързо става. Има 2 разновидности кус-кус - над 4м. и над 6м., вторият вид съдържа глутен. Има и различна големина - този най-дребния няма нужда да се пасира, става на съвсем ситни топченца. Дари до скоро не го одобряваше нещо, но тия дни пак я пробвах и яде :D
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #290 -: Март 18, 2010, 14:36:43 pm »
Здравейте,
имам въпрос и се извинявам, ако не е за тук. Вчера в 16.00 часа за пръв път дадох 2-3л. ябълково пюре (на 5м. и 4дни е бебето). Днес по обед виждам, че има пъпчици (приличат ми на обрив) отстрани на тялото, от мишницата до към кръста. Снощи при къпането не го видях, но и не съм се заглеждала, така, че незнам дали не е от вчера. Възможно ли е да е от ябълката (до сега не е имало такива пъпки).
П.П. Предполагам днес не трябва да давам пак ябълка?
« Последна редакция: Март 18, 2010, 14:38:47 pm от sladko »
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #291 -: Март 18, 2010, 17:19:59 pm »
Възможно е. Спри ябълката докато минат, изчакай и пробвай пак с малко количество, ако се появят отново пъпки, значи е от ябълката. Какво е пюрето?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #292 -: Март 18, 2010, 17:45:45 pm »
Момичета,видях че коментирате кус-кус на Плазмон.Ще потърся за разнообразие в храненето.Има ли си упътване за приготвяне? :oops:

Варя 5-7 минути, прецеждам и турам 1-2 дози АМ. :D

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #293 -: Март 18, 2010, 18:09:26 pm »
Възможно е. Спри ябълката докато минат, изчакай и пробвай пак с малко количество, ако се появят отново пъпки, значи е от ябълката. Какво е пюрето?

Пюрето е Ябълка на Hipp
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #294 -: Март 18, 2010, 18:19:08 pm »
Няма значение какво е, спри го за няколко дни.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #295 -: Март 18, 2010, 20:35:55 pm »
Ами аз например към 8-мия месец я захраних с глутен като почнахме с овесена каша, на 8 и половина вече ядяхме попара, може и рано да съм го въвела, незнам, но не сме имали проблеми.
Бари, а ти защо държиш да е без сирене, масло и йогурт? В момента или по принцип. Сега му е рано, ок, ама за по-натам?

    И ние другата седмица навършваме 8 месеца.Имаме вече две заместени хранения с лъжица и три млечни с биберон.Та ,сутрешните млечни са в 6.00 и в 9.00(следват: обяд в 12.00 ,следобед-16.00 и вечер-20.00)Мислех си едното сутрешно да го разнообразя...да вкарам още нещо в млякото,но без глутен,разбира се и гореспоменатите...ама ще я караме само на мляко тогава...Та, такааааа :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #296 -: Март 18, 2010, 21:14:34 pm »
Откъде купувате тоз кус-кус бе девойки :D.Обиколих на 3-4 места и ме гледат умно :D

*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #297 -: Март 18, 2010, 21:21:47 pm »
Аз от кварталната аптека, от едно магазинче за детски храни в кв. Слатина, от Била... :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #298 -: Март 18, 2010, 21:23:39 pm »
Ами моето е на 8 м и 15 дни значи е окс това че има само 2 млечни хранения с биберон де иначе в кашата следобед също има мляко :wink:
*
Re: Въпроси и отговори по храненето - 4
« Отговор #299 -: Март 18, 2010, 22:44:43 pm »
До едногодишна възраст основната храна на детето е млякото, не мога да разбера за къде сте се разбързали с тези закуски, обяди, вечери ... Ще оцените колко е било по-лесно да сложиш детето на гърда да си посуче или да разбъркаш 200 гр. АМ, от колкото да се чудиш какво да му сготвиш, за да разнообразиш менюто. Щом детето се засища, не плаче след 2 часа, наддава добре на тегло, защо е необходимо да променяте менюто му.
Аз и при двете деца съм се водила по тях, когато видя че количеството или "качеството" не достига, тогава започвам да мисля какво да променя.