0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: САВОВА И ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #40 -: Февруари 20, 2009, 14:26:13 pm »
Дано не разводнявам темата, но дали при цветна снимка с пълна упойка също може да се получи такъв спазъм на тръбите /все пак организмът е в пълен релакс, но пък и процесът явно не е волеви/?   :ask:
Може, този спазъм е не волеви.
Принципно спазмите са по-скоро инциденти, не се параноясвайте за всяка снимка.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: САВОВА И ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #41 -: Февруари 20, 2009, 15:32:31 pm »
Въпрос по отношение на спазмите: може ли спазъмът да продължи в 2 последователни снимки, направени в разстояние на 2 минути?


Да, може и в две последователни снимки да продължи. При мен на втората снимка се получи така, но аз тогава и припаднах от болка.
Има обезболяващи, но те са по-скоро за евентуална болка, отколкото да предотвратят спазъм. А спазъм тръбата може да направи дори и по време на пълна анестезия /при лапаро/. Но е много по-малко вероятно.


Re: САВОВА И ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #42 -: Февруари 20, 2009, 17:32:41 pm »
Когато аз правих ЦС ми поставиха венозно но-шпа и док ми каза, че е именно за предотвратяване спазми на тръбите.
*
Re: САВОВА И ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #43 -: Февруари 20, 2009, 19:17:49 pm »
Да споделя и аз моят опит. След около година ходене по мъките и набедени "специалисти" открих моя лекар: Д-р Владимиров. Да си призная честно си избирах лекар според мненията по форума и след като доста бях чела за един или друг избрах д-р Владимиров поради простата причина, че по-скоро успях да взема час при него /за д-р Стаменов имаше чак за година след това/. И така мога с ръка на сърцето да кажа, че не съжалявам за избора си! Да, вярно е, че неведнъж съм излизала разплаквана от кабинета му, тъй като не ми е спестявал истината, за което съм му безкрайно благодарна, но също така след като забременях отидох пак при него за потвърждаване на бременността и бях най-щастливия човек на света! Такааааа: първо посещение при д-р Владимиров - вижда се отдясно голямо образувание, което наподобява киста, док. не е сигурен /съмнение за ЛУФ синдром/ изписва ми противозачатъчни до другия месец. Следващо посещение - м. април - "кистата" си стои, но док. не е сигурен че е в яйчника, тъй като се вижда зад самия яйчник, нещо като тъмно петно на УЗ. Още един месец марвелон и се разбираме да се видим следващия месец на 3-ти ден от МЦ. Изпадам в нерви и рев - още един месец НИЩО!!! Но док. беше категоричен, че първо трябва да се види какво е това отдясно и докато го има няма да предприемаме никакви други действия! Трето посещение - м. май 2008 година /само да вметна, че сме изследвали хормони - в норма, само малко завишен пролактин, за което съм приемала Прлодел/ и съвсем не идеална спермограма - понижена подвижност и морфология - 8% по Крюгер/.  Та м. май - положението същото, това отдясно не изчезва, но тъй като е зад сами яйчник док. се съмнява за хидросалпингс и ми предлага ЦС или лапароскопия /аз вече предварително съм решила за лапаро, за да може да се види всичко подробно и да се изключи евентуална ендиметриоза/. След много четене във форума избирам да правя лапароскопия при д-р Попов - Шейново. 1.07.2008 година - лапароскопия, резултати - плачевни! Не ми било хидросалпингс, най ми било огромна дермоидна киста - 6/6 см., която са премахнали заедно с десния яйчник, тъй като го е била "изяла" и по думите на док. нищо не ставало от него,двустранно непроходими тръби. Това вече ме закла. Няма да ви казвам как исках да го удуша Попов тогава - как така ще ми маха яйчника, без да ме пита, бях бясна! А той ми обяснява: "Ти разбираш ли колко е опасно да стои това чудо в тебе!!!", както и да е слд като се консултирах и с д-р Владимиров и той ми потвърди същото мирясах донякъде. След разговор с него стигнахме до решението и то беше - ИКСИ м. септември, като се върне от отпуск. Дотук добре, следва преглед при д-р Попов и въпроси от моя страна може ли да се направи нещо според него - той ми обяснява, че евентуално имало шанс след премахване на такива кисти тръбите да пропуснат контраст, че на външен вид били "идеални" дори самия той се учудил, че са запушени, да направим ЦС, и ако и тогава не пропуснат хистероскопия - да види дали не са запушени откъм матката, нови надежди за мене - живота не е толкова черен :D Майтап, истина, но още на този преглед съм била бременна - с един яйчник и две запушени тръби, та може и, както казва Виа, да са направили спазъм по време на лапарото, може и кой знае какво да се е случило, но явно трбите ми не са били запушени! За това, разбира се, не обвинявам д-р Попов, защото знам, че е много добър лекар и си разбира от работата, не обвинявам и д-р Владимиров, че не е видял на УЗ какво точно е това образувание, както той самият каза - УЗ не е Господ! Факт е, че винаги съм отивала при него с подготвени въпроси и с риск да стана досадна съм се интересувала защо, какво и как се прави!!! Докторите не са безгрешни, те също са хора, освен това не могат да помнят всичко, при условие, че знаете колко хора минават през тях, напомняйте им, ако сметнете,е нещо пропускат или забравят да ви назначат като изследване, винаги ще се намери някой който да не е доволен от един или друг лекар, но важен е крайният резултат, успех!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: САВОВА И ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #44 -: Февруари 21, 2009, 10:06:14 am »
cambozzola , пожелавам ти Успех!
Нека това е Екипа с който сбъднеш Мечтата си!

Д-р Владимиров преобърна живота ми, той ме направи Майка,
нещо за което аз цял живот ще го уважавам и почитам!
Наскоро около протестите за Фонда се запознах с д-р Стаменов той е невероятен човек,
знам го и от разказите на приятелките ми щастливи Майки благодарение на неговия Eкип!
Разочарованието за съжаление е час от борбата ни,
а лекарите помагащи ни са толкова заети че е човешко и да сгрещат...
С този пръст надолу заклеймяваш двама уважавани и доказани специалисти,
които са дали шанс на стотици бебета да се родят!
Нека не бъдем крайни в оценката си, гладиаторския подтекст на този жест е ясен на всички.
Но това е твоя воля, негодуванието ти е подплатено с мъка, всеки сами избира на кого да повери съдбата си!

Подходи към екипа който те лекува сега с много доверие и вяра,
защото ще бъде жалко до имената на тези двама лекари горе в темата на тази дискусия
да добавиш и това на лекуващия те в момента лекар!
И ако отношенията между лекар и пациент е до някъде и химия, пожелавам ти я!

Късмет и Успех!
« Последна редакция: Февруари 21, 2009, 10:08:04 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: САВОВА И ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #45 -: Февруари 21, 2009, 11:23:32 am »
mishanta, избрах този знак, защото е описан с думата "неодобрение" в падащото меню. Дори нямах представа каква картинка ще излезе, така че аналогията с гладиаторите е просто смешна, нека да не изпадаме в разни интерпретации, които нямат място тук и въобще не са били целени от моя страна! Очаквах, че много момичета ще се разсърдят заради мнението, което изразявам - това няма да ме накара да се извинявам или да променям написаното, защото то е моето мнение и аз стоя зад него.

Ясно ми е, че много момичета са забременели при двамата лекари, чието отношение към моето персонално лечение не одобрявам. Аз също избрах д-р Владимиров заради безкрайно положителните мнения, които четях тук и дори ми правеше впечатление липсата на отрицателни такива. Честно казано, почувствах се подлъгана, защото много от нещата, които четох, не отговарят на истината (или ВЕЧЕ не отговарят на истината). Всички сме хора и правим грешки - това е пределно ясно. Разбира се, че го приемам по-емоционално, защото става въпрос за мен самата и аз съм си най-важна - а на мен тези грешки ми струват доста годинки, доста пари и доста отрицателни емоции.

Не мисля, че ще мога да подходя с вяра към д-р Стаменов - по-скоро подхождам към него като към партньор, с когото заедно ще работим, за да постигна своята цел. Под възможно най-силен контрол от моя страна. Защото, колкото обвинявам тези лекари за загубеното време и нерви, истината е, че толкова обвинявам и себе си за това, че не съм отстоявала позицията си и не съм предприела действия сама. Ако го бях направила, поне щях да имам представа дали това е причината за неуспехите ми.

Това е. Не очаквам успелите да ме разберат напълно. За мен вие сте невероятни късметлии и съм се радвала на успеха на всяка от вас. Моята борба все още продължава, както и борбата на други момичета тук - моят избор е да споделям това, което ми се случва. Не държа да получавам одобрението на всички, но моля и да не се прекалява с интерпретацията на думите ми - това, което съм искала да го кажа, съм го казала. Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: САВОВА И ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #46 -: Февруари 21, 2009, 11:52:13 am »
Под възможно най-силен контрол от моя страна.

това за мен винаги е било най-правилното поведение.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: САВОВА И ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #47 -: Февруари 21, 2009, 18:19:53 pm »
това за мен винаги е било най-правилното поведение.
За съжаление, както знаеш, има 2 противоречащи си теории в този смисъл - едната е да имаме "пълна вяра" на доктора си, а другата - тази за контрола. Макар че интуитивно съм по-скоро склонна да се стремя към контрол, в този случай реших да се доверя. Е, надали ще повто... потретя.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: САВОВА И ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #48 -: Февруари 21, 2009, 20:15:05 pm »
Cambozzola, много съжалявам за всичко това, което си преживяла, разбирам те, че това ти струва много нерви, средства и време, което за някои не е никак маловажно

И аз съм една от тези, които постигнах мечтата си при д-р Владимиров, благодарение на него живота ми се промени коренно,- да ще кажеш че не мога да те разбера, защото съм успяла, но не е така, не можеш да кажеш, че всички, които сме осъществили мечтите си сме късметлии,всички се борим, може и да има такива, но аз не съм от тях, просто защото не спрях да вярвам, да мечтая,  от самото начало, че един ден и аз ще съма майка.
Всичко това ми струваше много нерви, средства и пътувания от по 250 км в едната посока, а те изобщо не са  малко, защото в продължение на 2 години посещавах клиниката, пътя до София го знаех наизуст, а за това време направих 2 инсеминации, 2 трансфера на замразени ембриони и 2 иксита.
Другото, което се изненадах е как д-р Владимиров не ти е предложил първо премахване на полипа, и след това процедура, ? 8O
След първото икси от хормоните ми се появи полип, за който д-ра беше категоричен, че при следващ опит трябва да се маха защото обрича опита на неуспех, даже ме насочи и към специалист за това,и така минах и през хистероскопия, докато постигна мечтата си, и на това ако му кажеш късмет............

И накрая ти желая успех, и дано при  лекаря, който си избрала успееш да гушнеш своето слънчице.
Късмет!
Re: САВОВА И ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #49 -: Март 18, 2009, 12:00:36 pm »
Пускам този пост, не за да подновявам дискусията, а за да я приключа. Вчера ми беше лапароскопията - резултат: премахнати 2 хидросалпингса, извод: не е било спазъм. Паралелно се лиших и от полипа на цервикалния канал. Други изненади нямаше.

Поздрави и успех на всички!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: САВОВА И ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #50 -: Март 18, 2009, 12:52:33 pm »
Успех и на теб занапред. Дано всичко лошо е вече зад гърба ти.

*
Re: САВОВА И ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #51 -: Март 18, 2009, 14:08:46 pm »
Наистина беше важно да да разберем резултата от лапароскопията,няма безгрешни хора, за съжаление това важи и за лекарите.От сърце ти пожелавам много късмет и сбъдване на мечтате ти.
Re: САВОВА И ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #52 -: Март 18, 2009, 14:18:39 pm »
Благодаря, момичета! Вярвам, че има надежда за мен и нещата вървят към оправяне  osi_9 Вярвам също, че има надежда за тези от вас, които още не са сбъднали мечтата си!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: САВОВА И ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #53 -: Февруари 11, 2010, 20:54:31 pm »
Момичета не зная какво да ви кажа и аз. Очаквам одобрение от фонда на второто си инвитро. Имам цветна снимка от  преди 1 година и половина, от която става ясно, че едната тръба не пропуска контрастна течност. За хидросалпинги не става дума, но не зная как да ги разпозная. Разглеждах детайлно снимката, но нищо не разбирам. Казаха ми, че имам и луф синдром. Днес се запознах с д-р Попов от Шейново и се чудя дали е наложително да си правя лапароскопия или мога да се размина само с цветна снимка. Сама реших да проверя тръбите - преди инвитрото. Най-вече от всичко изчетено по въпроса.
*
Re: САВОВА И ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #54 -: Февруари 12, 2010, 09:17:20 am »
При мене 6 месеца след цветна снимка, на която се виждат двустранно непроходими тръби без хидросалпингс, изведнъж се видя огромен хидросалпингс на ехографа. При предишните прегледи го нямаше. Не знам кога и защо се е получил. Махнах го с лапароскопия.(Цветната снимка правих след операция от ендометриоза и хормонално лечение.) Би трябвало лекуващите ти лекари да дадат мнение по въпроса - при твоите проблеми какъв е шансът да се получи. Лапароскопията не е тежка, но все пак си е операция.
« Последна редакция: Февруари 12, 2010, 09:23:55 am от bril »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: САВОВА И ВЛАДИМИРОВ
« Отговор #55 -: Февруари 12, 2010, 11:23:40 am »
моля, задавайте въпросите си в подходящи за това теми.
тази тема мисля, че е изчерпана отдавна и я заключвам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!