0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #60 -: Август 04, 2012, 00:41:30 am »
Боби, при вас ръчките са на изчезване, ама в БГ е съвсем различно положението.
Пикапите повечето са с ръчка, за леките коли казвам, че са на изчезване, не за другите. А тук в Тексас има страшно много пикапи. Имам колежка, на друго освен пикап не се качва.  Спортните също често са ръчка. Просто дават да караш , понеже тук въобще не са толкова строги с книжките. Изпита по кормуване протича като се паркираш ти сам с твоята си кола ( с човека, който те е учил, че нали нямаш право още сам да караш), качва се изпитвача и тръгвате из квартала, 3 леви и 3 десни завоя,едно парелелно паркиране и това е, общо 10 минути.  Не са ме изкарвали на сфетофар дори.  После като вземеш книжка се доучваш :-). Не знам, много хора се възмущават как може това или онова, ама в България като не може, пък катастрофите пак са повече, та явно не е до строгостта и особено не е до това, че те е учил инструктор, понеже тук не е задължително пък нямат проблем с това.


Мише, значи и изпит не трбява да държа, така ли? Ехааа. И без това и сега си карам и донаучвам знаците в движение :-). Ама може това да е за страни от ЕС, че тук знаците са съвсем различни ( и по-малко на брой) от при вас. Каот казах за знаци, да споделя нещо - сега като си бяхме в Бъглария и стигнах до извода, че няма по тъп знак от този за край на тунела. Какъв е смисълът някой да дава пари да го прави и поставя не знам. Все едно ако не ми бяха сложили знак щях да си мисля, че съм още в тунела, добре че беше знака да ми каже :-).


  
*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #61 -: Август 04, 2012, 00:50:31 am »
Боби, в Белгия имат по 6 часа кормуване, дори не е задължително да е с инструктор. До преди не знам колко години са им давали и книжка без изпит въобще. Много шофьори съм виждала, но като видя белгийския номер и спазвам дистанция от 5 м, че никога не се знае каква маневра ще направят. Опитвам се да нямам предразсъдъци, но почти всички, които съм виждала на пътя, са били просто отчайващи шофьори. Учили, недоучили и резултатът е „леле, майко“.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #62 -: Август 04, 2012, 02:11:51 am »
Чета ви и започвам да си мисля, че да вземеш книжка в България е като
да се сдобиеш с докторска степен, шегувам се разбира се!
Изпита вчера ми продължи 35 минути, а трябва да бъде 25, но да се убедил той,
че съм можела да карам и второстепенните грешки били от притеснение!
За капак и за да направя още такива, като излизах от един паркинг на колата
и налетяха 3 кучета ...

Боби, вероятно си права и това което написах важи за страни от ЕС,
опиши ми точно твоя казус и ще попитам служителката в офиса на моя инструктор!

Още веднъж благодаря за пожеланията оценявам високо подкрепата ви!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #63 -: Август 04, 2012, 04:53:19 am »
Мише, леко, приятно и безаварийно!

И като сте се разговорили за шофиране... не мога да не си призная резила  :oops:.
Шофьорски курс карах преди 7 години, точно преди да заминем за Америка. Взех теорията без грешка, шофирането без проблеми - абе отличник  :lol:. Няколко месеца по- късно мъжът ми замина за София за седмица и ми остави колата. Един ден заваля дъжд като из ведро, а трябваше да прибера детето от ясла, та реших да отида с колата. Точно на 2 преки от къщи. Правя обратен завой иии... горката сладка Корса се озовава под паркираната Лада Нива на... инструктора ми  :mrgreen:. Е, на неговата нямаше и драскотина / добре че не беше там да ме види каква шофьорка съм/, но капакът на нашта беше смачкана като станиол  :oops:.
Взех детето, подкарах раненото возило иии... то изгасна на 10-ина метра от къщи. Казах си: край! Счупих колата! Обадих се на един приятел и драматично му съобщих, че съм катастрофирала, а после за втори път потънах в земята от срам, защото се оказа, че газта е свършила...
В Америка тестът го взех с много слабо владеене на английски, не бих го сравнила изобщо с българския. Тук се кара много по- лесно, всичко е направено така, че да има минимум конфликтни точки. Пътните знаци се броят на пръсти, а по- малкото ПТП се дължат не на голям шофьорлък, а на устройството на самото движение. Не са за пренебрегване и факторите дупки и пространство.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #64 -: Август 04, 2012, 06:48:17 am »
 Блу, тук не мисля, че е така, въпреки че не е задължително кормуването. Те няма как да не се научат да карат като не слизат от колите, но естетвено навсякде има и некадърни шофьори. Аз като видя дръпнат и бягам далече :-).  Повечето хора според мен карат добре, с изключение на бабките на по 80 години, дето ти скачат изненевиделица пред теб на магистралата със скорост с по 40 км по-бавна от твоята. Това че блеят и се разсейват не е от неможене, а от рутинността която е придобило шофирането. Но дори и така, пак по-малко са тежките катастрофи по мои впечатления.
 
 Аз не мога да кажа, че в България движението не е уредено. Различни са законите,има един куп по мое мнение ненужни знаци, но за всичко е помислено.... стига да има кой да уважава тази уредба. Elle22 казва за пространството -да по тясно е, но например в  София платна не се спазват въобще. Аз съм с впечатление, че много хора въобще не взимат предвид фактора, че има и други на пътя , които може да не са добри или да спазят правилата. Колко пъти гледах как се разминават на косъм с някого, понеже били с предимство. Бе хубаво с предимство си , като го виждаш, че не ти го уважава и ти да се ръчкаш пък да му покажеш как ще си го взмееш е не много умно. Все едно се чувстват прецакани, ако отстъпят.

Мише, аз съм с американска книжка от 18 години. Никога не съм имала българска. Та питам какво трябва да нарпавя, за да изкарам българска книжка.
При нас на кормуването отбелязват на едно листче дали си взема там задължителните елементи - завои и каквото там още пише. И за да не е субективно, накрая изпитващият хваща и събира всички точки и ако направиш 70% минаваш. Можеш да се сетиш колко накадърници минават, аз самата като взех книжка не мога да кажа, че съм била добър шофьор.  Мисля, че около година мина преда да се чувствам спокойно в колата без да ми е напрегнато.  Като се знам аз каква бях на 19 от сега ми се изправят косите как ще си пусна децата на 16 години да карат.

Elle22,  на мен също ми е свършвал бензина малко след като взех книжка и помислих, че се е развалила колата :-)
« Последна редакция: Август 04, 2012, 06:53:47 am от Bobbie »


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #65 -: Август 04, 2012, 07:05:24 am »
Разбрах Боби в понеделник ще събера информация и ще ти пиша!

Пеше, първата такава отпуска е стрес само за майката.
На децата им е разнообразие и ако се направи раздялата спокойно,
докато спи или леко без драми, няма да имаш повод за притеснения.
Аз на ДРЗ Варна за първи път се отделих от Калина, ами не се беше сетила за мен!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #66 -: Август 04, 2012, 07:42:08 am »
Мише,честита книжка! Леко и безаварийно каране :D
С времето ще задобрееш  карай винаги, когато ти се отвори възможност

Поработих три дни, засега е добре на новата работа. Имам мноого да уча и дните минават бързо. Майка ми и София се сработват добре. Сеща се от време на време за мен и мамосва, но после се отплесва и забравя. Вечер като ме види ми се радва за малко и после се прави, че не ме вижда. След това се лепва за някой крак :D Какво ли се върти в малката й главица :ask: Сутрин се лепи за мен докато тръгна на работа, но като тръгвам хич няма драми.
Та драмата май е само в главата на майка й :wink:
От както е проходила не се спира. Майка ми два дни не е на себе си. Два дни две цицини на челото. Добре, че е Арниката да оправи щетите. Имам си малко щураче :D

Хубав уикенд пожелавам!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #67 -: Август 04, 2012, 07:49:36 am »
Ники браво на София и Баба, ще се сработят разбира се!

Относно Арниката, при децата действа безотказно няма пропуск,
но аз си наложих и вече година я ползвам като крем за ръце,
а вечер преди лягане втривам и в болезнения участък на ръката ми!
Болката не е отшумяла напълно, но се появява рядко, при по-голямо натоварване.
Много ценена се оказа за мен и в тази посока!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #68 -: Август 04, 2012, 09:39:30 am »
Мини, аз карах курса с една Toyota Yaris
и много се сработихме с нея, такъв калибър ми е достатъчна.
Живот и здраве да е само, а семейния рейс си е за големия човек!




Ооо, това е моята кола, автоматик е и е стрела. Трудно се товари количката, но за двете ни е идеална, третият пътник идва вповече.
*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #69 -: Август 04, 2012, 10:29:10 am »
Боби, аз леките коли имах предвид за автоматиците, че при нас изобщо не са мнозинство. Пикапи не се карат толкова, колкото при вас то това е ясно, ама нали всички българи се учат да карат ръчка и пикап не моЕ им се опре  :lol:
Иначе относно "системата" за сдобиване с шофьорска книжка, мисля че нашата е една от най-тъпите, тромавите и неефективните като обучение. Първо да вземем обучението по теория. Толкова излишни глупости изчетох и научих по време на курса, че още се опитвам да ги забравя, а в същото време се претупваха именно важните неща. Половината въпроси на изпита ми бяха от сорта на: дали автомобилът гори повече, или по-малко, ако возиш багаж вързан за покрива му, ако возиш такъв багаж дали ти се изтривал грайфера на гумите от външна, или от вътрешна страна, пък каква категория трябва да имаш, че да караш МПС еди колко си киловата, до колко тона ремарке можеш да дърпаш с мека връзка, пък с твърда връзка...ей такива колкото искаш. Все едно се явявам на изпит за пътен полицай и от утре се залоствам по пътищата на родината да дебна нарушителите. На изпита по кормуване, все още изпитващия често започва с вдигане на предния капак на колата и върл разпит кое под него какво е, за какво служи и ако аварира как ще го разбереш ти и как ще го поправиш, което е чиста нелепица при съвременните автомобили. Еми какво да го направя? Да не съм механик?!! Ще звънна на "пътна помощ" и в съответния сервиз проблемът ще го отстраняват компетентните лица. Мога да си проверя маслото, горивото, да си долея течност за чистачки, при краен зор да си сменя гума и толкова. Всичко друго не е моя работа, но на изпита за книжка - тия не минават. Има скъсани кандидат-шофьори още на този етап и в момента. И всъщност, докато опреш до същинския изпит - нашата система вече те кара да се чувстваш супер неграмотен идиот и да възприемаш управлението на автомобил, като управление на голям пътнически самолет. Поне.
На изпита - задължително те набиват в най-върлия трафик, правиш ляв завой на най-пренаселеното кръстовище, карат те да минеш през най-невралгичните зони на твоя град. Задължително те качват на най-стръмния баир където има знак "стоп", не си с предимство и 5 мин. кесиш на полусъединител, молейки се да не изгасиш колата и да успееш да издрапаш, когато има пролука и ако успееш - изпитващият мрачно отбелязва, че "не си потеглил плавно". Аз съм спокоен човек, но си признавам, че от всички изпити на които съм се явявала някога - този за книжка ми беше най-големият стрес и дето вика Мишанта, като го взех - наистина все едно с докторска степен се бях сдобила. :?

И като се сдобих със заветния документ и след два дни със собствена кола какво мислиш? Едва тогава започнах да се уча да шофирам, както мисля е било и с всички други тук. Всеки от нас го е учил тати, бати, гаджето, мъжа преди курса, или след курса, щото то е егати курса както казах вече. Да не споменавам, че на първото ми извънградско каране сама, звъннах на мъжа ми да го питам кога би трябвало да превключа на 4-а скорост, че и на 5-а после, по простата причина, че за 34 часа кормуване с инструктор - не се е случвало да включвам над 3-а предавка. За тези "знания" се разделих с 1000лв. и близо 2 месеца лично време и ако не беше тъжно, би било наистина смешно. Имах книжка, имах собствена кола, знаех как да сигнализирам на идващия влак ако същата остане на ЖП-прелез, ама виж ти...кога да включа 4-а нямах никаква идея.

Та си мисля, че ако нашата система стане като вашата - ще е по-добре за всички ни, защото и сега не инструктура те учи на практика, само даваш едни излишни пари и после всичко отначало. Пък който не иска да минава през тази хамалогия - си купува книжката и си кара без понятие от правилник, пътни знаци и опасно за останалите участници в движението.

Мише и на мен ми се струва, че Ярис ще ти е малък с две деца и прилежащите багажерки. Хвърли едно око на "Мазда 3", имат и автоматик, пак е компактна кола, малко по-големичка от Ярис, мисля че ще ти допадне. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #70 -: Август 04, 2012, 10:31:55 am »
Мише,честито и от мени и безаварийно,най-важно! Можеш ли да ми разясниш-по новите правила ,който ще кара автоматик получава книжка,с друга категория ли?? Бях чул нещо такова,но до сега не не бях го срещал! Това в новите правила ли е?
Автоматика в БГ не е на мода много ,много ,както пишете. мисля,че основната причина е в поддръжката му,няма разбиращи майстори,а и е скъп за подмяна.Също и разхода е от значени,както казва Блу.От голямо значение,според мен. А в някои ситуации на пътя в БГ,ръчката може да ти помогне да се "отървеш" по-леко.
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #71 -: Август 04, 2012, 10:36:38 am »
 :P мишленце честито книжленце!
за всички каращи в бг - от вторник 07.08. е задължително пускането на фарове и през светлата част на деня, глоба 50лв
 :lol: моят мецан се кефи, че имам книжка само когато ходим някъде и иска да пийне едно  :x...  :( мда, каручката е само една...
аз карах курсове далечната 95г., тогава имаше полигони, всъщност това ми е най-големият проблем - паркирането  :? някой знае ли в софия да съществува такъв полигон още, макар и срещу заплащане?

Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #72 -: Август 04, 2012, 10:58:08 am »
Най-истинския полигон е пред блока между колите. С придружител в началото, разбира се, да няма после сърдити съседи  :lol:

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #73 -: Август 04, 2012, 11:12:29 am »
малък им е багажника и на Маздите
виж Мазда 6 е друга бира, но е по-големичка, в списъка за следваща покупка ми е ;)
аз си купи Аурис- перфектен градски автомобил с достатъчно място за багаж
ние колички вече не ползваме, така че идеално ни устройва
Jbrul, аз сигурно държа първенството по обратни завои на изпит- цели три :) моят инструктор се хвана за главата, обиколихме половин Стара Загора, докато накрая не сбърках и ме скъса даяджията :)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #74 -: Август 04, 2012, 12:41:08 pm »
Мини, няма какво да се лъжем - в БГ изпитващите са откровени женомразци в повечето случаи. :wink: Мен на изпита ме заби да правя ляв завой на кръстовището на "Столетов" и "Патриарха", където зеленото е точно 9 секунди и се сещаш как всички се измушват на жълто и на червено и стаж да имаш зад волана - трудно да завиеш без да "понастъпиш правилника". Пикльото преди мен обаче, само дето не го караха да мине по някоя велоалея, където няма грам кола и пешеходец и "браво, браво, той е велик шИфьор", все пак мъж нали...Даже не го и караха да паркира.

Аз също бих предпочела "Мазда 6" за себе си, но Мишанта харесва по-малогабаритни коли и затова спрегнах "Мазда 3". Лично за мен е малка като цяло и не особено "товароносима", ама аз съм по-скоро изключение с многото си багажи. Нормалните жени не са чак такива идиотки относно багажите като мен. С "Мазда 3" имам две приятелки, които са с по 2 деца, щом и на море успяват да отидат - явно може. "Аурис" кара етърва ми, също е добро решение и има повечко полезен обем, само да не е автоматик. По-тъп автомат от този аз не съм карала, превключва все едно тролей караш и "забива носа", ако са ги пооправили сега - може /нейният Аурис е на 4 години поне/. Иначе ръчките им са много хубави според мен.

Аз сега си избирам нова и ще се връщам към голямата си любов - комбитата  :D Не ми се вярва, че го пиша, но май ще изневеря на "Хонда" и то с нещо френско, ама ме грабна. Дано пуснат автоматик до нова година и да се мятам.  :lol:

П.П. Каквото и да карате - безаварийно да е само, другото са подробности!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #75 -: Август 04, 2012, 12:46:35 pm »
абе мани тоз автоматик, то се губи удоволствието от шофирането :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #76 -: Август 04, 2012, 12:57:48 pm »
Жбрулче, разсмя ме за курса, макар че си права, че е по-скоро тъжно. И на мен ми се струва излишно да се учи устройство на автомобила. Свекър ми едно време ми обясняваше как му се скъсал някакъв ремък, пък той не знам каква скалъпил ( сигурно някой чорапогащник на свекървата) и се оправил и си прибрал колата, пък аз като не съм знаела какво е въпросната част, която вече забравих коя беше, как така съм карала кола. Все едно аз трябва да съм програмист, че да ползвам компютър, така ми звучи тази логика че трбявало да седна да си оправям колата по пътищата. Не че е лошо, но хич не смятам, че е задължително. Много от частите на колата ги знам по неволя, понеже в началото карах една стара кола, на която за 2 години само двигателя дето не смених, та като се разваля непрекъснато и научаваш къде ще ходиш.
После, понеже мъжът ми нямаше книжка преди да замине и той реши да го обучава, като му даде някаква книга, която да четял как се карало кола. Представям си само да седна да чета как се върти волана и сменят скорости. Въобще не виждам смисъл аз от подобни книги, Каот се качиш на колата ще научиш как се смнят скорости.
Това със сигнализирането на влака сериозно ли? Тук пише само да бягаш :-), то и друго не ти трябва. Не знам кой е този влак, който ще може да спре.

Това за пикапите ти го казах по повод, че може да вземат книжка на автоматик, а да карат после и пикап, ако искат. Най-много да им позагасва колата по сфетофари и стопове  известно време докато се научат :-).

 Верно ли френско искаш? Аз честно казано друга освен японска кола и по-точно Хонда или Тойота не признавам, макар че тук ги водят трите най-добри заедно с Нисан, но не съм по Нисаните. Е, ако имам пари за по-скъпа кола, тогава вече бих минала на Ауди или БМВ, но за средна ръка, само японски коли карам. Имам една Тойота камри в гаража, която се глася да продавам от сума ти време. Карах я 8 години, през които съм сменяла само маслото и смених задни амортисьори и едни уплътнения( ама тя беше купена на старо, на 170 000 км, а сега е на 360 000). Няма никакъв проблем тази кола след толкова години, а и си е пак толкова комфортна понеже климатика и бумка като на нова, вътре можеш да умреш от студ, скоростите и са съшо като нови нямат ниаккво потрисане като сменят, въобще освен че има малко обелена боя на капака, никакъв друг проблем няма тази кола. За мен това е кола, да можеш да разчиташ на нея, не всеки уикенд да е по сервизи. Ти какво искаш да купуваш? За френските коли нищо не знам, тук не се продават въобще или поне аз не съм виждала.
Хайде да ходя да лягам, че се събудих, че детето кашляше и скачам на всяко покашляне. Вчера ми беше цял ден с жестока астма, измъчи се милото и вентолина ни е действаше като хората та включихме и стероиди. Та сега съвсем се разсъних и отивам да и чуя гърдите и се меткам да се пробвам да заспя пак.


  
*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #77 -: Август 04, 2012, 13:15:02 pm »
Хахах, ами кажи на свекър ти, че моята "Хонда" е с вериги примерно и да искам да сменям ремък - такъв нЕма. Това е останало в "обучението" на БГ-шофьорите от времето когато се караха руски возила и им се правеше основен ремонт на пътя т.е. трябва изцяло да се преразгледа какво и защо се учи според мен. Те моята в сервиза я правят седмица, не мисля, че аз на пътя ще я "отремонтирам", ако нещо се бъгне. ;)

За влака, аз съм го споделяла тук и преди, но специално за теб - пак. На листовките - въпрос: "Ако колата ви остане на ЖП-прелез как ще сигнализирате за това на идващия влак?" Дадени са три възможни отгороа, верният от които гласи: " Ще размахвам запалена факла с кръгови движения на ръката". Подчертавам думата ФАКЛА, не фенерче, не "каквото имам под ръка", факла трЕбе да е - точно и конкретно. Не знам за вас, аз нямам факла в багажника си. А и ако ми се случи подобна случка - нищо няма да размахвам, ами се изнасям с трета космическа оттам. Ако влак не се вижда, ще звънна на 112, ще обясня възможно най-точно къде ми е колата, те да се свържат с диспечърите на БДЖ и да уведомят потенциално идващия влак, че на пътя има препятствие. Вижда ми се далче по-разумно. Нямам идея какъв е спирачния път на влак, но съм убедена, че ако машинистът вижда мен с факлата  :lol:, посмъртно не моЕ спря преди да размаже колата, че и още 2-3 км. след това. Обаче Боби, ако в БГ не можеш да кажеш "правилното" за случая с влака - книжка ще видиш на кукуво лято.

Едно "Рено Меган" си харесах, случайно го видях, не ме разколебавай сега ееее. Отзивите за точно този модел са добри, а и да се чупи - не ми дреме, има 5г. гаранция, а аз не мисля да го карам до пенсия. И с огромно съжаление си признавам, че точно моята "Хонда- Акорд" ме разочарова  :?, въпреки, че имаме и две други, които са супер. Моята се оказа не греда, ами "гредоред", все още ми е любимата марка, но баш моята се оказа не особено сполучлива версия. Та така...

Да ти оздравява хлапето бързо и да се наспиш :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #78 -: Август 04, 2012, 13:49:07 pm »
Мише, аз само ще ти каза да си вземеш някоя стара кола (евтина), дето няма да те е яд, че си и ожулила тенекиите. Колкото изкара толкова. Така и ти ще си по-спокойна на пътя и по-лесно ще свикнеш. Вземеш ли нова кола, ще се притесняваш повече, а най-големите грешки стават от притеснение.
*
Re: Нова седмица - 30.07-5.08.2012
« Отговор #79 -: Август 04, 2012, 14:45:13 pm »
Да,точно казано! Поне докато придобиеш малко практически опит.Сега цените на колите са паднали доста и можеш да намериш свястна кола за добри пари. Иначе ,както и Мими ,казва,притесненията по новата кола са големи,а това неминуемо ще ти влоши карането. поне така си мисля аз.
/www.mamaibebe.com][/url]