0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #20 -: Октомври 02, 2007, 13:08:40 pm »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? януари 2007
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор?На 3 ден след секциото, нямах възможност за избор или поне никой не ми каза за такава
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? да, дори когато си мислех че не ми е достатъчна кърмата, се пънеха да ми дадат АМ, защото трябвало да кърмя упорито през час
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? да, 3 дни
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор?не, до 3 ден беше при рисковите бебета, не са ми казвали дали мога да избирам
6. Доволни ли сте от условията, персонала?труден въпрос.горе-долу да.Неонатологията беше на перфектно ниво, но отношението на акушерките- стресиращо.Условията- аз бях във ВИП стая- абсолятно нищо ВИП нямаше :(
7. Как родихте – секцио или нормално? секцио
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? Да. За бебето- тъй като късно спрях Фраксипарина, малката имаше отклонение в коагулационния статус( неонатолозите поставиха вит.К още след раждането), отделно изкарах много тежък вирус точно преди да родя и бебето е получило страдание, заради което беше 4 дена на антибиотик.Аз- много тежка интеркостална невралгия, която до установяването и бях със съмнения за тромб в белия дроб, но за "щастие" се оказа, че е невралгия.Иначе възстановяването ми от операцията мина бързо, без проблем.
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането?АГ гр.Плевен, израждащ- д-р Стойков( изключително съм доволна от него, от работата му с операцията, отношението,винаги ще му бъда благодарна)
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? спокойствие и вяра в израждащия екип-много е важно.и положително мислене
« Последна редакция: Октомври 02, 2007, 13:11:07 pm от piera »
*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #21 -: Октомври 02, 2007, 13:11:01 pm »
Пиера, кога спря Фраксипарина?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #22 -: Октомври 02, 2007, 13:17:15 pm »
Сутринта поставих инжекцията, следобед отивам на преглед и се оказва, че съм с 2 см. разкритие и контракции и раждането ще започва.За да мога да родя секцио е хубаво да минат най- малко 24 часа от последната инжекция, а при мен време нямаше.Затова ми поставиха задържащи медикаменти венозно да следващия ден.Всъщност 1 ден преди раждането спрях Фраксипарина.Не е доказано, че заради това малката се роди с отклонение в коагулацията, но това са предположенията на лекарите.
« Последна редакция: Октомври 02, 2007, 13:18:59 pm от piera »
*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #23 -: Октомври 02, 2007, 13:28:22 pm »
Благодаря ти! При мен планът е да го спрем седмица преди това.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #24 -: Октомври 02, 2007, 15:47:43 pm »
Благодаря ти! При мен планът е да го спрем седмица преди това.
аз въобще не го спрях фраксипарина само аспирина 14 дни преди това. След секциото продължих с фраксипарин още около 20 дни!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #25 -: Октомври 02, 2007, 16:00:48 pm »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? 2007
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? около 24 след секциото
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? ]да4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? да на 6 час с фризолак
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор? през деня да вечер в стаята за бебета
6. Доволни ли сте от условията, персонала? да всичко беше супер
7. Как родихте – секцио или нормално? секцио нямах избор
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? не
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането? селена пловдив д-р даскалов, д-р молева и целия екип от болницата
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? когато си сигурен в лекаря и си спокоен нещата си идват на място
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #26 -: Октомври 02, 2007, 16:05:16 pm »
Момичета,а видели ли сте жена да отива да ражда
с ей такава усмивка :D?
Аз бях точно така!
Бях се изморила вече и исках да родя.
В 5:00 часа сутринта ми изтекоха водите/а живеем на около
1 час път от Атина/,до към 6:30/до колкото помня/,7:00 часа,
бях в болницата!Акушерката ми звъня сигурно 30 пъти да пита
още ли съм по пътя! :lol:Както и да е за половин час ми бяха
направени всички видове изследвания,сложиха ми катетър и...
към родилното! :)Там видях и моя лекар.Той,човека вечерта имал рожден ден,
а пък аз му се обадих в 5:00 часа да му кажа че "май ще раждам"! :lol:
Като го видях,само дето не литнах към него,така му се зарадвах,много го обичам
 тоя човек!
Дойде анестезиолога,боцна ми игличката в кокалките на гръбнака,и след малко ми казаха да си мръдна крака.Мърдах,мърдах,нищо,айде почна се!
Сложиха пред мене едно зелено платно да не гледам.
Аз си повтарях на ум:"Ето сега ставам майка",абе то сега смешно,ама тогава чувствата са толкова убъркани...!
Акушерката ми беше до главата,и ми каза да гледам към едни кувиозчета,там щели да сложат бебетата!
По едно време почнаха много да ме бутат,на тук на там,мислех да се помайтапя с доктора да му кажа малко по спокойно не става ли?
Както и да е,след 5 минути гледам едно бебе,хванали го за краката,надолу с главата,
и го понесли към кувиозчето!А то плаче!Сложиха го на едни кърпи,и след 1 минута,
и другото изплака!
Аз като в безтегловност,не знам какво да кажа,в тоя момент всечки чувства на земятя
бяха събрани в мен!
Най великото беше,като ми сложиха бебетата на гърдите,под носа ми да ги видя!
Е тогава вече не издържах,ревнах,сълзи,сополи,а те милите едното ревеше,а другото спеше!Погалих ги по бузките и по ръчичките,и ги отнесоха!Сложиха ни гривничките
и ме изкараха в една голяма стая,зарязаха ме чисто сама!
Е там като ме заотпуска упойката,почна едно треперене.......!Добре,че беше там един санитар,та ме зави с одеало!
После ме изкараха да ме видят наште,а бебетата вече ги бяха показали!
След това в стаята,обслужването-страхотно,от санитарките до лекарите,всички
 много добри обноски!
Всеки ден като ни миеха,все ни питаха зая всичко,интересуваха се!
Много съм доволна!
Та момичета не се притеснявайте,всичко минава,остават спомените,които
никога не се забравят!И най вече смешните ситуации!
Няма да забравя майка ми,като ми изтекоха водите бях в тоалетната,и докато ходех по стаите да кажа на мъж ми и на нея че раждам,все си течеха води!А майка ми горката,като се шашна,в паниката взела парцала и мие ли мие пода! :DПо едно време се усети и вика:"Ма какво правя,добре ли съм,сега ли намерих да мия"! :lol:А пък простия ми мъж,аз му обяснявам че текат водите,а той става и ме гледа и вика:"Ама ти си мокра"! 8O
Абе въобще какво да разправям.Май се поунесох,sorry!
Успех на всички бъдещи мами,бързо забременяване на тези,които опитват,
и живи и здрави дечица на всички!
Целувам ви!
« Последна редакция: Октомври 02, 2007, 16:20:28 pm от sami »


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #27 -: Октомври 03, 2007, 12:37:59 pm »
Е почти сама де + инструкцията за кърмене на Авент. Бая стаи обиколи тая моя инструкция. :lol: [
Сия, за инструкцията на Авент, която върви с ръчната помпа ли говориш?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #28 -: Октомври 03, 2007, 13:02:48 pm »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки) - 2006
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? - когато бебето можеше да се храни
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето - да, получих помощ от акушерката и от консултанта по кърмене
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене - да
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор - не, не беше постоянно. в МД бебетата на родилите секцио се държат отделно и се дават само за хранене.
6. Доволни ли сте от условията, персонала - не съм доволна.
7. Как родихте – секцио или нормално - секцио.
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? Имаше сериозни усложнения за бебето. Причини - определени бяха като "вътреутробна инфекция". Аз смятам, че се задълбочиха поради ненавреме извършеното секцио.
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането? Майчин дом - София, акушер-гинеколог д-р Дяволов.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #29 -: Октомври 03, 2007, 21:48:06 pm »
Е почти сама де + инструкцията за кърмене на Авент. Бая стаи обиколи тая моя инструкция. :lol: [
Сия, за инструкцията на Авент, която върви с ръчната помпа ли говориш?

Точно за нея говоря. Уникално полезна се оказа. Добре, че си я взех в болницата.
*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #30 -: Октомври 04, 2007, 09:43:48 am »
Е почти сама де + инструкцията за кърмене на Авент. Бая стаи обиколи тая моя инструкция. :lol: [
Сия, за инструкцията на Авент, която върви с ръчната помпа ли говориш?

Точно за нея говоря. Уникално полезна се оказа. Добре, че си я взех в болницата.
Хайде  и тя влиза в списъка за болницата  :lol: Благодаря ти за съвета!
Уайти, извинявай за отклонението от темата!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #31 -: Октомври 28, 2007, 18:46:33 pm »
Ето и моите отговори на 10-те въпроса:

1. Година на раждане - Родих близнаците Християн /2900, 48/ и Михаил /2550, 46/ на 15.10.2007г. в 6.25 и 6.26ч.
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? - Още на другия ден след реанимация бебетата бях при мен. Дали ще ги кърмя, беше въпрос на мой избор.
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? - Попитах и ми показаха как, също провериха гърдите ми дали са пълни. Не съм имала проблеми в това отношение.
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? - Веднага бяха захранени с АМ, защото коластрата тръгна чак на третия ден вечерта и дори на следващия ден, защото родих със секцио. Не съм имала температура и болки в гърдите, само тежест.
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор? -  И двамата бях при мен сутрин от 6.00 до 0.00часа. Можех да ги оставя през ноща, но бях все още много изтощена от операцията, и ги взимаха в бокса. Майчиният инстинкт ме будеше преди 6.00 и ги чаках с нетърпение. Един час се гушкахме и ги слагах на гърдите си, защото храната им идваше един час по-късно, което за мен беше абсолютна недомислица. Децата бяха гладни /представям си как са хранени през ноща от една дежурна акушерка/.
6. Доволни ли сте от условията, персонала? - Ако трябва да поставя оценка на условията по шестобалната система, поставям 5.50. Във ВИП стаята на ТК беше чисто, има хладилник, ТВ, алуминиева дограма, много хубава баня и тоалетна, ползвана от 4 майки /това изобщо не беше проблем/. Леглата не бяха кой знае колко удобни, но поне не потъваха много. Храната беше мизерна, носеха ми храна от вкъщи. Бях на диета първите 3 дни. Относно персонала ще разделя нещата така: през делниците-5.50, през уикенда-4.00, когато тотално объркаха режима на хранене на бебетата ми. Дори имах пререкания, защото носеха храната им със закъснение от 1 час, а те вече бяха ужасно гладни, защото бяха яли преди 4 часа. Кърмата ми не им стигаше. Това се отнася за детските акушерки. Случи се дори да забравят млякото на Хриси, след което му дадоха вместо 60мл.-20мл, след 30 мин. още 20мл. и така. Това почти ме докара до нервна криза :x.
7. Как родихте – секцио или нормално? - Планирано секцио по медиц. причини. Исках нормално раждане, но моят лекар д-р Стаменов реши да е секцио и постъпи правилно. Михаил се беше обърнал напречно и беше изваден по-трудно. Думите на д-р Григорова: "Бъдете готови за всичко!!!" няма да забравя никога.
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? - Както вече написах по-горе Мишо беше напречно и излезе по-трудно. На третия ден се оказа, че има хипоглигемия  :(, два пъти по-ниска кръвна захар, дадоха му глюкоза, след което резултата му беше в норма. Това, което ме вбеси е, че разбрах случайно за това нещо, както и затова, че са на антибиотик-превантивно. На въпроса защо, ми беше отговорено от дежурния педиатър: "защото са инвитро и са близнаци...". Попитаха ме имала ли съм аз проблеми по време на бременността, на отговора, че съм имала бактерии в урината в седмия месец, това беше посочено като причина да са на антибиотик 8O. Искаха да ме изпишат на петия ден от раждането, но заради антибиотика останахме в болницата до понеделник.
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането? - Болница "Тина Киркова", екип д-р Стаменов и д-р Григорова, анестезиолог д-р Игов, неонатолог д-р Мими Шумилина /вторият ни педиатър сега/, наблюдаващи педиатри в болницата д-р Попова, д-р Стоичкова. Естествено съм изключително доволна от работата и професионализма на д-р Стаменов, който за всичките осем дни престой там дойде 6 пъти, все рано сутрин два пъти специално заради мен за смяна превръзката и на седмия ден за махане на конеца. Д-р Игов ме посещаваше абсолютно всеки ден. Изключителни професионалисти! На момичетата, които са забременели при д-р Стаменов, препоръчвам раждане при него.
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? - Като критични определям първите пет дни. Трдно се раздвижих и имах силни болки. На 7-ия ден вече бях добре, а когато се прибрахме вкъщи забравих за всичко. Грижите по-малките ме погълнаха, единствено изпитвах трудност и болка по време на ставане от леглото нощем. Оправих походката си, започнах да излизам на разходка, отслабнах повече отколкото преди да забременея, дори на 13 ден след секциото бях за малко на сватба, където никой не вярваше, че съм родила толкова скоро :D. Нямам корем и нямам съществени болки вече.
Ако мога да забременея, бих родила още едно дете. :D
Това са моите отговори /май станаха доста дългички :oops:/, скоро ще разкажа цялото раждане и престоя в болницата в другата тема. 
« Последна редакция: Октомври 28, 2007, 18:51:26 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #32 -: Октомври 29, 2007, 17:13:21 pm »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? 08,2007
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор?на третя ден. Не.
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето?Да, въпреки, че беше около 10 вечерта когато мисе подуха гърдите.Около 24 часа отново дойде акушерка да види как съм се справила.
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене?Да, 16пъти - нямаше проблем със засукването.
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор?Да от четвъртия ден,
6. Доволни ли сте от условията, персонала?Има какво да се желае още от условията.За персонал без сериозни забележки.
7. Как родихте – секцио или нормално?Секцио
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини?Не никакви
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането?Родих в МБАЛ - Бургас. Д-р Ковачева анестезиолог д-р Милушев,акушерките и анест. сестра не ги помня, педитър нямаше
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса?
Да, не пропускайте тестовете за упойки.
*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #33 -: Януари 19, 2008, 11:40:37 am »
Повдигам темичката. За мен беше много полезна, скоро ще я допълня по същество. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #34 -: Януари 19, 2008, 12:14:56 pm »
Е, хайде и аз да се включа  :D
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? - 2008
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? - бебето беше при мен от втория ден (раждах секцио), но коластрата тръгна доста по-късно - някъде към 3-4 ден.
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? - да, от акушерките и лекуващия ми лекар
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? - да, много пъти
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор? - след излизане от интензивно (деня след секциото), бебето беше при мен. По мое желание и първата нощ след интензивно не беше при мен.
6. Доволни ли сте от условията, персонала? - да
7. Как родихте – секцио или нормално? - секцио, но този въпрос трябваше да е доста по-нагоре, понеже определя доста от отговорите
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? - не
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането? - клиниката на Щерев, секциото направиха д-р Андреева и д-р Тимева, акушерките са много, педиатърът не му запомних името.
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса?

Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #35 -: Януари 19, 2008, 12:50:55 pm »
 1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)?-2007 октомври
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? --Веднага сложихме бебето на гърдата,имах избор да
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? --Да полу4их ,но така или инъ4е бебето не захапва6е правилно гърдата
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене?Ами не бе6е до 3 тия ден ,после се принудихме да дадем АМ таи като се роди малко бебе и запо4на да губи гр.
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор?-Да при мен си бе6е постоянно от 4аса на раждането ,ми незнам дали съм имала избор ,но всяка маика би искала детето да е до нея
6. Доволни ли сте от условията, персонала?-Да много
7. Как родихте – секцио или нормално? -Нормално
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето?Не по принцип ,само 4е не напъвах както трябва и ми цепнаха една еписиотомия,а бебто го извадиха с вендуза ,но при нормалното раждане това е 4есто сре6тано
9 Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането?-Белгия университетската болница
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса?Няма по вълнува6то изживявания от раждането и сре6тата с малкото 4ове4е
« Последна редакция: Януари 19, 2008, 18:14:14 pm от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #36 -: Януари 19, 2008, 13:26:07 pm »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? - март 2007
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? - веднага след като ме качиха в стаята т.е. 2 ч. след раждането.
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? - да, от акушерките и педиатрите. Питах ги по 100 пъти, не можах веднага да схвана как става изцеждането на ръка. Много е важно да знаеш как точно да поставиш дететто на гърдата и как да захапе зърното за да не се получат рагади.
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? Преди да я закърмя не са и давали АМ, а след това не и изписаха защото имах много мляко, макар да свали близо 500 гр. после бързо ги навакса. Аз лично не давах и вода. Слагах постоянно на гърда.
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор?- При мен беше, не съжалявам. Не съм се интересувала.
6. Доволни ли сте от условията, персонала?-Да много
7. Как родихте – секцио или нормално? -Нормално
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? - Слава на Бога, не! Но си имам малка епизотомия за спомен. :-)
9 Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането?- МД Сф. Дежурен екип д-р Филипов, още една лекарка, която не мога да се сетя млада и готина, моето раждане води д-р Хашим и акушерка Даниела (невероятни, страхотни, благодаря им за всичко). За съжаление не научих името на педиатърката, пак млада и много сръчна.
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? - въпроси постоянно има, затова не се притеснявай да питаш.
 Задължително си вземи помпа за гърди, макар че за мен няма нищо по ефективно от изцеждането на ръка, бъди упорита с кърменето защото на нас ни трябваше доста инат за да го овладеем. Не е проста работа докато се научим видяхме зор. Резултата е налице - още се кърмим сутрин и вечер, а влязохме в 11 мес.



*

    lisiche

  • ***
  • 239
  • БОРКО СТАНА НА 2
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #37 -: Януари 19, 2008, 16:15:41 pm »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)?
ДЕКЕМВРИ 2006
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор?
9 ЧАСА СЛЕД РАЖДАНЕТО. ДА, ИМАХ ИЗБОР
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето?
ДА, ОТ ЛЕКАРЯ, КОЙТО МЕ ИЗРАЖДАШЕ
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене?
ДА, БЕШЕ ЗАХРАНЕНО 2 ПЪТИ, ДОКАТО МИ ГО ДОНЕСОХА И ОЩЕ 7 ДОКАТО МИ ДОЙДЕ КЪРМАТА
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор?
НЕ, БЕБЕТО НЕ БЕШЕ ПОСТОЯННО ПРИ МЕН. РОДИХ В 9 СУТРИНТА, ДАДОХА МИ ГО В 18 И ПОСЛЕ В 24 ГО ВЗЕХА, ЗА ДА МОГА ДА ПОЧИВАМ. И ТАКА СУТРИН МИ ГО НОСИХА В 6 И ВЕЧЕР В 24 ГО ВЗИМАХА. ТОВА ПРОДЪЛЖИ И 3-ТЕ ДНИ НА ПРЕСТОЯ НИ В БОЛНИЦАТА. ДА, ИМАХ ПРАВО НА ИЗБОР
6. Доволни ли сте от условията, персонала?
ПРОСТО ПЕРФЕКТНИ И УСЛОВИЯТА И ПЕРСОНАЛА.
7. Как родихте – секцио или нормално?
СЕКЦИО
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини?
АБСОЛЮТНО НИКАКВИ
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането?
МАЙЧИН ДОМ ВАРНА, АКУШЕРКА ГАНЧЕВА, Д-Р ЮДОВА - ПЕДИАТЪР, Д-Р АТАНАСОВА И Д-Р САРИЕВ ИЗВЪРШИХА СЕКЦИОТО
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса?
С ДВЕ РЪЦЕ ПОДКРЕПЯМ РАЖДАНЕТО В МАЙЧИН ДОМ ВАРНА
Блъскането на главата в стената изгаря по 150 калории на час. (Не правете това у вас ..... но може би на работа...

*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #38 -: Януари 21, 2008, 11:07:30 am »
1. Година на раждане (с оглед по-късни справки)? - юли 2007
2. Кога ви дадоха да кърмите за пръв път бебето? Имахте ли възможност за избор? трябваше няколко часа след раждането, но всъщност едва на другата сутрин по незнайни за мен причини. това не ми пречеше да вися пред аквариума и да я гледам
3. Получихте ли помощ от медицинско лице за кърменето? питаха дали имам нужда, но при нас всичко тръгна безроблемно
4. Детето беше ли захранвано с АМ в болницата и колко пъти преди първо кърмене? честно казано не знам, а и забравих да попитам. Аз лично й дадох веднъж добавка от 30 гр, докато ми тръгна кърмата - което се случи на 3-ия ден с пълна сила  :)
5. При вас ли беше постоянно бебето? А имахте ли възможност за избор? да, при мен - голямо удоволствие. И да - имахме право на избор, който в Токуда се заплаща заедно с пакет за бебето
6. Доволни ли сте от условията, персонала? възхитена съм от условията и от персонала
7. Как родихте – секцио или нормално? нормално, с епидурална - която не върши чудеса според мен  :D
8. Имаше ли усложнения за вас или бебето? Причини? усложнения - не, аз бях с епизотомия с козметична цел според доктора, поради недобро зашиване от преди 18 години. Ема беше на антибиотик 3 дни превантивно, заради изтичане на част от околоплодните води повече от 24 часа преди раждането
9. Болница? Имена на лекарите, акушерките и педиатъра от екипа, извършил раждането? болница Токуда, д-р Диков, анестезиолог д-р Василев, акушерка Дарина
10. Нещо друго, съществено за вас по въпроса? а сега де
« Последна редакция: Януари 21, 2008, 11:10:03 am от Bora82 »
*
Re: Раждането на вашата Мечта - въпроси
« Отговор #39 -: Януари 21, 2008, 11:19:25 am »
Здравей Bora82,
би ли ми казала колко струваше раждането в Токуда и как се организира, т.е. като получи родилни болки ли отиде, после ли плати и т.н.? Питам за моя близка, благодаря ти предварително!