0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #160 -: Юни 15, 2008, 12:46:55 pm »
Момичета, моля ви, дайде съвет с какво да изтребя тези гадинки дето са ми полазили 2 от цветята, ето ги:
« Последна редакция: Юни 15, 2008, 13:01:24 pm от mecheto »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #161 -: Юни 15, 2008, 13:13:26 pm »
Аз гадинките не ги виждам на снимката, ама това няма значение. Инсектицид.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #162 -: Юни 15, 2008, 14:06:39 pm »

Papagena



Heimatmelodie
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #163 -: Юни 15, 2008, 16:06:18 pm »
    :D  Да се разпиша навързо в темичката.По-нататък,повече! :wink:













   Розовата роза на четвърти ред(която трябваше да е жълта  :wink: )се казва "Бони".
А,розата на шести ред е "Балерина"(Ей,да не си помислите,че си измислям имената!Така пишеше на етикетите. :lol:)...Очаквайте така дългоочакваните ми жълти рози. :wink:


    П.П.Ей,обичкам ви,градинарки!Страхотни сте! :grouphug:
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #164 -: Юни 15, 2008, 18:14:44 pm »
Осиана, мерси, още утре ще ги напръскам. Незнам защо немога да я направя по-голяма :oops:. Те са едни белички и мноооого малки.
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #165 -: Юни 15, 2008, 20:12:19 pm »
Аз се справих с гъсениците с НУРЕЛЕ Д  Съвсем не е скъп - около два лева, а  скоро въшки нападнаха цветята и пак него изхолзвах. Както ги описваш са или белокрилки или акари. Той е ного силен инсектицид и е ефестивен при почти всички гадини. Има го в бриколажа и на "Стефан  Стамболов"54   Здължително прочети инструкциите за безопасна употреба и  работи с маска и ръкавици. Успех в борбата с гадините :D
« Последна редакция: Юни 15, 2008, 20:26:53 pm от Danny S »


*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #166 -: Юни 17, 2008, 11:28:35 am »
Black Baccara



Ruffle's Passion (рошава)



Кала
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #167 -: Юни 17, 2008, 11:51:11 am »
4 дена не бях влизала и темата се напълни с красоти. Страхотни рози от Оси както винаги и от всички останали момичета включили се. Сега аз се включвам със малко снимки:

Млако помощ-най-после снимах нещо,за което нищо незнам , и ако може повечко информация , много ще се радвам?


Една от Калите:



И розовата ми 3 листна детелна , цъфнала при това:

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #168 -: Юни 17, 2008, 12:47:45 pm »
 :flower: Страхотни цветя. :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #169 -: Юни 17, 2008, 13:23:17 pm »
Фанта, и аз незнам за това цвете нищо но го имам в този вариант  - сега е попорасло и много красиво:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #170 -: Юни 17, 2008, 13:33:50 pm »
Цветето се казва Tradescantia albiflora, Традесканция. Има мнооого видове Традесканция, също и градински.

Традесканция – Tradescantia   

Семейство: Комелинови – Commelinaceae

Традесканциите са разпространени в тропическите и субтропическите райони навсякъде по света. Те виреят и в сухи, и във влажни места. Техните листа и стебла са способни да запазват влага, което им позволява да понасят леко засушаване.
Стеблата на традесканцията са крехки и чупливи, висящи. Листата при по-възрастните растения достигат дължина 7 – 8 см.
Традесканциите са много устойчиви към неблагоприятни условия, затова са и така широко разпространени.
В природата тези растения почти никога не растат на дървета. Те са почвопокривни. Много бързо обхващат нови площи с помощта на стелещите се и вкореняващите се стебла. Обичат богата плодородна почва.
В стайни условия може да се използват и за запълване на големи саксии с други растения.

Някои видове:

Tradescantia albiflora – със зелени, гладки, лъскави листа и малки бели цветове
Tradescantia albiflora albo-vittata – с едри синьо-зелени листа, нашарени с бяло
Tradescantia albiflora laekenensis – със зелени листа на светло виолетови и бели ивици
Tradescantia aurea – с жълти листа на зелени ивици
Tradescantia fluminensis – със зелени гладки, лъскави листа, със лилав оттенък, отдолу лилави
Tradescantia fluminensis “Quicksilver”– с тъмно зелено-сребристи мъхести листа
Tradescantia blossfeldiana – с тъмно зелено-лилави мъхести листа
Tradescantia pallida – с лилави мъхести листа и стебла и розови цветове

Светлина: Традесканциите са светлолюбиви растения. Непряка слънчева светлина!

Температура: Умерена температура, зимата не по-ниска от 8 – 12 градуса

Влажност на въздуха и поливане:
Традесканциите обичат въздушна влага. Добре им се отразява честото пулверизиране и вода в подложката за известно време, но не е задължително.
Поливането е обилно. Ако температурата е ниска, то поливането се намалява, за да не загният корените. Преди следващото поливане почвата трябва да е леко влажна.

Подхранване:
Колкото повече се подхранват растенията, толкова по-бързо те растат. Както и при поливането, всичко зависи от температурата. При температури, по-големи от 18 градуса, растежът е интензивен и необходимостта от подхранване се повишава. При по-ниски температури растат по-бавно.

Размножаване:
Най-обичайния начин – чрез резници. Толкова е лесно, че се получава и при начинаещи цветари. Прави се пролетта, лятото и есента.
Най-малкият резник може да бъде парченце стебло с два възела. Той се засажда в пръст, като се заравя само долният възел. От него израстват корени. От горния възел израстват клонки. За поддържане на висока влажност може саксията да се сложи в полиетиленов пакет (но не е задължително) и да се постави на разсеяна светлина.
Вкореняването се развива добре при температура около 20 градуса. Става за няколко дни. Когато се появят нови листа, може да се махне фолиото.
Корени лесно се образуват и във вода. Те са достатъчно устойчиви към недостиг на кислород. По тази причина традесканциите са подходящи за хидрокултура.

Пресаждане:
Прави се при необходимост – пролет.

Опасности:
Въздушни течения.

Проблеми:
- Ако листата са на рядко – с големи разстояния между тях, причината може да бъде недостиг на светлина, влажност или подхранване (с времето е нормално стеблата да се оголват и изкривяват – растението се подновява);
- Ако цветовете избледняват или пъстрите листа стават почти само зелени – недостатъчна светлина;
- Ако стеблата са меки, а листата жълтеят и са на петна – недостатъчна влага;
- Ако краищата на листата изсъхват – прекалено сух въздух или акари.

Вредители:
- Акари;
- Щитоносни въшки.
 

П.П. А това е Tradescantia x andersoniana градинска, имам такава в двора, показвала съм и снимка.

« Последна редакция: Юни 17, 2008, 13:51:29 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #171 -: Юни 17, 2008, 16:25:09 pm »
Още снимки:

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #172 -: Юни 17, 2008, 18:15:05 pm »
  Бря! :wink: Оси,като цъфне повече "Black Baccara",да я снимаш пак!Опасна роза ей! :D

  Danny S,храстовидната роза от дребни розови цветове дали мирише?Има ли аромат,като маслодайните рози?

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #173 -: Юни 17, 2008, 18:19:06 pm »
 
Цитат
Бря!  Оси,като цъфне повече "Black Baccara",да я снимаш пак!Опасна роза ей!


Непременно.

А я кажи как се казват онези двете рози на снимка 3 и 4 с розово-прасковения цвят? Много са красиви!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #174 -: Юни 17, 2008, 18:33:51 pm »
А я кажи как се казват онези двете рози на снимка 3 и 4 с розово-прасковения цвят? Много са красиви!

  Не знам,на времето не съм се интерисувала как се е казвала.Това е една и съща роза,в цъфнало и напъпило състояние. :wink: Имам я от 6 години,огромен храст е и много цъфти.
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #175 -: Юни 17, 2008, 23:32:55 pm »
Оси, и аз ще дебна за "Black Baccara", да знаеш :D
Бари, тези дребните розовите не миришат много :? Мъжо каза, че в Казанлък маслодайните рози били такива, ама...
(не е по темата, но си намерих и подсъзнанието... сега остава да я прочета :wink:)


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #176 -: Юни 18, 2008, 00:02:40 am »
Тази бегония никога не я бях виждала да цъфти, а сега едно малко, нежно, бяло цветче.


За пръв път да си харесам и мушкато, ще си го развъдя:



Още малко снимки:




« Последна редакция: Юни 18, 2008, 00:05:43 am от Nina »
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #177 -: Юни 18, 2008, 08:57:07 am »
Nina  аз имам същия модел кактус като този от снимка номер 3 при теб. Ако знаеш нещо за него , сподели , моят цъфти за 2 път , но този път ме изненада с цели 21 цвята  8O
Ето снимки:



*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #178 -: Юни 18, 2008, 21:45:09 pm »
Бари, тези дребните розовите не миришат много :? Мъжо каза, че в Казанлък маслодайните рози били такива, ама...
(не е по темата, но си намерих и подсъзнанието... сега остава да я прочета :wink:)

  Хи,хи,абе на маслодайна ми заприлича затова попитах тактично! :wink: Иначе,ти желая приятни мигове със новото четиво! :hug2:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #179 -: Юни 18, 2008, 22:14:45 pm »
Момичета, една приятелка ме помоли да ви попитам какво е цветето, което в по-долу на снимката. Прилича малко на кала, но аз мисля, че не е. Знаете ли как се казва, че тя иска да си прочете инфо за отглеждането му. Каза ми да ви питам, че само и разказвам колко спец цветарки познавм виртуално  :lol:

Ей го на, ако можете, помагайте: