0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #620 -: Октомври 27, 2008, 22:41:24 pm »
Баракуда, страхотна е :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #621 -: Октомври 29, 2008, 16:27:01 pm »


Теменужката пак цъфти. Страхувам се, обаче че някои пролетни цветя са покарали и някои даже цъфтят. 8O Цъфтят лютичетата и анемониите. :?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #622 -: Октомври 29, 2008, 16:33:54 pm »
Оси, и моята е такава. Довечера ще я цъкна.
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #623 -: Октомври 29, 2008, 18:00:59 pm »
Момичета някоя от вас има ли нолина?
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #624 -: Октомври 29, 2008, 18:02:56 pm »
Аз. Показвам я в комплект с неин фен  :lol:



Оси, ето теменужките, май моите са по-различни.

« Последна редакция: Октомври 29, 2008, 18:06:56 pm от Жекова »
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #625 -: Октомври 29, 2008, 18:09:02 pm »
Оооо Жеки много е красива, на колко години е?
Днес си взех една с 3 грудки и не знам да ги разделям ли или така да останат? Прочетох , че много бавно растяла, а аз каквато съм припърта ...
Колко често я поливаш? До прозореца ли да я държа?

Сега се сетих още нещо като те видях, че днес не ми остана време на работа :) Коригирам го веднага.

П.П. А на фенът й отдавна съм фенка!
« Последна редакция: Октомври 29, 2008, 18:11:55 pm от cygnus »
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #626 -: Октомври 29, 2008, 18:23:42 pm »
 Ами тя е цвете като за мен- лесно се гледа. Не ще много поливане.
Ама Оси да каже, щото тя е специалистът  :D
Мисля, че в началото на темата има инфо за мнооого цветя.Благодарение на нея.

Не знам на колко години е, взех я преди 2-3 години. Наистина бавно расте.

П.П.Благодаря ти за сърчицето, надявах се да се сетиш  :wink:
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #627 -: Октомври 29, 2008, 18:26:10 pm »
Хм, не можах да намеря къде са статиите от Оси...

Ето какво намерих аз. http://www.az-jenata.com/?page=article&aid=5502
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #628 -: Октомври 29, 2008, 18:30:11 pm »
Мерси Жеки, значи е и като за мен :)
« Последна редакция: Октомври 29, 2008, 18:31:43 pm от cygnus »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #629 -: Октомври 29, 2008, 19:49:20 pm »
Ето го инфото за цветята. То е в отделна тема в дом и хоби, закована е.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=26022.0

Жеки, теменужката е същата, само че твоята е синя, а моята виолетова.
За нолината няма инфо, но след малко ще добавя. :D

PP.Жеки, честито ти сърчице! :wink: :D
« Последна редакция: Октомври 29, 2008, 20:15:08 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #630 -: Октомври 29, 2008, 20:09:07 pm »
Нолина (Бокарнея)




Непретенциозно стайно растение, родом от Мексико (семейство Агаве). Всеки екземпляр на това растение се отличава с ярка индивидуалност. Това се отнася най-вече за формата на ствола, която е бутилковообразна, служи за влагосъбиране през сухите периоди, тъй като нолината е жител на пустинята и сухите райони.
В природата нолината е необикновено дърво, достигащо на височина до 4-10 метра, но в стайни условия обикновено достига само до един метър, расте много бавно и оттам е добавката към името й – baby palm. При благоприятни условия, например в зимна градина, може да порастне до два метра и половина.
 
Място: Нолината понася добре и полусянка, на 3-4 метра от прозореца, но на по-светло и по-слънчево място расте по-добре и образува по-пищна и гъста листна маса. Листата й могат да достигнат на дължина до 60 см. При недостатъчна светлина стволът се изкривява.
През лятото може да се изнесе на открито на свеж въздух – на балкона или в градината.
 
Температура: Благоприятна температура през лятото е 18-20 градуса, а през зимата предпочита светло и прохладно място с температура до 15 градуса, но не по-ниска от 10 градуса.

Поливане:  През цялата година, но оскъдно, при напълно изсъхване на почвата между две поливания, веднъж на 5-7 дни. Поливането зависи от температурата на въздуха. За нолината преполиването е по-опасно, отколкото засушаването – при излишна влага ще изгние коренът й и ще се разболее от гъбични заболявания. 

Торене: Подхранва се рядко, през пролетта и лятото, веднъж в месеца (от май до октомври) с универсална течна тор, разредена двойно от указанията на опаковката, или с тор за кактуси.

Пресаждане: Ако нолината е купена в малък съд за транспортиране, трябва да се пресади след 2-3 седмици. Обикновено се пресажда веднъж на 2-3 години в широк, плитък и недълбок съд с добър дренажен слой. Възрастните растения се пресаждат веднъж на 5 години в керамична саксия или кашпа, пак с добър дренажен слой, като в почвата може да се сложи дървесна пепел.

Размножаване: Cъс семена (много трудно, защото хубаво растение ще се получи след около 10 години), или от странични разклонения, израстнали от основното стъбло, през пролетта или лятото. Стъбълцата след отрязване трябва да изсъхнат за 12 часа, след което се вкореняват в почва и при висока въздушна влажност и температура около 25 градуса.

Съвет: Ако светлината е оскъдна, а поливането често, стволът на растението се изтегля на височина и не образува така характерния му вид на бутилка. За да не съхнат крайчетата на листата, трябва да се пръскат с вода. И поливането, и пръскането става с топла, престояла поне 12 часа вода.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #631 -: Октомври 29, 2008, 22:35:10 pm »
 Благодаря, Оси!
Ето бенджаминът, който беше останал с 9 листа  :(, взе да се съвзема.

*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #632 -: Октомври 29, 2008, 22:47:46 pm »
Ето и част от нашата колекция! Срам, не срам ще си призная, че половинката повече се грижи за цветята.  :oops:

дифенбахия





и една орхидея


*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #633 -: Октомври 30, 2008, 21:20:54 pm »
           Есенен нюанс в червено...




*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #634 -: Октомври 30, 2008, 22:06:26 pm »
Бари, ... нямам думи.
Никога вече да не оставаш без апарат:)

аз сега съм пощуряла да си садя магнолия в двора.Голяма красота.Утре ако ми остане време ще ходя да гледам какви ги има по разсадниците.

Тези рози ще си ги сложа на екрана :thankyousign:
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #635 -: Октомври 30, 2008, 22:13:22 pm »
Бари, прекрасни са ти розите. Направо ме засрами с тези красоти. Сега повече няма да се осмеля да пускам моите скромни снимки.  :oops:

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #636 -: Октомври 31, 2008, 13:43:11 pm »
Малко зелено от мен. :D


шефлера


фикус бенджамин


палма


драцена
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #637 -: Октомври 31, 2008, 14:20:00 pm »
 Оле, Оси, като ти гледам драцената, чак ти завиждам! Моята я имам от поне 5 години, и не е повече от 15 см.
Причината?
Цанко я е опасвал до стъбло поне 5 пъти, сега за шести път се разлисти, но вече е на етаж, където той няма достъп, и се надявам вече да порасне на воля  :lol: :lol: :lol:
По-късно ще пусна снимка, че закъснявам за работа.
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #638 -: Октомври 31, 2008, 15:11:13 pm »
Обожавам теменужките. Във всичките 4 теми на Моята Градина има доста снимков материал. Днес ще си позволя да пусна по една снимка и от 4-те цвята, който имам:


тази от 2-та снимка, доколкото знае е Африканска теменужка, която мие най-старата,но се съсипва да цъфти. Целогодишно...

След малко имам нови растения.
*
Re: Моята Градинка 4
« Отговор #639 -: Октомври 31, 2008, 15:14:59 pm »
За да не тъпча всички снимки на едно мнение, ето още 2 на едно ново растение,което наскоро получих. Казаха ми че било от Швеция,но незнам, дайте по едно мнение: