0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Моята Градинка 2
« Отговор #460 -: Септември 25, 2007, 10:04:08 am »
Ей това нещо как се казва на БГ? Аз го знам като "misere"

Копривка :D, моного го обичам - непретенциозничко и красиво.

Жужка,  :balk_21:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #461 -: Септември 25, 2007, 12:03:31 pm »
Абе момичета, Оси как е? Някой чувал ли я е? Нещо става с това момиче :? Дано е добре!!!!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #462 -: Септември 25, 2007, 13:23:02 pm »
Абе момичета, Оси как е? Някой чувал ли я е? Нещо става с това момиче :? Дано е добре!!!!

 :bighug:  добре съм, :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #463 -: Септември 25, 2007, 13:26:13 pm »


ПП - Ето и цъфнала такава  :lol:



Рали, ама това мнoго прилича на рододендрон!!

Стархотни цветя си ни показала.



Цитат
Имам един въпрос към Ози, защо така се разцъфтяха по ни едно време розите

Мари, ами те розите си цъфтят до октомври, някои даже до ноември, някои цъфтят поетапно, т.е. един цъфтеж, след няколко седмици като прецъфтят друг и т.н. А и много зависи от времето, ако е топло цъфтят повече и до по-късна есен.



Това е моята фузия "Вуду", един откъснат цвят. :D




« Последна редакция: Септември 25, 2007, 13:35:56 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #464 -: Септември 25, 2007, 16:25:55 pm »
Ей,момичета вие сте развихрили.
lidia, много са ти хубави цветенцата.
Рали, кво стана с билките, ти нали сади няколко?
Ози, добре дошла, аз се бях притеснила за теб.
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #465 -: Септември 25, 2007, 16:50:41 pm »
Цитат
Рали, кво стана с билките, ти нали сади няколко?

Mари, само босилека изкласи, както се вижда  :lol: На другите нещо прекалено топло явно им дойде у нас през лятото, загинаха  :(

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #466 -: Септември 25, 2007, 16:54:15 pm »
Ози, добре дошла, аз се бях притеснила за теб.

 :bighug: :balk_21: :bighug:

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #467 -: Септември 25, 2007, 17:13:30 pm »
Рали, а защо не пробваш с тези керамични дънери. Те са точно за билки. Ето снимка на моя, преди да се развихрят цветята, той е от големите има и по-малки. Аз до колкото знам и билките имат поносимост една към друга. Ако те интересува, ще се поразровя малко.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=119477&view=1&photo=9
Ози,  :bighug: а какво е това вудо, истинко цвете ли е?
« Последна редакция: Септември 25, 2007, 17:15:12 pm от Mary »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #468 -: Септември 25, 2007, 18:01:59 pm »

Ози,  :bighug: а какво е това вудо, истинко цвете ли е?

 :lol: :lol: :lol: Мъжа ми като го видя, понеже го откъснах (и после го снимах), не повярва че е истинско, и взе да го мачка........ :lol:, истинско е! Това е фуксия (аз им викам фузии). Това представлява:






Един лик с различни фуксии, много красиви:
http://www.weidners.com/Fuchsia_page_2.html

Може да направя още снимки на моята, ако не е прецъфтяла вече.... :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #469 -: Септември 25, 2007, 18:03:31 pm »
Рали, а защо не пробваш с тези керамични дънери. Те са точно за билки. Ето снимка на моя, преди да се развихрят цветята, той е от големите има и по-малки. Аз до колкото знам и билките имат поносимост една към друга. Ако те интересува, ще се поразровя малко.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=119477&view=1&photo=9

Мари, благодаря ти за предложението, но за съжаление при нас няма да се получи поради няколко причини:
- партер, върху абонатната станция на блока
- едностаен апартамент, чист изток (и кухнята и стаята), не може да стане хубаво проветрение
- един единствен, остъклен балкон, който не смея да оставям отворен, защото не е подсигурен отвън.

Колкото до подправките - всяка беше в самостоятелен съд, не са се "били"...

С две думи - ще се кара на кактуси и такива неща, докато не си влезем в наше си жилище, иначе само ще уморя горките цветя....  :?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #470 -: Септември 25, 2007, 18:12:12 pm »
Най-накрая и моята Китайска розичка разцъфтя. Доживях :lol:

   :D lidia ,розичката ти е като моята и за твое успокоение ще ти кажа,че тепърва ще се развихря!

Хайде следващата порция красоти от мен ...Босилека ми...На мама бугенвилията..."misere"

  Браво,rally_pat!И аз като Женя обожавам "копривка"!Прекрасна е ,да знаеш!Обаче тази бугенвилия направо изби рибата!Както си падам по жълти цветя...ще си потърся и аз такава!Много ми хареса! :balk_47:

  Osiana,цунки и от мен! :balk_21:Бре,много е опасна тази фуксия "Вуду"!Като бижу е!Истинска елегантна брошка! :balk_600:За първи път виждам такава!Лелее и какви други си ни показалаааа!Невероятни! :roll:Моята е обикновена с бяла камбанка и не е толкова гъста. :wink:
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #471 -: Септември 25, 2007, 18:57:54 pm »
Раличка, знам...с какво да сготвя босилека ти...!!! :D Колко съм лоша само... :D
« Последна редакция: Септември 25, 2007, 18:59:25 pm от DivaRoza »
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #472 -: Септември 25, 2007, 19:03:21 pm »
Раличка, знам...с какво да сготвя босилека ти...!!! :D Колко съм лоша само... :D

Розичке, хич не му мисли, аз съм му снимала умишлено само горната част, че долната как съм я опоскалааааааа..... не е за приказване  :D

То не са паста, песто, салатки и прочие вкусотийки  :lol: :lol: :lol: (и после милото само плаче, че и двамата трябва да отслабваме  :oops:)

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #473 -: Септември 25, 2007, 19:18:07 pm »
Оси радвам се че си тук, и по твой повод, специално за теб имам малко розички-




А днес при мен цъфна ето това:


Очаквам мнения  :oops: :?
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #474 -: Септември 25, 2007, 19:27:18 pm »
Фантич, мерси мила, последното какво е??

Бари, твоята фуксия на двора ли е, има ли проблем със зимата и студа?? Аз за първи път тази година гледам Фуксии или още им казват обички, та да ги пресявам ли в саксия или да да си оствя на вън?? Ето тук какво пише за тях:



Описание: Растението Фуксия е многогодишен градински храст, който вирее в умерен климат по целия свят. Отглеждат се главно като саксийни цветя. Фуксиите са много подходящи за висящи саксии, заради висящите си клонки и арките си цветчета, под формата на камбанка. Въпреки, че фуксията може да цъфти през цялото време от пролетта до есента на открито по планинските части (на Южна Калифорния), на закрито рядко цъфти за повече от три-четири месеца. Цветчетата растат по две на всяко листо на тънки, обикновено падащи стъбълца, дълги между 2,5 - 5 см. Цветовете може да са в почти всяка комбинация между бяло, розово, червено, пурпурно или лилаво.
Грижи: По начало фуксията предпочита хладни дневни температури (15.5 - 21*С) и нощни температури с 12 градуса по-ниски. Хладните нощни температури са особено важни по време на ранният пролетен растеж, когато новопорасналото цвете се притиска и цветните пъпки се оформят. Цъфтенето спира при средна дневна температура над 24.5*С. По време на растежа поливайте когато повърхността на почвата изсъхне. През есента постепенно намалете поливането и увеличете периода между поливанията, за да подготвите фуксията за зимата.
Място: В закрито помещение поставете фуксията на силна, непряка светлина близо до източен, западен или южен прозорец. На открито го поставете на сенчеста тераса или на друго място, където има частична сянка и защита от горещото следобедно слънце, тъй като хибридните фуксии не обича топлината и влажността. 
Размножаване: Фуксията може да се размножава чрез семена или чрез отрязване на връхно клонче. Семето покълва между 21-я и 28-я ден на температура между 21-24*С. Притиснете хубаво пръстта о поставете семето на повърхността. Покрийте семето с още един пласт пръст и притиснете отново. Ако решите да ги размножавате чрез клонки, то тогава ви трябва клонче, дълго ок. 15 см с две-три двойки листа по него. Клончето трябва да е от млад, зелен израстък и размножаването да става през пролетта. Махнете най-долната двойка листа и поставете клончето във влажна, гниеща почва до основата на най-долната двойка листа. Покрийте всяко стръкче в саксията с найлон и ги дръжте на топло място с богата, непряка слънчева светлина. Вкореняването става ок. третата или четвъртата седмица. Преместете стръкчетата вече с корени в саксии с обикновена смесена пръст и ги притиснете добре така, че да растат балансирано в саксията. 
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #475 -: Септември 25, 2007, 20:03:01 pm »
Ози, как може една обикновена обичка, в твоите ръце да изглежда така различно, така необикновено, така божествена........................направо не мога да се начудя.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #476 -: Септември 25, 2007, 20:09:57 pm »
Бари, твоята фуксия на двора ли е, има ли проблем със зимата и студа?? Аз за първи път тази година гледам Фуксии или още им казват обички, та да ги пресявам ли в саксия или да да си оствя на вън?

  Във саксия е и си го прибирам зимата вътре.Няма никакъв шанс да оцелее навън при ниски температури.
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #477 -: Септември 25, 2007, 23:11:10 pm »
Ози, как може една обикновена обичка, в твоите ръце да изглежда така различно, така необикновено, така божествена........................направо не мога да се начудя.

Миличка Мери... ти си такава добра цветарка, имаш толкова цветя и така чудесно изглеждат, че ти се възхищавам....
А рецептата ...нали знаеш... ЛЮБОВ :heartbeat:


Мерси Бари, значи трябва да ги присея в саксии и да ги прибера. :)
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #478 -: Септември 26, 2007, 19:10:59 pm »
Обичките вече прецъфтяват, затова пускам една съвсем прясна снимка на Frederic Mistral

Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка 2
« Отговор #479 -: Септември 26, 2007, 21:29:16 pm »
  Osiana,пак започваш да се развихряш! :D Frederic Mistral...обожавам тази роза! :balk_81: