0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #780 -: Юни 06, 2007, 16:16:07 pm »
Bad Nauheim

Big Purple
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #781 -: Юни 06, 2007, 19:03:30 pm »
Оси заради теб вече се влюбих във всякакъв вид рози.Всеки път ме смайваш,няма да коментирам защото ще се повторя сигурно.Просто са прекрасни :balk_81:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #782 -: Юни 06, 2007, 19:25:18 pm »
Оси заради теб вече се влюбих във всякакъв вид рози.Всеки път ме смайваш,няма да коментирам защото ще се повторя сигурно.Просто са прекрасни :balk_81:
:bighug: :kiss:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #783 -: Юни 06, 2007, 19:52:30 pm »
peti_pati, за това бялото става въпросq нали. Аз си взех семена и от бялото и от червеното, ама паткаааааааааааааа - забравих да ги посея и сега не знам дали не вече късно.

Ето и последната цъфнала красафица, снимката не е много добра, но заваля и бързах да не намокря фотото.
« Последна редакция: Юни 06, 2007, 20:01:17 pm от Mary »
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка
« Отговор #784 -: Юни 06, 2007, 21:10:09 pm »
Mmery, Osi, за едно и също цвете става въпрос. Оси го е показала цъфнало, а Ммери, когато вече има семена.

Оси, покрай теб и аз станах любител на розите :D. Вече знам с какво ще напълня двора на селската ни къща - ти само си ела в Бг и донеси не само от тези, които имаш в градината си, но и от къдравите :D.
Намерихме нашето синче.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Моята Градинка
« Отговор #785 -: Юни 06, 2007, 21:22:40 pm »
Ами щом не е проблем ,да не заключваме темата тогава! :D
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #786 -: Юни 06, 2007, 21:30:28 pm »
Mmery, Osi, за едно и също цвете става въпрос. Оси го е показала цъфнало, а Ммери, когато вече има семена.

Оси, покрай теб и аз станах любител на розите :D. Вече знам с какво ще напълня двора на селската ни къща - ти само си ела в Бг и донеси не само от тези, които имаш в градината си, но и от къдравите :D.

Всички ще ги донеса, да, ами как.

:D
Ами щом не е проблем ,да не заключваме темата тогава! :D

Ми то не е проблем, просто става темата много обемна и тежка, с много снимки, не знам ще преценим, ако стане примерно повече от 60 стр. и трудно се отваря и да се търси става още по трудно, тогава ще пуснем нова с линк на първа стр. към тази. Щото тук има полезна информация. Нали?
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #787 -: Юни 06, 2007, 23:50:20 pm »

Ето и последната цъфнала красафица, снимката не е много добра, но заваля и бързах да не намокря фотото.


Мари, страхотна ти е розата, страхотна  е и снимката. Много ми хареса. Чудесна е!!! :D

А за семената, ами сей ги на есен.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #788 -: Юни 07, 2007, 00:44:21 am »
Здравейте момичета.Въпреки, че се прибирам от изтощително пътуване не можах да издържа да не видя за какво сте си говорили.Прекрасни цветя и декорации имате.Не мога при такива красоти да остана безпристрастна :D.Бялото цвете /на Оси лилавото/ се казва Лунария, а онова червенкото е Физалис /декоративен/ има и ядливи сортове. 
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #789 -: Юни 07, 2007, 00:53:54 am »
Забравих да кажа, че за засяване на семената им е твърде късно.Могат да се запазят до другата година и да се засеят март- април.Не ги съхранявайте в найлонов плик, само в хартиен.
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #790 -: Юни 07, 2007, 03:06:51 am »
Ето малко красоти да оплакнете оченце :-) за цените няма да коментирам ... но явно има пазар.
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Моята Градинка
« Отговор #791 -: Юни 07, 2007, 06:58:07 am »
Цитат
Ето и последната цъфнала красафица, снимката не е много добра, но заваля и бързах да не намокря фотото.

Mary розичката е голяма красавица,и снимката е доста добра :wink: И декорацията ми хареса,интересна е.А това цвете как се казва?Извинявайте ако сте писали някъде името му,но явно съм го пропуснала :?
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #792 -: Юни 07, 2007, 10:00:37 am »
Момичета тук пускам снимка на едно растение за което нищо незнам, само прилича на кактус и понякога цъвти с цвят като петолъчка: :P :)

       
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #793 -: Юни 07, 2007, 11:09:27 am »
Клиа, интересни са тези неща, които си ни показала, обаче, първо са ужасно скъпи, второ, като пораснат, трябва сам да ги подрязваш, да се запази формата, и трето, мое лично мнение - някак си се губи естествената красота на растенията, прекалено е изкуствено, няма го излъчването на природна красота, по-добре да си купя изкуствен кочияш с карета и няма да се налага да го стрижа, а покрай него ще си посея естесвени живи цветенца.  :wink:
Чудно ми е дали някой изобщо ще си купи от тези неща. :ask: :dontknow:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Моята Градинка
« Отговор #794 -: Юни 07, 2007, 11:26:59 am »
Иначе другите цветя и розите ми харесват, изглеждат добре, а и си имат имена и сорт, поне да знае човек какво купува, и как да се грижи за тях.
« Последна редакция: Юни 07, 2007, 11:29:56 am от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #795 -: Юни 07, 2007, 12:53:10 pm »
Fanta, цветето ти се казва Стапелия. Аз също го отглеждам, но моето още не е цъфтяло :(. Доколкото зная, ароматът му не бил особено приятен. Ето какво открих за грижите за стапелията. Не зная обаче как да направя линк и затова копирах текста, но се надявам все пак да ти помогна. :wink:


Описание: Стапелията има дебело месесто стъбло, листата му също са сочни и плътни. Заради формата на цветовете си във всекидневния език то се нарича орденова звезда. Цветовете му са ярки и напръскани с петънца - някои са светлокафяви на "леопардови" петна, а други - жълти на виненочервени петна. Интересното при стапелията е, че при отваряне на цветовете се разнася мирис на застояло. 
Грижи: Полива се пестеливо и по възможност с престояла вода. През зимата поливането се свежда до минимум. От април до юли през три седмици го торете с течен тор с преобладаващо съдържание на фосфор - това засилва цъвтежа. Към пръстта веднъж или два пъти в годината прибавете парченца дървени въглища за по-плътни и сочни листа и цветчета. 
Място: Стапелията обича много светло и слънчево място. Идеалното място за него е южен или западен прозорец. Поради африканския си произход стапелията обича топлия и сух въздух. През измата обаче цветето трябва да бъде на хладно място. 
Размножаване: Размножава се чрез смена или чрез странични издънки. За целта използвайте почвена смеска от 2 части - 1 част градинска пръст и 1 част речен пясък. 
Съвет на градинаря: Презимуването на хладно и светло място спомага за по-обилен цъвтеж.


*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
Re: Моята Градинка
« Отговор #796 -: Юни 07, 2007, 12:57:55 pm »
М-м-да, цените и мен ме впечатлиха :? (говоря за храстите и увивните), но като си помисли човек какви къщи има по Драгалевци, Бояна и Симеоново край София, предполагам, че купувачи се намират.

На мен също горките храсти ми изглеждат като осакатени  :( - едно е да им придадеш някакъв приятен за окото вид, като запазиш и естествената им красота, а съвсем друго е да ги орежеш така, че да не си личи дърво ли е, храст ли е или нещо напълно изкуствено :(... (това си е мое мнение разбира си).
Иначе си представям колко грижи и време трябва, за да се постигне такава форма.
Намерихме нашето синче.
Re: Моята Градинка
« Отговор #797 -: Юни 07, 2007, 13:11:19 pm »
но като си помисли човек какви къщи има по Драгалевци, Бояна и Симеоново край София, предполагам, че купувачи се намират
Мда, тамън ще им отива на стила "мутробарок"  :wink:
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #798 -: Юни 07, 2007, 13:52:43 pm »
Здравейте момичета.Въпреки, че се прибирам от изтощително пътуване не можах да издържа да не видя за какво сте си говорили.Прекрасни цветя и декорации имате.Не мога при такива красоти да остана безпристрастна :D.Бялото цвете /на Оси лилавото/ се казва Лунария, а онова червенкото е Физалис /декоративен/ има и ядливи сортове. 
Кети, за кои цветя говориш?
*
Re: Моята Градинка
« Отговор #799 -: Юни 07, 2007, 14:52:45 pm »
Страхотни цветя имате момичета! Оси, а за твоите рози просто нямам думи, толкова са красиви!
У дома цъфнаха 2 кактуса и азалията ми, сега едната ми теменужка се гласи да цъфти и една малка декоративна розичка имам с няколко пъпки като разцъфнат ще постна някоя снимка...





Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!