0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #260 -: Ноември 02, 2010, 12:43:15 pm »
И все пак хубавата новина е, че ограничението 43 никой не го желае. За това всички бяха единодушни. Дебатът е дали да е 45 или 49 или малко нагоре. Срещата беше много позитивна и топла и повечето доктори са на мнение, че възрастта трябва да е тази, в която настъпва менопаузата и че не трябва изкуствено да се ограничава правото на жените да се лекуват единствено на база възрастов критерий. Скоро ще приложим протокола от срещата с всички аргументи ЗА и против и взетите решения.
Това е хубавата новина, само че има и лоша. И тя е, че докато промените влезнат в сила, тези, които в момента са на 43 ще станат на 45. И ако междувременно се вдигне възрастта само на 45 те отново ще са дискриминирани. И понеже това е мойто поколение го приемам лично.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #261 -: Ноември 02, 2010, 13:49:23 pm »
Подкрепям мнението на Танита , че 43-44 годишните в момента промяната изобщо няма да ги огрее.
Вътрематочните инсеминации не протичат с "безмилостно стимулиране", но те също са възрастово ограничени.Вероятно има случаи, в които стерилитета може да бъде преодолян с инсеминация.
« Последна редакция: Ноември 02, 2010, 14:13:12 pm от zanza »
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #262 -: Ноември 02, 2010, 20:53:14 pm »
Дебатът е дали да е 45 или 49 или малко нагоре.
Това е хубавата новина, само че има и лоша. И тя е, че докато промените влезнат в сила, тези, които в момента са на 43 ще станат на 45. И ако междувременно се вдигне възрастта само на 45 те отново ще са дискриминирани. И понеже това е мойто поколение го приемам лично.

Да, може би не сме много тези, които ще попаднем в тази "нормативна дупка", но ни има.

Ако приемат границата 45, аз трябва да се гръмна, защото ще съм най-големият кърък на света :BangHead:  Веднъж вече ми спряха лечението по старата наредба, защото навърших 43. Изгубих безценна година и сега, когато ми открехнаха вратичка и има надежда да стигна до процедура, ще ми я откажат отново, по новата наредба, защото ще навърша 45..... Егати късмета!...
А най-тъпото е, че този, който ми причинява това, уж трябва да е любимият ми доктор, в когото да вярвам безрезервно.... :?
..... ще цензурирам останалите си мисли по този повод :D

Иначе това, че срещата е била спокойна и позитивна е добре. Сигурно и 2-те години увеличаване на възрастта за някои момичета ще са решаващи. Добре е, че поне за тях се нареждат нещата.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #263 -: Ноември 03, 2010, 03:31:49 am »
plumeriaти си в процедура, мила  :D Настрой се позитивно , бебе ще има. Промените каквито и да бъдат , границата от 43 ще бъде махната, прави са момичетата.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #264 -: Ноември 03, 2010, 09:16:49 am »
plumeriaти си в процедура, мила  :D Настрой се позитивно , бебе ще има. Промените каквито и да бъдат , границата от 43 ще бъде махната, прави са момичетата.
Има много момичета, които не са в процедура, защото са при лекари, които не нарушават наредбата! И всички знаем кои са те - Владимиров и Щерев. За Владимиров съм сигурна, защото го знам от личен опит, за Щерев съм чела.
Е, не може всички да идем при Стаменов, а аз лично и не искам да отида, пък и няма да отида.
Уважавам го безкрайно Владимиров и там имам сигурността, че здравето и безопастността на процедурата са ми гарантирани. Как този човек за едно нещо не направи компромис с изследване или с процедура - никога. Искам веднъж поне да го напиша в този форум, защото трябва да има повече доктори като него, както и това да се знае. Може да е допускал някои грешки (никой не е безгрешен, включително и Стаменов), но компропмис никога не е направил, а именно:
- никога не е върнал повече от 3 ембриона, както е по закон и съответно аз нито съм чула, нито съм чела за редукция при него.
- никога не е направил компромис с изследване и съответно нито съм чела, нито съм чула примерно за открит хепатит C след направени, забележете не една а две процедури в други елитни клиники...
А ви уверявам, че много чета, пък и от отдавна в този и не само в този форум.
А сега, предполагам, че някой ще напише, че съм му платен PR и че ще имам изгода от това. Ами нямам никаква, ама съвсем никаква и нулева и който го познава знае прекрасно за какво говоря... 
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #265 -: Ноември 03, 2010, 10:07:20 am »
моми4ета някой пил ли е хап4ета NAS това е сакратено или Nasetil ekstrum
Това е някаква добавка която се използва при спортисти и знаете ли от къде мога да си взема.Това ми изписа док да го пия
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #266 -: Ноември 03, 2010, 10:15:29 am »
Има много момичета, които не са в процедура, защото са при лекари, които не нарушават наредбата!

мда... аз не мога да съм в процедура, а просто седя и гледам как яйчниковият ми резерв отлита тъжно месец след месец... :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #267 -: Ноември 03, 2010, 13:07:06 pm »
Ох, написах го за  plumeria , защото я виждам че тотално се сдухва, знам през какво преминавам и аз самата тези дни. Танита за Владимиров си права , той е този който ме отсвири официално миналия месец и аз мога да потвърдя че връща. Стаменов не приема всеки , явно е видял че с нещо може да помогне в конкретния случай. Мен не само ме е отсвирил, категорично ми каза че няма да ме оперира повече. Това не ме кара да се отказвам , търся своя вариант и мисля че съм го намерила. Въпреки че ми е криво и обидно и т.н., просто в годините се научих че когато изчерпаш възможности при даден специалист или място , следвайки сърцето си ще намериш верния път и не съм грешила.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #268 -: Ноември 03, 2010, 13:37:18 pm »
Ох, написах го за  plumeria , защото я виждам че тотално се сдухва, знам през какво преминавам и аз самата тези дни. Танита за Владимиров си права , той е този който ме отсвири официално миналия месец и аз мога да потвърдя че връща. Стаменов не приема всеки , явно е видял че с нещо може да помогне в конкретния случай. Мен не само ме е отсвирил, категорично ми каза че няма да ме оперира повече. Това не ме кара да се отказвам , търся своя вариант и мисля че съм го намерила. Въпреки че ми е криво и обидно и т.н., просто в годините се научих че когато изчерпаш възможности при даден специалист или място , следвайки сърцето си ще намериш верния път и не съм грешила.
Освен сърцето човек трябва да следва и разума си. Защото само сърцето може да те заведе при някой, който да спекулира с мечтите ти. Не е важно само да се направи процедура, важното е  тя да е успешна.
Pitia, пожелавам ти успех!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #269 -: Ноември 03, 2010, 15:20:55 pm »
http://www.dailymail.co.uk/femail/article-387671/My-GP-believe-I-wanted-baby-46.html (естествено зачеване, родила на 48)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #270 -: Ноември 03, 2010, 17:52:31 pm »
За да внеса яснота по моя случай (съжалявам, че съм предизвикала този малък спор :)):
- не съм в процедура, само се надявам да дочакам такава. И се моля да се случи, преди да съм изгубила последната си Я и преди да излезе новата наредба (извинете за черния хумор, но все ме избива на такъв :D)
- Стаменов няма как да е преценил какъв случай съм, защото въобще не ме е виждал. Метна ме на Шевки и администраторките (който е бил в клиниката, знае за какво говоря :wink:) и няма шанс да му напомня, че съществувам. :?
- Да, няма как всички да стигнем до Стаменов. И не е нужно. Нужно е само той да не ни създава илюзията, че можем да стигнем до него (не ми направи услуга, като (уж) ме взе при себе си :( ) и е нужно да не пише наредба, която да ни пречи да ходим при други лекари, когато той самият явно няма как да ни огрее.
- Бях в клиниката на Щерев и за себе си съм сигурна, че щях да съм успяла до сега, ако не беше наредбата.

Няма значение, кои са лекарите и няма смисъл да ги обсъждаме поименно. Добри лекари има (слава Богу) и ако ни оставят да избираме, всяка от нас ще намери правилния път за себе си.
Проблемът е, че много жени, независимо при кой лекар са и независимо, че е по различен начин, но ще бъдат засегнати от ограничението.
Преди, нас ни отрязаха на 43, заради една цифра на една хартийка, без категорично медицинско становище, което да потвърди цифрата (дори точно обратното). Сега, нас и в бъдеще още много жени, ще ни отрязват на 45. Какво променят 2 години? Какъв е смисъл има от нова наредба, ако пак ще продължим да коментираме, кой лекар я спазва и кой не.... или ако ни остане само да коментираме клиниките в чужбина.... :?

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #271 -: Ноември 03, 2010, 18:15:41 pm »
Нека да видим какво ще стане на 15.11.2010 - то ще е доста показателно.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #272 -: Ноември 03, 2010, 21:28:37 pm »
 :oops:
« Последна редакция: Ноември 03, 2010, 22:46:17 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #273 -: Ноември 03, 2010, 21:59:40 pm »
Танитка, има едномесечен срок след това да се обнародва и май още две седмици след това за коментари. Преди Нова година не вярвам да има развитие, освен надежда...
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
« Последна редакция: Ноември 04, 2010, 10:56:45 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #275 -: Ноември 04, 2010, 12:20:37 pm »
Има много момичета, които не са в процедура, защото са при лекари, които не нарушават наредбата!

мда... аз не мога да съм в процедура, а просто седя и гледам как яйчниковият ми резерв отлита тъжно месец след месец... :(
:youwoman: :bighug:Нищо не може да отлети без човек да го подплаши! :bighug:
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #276 -: Ноември 04, 2010, 12:41:41 pm »
"...
- Граници трябва да се сложат и заради лекарите, които често се изправят пред сложен казус как да откажат и какви аргументи да изтъкнат пред жената."


Недоумявам честно! Не разбирам, това е една загадка за мен! Най-голямата изненада до момента.
Не може ЗАКОНОВА забрана да спестява на лекарите обясниенията за рискове - 

И аз мисля, че това е адски странен аргумент.
А лекарите в тежки отделения, които през ден трябва да казват на болен, че умира, как го правят? С каква наредба да ги предпазим тях? :(
И какви специални аргументи им трябват на нашите лекари - имат медицински аргументи, имат статистическите данни, имат правото (и задължението!) на собствена преценка. Защо трябва законът да им служи за параван?! :(

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #277 -: Ноември 04, 2010, 12:46:48 pm »

мда... аз не мога да съм в процедура, а просто седя и гледам как яйчниковият ми резерв отлита тъжно месец след месец... :(
  :bighug:Нищо не може да отлети без човек да го подплаши! :bighug:
Може, мила, може... Като птичките към топлите страни  :wink:
И дали ще отлети или ще изтече, все тая, важното е, че си отива от нас безвъзвратно :)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #278 -: Ноември 04, 2010, 13:16:47 pm »
И какви специални аргументи им трябват на нашите лекари - имат медицински аргументи, имат статистическите данни, имат правото (и задължението!) на собствена преценка. Защо трябва законът да им служи за параван?! :(

много точно казано - искат законов параван, което е нон-сенс и те много добре го знаят.

за мен, това е претекст, а не причина. защото, както вече изтъкнах, никой от тези, които искат закона да ги предпази от 45-годишните, не искат закон, за да ги предпази от лечение на 35-годишните (примерно) с напълно изчерпан ЯР и трицифрено ФСХ!

при тези пациентки как успяват да се аргументират за липсата на смисъл от лечението??

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #279 -: Ноември 04, 2010, 13:23:17 pm »
има и друго - в интервюто си от днес, д-р Стаменов ловко кръжи около въпроса "как е в другите страни", като отговаря уклончиво:

Цитат
Регламентът е различен. В много държави крайната възраст е 45, в други е до 50 г.

истината, според нашите проучвания, е малко по-различна - в много държави крайна възраст няма изобщо или е до 50 години, а в много малко държави има абсолютна забрана за инвитро лечение над 45 г. разменени са местата на думичките, просто...
освен това, както д-рът казва,
Цитат
В много държави в Европа, които отпускат пари за няколко ин витро процедури, възрастта е 39-41 г. Над тази възраст всеки сам плаща.
което означава, че над тази възраст МОЖЕ да се лекуваш, не ти го забраняват със закон! просто не те финансират от държавата, което е много различно...

спекулативни са и твърденията, че
Цитат
98 процента от бременностите над 45 години завършват с ранен спонтанен аборт.

статистики в Интернет има достатъчно, може да се намерят лесно и свободно. цифрите са по-различни, например:

Цитат
The American College of Obstetricians and Gynecologists estimates that 10-25% of clinically recognized and 50-75% of clinically unrecognized (before a missed period) pregnancies end in miscarriage7. Women younger than 35 will miscarry about 15% of the time, while women 35-45 will miscarry 20-35% of the time. Women who are older than 45 years of age are estimated to miscarry up to 50% of the time.

рисковете са известни, не е нужно да се плаши обществото с вещици, за да се прокара на всяка цена личното мнение...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!