0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Искам да попитам момичетата, които са пили или в момента пият пентоксифарм или пентоксифилин, дали имат странични ефекти? http://www.protos.bg/diabet/dd/web_dd_br9/unifarm_i9.html
Само 1 ден от както го пия с доза 2пъти по 2 и ми става лошо, та чак ми се гади и се чудя дали е от това? И също да ви питам, тези които ги ползват за какво са ви ги изписали - за понижаване на НК клетките или за разреждане на кравта при тромбофилия? Защото на мен ми ги изписаха за НК клетките с идеята да ги понижи , а в упътването пише, че разреждат кръвта. Ако някой знае нещо повече нека да пише.
« Последна редакция: Декември 03, 2007, 10:32:14 am от marina15 »


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Искам да попитам момичетата, които са пили или в момента пият пентоксифарм или пентоксифилин, дали имат странични ефекти? Само 1 ден от както го пия с доза 2пъти по 2 и ми става лошо, та чак ми се гади и се чудя дали е от това? И също да ви питам, тези които ги ползват за какво са ви ги изписали - за понижаване на НК клетките или за разреждане на кравта при тромбофилия? Защото на мен ми ги изписаха за НК клетките с идеята да ги понижи , а в упътването пише, че разреждат кръвта. Ако някой знае нещо повече нека да пише.
8O За първи път чета за такова лечение.
Имам чувството, че аз нещо не съм разбрала доктора, във всички листовки, които чета в интернет на лекарството чета, че е за разреждане на кравта и по-добро оросяване.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Кой лекар ти назначи това лекарство?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
До колкото си спомням това се даваше за подобряване на мат. лигавица?! но не съм сигурна 100%.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
И аз съм срещала на няколко места, че се изписва при НК клетки. Направи ми впечатление за това че има лекарство различно от интралипида и се зачудих кога си изписва това и кога вливането с интралипид?
« Последна редакция: Декември 03, 2007, 11:20:33 am от Mary »
*
Марина сигурна ли си че дозата ти е такава. Струва ми се е че е много голяна. И на мен ми го изписаха за понижаване на НК клетки но го пия 2 по 1/2.На мен в началото ми ставаше лошо виеше ми се свят,но сега съм добре пия го вече 12 дни.
Ами да така е писал д-р Стаменов на рецептата и в аптеката ми казаха, че е висока и ще му звънна да го питам пак. На мен иначе НК клетките са ми 19%, а твоите колко са?


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
И аз четох за това лекарство .То е агапурин и се дава за оросяване на мозъка .Четох също и за имуностимулатора изопринозин .Дано да измислят нещо и да не вливаме интралипид.
*
Моите са 15 и сега си погледнах пак рецептата за всеки случай, да не се е объркал доктора обади му се още днес.
Да, разбира се, само се чудя па какъв начин това лекарство влияе на НК клетките, след като го изписват именно за това.  8O


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
И аз да се влюча,моите НК клетки са 15 и д.Конова ми изписа интралипид,защо след като има лекарства ще вливаме,то докото намериш малка разфасовка,то докото намериш къде да ти го влеят,че да не ходиш до Плевен,а с хапчетата е по лесно.Но насвоя глава небих се решила.От какво ли зависи вида на лечение?
И аз да се влюча,моите НК клетки са 15 и д.Конова ми изписа интралипид,защо след като има лекарства ще вливаме,то докото намериш малка разфасовка,то докото намериш къде да ти го влеят,че да не ходиш до Плевен,а с хапчетата е по лесно.Но насвоя глава небих се решила.От какво ли зависи вида на лечение?

Мисля, че има разлика и тези хапчета, доколкото изчетох по листовки и форуми са по принцип за разреждане на кръвта и подобряване на вискозитета, за подобряване на оросяването и все такива подобни, но вероятно по някакъв начин влияе и на НК клетките или име нещо общо и вероятно , когато има възможност за по-продължителна терапия се прави и това. Не мисля, че пиейки хапчетата ще се размина с вливанията, но за всеки случей попитай Конова да видим тя как ще коментира нещата. Аз се обадих на д-р Стаменов и го питах за моята дозировка но хопчетата, която е 2пъти по 2 и той ми каза , че остава такава и нямах повече възможност да го разпитвам за други подробности по тел., защото бързаше.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Да не би да има някаква връзка например с имунологични и днк факторите. При тези момичета, при които те са добре, а само НК клетките имат отклонение, няма смисъл от вливане. Не знам, просто си размишлявам.
Аз знам , че на всички с НК клетки над нормата им вливат имуновенин или интралипид, дори и на тези с НК клетки на границата, поне така е при Стаменов.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
До колкото си спомням това се даваше за подобряване на мат. лигавица?! но не съм сигурна 100%.

Правилно си спомняш.  :wink:

На мен док. ми го изписа за подобряване на лигавицата.

Това за НК клетките ... Хм... е нещо ново...

До сега винаги съм правила вливания имуновенин поради лекото завишаване  НК Т клетки.
« Последна редакция: Декември 10, 2007, 06:17:22 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Четох материала тук за антифосфолипиден синдром и там ясно са описани лечения в разни случеи, като едното беше с Пентоксифилин и при имунологични причини. http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=839&Itemid=31

Аз междувременно изчетох всички листовки, които намерих в интернет на лекарството и неговите варианти на пазара и пише, че се използва предимно за подобряване на вискозитета на кръвта, разрежда я, подобрява кръвообръщението и основно се прапоръчва в дози от 600 до 1200 мг след прекарани инфаркти и инсулти за предотвратяване на повторни. Вероятно освен основното си действие има и допълнително. Дори и спортистите го ползват. Ето и линковете:
http://www.tchaikapharma.com/mambo/leaflet/pentoxifyllin.html
www.actavis.bg/NR/rdonlyres/8A50E534-37DB-4D25-B4F4-0DA7C777306C/0/Pentoxifyllin_BG.pdfwww.zentiva.bg/Files/BG/Product/PRODUCT_0367/S00900000537.pdf
http://www.bgstuff.net/content/view/1948/557/
www.zentiva.bg/Files/BG/Product/PRODUCT_0367/S00900000537.pdf



Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
А за колко време ви препоръчаха да приемате пентоксифилин, колко месеца?

Имате ли допълнително назначена терапия от доктор Стаменов за намаляване на НК клетките?
На мен доктора ми каза, следващия месец да направя изследване за да види как са НК клетките и вероятно ще прецени какво следва. По принцип каза , че е добре 1-2 месеца да се пият преди инвитро. Ето тук в тази статия има повече инфо за приложението при инвитро на този препарат:
http://www.medinfo-bg.com/?page=statiq&id=270


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Мерси Марина, много полезна статия. Да се надяваче, че нашите НК клетки ще спаднат поне малко от приложната терапия
Ох, само че на мен продължава да ми става лошо от тези хапчета поне по 2-3 пъти на ден и ме държи така известно време, а и нощем също ми се случи и не знам. Може би не ми понасят нещо, знам ли....какво ли не се налага да изтърпим заради едничката мечта и тя да се сбъдне!   :(


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Момичета, да споделя с вас, пия трентал малко повече от месец, та реших да пусна контролни изследвания като се надявах поне с 1 % да намалят надолу. За съжаление резултата ми е същия. Явно трябва да се вземат доста продължително време!
*

    eloiz

  • ***
  • 167
  • Чакам те бебчо...
здравей Марина!Аз също пия пентоксифилин 2х1,също така и витамини с цинк и селен,в случая Триовит.Назначението им е за 2 месеца,но ако не ти предстои инвитро.След това ще правим контролни изследвания.На мен също ми става лошо,но тъй като пия и бромокриптин,отдавам тия състояния на него.Успех ти пожелавам!
*
Марина, здравей и от мен.Сега видях темата.Пентоксифилин е в разфасовка от 400 мг и се взима един път на ден.Аз го взимам вечер и така не ми става лошо през деня.Предните три месеца взимах Пентоксифарм, той е 100 мг и се взема 2 по 2.От него направо умирах.Аз го взимам за лигавицата.Дозата за това е най малко 3 месеца по 0.400 мг.Дано да съм била полезна.