0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Много ме е страх :(
« -: Ноември 22, 2009, 12:27:46 pm »
Здравейте момичета,

Не знам дали тук е мястото, но искам да споделя тревогите, които ме тресат напоследък. Бременна съм едва в началото на 5та седмица, имам положителни уринарни тестове и един кръвен. Преди това имам 2 мисед аборта с една успешна бременност между тях. От изследванията излезе, че имам тромбофилия и хашимото с много високи антитела, която вероятно съм развила след предната бременност. Освен това забременях много трудно заради проблемите с хашимотото - тсх-то постоянно ми скача нагоре-надолу. Сега ми е назначена терапия с аспирин протект и фраксипарин + ПРЕДНИЗОЛОН  за смъкване на антителата.
Но този преднизолон ме притеснява най-много. Аз вече го започнах, но много се страхувам от една страна да не навреди на бебето, от друга страна знам, че смъква имунитета, а сега с този грип е най-неподходящия момент да съм с нисък имунитет  :(
От друга страна ме е страх да не правя нищо за тези антитела, защото наистина са много високи - над 600 :( а не искам да рискувам отново (минялия път не направих нищо)...
И сега само тва мисля...какво правя всъщност, дали в стремежа си да направя най-доброто, не рискувам повече.

Има ли някоя от вас пила преднизолон през бременността?
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Много ме е страх :(
« Отговор #1 -: Ноември 22, 2009, 12:54:20 pm »
Нямам представа за въздействието на преднизолона по време на бременност, но щом ти е предписан от лекар явно ползата надвишава риска.Дано се включат и момичета, които са го пили по време на бременност.Успех ти желая.
Re: Много ме е страх :(
« Отговор #2 -: Ноември 22, 2009, 13:02:54 pm »
Благодаря Дениса,
да от лекар ми е предписан, макар, че някой лекари смятат, че тези антитела нямали значение. Обаче според други имат и са причина за 2 пъти по-чести аборти. Дали е от тромбофилията, дали от високите антитела, или от комбинацията м/у двете..не се знае. Дозата не е висока, от листовката видях че е най-ниската..но все пак..нали казват, че преднизолона не трябва да се използва по време на бременност, особено в първия триместър...Искаше ми се да знам колко са високи рисковете при такава доза, ама..нвма откъде да разбера :(
Re: Много ме е страх :(
« Отговор #3 -: Ноември 22, 2009, 13:20:52 pm »
За да ти понижи имунитета трябва в много големи дози да го приемаш.
На мен ми беше изписан още от първия ден на стимулацията/ заради високите ТАТ и МАТ/...а съм с много слаб имунитет.
Мисля,че се пие до 12 г.с./някъде го четах/.... и се спира постепенно /това със сигурност/.
 За да си спокойна направи конслултация с лекар.
Успех!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: Много ме е страх :(
« Отговор #4 -: Ноември 22, 2009, 13:43:11 pm »
Juli4ka, ти до 12та седмица ли го пи и в какви дози?
А за Тат и Мат, нали такава е целта -да понижи имунитета, и от там тези антитела...
Re: Много ме е страх :(
« Отговор #5 -: Ноември 22, 2009, 13:53:37 pm »
Juli4ka, ти до 12та седмица ли го пи и в какви дози?
:bighug:..аз съм още в периода = Дългото чакане след трансфер =
  Дай Боже, да стигна до 12 г.с !
  Да, за антителата се изписва...да кротнат и  да се закрепи плода.
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: Много ме е страх :(
« Отговор #6 -: Ноември 22, 2009, 14:22:34 pm »
Стискам ти палци :crossfingers: !:) 
А в каква доза го пиеш? То сега няма преднизолон Ф и за го заменили с Медрол
Re: Много ме е страх :(
« Отговор #7 -: Ноември 22, 2009, 14:32:41 pm »
Преднизолон F 0,5 пих до 12 г.с.по 1 таблетка вечер.След това го спрях ,но не по схема.За ТАТ  и МАТ /стойностите ми бяха около 200 /имах няколко вливания на имуновенин по 40 ампули на всеки 25-28 дена.След всяко вливане стойностите спадаха.Мисля ,че с нашият проблем трябва да са поне 4 като се започне от самото начало на бременността. Като видях положителния тест и няколко дена след това ми беше първото вливане.
Разбира се най добре ще е да отидеш при добър ендокринолог и да спазваш терапията която ти предпише.
Пожелавам ти успех :D
Re: Много ме е страх :(
« Отговор #8 -: Ноември 22, 2009, 15:09:18 pm »
Стискам ти палци :crossfingers: !:) 
А в каква доза го пиеш? То сега няма преднизолон Ф и за го заменили с Медрол
Пия Преднизолон Актавис...в началото 2х1...сега по 1 сутрин.
Преди това за антителата съм приемала само Селен...но него ми го спряха.
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*
Re: Много ме е страх :(
« Отговор #9 -: Ноември 22, 2009, 15:34:49 pm »
На мен ми беше изписан още от първия ден на стимулацията/ заради високите ТАТ и МАТ/...а съм с много слаб имунитет.

При мен стана точно обратното.
Д-р Начев ми спря Преднизолон-а, който бях пила 8 месеца и ме посъветва да изчакам с Инвитрото поне месец. Но аз нали нямах търпение да започна...
Според него при Хашимото не трябва да се приема Преднизолон. Нямал никакъв ефект в-ху антителата.
Различните лекари май са на различно мнение, но и според мен направи консултация с още един ендокринолог. Това лекарство съвсем не е безобидно.

Re: Много ме е страх :(
« Отговор #10 -: Ноември 22, 2009, 16:10:44 pm »
Аз го пих няколко седмици в началото на бременността ,може би 2 месеца, не се сещам вече. И аз заради високи антитела. Предписан ми беше от гинеколог и то защото ендокринолога, при който ходех тогава се оказа крайно некомпетентен по тези въпроси. После ходих при друг ендокринолог, категорично ми забрани да пия каквото и да било. Общо взето всички бяха на различни мнения, но аз послушах гинеколога си, на когото вярвам безрезервно и който ми помогна да забременея. Естествено съм изчела и де що има по форумите по въпроса. Наистина Преднизолона ми смъкна малко антителата- от 497 на 260. Така, че моето лично мнение е, че трябва да се пие, ползата му е по-голяма от вредата, особено в случаи като твоя, когато вече си преживяла аборти. Не се стряскай толкова от листовките на лекарствата, милиони жени са изпили по една камара лекарства докато родят децата си. Пожелавам ти успех този път и едно хубаво бебе на финала.
Re: Много ме е страх :(
« Отговор #11 -: Ноември 22, 2009, 16:39:11 pm »
Благодаря ви момичета,
При предната ми неуспешна бременност антителата бяха започнали да спадат сами, но в 9та седмица бебето беше загинало. Предполагам, че въпреки усилието на организма да ги смъкне, те все пак са действали. Надявам се сега с този преднизолон да се смъкнат по-бързо..макар, че 4 седмици ми се вижда много дълъг период..а и нали спирането му не е рязко..тоест дори повече от месец става. Затова мисля да си направя контролните изследвания по-рано, и...да го спирам по-рано, че ме е страх. Дали за седмица-две ще има ефект обаче..не знам :(
Re: Много ме е страх :(
« Отговор #12 -: Ноември 22, 2009, 22:28:32 pm »
Аз вземах преднизолон (не преднизолон Ф) 2 пъти дневно по 5 мг. Изписа ми го ендокриноложката. Гинеколожката не беше много съгласна, успокои ме, че няма да навреди, но не виждала смисъл. Аз имам хашимото и високи ТАТ. Много ме беше страх да го вземам след като прочетох листовката, но страхът ми от нов аборт беше по-голям (аз съм с два спонтанни аборта в 6 г. с.). Затова го вземах. Спрях го към 10-11 г. с. Спирането беше 3-4 дена само 1 път дневно по 5 мг. Детето се роди здраво, поне не сме установили да има проблем. Успех!
Re: Много ме е страх :(
« Отговор #13 -: Ноември 23, 2009, 10:42:47 am »
ПинПин, твоя пост ми вдъхва надежда, че страховете ми са неоснователни. И аз това се притеснявам, че АГ-то вероятно няма да одобри това, ..както не ми одобри предния път и ле4ението с аспирин протект, и аз го спрях :( За съжаление, дали от това, дали от друго...се получи мисед. Сега и аз като теб не смея да рискувам и правя всичко каквото би трябвало да помогне.
А при теб преднизолона свали ли антителата? И колко ти бяха високи?
Re: Много ме е страх :(
« Отговор #14 -: Ноември 23, 2009, 14:27:35 pm »
Аз също съм пила Преднизолон по препоръка на имунолозите в Малинов. Няма да навреди на бебето, пий го спокойно. Той е в определени дози.


Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
Re: Много ме е страх :(
« Отговор #15 -: Ноември 23, 2009, 21:08:57 pm »
missshe, при мен антителата не бяха чак толкова високи, ТАТ - 90,60. По случайност този резултат е от деня на имплантирането (знам, защото ми зацапа леко). След това не съм ги изследвала. Следях само TSH. Освен преднизолона, имах и два пъти вливане на имуновенин. Радвам се, че донякъде си се поуспокоила. Аз също като теб много се притеснявах, даже бях пуснала тема тук във форума за този преднизолон. Тогава мен kassi ме успокои. Тя също е взимала преднизолон. Поразтърси и ще намериш темата. Не се притеснявай, дозата не е висока, а и вероятно няма да го взимаш до края на бременността. Пожелавам ти успех с тази бременност!