0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #840 -: Ноември 05, 2012, 12:00:52 pm »
healthy, аз изчетох статията, която ти си качила и от текста разбрах че това кръвно изследване е само за класическия Синдром на Даун (Trisonomie 21), но не ти дава никаква информация за други генетични малформации. И все пак пише че може да доведе до грешка и не може с този метод да се открие някаква много рядка разновидност на Синдром на Даун. На мен са ми правили по-ранната разновидност на Амниоцентеза -  Хориална биопсия (прави се м/у 10-14 г.с.). Принципа е същия, но вместо да се вземе околоплодна течност се взема материал от плацентата. От този анализ обаче се извлича информация за всякакви хромозомни аномалии. Аз разбирам че при теб трябва да се направи изследване за доста хромозомни малформации и затова този кръвен тес няма да доведе до резултат. В България най-често се практикува Амниоцентеза. Но момичетата са ти писали за добри лекари, които извършват тази интервенция. Риск винаги има, но като се оставиш в ръцете на добри специалисти няма за какво да се страхуваш.


*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #841 -: Ноември 05, 2012, 12:05:42 pm »
Аз също правих хорион биопсия с третата бременност. Направиха пълен хромозомен анализ (доста по-съкпо от стандартното изследвана в Майчин дом). Това ми помогна да изкарам спокойно бременността си. НО аз имам най-прекрасния лекар до себе си! Това е от огромно значение. Мнението му тежеше повече от шестото ми чувство. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #842 -: Ноември 05, 2012, 12:22:29 pm »
Прочетох информацията на първия линк на Healthy. Ето превод на български, който направих за всички, които се интересуват от този тест на по-същественото, според мен:

Как се провежда PrenaTest®?
Взема се 20 ml кръв от вас, която се изследва в LifeCodexx diagnostics laboratory. Анализът отнема около 10 работни дни.

Какво се случва при отрицателен тест?
Отрицателният резултат означава, че тризомия 21 при нероденото дете може да бъде изключена с висока степен на сигурност.

Какво се случва при положителен тест?

Положителният резултат означава, че вашето дете почти сигурно носи тризомия 21. Поради което е силно препоръчително да продължите с генетично консултиране за изясняване на резултата от PrenaTest® чрез средствата на инвазивно изследване, в повечето случаи – амниоцентеза.

Ограничения на PrenaTest®
Стандартната тризомия 21 се установява с PrenaTest® с висока степен на сигурност. Точността на теста е поне 95 %. Тризомия 21 е най-често срещаната хромозомна аномалия при живородени деца. Всички други хромозомни дефекти заедно се установява с обща честота равна на тази на тризомия 21. Тези други хромозомни дефекти не могат да бъдат установени с PrenaTest®, така че да се правят изводи въз основа на резултатите от теста.
Вие трябва да сте наясно, че някои конкретни редки форми на тризомия 21 не могат да бъдат също установени с PrenaTest®. Това е така при много малко случаи, при които само част от хромозома 21 съществува в трипликата или ако само части на телцето на детето показват хромозома 21 в трипликата. Тези редки случаи не могат да бъдат установени при прилагането на PrenaTest®
В допълнение  към момента този тест не е приложим при многоплодни бременности.
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #843 -: Ноември 05, 2012, 12:25:39 pm »
Току-що една приятелка ми каза да пия чай от царевична коса за подутите ми глезени, които между другото стават направо страшни и ...приличат на краката на хобит :) Някой от вас дали е пробвал? Дали е безопасно?

Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #844 -: Ноември 05, 2012, 12:47:15 pm »
Reevs, за чайовете през бременността знам, че са безопасни липа и шипка. Решението е твое, но аз лично бих се допитала до лекар преди да пия каквито и да са билки, защото не са толкова безобидни колкото си мислим.
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #845 -: Ноември 05, 2012, 14:40:39 pm »
Андреа честито и от мен. Много да ви радва малката Зорничка и да изпълва живота ви с много любов :)

  
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #846 -: Ноември 05, 2012, 15:07:19 pm »
Jbrul ivanita благодаря за мнението ви!Сега ще взема да се пообразовам малко! :D
Андреа Селесте честита малка принцеска!!! Много много да ви радва!
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #847 -: Ноември 05, 2012, 15:18:40 pm »
Трябва да се внимава много с тези чайове,защото съм чела че някои предизвикват контракций..)))Аз си пия само липа с медец и друго не..)))
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #848 -: Ноември 05, 2012, 15:43:03 pm »
Bogi, White, ra4ko75, meshko106 благодаря ви за всичко - и за личната информация и за превода!
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #849 -: Ноември 05, 2012, 16:37:59 pm »
Момичета, тъй като в урината ми откриха бактерии, пуснах и стерилна урина. Резултатът е enterococcus faecalis с микробно число 10^4. Предполагам, че ще ми назначат лечение с антибиотик, но ще видим.
Ако и при някоя от вас с изолирани такива бактерии, ще се радвам да сподели опит.
« Последна редакция: Ноември 05, 2012, 16:42:17 pm от Bogi »
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #850 -: Ноември 05, 2012, 16:49:49 pm »
аз имах с втората бременност, но не си спомням какви бяха. нямах никакви симптоми, абсолютно никакви, но си изпих чинно АБ-ка :)
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #851 -: Ноември 05, 2012, 16:54:50 pm »
аз имах с втората бременност, но не си спомням какви бяха. нямах никакви симптоми, абсолютно никакви, но си изпих чинно АБ-ка :)


Личен опит - не, но приятелка от форума се беше "обзавела" баш с това малко преди раждане, никакви симптоми и ядове, просто в регулярни изследвания се видя. И тя си пи чинно АБ. Щерка й скоро навършва 2 г., всичко протече перфектно и с бременност и с раждане, та не се впрягай Bogi , ако ти изпишат АБ - пиеш и пееш, здрави да сте!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #852 -: Ноември 05, 2012, 16:58:28 pm »
Боги, същото морих и аз с предната бременност. 10 дни антибиотик го изчисти, ако се не лъжа аугментин пих.
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #853 -: Ноември 05, 2012, 17:05:59 pm »
Ех, Reevs...и аз бях в петък на преглед, но не видях друга бременна...сигурно сме се разминали...определихте ли дата за раждането и реши ли как ще раждаш. При мен Александров е категоричен - никакво секцио, възможно най-най-нормално ... дори каза да му се обадя за да говори с лекарите даже система да не ми слагат...не зная защо, но той е убеден че ще родя бързо и безпроблемо...а аз му вярвам...щом казва така...така ще е :)
Относно теглото на беба...на мен ми каза, че е 3 кг и нямало да се роди голяма  8O ...пък аз все си мисля, че за оставащите 25 дни може и да качи още килограм :) Но не се притеснявай затова...ехографа може и да греши, пък и имаш още месец да дебелее бебчето :)

Андреа Селесте честита ти принцеса, само радост да Ви носи и да е здрава :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #854 -: Ноември 05, 2012, 18:32:57 pm »
Dragony, разминали сме се :) Аз бях към 9ч там и като си тръгвах си разминахме с Александров на асансьора. Ковачев каза, че всичко е наред и по принцип няма друга причина да родя секцио, освен това, че съм ин витро. Останах с убеждението, че ако реша да е естествено може и да не ме поеме той, но така и не попитах. Другата седмица ще трябва вече окончателно да се разберем. Много съм объркана. Единственото, което знам със сигурност е, че ще бъда на ВИП етажа :) Ако съм секцио сигурно датата ми ще бъде около твоя термин :)

Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #855 -: Ноември 05, 2012, 19:07:26 pm »
И аз засега съм на този акъл - да съм на ВИП етажа, че така Александров ще е най-близо :) пък който ми се падне като лекар, смятам че там ще се погрижат добре за всичко... Хихи...живот и здраве ако си секцио може и да ме изпревариш, пък дано да се засечем :)
Сега чета, че бебето расте около 200-300 гр. на седмица...ехеее...ще надебелее докато му дойде време да се ражда :)
« Последна редакция: Ноември 05, 2012, 19:12:47 pm от Dragony :) »
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #856 -: Ноември 06, 2012, 11:38:54 am »
Bogi,и при мен откриха същиата бактерия,но доц.Димитрова каза,че ако са до 10 ^5 не са проблем и не се налага антибиотично лечение.
Докторката ми обясни,че това е чревна бактерия и най-често се получава от замърсяване.При пишкане трябва да се бършем от горе-надолу. :win

[/url]
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #857 -: Ноември 06, 2012, 13:08:06 pm »
Bogi, пожелавам ти бързо справяне с бактерията  :crossfingers:

Момичета, искам да ви питам чували ли сте за шуслерови соли? Днес бях на лекар хомеопат и ми предписа за главоболието, гастрита и имунната система различни шуслерови соли. Аз бих опитала да ги пия, но мъжът ми е много скептично настроен и каза докато не се консултирам с лекарката, която ми следи бременността да не взимам нищо. А главоболието е почти нетърпимо на моменти. И тогава взимам парацетамакс, но ефекта от него е само временен :(



*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #858 -: Ноември 06, 2012, 13:23:52 pm »
Благодаря ви за отговорите, момичета. Anjela77, то е ясно как трябва да се бършем :lol:, ама аз слагам още утрогестан, което пък предполага използване на превръзки, като добавим и хемороидите, с които се обзаведох, и те ти на. Пак добре, че не са стрептококи или стафилококи.
А за аугментина прочетох, че не добре за мен, тъй като съм алергична към пеницилини. Ще видим какво ще реши д-р Сигридов в четвъртък.
А иначе аз се занимавам с подготвителни дейности.
Утре идва интериорната дизайнерка да уточним последни детайли по новата ни спалня (ние се местим в по-малка стая, а за бебетата освобождаваме нашата, че е по-голяма).
Говорихме вече и за договора за стволовите клетки. Хората даже се съгласиха да го попроменят. Нали сме двама юристи, намерихме клаузи, които се нуждаят от прецизиране.  :lol: За близнаци ще ползваме 50 % отстъпка. В четвъртък ще се видим с криобиолога, за да подпишем договора.
Направихме вече и списъците за тях и мен за родилния дом. А мъжът ми се срещна с д-р Велев и сега е поръчал някакви специални конци, инжекции против сраствания от чужбина и т.н. Много ми е организиран и грижовен.
Ще трябва да си купя нощница/пижама за кърмачки. Някакви идеи откъде? Рових в нета, ама нещо не се вдъхнових от това, което намерих.
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #859 -: Ноември 06, 2012, 13:35:14 pm »
Bogi, силно ти препоръчвам за нощница една българска фирма AFFECT, незнам дали мога да я напиша тук. Нещата са им хубави. Работят с качествени материали и са интересни модели. От години се занимавам с бельо и пижами и не сме имали оплаквания.