0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #620 -: Октомври 26, 2012, 22:33:37 pm »
Теди, а лекарят, при когото ще ражда, какво казва? Той трябва да е най-наясно и съответно да й насрочи датата за секцио.

Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #621 -: Октомври 26, 2012, 23:07:17 pm »
За съжаление се оказа, че имам температура, малко след нормалната граница, сега съм с 37.9, мерих кръвно - драма - 106х66 и пулс 98. пих обикновен чай с мед и лимон и един енгистол (хомеопатични таблетки) ми беше останал. Дават го за такива състояние и категорично е указано, че е подходящ и за бременни. Ами утре ще видим.
лека нощ на всички!
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #622 -: Октомври 26, 2012, 23:47:27 pm »
Деси,лекарят при който ще ражда изчислява термин 26.11 и иска да се чака максимално дълго.Приятелката ми обаче не се чуства добре има затруднено дишане заради астмата,следеше бременността си при друг лекар,той пък казва термин 18 и препоръчва секцио 2 седмици по рано.Объркана работа сега всеки от двамата се смята за прав,а тя не знае накъде да хваща.Този,дето ще оперира и казал,ако не я устройва мнението му да си търсела друг.Тя сега плаче и рисува в главата си най черни сценарии.Едва я успокояваме.Много дълго чакат това бебе,разбираемо е състоянието и,защото няма яснота.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #623 -: Октомври 27, 2012, 00:44:10 am »
Теди, ако наистина се чувства зле, значи не е в интерес на нейното здраве да се чака твърде дълго. Не може ли да се оперира при втория, който й предлага в началото на другия месец?

Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #624 -: Октомври 27, 2012, 05:38:40 am »
Вторият е в нашият град,в болницат няма никакви условия,няма неонтология и т.н. Решихме да отиде и при трети лекар,за да видим кое от предните мнения ще се потвърди.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #625 -: Октомври 27, 2012, 09:55:14 am »
За съжаление се оказа, че имам температура, малко след нормалната граница, сега съм с 37.9, мерих кръвно - драма - 106х66 и пулс 98. пих обикновен чай с мед и лимон и един енгистол (хомеопатични таблетки) ми беше останал. Дават го за такива състояние и категорично е указано, че е подходящ и за бременни. Ами утре ще видим.
лека нощ на всички!
Ако имаш такава температура може би трябва да се чуеш с джипи-то и той да ти каже дали трябва да взимаш нещо. Знам, че високата температура е противопоказна при бременност.

  
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #626 -: Октомври 27, 2012, 12:22:52 pm »
Момичета, да споделя, че днес ходих инцидентно на преглед, защото снощи и сутринта пак имах малко кървене. Звъннах на спешния и д-р Шефкетова ми каза да отида да ме види. Слава Богу всичко е наред, за първи път чух сърчицето на бебчето и много се зарадвах. Отговаря си на седмицата ( 8-ма каза док) и е 1,42 см. Така че в понеделник няма да ходя на преглед, а в четвъртък. Пак ще почвам и Неупогена, бях го сряла заради редукцията. А за кървенето ще гледам да не се шашкам, явно още време ще ми се случва. Така или иначе съм в болничен и си лежа у нас, пия си лекарствата и друго няма какво да направя.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #627 -: Октомври 27, 2012, 12:29:20 pm »
iva17, много се радвам, че всичко е наред и си чула сърчицето на малкото съкровище. Сега ти трябва повечко почивка, за да може всичко да върви все така добре до края :)
  
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #628 -: Октомври 27, 2012, 12:53:48 pm »
Честито на всички нови мами! :ballons: Леки и безпроблемни оставащи месеци до термин.
Ива, честито сърчице! Почивай си повече и си гледай спокойствието.
Теди, вие бяхте от Велинград, нали? Защо не отидете при др. Даскалов в Пловдив.
Момичета, как да "угоя" малко моето злоядо момиченце? Досега бяхме в златната среда, но на прегледа в четвъртък се оказа, че сме слезнали на долна граница. Кръвотока е добре, плацентата също, аз се храня порядъчно обилно - много плодове и зеленчуци, поне 2 порции месо на ден, 2 порции млечни, по 2 лъжици мед манука на ден. Какво пропускам?




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #629 -: Октомври 27, 2012, 13:16:17 pm »
Какво пропускам?
Оливия, нищо не пропускаш :D Храниш се с каквото трябва, явно момата ще е финна :D А и замерванията не винаги са точни. Щом кръвотока е добър, плацентата също, опитай се да запазиш спокойствие.
Какво каза лекарят?

Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #630 -: Октомври 27, 2012, 13:19:38 pm »
Оливия чела съм, че когато бебето е твърде едро назначават на майките диета, при която се намаляват въглехидратите. Би трябвало в твоя случай да се увеличат може би (само предположение е това :) ) Също съм чела, че им спират на мамите с едри бебета гроздето например, пъпешите...няма да ти навреди да хапнеш повечко грозде докато го има :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #631 -: Октомври 27, 2012, 13:28:37 pm »
Ива, много се радвам за вас! А за сърчицето - най-хубавата музика за твоите уши, нали!
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #632 -: Октомври 27, 2012, 13:32:26 pm »
Иве,браво, браво! Най-страшните ти притеснения приключиха.Почивай сега и нека домашните ти да те глезят. :D
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #633 -: Октомври 27, 2012, 14:00:55 pm »
Благодаря ви, ммомичета  :bighug: Bogi, наистина най-хубавата  музика :) Дано спре това кървене, че съвсем да се успокоя. Така всеки път изтръпвам, като видя кръв на салфетката.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #634 -: Октомври 27, 2012, 15:34:36 pm »
Иве, прекрасна новина  :D Сега си почивай и мисли позитивно.И аз с предишната бременност имах прокървявания и се бях ошашкала,но всичко си беше ок.
Оливия, къде го събираш това ядене? ;-) Я метни на лични как точно си разпределяш менютата. :-)
 Теди, аз също бих препоръчала трето мнение и съм "ЗА" да отидете при Даскалов в Пловдив. Аз живот и здраве пак мисля да раждам при него.


*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #635 -: Октомври 27, 2012, 16:16:17 pm »
Теди, и аз това щях да предложа като иванита - защо направо не отиде при д-р Даскалов? Не знам колко му е натоварен графикът и дали би могла да роди при него, но съм сигурна, че би й дал добър съвет.

оливия, и аз нали същото съм се затюхкала от колко време вече. И моята е дребосъчка. Разликата е, обаче, че аз ходя при двама лекари по стечение на обстоятелствата, не поради липса на доверие. И двамата я изкарват всеки път с различно тегло. Според единия тя винаги е на долната граница - 7-9 перцентил, според другия просто е с малка глава, което при замерванията се отразява във формулата и съответно бива сметната за по-малка. Всеки си мери с неговия ехограф и на него вярва. Преди 10 дена бях при единия, който я изкара почти 2,6 кг, а преди 3 дена другият каза, че според него е към 3. Не може да е качила 400 грама за седмица. Но най-важното е, че докато е в граници, никой няма да предприеме нищо. А това с долната граница е така поне от август някъде. Но нараства както трябва. Всеки път ли ти правят ехограф? При мен проблемът е с кръвоснабдяването на плацентата - едната артерия невинаги функционира нормално. И това го гледат всеки път с доплер. Кога по-добре, кога по-зле, но щом расте правилно бебето, не правят нищо по въпроса.

ива, дано скоро притесненията ти отминат! Знам колко е неприятно това със зацапването.  :(

При мен нищо кой знае какво. Девойката е слязла надолу, шийката е мека, но все още с дължина 2,5 см, при меренето на тоновете се установиха малко контракции. В общи линии, ще чакаме до Коледа май.  :lol: Като че ли пак ще пренося. Ще вземе да излезе майка ми, която и мен, и брат ми ни е преносила.

Лека бременност на всички!

Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #636 -: Октомври 27, 2012, 16:29:08 pm »
Иве, браво за тупкащото сърчице!  :D Добре, че си отишла по-рано, така по-леко ще изкараш уикенда.
Олив, ако лекарите не са обезпокоени относно теглото на бебка, не се притеснявай. Сега като се залежиш ще видиш как ще наедрее. Аз нали по едно време бая лежах, защото ми беше много притеснено и като отидохме на преглед бебчо така беше дръпнал, че доктора ме изпрати на изследване за гестационен диабет и малко ми се поскара. Не я насилвай, все пак дама ще е  :D. Иначе относно храненето аз за себе си установих, че много плодове на ден само ми пълнят корема и не ми остава място за други по-хранителни вещества. И ги намалих до 200-300 гр на ден приблизително, така прочетох в няколко статии за хранене по време на бременността. Основно хапвам ябълки.

Днес ходих до Бебемания. Доста хора имаше и много дечица. На щанда на списание "9 месеца" имаше томбола с награди, но аз не можах да си отговоря на въпроса  :lol:, който беше свързан нещо с кърменето и видях колко съм неподготвена. Утешиха ме с новия брой на списанието  :). Имаше и доста колички, който още не си е избрал, може да отиде да види. На мен много ми хареса един модел на TFK, който в момента е в промоция.

Ааа, Деси, каква Коледа  :lol:, тогава ние за февруари ли да чакаме  :lol:
« Последна редакция: Октомври 27, 2012, 16:33:36 pm от Врабчо »
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #637 -: Октомври 27, 2012, 20:08:35 pm »
ИВЕ,много се радвам че си чула така дългочаканото сърчице,вече всичко ще е наред и аз имах кървене.лежане и почивка и всичко се оправя..)))На всички лека вечер!
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #638 -: Октомври 27, 2012, 20:15:08 pm »
Иве, честито ти сърчице. Много се радвам и ти пожелавам лека и безпроблемна бременност и дано кървенето спре тия дни.
Аз искам да ви попитам как се справяте с подутите крака. При мен от около седмица ми се подуват глезените и дланите на ръцете. Това, което ме притеснява е, че вчера и днес се събудих с подути крака и ръце. Питах на ЖК и ми казаха да се мажа с гел от див кестен. Според мен задържам вода, дали има някой, но не знам как да не задържам. Лека вечер на всички

Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #639 -: Октомври 27, 2012, 20:36:36 pm »
iva17, честито сърчице! Много хубаво си направила като си отишла по-рано. Сега почивай повече и дано спре кървенето по-скоро  :crossfingers:
Reevs, преди години на моя приятелка по време на бременност и бяха предписали аминокиселини, като тези които пият културистите - трудни са за гълтане, защото са много големи, но оттоците по краката и спаднаха веднага.

Момичета, да ви се оплача и аз  :( Вече все по-често ме боли стомаха - основно вечер е, когато ми се подуе корема, но днес ме скъса цял ден от болки. Не повръщам, гадене имам рядко. По принцип имам гастрит, пия квамател, но откакто забременях  не смея. Знаете ли лекарство за стомах, което мога да приемам по време на бременност?