0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #400 -: Октомври 07, 2012, 09:31:45 am »
Сега съм спокойна, тъй като предаването е на запис. :lol:
Днес по обяд пък в „Уикенд с Миа Сантова” гост ще бъде д-р Стаменов.

Ето тук в началото Миа Сантова анонсира неговото участие:
http://tv7.bg/weekend-s-mia-santova/VideoDetails&id=9473162
« Последна редакция: Октомври 07, 2012, 11:28:31 am от Bogi »
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #401 -: Октомври 07, 2012, 09:41:11 am »
Боги, това е от разтягането на таза. Ще ти се случва по-често. При мен се появи горе-долу в твоите седмици, когато младежът се обърна главично и слезе в малкия таз.

Сега съм спокойна, тъй като предаването е на запис. :lol:
Днес по обяд пък в „Уикенд с Миа Сантова” гост ще бъде д-р Стаменов.

Ох, пак ще си рева.
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #402 -: Октомври 07, 2012, 10:14:17 am »
Вера, благодаря за инфото! При мен и девойката и младежа са с главата надолу :)
Сега ще звънна да кажа и на друга мама, която също ще си пореве  :lol:
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #403 -: Октомври 07, 2012, 17:04:58 pm »
Ето линк към предаването за всеки, който иска да гледа нашия доктор:
http://tv7.bg/news/society/9473382.html
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #404 -: Октомври 08, 2012, 08:43:10 am »
Какво точно различие имаш предвид? Разминаване на седмиците според УЗ между двата близнака, или разминаване според термина?
Разминаване в седмиците според УЗ.
П.С. Намерих темичката и направо там пак ще питам, ще се радвам там да намеря нужните отговори и от теб и от други момичета.
« Последна редакция: Октомври 08, 2012, 08:57:20 am от titkata »
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #405 -: Октомври 08, 2012, 09:13:41 am »
Момичета, как си пиете "железните" таблетки - с храна, преди или след? Нищо не пише в упътването на моите :?

Две чертички може би е за момиченце.
Моето желязо се дъвче. Внимавам да иам разлика от 3 часа с магнезия, та когато го наместя общо взето. Нямам точно време, в което да го пия.

<br />[link=http:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #406 -: Октомври 08, 2012, 10:29:27 am »
Аз се връщам притеснена от преглед. За една седмица бебето не е мръднало нито на кг, нито по други параметри.  :( Стои си 2700 като миналата седмица и толкоз. До сега уж все едро вървеше, а какво стана....Док нищо не казва, уж и тоновете са добре, но съм много притеснена! :(
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #407 -: Октомври 08, 2012, 10:33:11 am »
Бубулина, не се притеснявай, при мен го измериха седмица по-късно по-леко от предишния път и по-малко. Понякога просто не замерват точно. И бтв-аз съм родена в 9 месец 2500;)
За портокаловия сок и желязото-желязо се усвоява, когато е в комбинация в с витамин Ц. Най-добре със зелева салата, сусамов тахан, меласа. В портокаловия сок също има витамин Ц, не толкова много и другото, че ако плодовият сок не се изпие до 20 минути от направянето му, част от витамините се губят.
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #408 -: Октомври 08, 2012, 10:50:29 am »
Буболина, опитай се да запазиш спокойствие.
Моята мома все я мереха голяма. Седмица преди да родя я измериха 3600, а се роди 3150. Главичката й беше по-голяма и объркваше всички доктори от 20-та седмица до раждането :D
Всичко ще е наред :D

*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #409 -: Октомври 08, 2012, 10:54:18 am »
 Бубулина,не виждам повод за притеснение,успокой се вече си на финална права,2.700 кг.изобщо не е малко ,или просто измерванията са биле неточни в този ден,успокой се най хубавото ти предстои ..)))Хубав ден момичета !
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #410 -: Октомври 08, 2012, 10:57:38 am »
Бубулина, правите ли доплер?
Напълно е възможно да се получава разлика заради притискане на коремчето на бебето от малкото място и оттам се обърква изчислението на апарата.
Трябва обаче да се следят кръвотоците, за да се изключи проблем с храненето на бебето.
Стискам палци притесненията да не са основателни.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #411 -: Октомври 08, 2012, 12:21:16 pm »
Задължително правим доплер и според док е добър кръвотока. Параметрите, които изреди днес на прегледа BPD 94.7 HC-325, бяха по спомен абсолютно същите като мин.седмица. Не е мръднал с нито сантим/грам, дето се вика...На предишния преглед беше наддал по-малко на грамове, но пък по останалите параметри си изпреварваше...Плацентата ми е 3-та степен и доста рано стана така, чудя се дали има връзка...Утре пак съм на тонове и после чак в неделя, как ще ги преживявам тия дни изобщо не знам.
Съжалявам, че ви заливам, но наистина ми е ужасно притеснено! :? :oops:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #412 -: Октомври 09, 2012, 14:28:08 pm »
Момичета, да се отчета след прегледа. Девойката е 1130 гр. и си е съвсем в норма, но младежът ни яко е наддал - 1453 гр. Д-р Сигридов ме изпрати при д-р Бояджиева в Майчин дом, за да ми направим изследване за гестационен диабет. В петък сутрин съм на линия. Пак тогава докторът ще ми направи и тест за фетален фибронектин, който доколкото разбрах (в комбинация с измерването на шийката) дава информация за вероятността от спукване на околоплодния мехур. Иначе шийката е 2.6 см и докторът беше много доволен. Стискайте палци и двете изследвания да са наред! И дано малчо се окаже просто шишкав. Тъй като прочетох, че когато майката е развила гестационен диабет, после детето в ранна възраст е с наднормено тегло, а после - предразположено към диабет.

Някоя правила е ли това изследване в Майчин дом?
Д-р Бояджиева каза да си взема пакет глюкоза на прах. Колко грама трябва да е? Ако имате идея, че забравих да попитам.

p.s.:
Порових се и се оказа, че са 75 гр.

« Последна редакция: Октомври 09, 2012, 16:24:08 pm от Bogi »
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #413 -: Октомври 09, 2012, 16:31:39 pm »
Bogi, първо успех на изследванията и дано опасенията да са напразни. Моя приятелка разви гестационен диабет в доста тежка форма, роди преждевременно, но Слава Богу всичко е наред. Детенцето вече е на 1,6 и никак не е дебело. 10 кг. е. Даже ги упрекват, че яде малко, но е много жизнено и усмихнато дете.
<br />[link=http:
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #414 -: Октомври 09, 2012, 16:42:49 pm »
 Bogi,според това изследване за диабета трябва да стане задължително и то ще стане след време,това е рутинно излседване което в повечето случай е отрицателно ,а   тест за фетален фибронектин означава (преждевремно раждане)което пак не е на 100% дори на 90% не показо,защото три мами правиха в друга тема в бг мама им излезе положителен и преносиха ,хем лежаха със скъсена шийка ,така че спокойно..)))Дано всичко е наред стискам палци,според мен се развиват бебоците ти супер за близнаци..))
 
*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #415 -: Октомври 09, 2012, 16:54:46 pm »
Параметрите, които изреди днес на прегледа BPD 94.7 HC-325, бяха по спомен абсолютно същите като мин.седмица. Не е мръднал с нито сантим/грам, дето се вика...

В последните няколко седмици преди термин бебето не даддава с главоломни темпове като до 37-ма седмица, напълно нормално е да не расте или растежът да е минимален и трудно доловим на ехограф. Това според кинигите, които четях по време на моята бременност.

*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #416 -: Октомври 09, 2012, 17:13:56 pm »
Боги, стискам палци и за двете изследвания  :crossfingers:



   La vita è bella
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #417 -: Октомври 09, 2012, 18:10:06 pm »
Bogi, дано всичко е наред с изследванията...но аз се чудя защо ще е голямо момчето...и моето бебе в 28 седм. го премериха 1400 гр., но никой даже не ми намекна, че може да е много...или може би защото са близнаци и трябва да е по-малко  :?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #418 -: Октомври 09, 2012, 18:57:58 pm »

p.s.:
Порових се и се оказа, че са 75 гр.



Боги, доколкото аз знам за бременна жена е с 50 гр. в 300 мл. вода.
Ти попитай все пак доктора.
Успех  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните № 83
« Отговор #419 -: Октомври 09, 2012, 21:16:07 pm »
В последните няколко седмици преди термин бебето не даддава с главоломни темпове като до 37-ма седмица, напълно нормално е да не расте или растежът да е минимален и трудно доловим на ехограф. Това според кинигите, които четях по време на моята бременност.
Благодаря ти мила, на останалите момичета също. Днес пак бях на запис, тоновете са добре /да чукам на дърво/, ще се опитам да се успокоя малко... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"