0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Здравейте,
позволих си да направя такава тема в която да споделяме идеи и рецепти за лесни и не дотам рецепти за десерти ;)
Очаквам ви момичета с вашите предложения и идеи, а в случай, че съм объркала мястото на темата :oops: моля, модераторите да я преместят на мястото, което сметнат, че  е нужно  :P


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Май всички правим сложни десерти. :D
Аз от 2 дни приготвям един здравословен, който не се пече и незная кога ще приключа с него...а ми се стори много лесен
Ако стане спомучлив ще пусна някъде рецептата

За мен Тирамису е много лесен десерт - но според сестра ми е ужасно сложен.
Може би това опредение е доста субективно и зависи от опита и способностите на този, който го приготвя.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Ябълков сладкиш с бисквити
Продукти:
1 малко пакетче масло
6 ябълки
1 пакет чаени бисквити ( аз ползвам тези с дупката с вкус какао)
3 големи или 4 малкияйца
1 1/2 ч.ч. захар
1 1/2 ч.ч. брашно
2 ванилии
канела.

В тава се разтопява маслото и върху него се нареждат бисквитите. Отгоре са разпределят ябълките, обелени и нарязани на кубчета. Поръсва се с канела.
От яйцата, захарта и брашното се забърква тесто, което се изсипва върху ябълките и се разпределя равномерно. Пече се в предварително загрята фурна на 180-200 градуса
*
Банани на тиган

В тиган на средна температура се разтопяват 4-5 лъжици масло.
Добавят се 4-5 лъжици мед и една шепа орехи (по възможност да не са натрошени).
2-3 обелени банана се поставят в тигана, докато омекнат, като се обръщат вендъж.
Всеки банан се поставя се в чиния и се залива с 1-2 лъжици от сиропа с маслото, меда и орехите.
Отгоре може да се цвъкне и малко шоколадов крем (нутела).

Аз само този десерт умея да правя, но се приготвя за 5 минути и редовно събира овации.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Цигу, банана зрял или зелен да бъде? Питам защото моя позната ми разказваше за зелен, сварен и приготвен по подобен начин, затова. Тогава търсих зелени банани за да пробвам и така и остана.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Не е нужно да е зелен. Стига да не е презрял и съвсем мек, върши работа.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Момичета, благодаря ви, че се включвате :)) Цигу много нетрадиционен десерт обезателно ще се пробва ;) Само да попитам бананите цели ли, да са или нарязани, някак?
Сега и аз да споделя едно леко кремче, което често правя за десерт :))
Кисело мляко 1 кофичка или 2 в зависимост за колко човека го правим, аз лично правя с 2 кофички. Вземам и такова, което е с по-висока масленост, напр на баба от тъмните кофички. В млякото слагам някакъв плод, най-често праскови, пъпеш, банан според сезона или предпочитанията. Разбърквам добре до получването на хомогенна смес, аз изп робота за целта ;)
 Ратварям 1 пакетче желатин и след като набъбне просто го добавям към крема от к. мляко. Разбърквам отново с кухн робот, важно е да се получи хомогеннна смес.
В чаши нареждам най-отдолу парченца от изп плод и сипвам крема. Вс това в хладилника и след няколко часа преценявате на око, дали се  е стегнал го поднасяте. Отгоре може допълнително да се украси с плод, сладко или просто някакъв топинг!  :D


*
в желатина има Е-та, които причиняват астма :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
в желатина има Е-та, които причиняват астма :wink:

всъщност, не е така.

желатинът се извлича от кости и хрущяли. има и растителен желатин, нарича се агар-агар, той се извлича от водорасли.

природен продукт.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
е, всъщност всеки може да си яде к'вото си иска, аз само споделям информация :wink:

кисело мляко с желатин не бих яла за нищо на света :lol:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
е, всъщност всеки може да си яде к'вото си иска, аз само споделям информация :wink:

кисело мляко с желатин не бих яла за нищо на света :lol:

Еми не яж ... то и в тортите по сладкарниците, кой знае, какво има, ама го ядем нали? Вече се заричам да не пиша тук! Тъкмо споделя нещо и някой велик УМ се изкаже по съществото на темата! 8O


*
е недей с лошо де :wink:
нищо лично, най-малко пък към теб, дори не виждам нещо обидно да съм написала, че чак да "късаш и фъргаш" и да обиждаш.

за протокола, аз и торти не ям..............
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
яде само мъфини ... като й пратя  8)
за мен темата е абсолютно излишна- имаме си тема Вкусотии и тема за торти
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
яде само мъфини ... като й пратя  8)
за мен темата е абсолютно излишна- имаме си тема Вкусотии и тема за торти


точно, ама много рядко ми пращаш :P

апропо, в този ред на мисли от какво бил направен желатина, ами то и хляба е от брашно, а брашното е от пшеница, но за да го докарат до търговски вид, колко набухватели, стабилизатори и оцветители слагат.... :wink:
« Последна редакция: Септември 13, 2011, 10:16:48 am от StefiZ »
Момичета тук май го обърнахте на бит базар!
Не виждам какаъв е проблема!Всеки решава сам за себе си какво да яде и какво не!Да не говорим за въздуха дето го дишаме и водата която пием!!!
Темата за тортите си е отделна!
Като мислите че темата е излишна я изтрийте, а не да се надприказвате!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
слушам, шефке
веднага я заключвам  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит