0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Тест за овулация - кога?
« -: Август 15, 2005, 11:31:02 am »
от кой ден трябва да започна тестването с тест за овулация? :?
Тест за овулация - кога?
« Отговор #1 -: Август 15, 2005, 12:00:13 pm »
При цикъл 28 дни се почва от 10 ден, би трябвало да има схема на тестовете. Ако не засечеш положителен резултат, почваш от по-рано следващия цикъл.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Тест за овулация - кога?
« Отговор #2 -: Август 15, 2005, 12:55:38 pm »
Здравейте      Знае ли някой когато контролната черта на теста е бледа дали е валиден теста  Вчера си направих тест имаше две бледи черти помислих че теста е невалиден  повторих го след 4 часа и пак имаше две бледи черти    Четох на няколко места но не разбрах дали е нормално  контролната черта да е бледа
Житейски закон е:
Когато една врата се затваря,
друга се отваря пред нас.
Трагичното обаче е,
че човек гледа само към затворената врата
и не обръща внимание на отворената.
Тест за овулация - кога?
« Отговор #3 -: Август 15, 2005, 13:18:33 pm »
Ами зависи какви са ти тестовете и зависи колко ти се покачва ЛХ-то. Днес си направи пак, може да е по-наситена.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Тест за овулация - кога?
« Отговор #4 -: Август 15, 2005, 16:40:19 pm »
Гледай двете черти да са ЕДНАКВИ.
На тестовете за овулация контролната черта е по-бледа, отколкото на тестовете за бременност.
Тест за овулация - кога?
« Отговор #5 -: Август 15, 2005, 17:16:47 pm »
Вчера чертите бяха бледи но еднакви днес имам само една черта Е явно съм изпуснала овулацията тоя месец но мислех че е рано 10 11ден да се надяваме другия месец да съм точна
Житейски закон е:
Когато една врата се затваря,
друга се отваря пред нас.
Трагичното обаче е,
че човек гледа само към затворената врата
и не обръща внимание на отворената.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Тест за овулация - кога?
« Отговор #6 -: Август 15, 2005, 17:20:14 pm »
Нищо не си изпуснала!!!
Давайте тази вечер!!!
Тестът показва покачване на ЛХ.
Яйцеклетката ще се отдели 12-36 часа  след положителния резултат от теста - тоест може би тази вечер.
И утре пак се забавлявайте.
Тест за овулация - кога?
« Отговор #7 -: Август 15, 2005, 17:28:18 pm »
Благодаря за съвета Lali дано да има резултат
Житейски закон е:
Когато една врата се затваря,
друга се отваря пред нас.
Трагичното обаче е,
че човек гледа само към затворената врата
и не обръща внимание на отворената.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Тест за овулация - кога?
« Отговор #8 -: Август 15, 2005, 17:52:09 pm »
Да ме черпиш специално след две седмици :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Тест за овулация - кога?
« Отговор #9 -: Август 16, 2005, 08:06:02 am »
и двете питащи ги съветвам най-напред да приложат основното правило:

ПЪРВО ПРОЧЕТИ ИНСТРУКЦИЯТА!!!

ако бяхте направили това, щяхте да видите, че там са написани отговорите и на двата ви въпроса!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Лейдито

Тест за овулация - кога?
« Отговор #10 -: Август 16, 2005, 19:02:38 pm »
С цялото ми уважение Джам, но аз никога не съм виждала две еднакви черти на теста за овулация при условие че тогава се отчита за положителен по инструкция.
Правила съм си експерименти взимам две марки тест и ги правя с разлика от 5 минути - един положителен и един отрицателен.
Дофтор занимаващ се с клинична лаборатория ми обясни /незнам колко е правилно/, че пикът на ЛХ в кръвта  е около 2 часа и не може да се хване, а как тогава го хващат тия тестове в урината незнам. Признавам, по въпроса не съм светната
Тест за овулация - кога?
« Отговор #11 -: Август 16, 2005, 19:42:08 pm »
Лейди, май шъ излезе, че и тестовете за ову не "работят" при всички жени. При мен важат - даже имах по-червена (условно червена, май синя беше) черта на тестовата линия, отколкото на контролната - това на сутринта. Същия ден вечерта с друга марка тест видях две напълно еднакви черти. Ма тва беше много отдавна и само един цикъл. Даже ми останаха неизползвани тестчета от двете опаковки и сега отлежават при едно добро другарче (вместо да ги напишка, тя им се любува).
Явно е индивидуално.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Тест за овулация - кога?
« Отговор #12 -: Август 16, 2005, 20:48:51 pm »
Този месец за пръв пъти видях две еднакви черти!!!
Имах чувствато, че халюцинирам :lol:
*

    Eli_

  • ****
  • 516
  • Тъпа и упорита !!!
Тест за овулация - кога?
« Отговор #13 -: Август 16, 2005, 22:21:35 pm »
Хайде дано да ги видиш и на другия тест !Две ярки червени да ти "извадят" очите!Много е гот!Веднъж видях - на една колежка.Показа ми теста си излизайки от тоалетната.Инъче на собствен още не съм... :cry:
*
Тест за овулация - кога?
« Отговор #14 -: Август 16, 2005, 22:31:03 pm »
Цитат на: Eli_
Хайде дано да ги видиш и на другия тест !Две ярки червени да ти "извадят" очите!Много е гот!Веднъж видях - на една колежка.Показа ми теста си излизайки от тоалетната.Инъче на собствен още не съм... :cry:

И това ще стане  :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Тест за овулация - кога?
« Отговор #15 -: Август 17, 2005, 02:55:30 am »
За съжаление положителен тест за бременност съвсем не означава, че всичко е наред.
Аз миналата година имах пол. тест, 12 дни закъснение, но бременност не настъпи. :cry:
Re: Тест за овулация - кога?
« Отговор #16 -: Август 19, 2005, 19:46:31 pm »
Цитат на: elektra
от кой ден трябва да започна тестването с тест за овулация? :?
,
Аз използвам clear ovu, на които има точна схема от кой ден да започне тестването според дължината на цикъла. А относно
Цитат на: boba

Здравейте Знае ли някой когато контролната черта на теста е бледа дали е валиден теста Вчера си направих тест имаше две бледи черти помислих че теста е невалиден повторих го след 4 часа и пак имаше две бледи черти Четох на няколко места но не разбрах дали е нормално контролната черта да е бледа
:?
,  трябва да следиш кога чертичките са еднакви, т.е може да са еднакво бледи или еднакво ярки, но може и тестовата черта  черта да е по ярка от контролната.