0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №94
« Отговор #180 -: Март 17, 2015, 13:09:53 pm »
запис :)   Направо съм изпуснала темата...


Re: Тема на бременните №94
« Отговор #181 -: Март 18, 2015, 01:27:34 am »
Здравейте, да попитам бъдещите мами в по- напреднала бременност, получавали ли са усещане като разтягане, придружено с тежест в долната част на корема? Аз днес сутринта получих такова, но нямах втърдяване на корема и затова мисля, че не е контракция. Четох, че било нормално за 32 г.с., в която се намирам. Не знам дали да звъня  на АГ-то си?
и аз така Кати.сега бебета са по-големи  започват да тежат.не са контракции според мен. Понякога ми е  много болезнено когато се измества бебето и опьват кожата на корема :(

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #182 -: Март 18, 2015, 08:05:12 am »
Здравейте, аз ходих в понеделник при моето АГ на преглед и тя каза, че усещането което съм имала най -вероятно е свързано с недостиг на магнезий. По принцип от около месец и половина аз пия 2х1 магнерот на ден, но явно зависи каква част от него усвоявам. Като цяло препоръката й беше да си почивам.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #183 -: Март 19, 2015, 08:34:28 am »
Кати, сега ти е момента за много почивка, въпреки че не вярвам да е пълноценна, все пак кръст, гръб- болки, схващания, тежи вече, но пък и положителното- малко остана, скоро ще гушкаш бебче.

Най-накрая мъжо се съгласи да почваме да се подготвяме За появата на нашия мъж. Почвам да търся промоции и съвети. Видях, че в Айко има намален комплект за новородено на Авент- 2 малки и 2 големи шишета с биби, биберон отделно и четка за почистване. От 63 лв на 34. Това ще го поръчам. Има намалени и корито със стойка за 35 лв, ама за това ще си помисля. Някой ако срещне нещо много изгодно в Пловдив, Стара Загора или Хасково да ме има предвид, защото до сега нищо нямаме и тепърва започвам да събирам.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #184 -: Март 19, 2015, 10:14:12 am »
Кати, приятна почивка :) Много мина, малко остана :)

Додо, най-сладки са бебешките покупки :) Успех

Аз да попитам за хубаво приложение за следене на контракции за андроид смарт телефон. Аз още нямам контракции, но да съм готова :)



   La vita è bella
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #185 -: Март 19, 2015, 12:07:38 pm »
Благодаря за пожеланията! :)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #186 -: Март 19, 2015, 14:05:25 pm »
Кати, сега ти е момента за много почивка, въпреки че не вярвам да е пълноценна, все пак кръст, гръб- болки, схващания, тежи вече, но пък и положителното- малко остана, скоро ще гушкаш бебче.

Най-накрая мъжо се съгласи да почваме да се подготвяме За появата на нашия мъж. Почвам да търся промоции и съвети. Видях, че в Айко има намален комплект за новородено на Авент- 2 малки и 2 големи шишета с биби, биберон отделно и четка за почистване. От 63 лв на 34. Това ще го поръчам. Има намалени и корито със стойка за 35 лв, ама за това ще си помисля. Някой ако срещне нещо много изгодно в Пловдив, Стара Загора или Хасково да ме има предвид, защото до сега нищо нямаме и тепърва започвам да събирам.
Здравей Додо, защо са ти толкова много шишета? Аз разпитвах мамите с малки бебета и те казаха, че ако кърмиш ти трябват 2 едно малко и едно по-голямо.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #187 -: Март 19, 2015, 16:52:41 pm »
Здравейте,момичета.
Мина втората фетална,бебетата си имат всичко,всичко им функционира,но едното момче според лекарката не е порастнало достатъчно като го сравнява с последния ми преглед.Според нея има нарушен кръвоток на пъпната връв.При меренете му ,обаче,главичката е порастнала нормално и си отговаря на седмицата,но като замери и бедрото -излиза по-малък.  newsm78
Прегледа сега беше при друга лекарка и на друг апарат,и много се надявам от там да идва разминаването.
Ще пия сега 3 дни някакво съдоразширяващо и в неделя ще ходя на Доплер да видят как стоят нещата.
Но пък при досегашните прегледи нищо такова не е отчетено,надявам се да се оправят нещата с хаповете.
Тоя малкия е и с доста ниска плацента,та трябва да полежавам доста,но пък шийката е 43.
Ще съм ви благодарна,ако споделите,ако сте чували нещо свързано с кръвотока на пъпната връв.
Хубав ден от мен!  bouquet
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #188 -: Март 19, 2015, 18:26:04 pm »
Здравейте,момичета.
Мина втората фетална,бебетата си имат всичко,всичко им функционира,но едното момче според лекарката не е порастнало достатъчно като го сравнява с последния ми преглед.Според нея има нарушен кръвоток на пъпната връв.При меренете му ,обаче,главичката е порастнала нормално и си отговаря на седмицата,но като замери и бедрото -излиза по-малък.  newsm78
Прегледа сега беше при друга лекарка и на друг апарат,и много се надявам от там да идва разминаването.
Ще пия сега 3 дни някакво съдоразширяващо и в неделя ще ходя на Доплер да видят как стоят нещата.
Но пък при досегашните прегледи нищо такова не е отчетено,надявам се да се оправят нещата с хаповете.
Тоя малкия е и с доста ниска плацента,та трябва да полежавам доста,но пък шийката е 43.
Ще съм ви благодарна,ако споделите,ако сте чували нещо свързано с кръвотока на пъпната връв.
Хубав ден от мен!  bouquet
Здравей, доста рано са почнали да ти мерят кръвотока, но може би така е при близнаци. Ти в Пловдив ли ходиш на ФМ, или в София? Аз чувам, че много хвалят медицински център Марковс в София за ФМ, даже аз щях да ходя зимата, но се въздържахме заради времето, не знам имаш ли мнение за там?
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #189 -: Март 19, 2015, 18:54:01 pm »
В София,пациентка съм на клиника Щерев и всичко правя там.
Обмислям да получа второ мнение,но се чудя при д-р Сигридов или при някой специалист в Майчин дом да ида.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #190 -: Март 19, 2015, 19:30:46 pm »
и аз на мнението на Кати за шишета.наистина е хубава промоцията на Авент,но ако се кърми няма смисъл от толкова много.аз лично смятам да  купя 2 стъклени шишета ще видим за марката харесвам тези на Нук и на Томи Типи.в нета има толкова списъци за покупки за бебето,а има неща които на мен ми се виждат излишни като например повече от 2 шишета(винаги можеш да си докупиш ако са ти необходими ),термометър за ваничката,гъба за баня на бебето,лепенки за пъпче(на една от лекциите на които ходя акушерката каза че е по-добре да не се взимат,защото можело да се разрани кожичката където е лепено и да се развие инфекция),прахчето за пъпчето(не го препоръчвали вече вместо това било по-хубаво да се маже с кремче при смяна на пеленката и то пожелание) и другото за мен излишно купуването на комплект за изписване и камизолките... има и още неща сигурно,но сега не се сещам.
Руми изпрали вече дрешките  :hangclothes: още малко  ти остава  :wink:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #191 -: Март 19, 2015, 19:39:39 pm »
Вилили, при мен едната артерия не работеше както трябва. Имах ночинг (notching). Опасно е, ако е двустранен. Просто всеки път ми правеха доплер и следяха дали бебето расте. Ако беше спряла да расте, щяха да ме вкарат в болница и да ми вливат разтвори. Ако и това не помогнеше, щяха да я извадят. Тя си растеше до последно, просто се роди лека за преносено бебе - едва 3 кг. И по време на цялата бременност беше на долна граница с теглото. И досега е така. Не е някакъв проблем. Просто се налага стриктно следене. Това е.
И Мишанта беше имала подобен проблем и ме успокои.
Установиха го на ФМ в 22 седмица. Точно като при теб.

Лека бременност на всички!
« Последна редакция: Март 19, 2015, 19:41:28 pm от blue_sky »

Re: Тема на бременните №94
« Отговор #192 -: Март 19, 2015, 19:54:37 pm »
Вилили, при мен едната артерия не работеше както трябва. Имах ночинг (notching). Опасно е, ако е двустранен. Просто всеки път ми правеха доплер и следяха дали бебето расте. Ако беше спряла да расте, щяха да ме вкарат в болница и да ми вливат разтвори. Ако и това не помогнеше, щяха да я извадят. Тя си растеше до последно, просто се роди лека за преносено бебе - едва 3 кг. И по време на цялата бременност беше на долна граница с теглото. И досега е така. Не е някакъв проблем. Просто се налага стриктно следене. Това е.
И Мишанта беше имала подобен проблем и ме успокои.
Установиха го на ФМ в 22 седмица. Точно като при теб.

Лека бременност на всички!
Блу скай,при мен кръвотока на артериите ,които кръвоснабвядат матката е ок.Кръвотока на едната пъпна връв нещо не им харесва,мисля че е малко по-слаб от нормалното.
Благодаря ти.Аз първо се съмнявам,че е толкова голям проблем,освен това съм спокойна ,че е установен навреме.Надявам се да е нещо моментно,което да се повлияе от някаква терапия.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #193 -: Март 19, 2015, 20:52:20 pm »
Незнам дали ше кърмя изобщо, защото имам аденом на хипофизата и не съм питала още кога трябва да започна пак хапчетата. Но 2 големи и 2 малки шишета май не са много.  :ask: :ask: :ask: Ако не кърмя колко шишета ми трябват?

Вилили, нещо ми се върти от моята фетална с колко артерии е пъпната връв-1или 3, но не съм наясно за тези неща. Стискам палци всичко да е наред и бързо да ти отпадне тази тревога от главата.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #194 -: Март 19, 2015, 21:08:39 pm »
Додо--new, на теория и едно шише ти стига :lol: Все пак бебето яде през определено време, ти правиш прясно мляко за всяко ядене, така че яде, хвърляш, миеш и пак.... на практика ако не искаш да откачиш от миене и мислене бих препоръчала минимум 3 :)
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #195 -: Март 19, 2015, 21:27:37 pm »
Додо с дъщеря ми си имах 7 шишета т.е. по едно за всяко хранене,но нея я кърмих 1 месец само и нямах ни стерилизатор,ни микровълнова и за улеснение просто веднъж дневно изварявах сега все още кърмя и дохранвам и имам точно този комплект на Авент идеална работа ми върши ползвам само двете малки шишета за сега голямото рядко когато ме няма и трябва друг да го нахрани само с АМ та според мен на тази цена направо си го вземай не се чуди :lol:
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #196 -: Март 19, 2015, 21:33:28 pm »
и аз на мнението на Кати за шишета.наистина е хубава промоцията на Авент,но ако се кърми няма смисъл от толкова много.аз лично смятам да  купя 2 стъклени шишета ще видим за марката харесвам тези на Нук и на Томи Типи.в нета има толкова списъци за покупки за бебето,а има неща които на мен ми се виждат излишни като например повече от 2 шишета(винаги можеш да си докупиш ако са ти необходими ),термометър за ваничката,гъба за баня на бебето,лепенки за пъпче(на една от лекциите на които ходя акушерката каза че е по-добре да не се взимат,защото можело да се разрани кожичката където е лепено и да се развие инфекция),прахчето за пъпчето(не го препоръчвали вече вместо това било по-хубаво да се маже с кремче при смяна на пеленката и то пожелание) и другото за мен излишно купуването на комплект за изписване и камизолките... има и още неща сигурно,но сега не се сещам.
Руми изпрали вече дрешките  :hangclothes: още малко  ти остава  :wink:
Да съгласна съм. Аз мисля да купя 2 стъклени шишета на Philips Avent. Днес на училището за бременни, педиатърката каза същото за лепенките за пъпче. Да не се използвали, а за дединфекция на пъпчето да се ползва спирт. За камизолкитр също каза, че няма смисъл, а бодитата са по-подходящи. Не мисля също да купувам комплект за изписване.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #197 -: Март 19, 2015, 21:36:10 pm »
В София,пациентка съм на клиника Щерев и всичко правя там.
Обмислям да получа второ мнение,но се чудя при д-р Сигридов или при някой специалист в Майчин дом да ида.
Да, добре е да се консултираш и с друг специалист. Дано всичко е наред!
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #198 -: Март 19, 2015, 21:38:15 pm »
Незнам дали ше кърмя изобщо, защото имам аденом на хипофизата и не съм питала още кога трябва да започна пак хапчетата. Но 2 големи и 2 малки шишета май не са много.  :ask: :ask: :ask: Ако не кърмя колко шишета ми трябват?

Вилили, нещо ми се върти от моята фетална с колко артерии е пъпната връв-1или 3, но не съм наясно за тези неща. Стискам палци всичко да е наред и бързо да ти отпадне тази тревога от главата.
В такъв случай, вземай комплекта.  :)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #199 -: Март 20, 2015, 10:04:27 am »
ВиЛиЛи, аз бях така с второто и третото дете. Благодарение на д-р Сигридов родих две здрави и износени деца. До края на живота си не мога да му се отблагодаря.
При мен размерите винаги бяха в норма, но си личеше ясно, че с всеки изминал преглед слизаме все по-ниско в %. Пиех съдоразширяващи доста време и така спасихме положението. Иначе има рискове.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери