0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #40 -: Юни 23, 2008, 17:34:06 pm »
Докторе,бях писала по-нагоре,
но снимките не се виждаха.
Ето тези пъпчици от какво са?Появяват се по бутчетата,
и по меката част отзад на крачетата под свивката на коляното.
Също така и по бузките!


Да поставим снимките да се виждат?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #41 -: Юни 23, 2008, 17:41:32 pm »
Извинете ме,но незнам защо не се виждат,при мен са ок.


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #42 -: Юни 23, 2008, 17:50:24 pm »
Ето тук трябва да се виждат:
код:123450
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=257365


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #43 -: Юни 23, 2008, 17:54:58 pm »
Здравейте докторе,

Обръщам се първо към вас за съвет. Моето дете е много живо и енергично както знаете, преди няколко месеца катерейки се падна и си изкълчи лакътната става. Снощи пак катерейки се падна от стола в къщи, изпищя но после сравнително бързо му поотмина. Държеше се за палеца на същата ръка, която бе изместена ставата. Изтръпнах от ужас, но той си раздвижи пръстчето и си играеше. Днес сутринта забелязах, че е видимо подуто въпростното пръстче. Явно не изпитва болка, играе си, но дали все пак е добре да го заведа на ортопед. Как мислите?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #44 -: Юни 23, 2008, 18:19:02 pm »
Днес мерихме Микаела (19 месеца) и резултатите доста ме разтревожиха - на кг детето е над оптималната линия (11,56кг), а на ръст (79,5см) е доста под нея. Според местните мнения ако така продължи и след три месеца ще има наистина основания за тревога. Посъветваха ме категорично да и спра от закуска детските бисквитки (въпреки, че са без захар), като ги заменя с cerials - богати на фибре, без захар. Също смятат, че недостатъчното израстване на ръст за нейната възраст се дължи на липсата на калции и желязо - редовно и давам сирене, мляко (но тук пък казаха да го огранича), спанак...

Много моля за Вашето мнение и съвет относно хранителния режим, какви мерки да предприема?

Дневно меню - след събуждане в 7.30ам - 200-250 мляко, пълномаслено
              закуска в 9, 9-30ам - детски бисквитки с мляко, омлет, пържени филиики, палачинки понякога, баничка със сирене)
              обяд в 12,30-13пм - готвено- през ден постно, през ден месо (телешко, свинско, пилешко - без мазнини), риба 2 пъти седмично, леща, всякакви видове зеленчуци, понякога сухар в супа или ядене
              следобедна закуска в 17.30, 18пм - каша на Нитриция, Хумана с плодове, грис с плодове, крем ванилия, плодове с малко оризово брашно
              преди сън - само мляко - не повече от 100 гр
             

Ръст 79.6см (80см вероятно)на 19 м възраст е почти идеален ръст за възрастта.
Не виждам нещо,което трябва да се коригира изобщо.

50 персентил ръст за 19 м дете е 82 см
http://www.cdc.gov/nchs/data/nhanes/growthcharts/set1clinical/cj41l018.pdf

Освен това, нормалният ръст е в обхвата 10-75 перс.
Така че-грешна интерпретация на кривите... .
А диетата си е чудесна.
Школата на Бърди си казва думата... шегувам се...  :bighug:
« Последна редакция: Юни 23, 2008, 18:22:25 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #45 -: Юни 23, 2008, 18:25:19 pm »
Ето тук трябва да се виждат:
код:123450
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=257365
Това е от претопляне, контакт с прясно измити повърхности по пода... има много причини.
Измивайте кожата с Лактацид -шампоан.
После-добър хидратантен крем.

Защо не попитате педиатъра си за тези неща? това е всекидневна проблематика... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #46 -: Юни 23, 2008, 18:25:56 pm »
Здравейте докторе,

Обръщам се първо към вас за съвет. Моето дете е много живо и енергично както знаете, преди няколко месеца катерейки се падна и си изкълчи лакътната става. Снощи пак катерейки се падна от стола в къщи, изпищя но после сравнително бързо му поотмина. Държеше се за палеца на същата ръка, която бе изместена ставата. Изтръпнах от ужас, но той си раздвижи пръстчето и си играеше. Днес сутринта забелязах, че е видимо подуто въпростното пръстче. Явно не изпитва болка, играе си, но дали все пак е добре да го заведа на ортопед. Как мислите?
Какво да кажа без да съм видял?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #47 -: Юни 23, 2008, 18:50:34 pm »
Днес мерихме Микаела (19 месеца) и резултатите доста ме разтревожиха - на кг детето е над оптималната линия (11,56кг), а на ръст (79,5см) е доста под нея. Според местните мнения ако така продължи и след три месеца ще има наистина основания за тревога. Посъветваха ме категорично да и спра от закуска детските бисквитки (въпреки, че са без захар), като ги заменя с cerials - богати на фибре, без захар. Също смятат, че недостатъчното израстване на ръст за нейната възраст се дължи на липсата на калции и желязо - редовно и давам сирене, мляко (но тук пък казаха да го огранича), спанак...

Много моля за Вашето мнение и съвет относно хранителния режим, какви мерки да предприема?

Дневно меню - след събуждане в 7.30ам - 200-250 мляко, пълномаслено
              закуска в 9, 9-30ам - детски бисквитки с мляко, омлет, пържени филиики, палачинки понякога, баничка със сирене)
              обяд в 12,30-13пм - готвено- през ден постно, през ден месо (телешко, свинско, пилешко - без мазнини), риба 2 пъти седмично, леща, всякакви видове зеленчуци, понякога сухар в супа или ядене
              следобедна закуска в 17.30, 18пм - каша на Нитриция, Хумана с плодове, грис с плодове, крем ванилия, плодове с малко оризово брашно
              преди сън - само мляко - не повече от 100 гр
             

Ръст 79.6см (80см вероятно)на 19 м възраст е почти идеален ръст за възрастта.
Не виждам нещо,което трябва да се коригира изобщо.

50 персентил ръст за 19 м дете е 82 см
http://www.cdc.gov/nchs/data/nhanes/growthcharts/set1clinical/cj41l018.pdf

Освен това, нормалният ръст е в обхвата 10-75 перс.
Така че-грешна интерпретация на кривите... .
А диетата си е чудесна.
Школата на Бърди си казва думата... шегувам се...  :bighug:

Благодаря Ви, Бърди - и на Вас, и на страхотната Ви школа! :-) В състояние са да ме изкарат от равновесие за единица време и с багажа от миналото, още явно съм лабилна..:(

Както и да е. Последно по това: Да заменя ли детските бисквити за закуска с cereals - weetabix - (без захар, само с малко плодове)?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #48 -: Юни 23, 2008, 19:23:52 pm »
Ръста на детето си е абсолютно нормален,както и Вие може сами да се убедите от кривите. Ръста за дадена възраст има обхват, а не една закована стойност. 79.6см си е абсолютна норма за възрастта.
Не е нужно да правите замени в храненето.
Ако искате да опитате препоръчваната храна за разнообразие-може.
Ако се харесва. Но без да е нужна подобна замяна.

С оглед проблемите в далечното минало, количеството и разнообразието на днешното хранене на Мики е невероятно. Мисля че и на детето се харесват изброените храни.

Ако съм разбрал правилно, и ръста е 79.6см на 19м възраст, оставете детето на спокойствие и не се занимавайте с абсурдни "съждения".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #49 -: Юни 23, 2008, 19:46:56 pm »
Ръста на детето си е абсолютно нормален,както и Вие може сами да се убедите от кривите. Ръста за дадена възраст има обхват, а не една закована стойност. 79.6см си е абсолютна норма за възрастта.
Не е нужно да правите замени в храненето.
Ако искате да опитате препоръчваната храна за разнообразие-може.
Ако се харесва. Но без да е нужна подобна замяна.

С оглед проблемите в далечното минало, количеството и разнообразието на днешното хранене на Мики е невероятно. Мисля че и на детето се харесват изброените храни.

Ако съм разбрал правилно, и ръста е 79.6см на 19м възраст, оставете детето на спокойствие и не се занимавайте с абсурдни "съждения".

Разбрах  :wink: и благодаря! Доколкото днес обясняваха, проблем може да възникне ако продължи да се увеличава съотношението тегло-ръст, защото докато първото е малко над 50-тия персентаил, второто е малко под... Идеята била да не се увеличава още повече разликата между двете...

Ще Ви послушам и оставям цифрите - Мики хапва с голям апетит така или иначе:)-  на Вас го дължим, Бърди...за това няма достатъчно думи на благодарност...

« Последна редакция: Юни 23, 2008, 19:49:59 pm от EmaMiki »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #50 -: Юни 23, 2008, 19:57:54 pm »
Динамиката на кривите е важна.
Но по-скоро сами за себе си и в съотношение помежду ръста и теглото, но няма абсолютно никакво значение,ако едното е малко повече или по-малко от другото (като персентилни позиции по кривите, имам пред вид).
Тоест, добре е да са приблизително на една място-където е ръста,там да е и теглото.
Комбинираните индекси като "съотношението тегло-ръст" са много вариабилни и силно се влияят от прираста на тегло (теглото при деца над 12-15м възраст е много лесно вариабилно, докато ръстта не е-някои деца за два месеца могат да наддадат 2-4 кг при неправилна диета).

Малко повече детето да наддаде и веднага съотношението се мени с "пъти". От там и ненужната паника. Тези съотношения са повече за диспропорционални деца, когато е нужно например да преценим това ниско тегло как е към ръста (има деца с ниско тегло, които обаче са високи-при тези деца е много трудно без съотношенията да разберем това тегло, толкова ниско, дали е нормално). Има и други случаи при по-пълнички деца, когато без боди-мас индекс е трудно да се ориентирате.

Децата много често "на поглед" изглеждат или пълни, или слаби и са нужни обективни критерии за преценка.
« Последна редакция: Юни 23, 2008, 20:01:16 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #51 -: Юни 24, 2008, 13:38:23 pm »
Здравейте, доктор Birdie. Дъщеря ми,на 1г. и 5 мес. направи абцес на лимфен възел на лявата аксила преди месец. Отвориха го в Пирогов и извадиха оттам 20 кубика гной. Третираха я 10 дена с 2 вида антибиотик/amikin венозно и fromilid/ Въпреки лечението абцесът си секретира през образувалата се фистула. Казаха ми, че микробиологията и хистологията са отрицателни, но отказаха да ми ги дадат. Препоръчаха да направя квантиферонов тест. Консултирах се с проф. Минчев от Детска туберкулозна клиника и той и направи Манту, което беше 13 мм на 72 час. Въпреки Неговото мнение, направих и Квантифероновия тест. Negative. Пуснах отново микробиология на ранев секрет и изолираха единични колонии на Staph.Aureus. Педиатъра ми изписа Зинат 250 mg. /Тежим 10 кг/ Дозира го - 2 * 3 мл на 12 часа. За 1 месец това е третия антибиотик, който пием. Доктор-Инфекционист ми каза, че мястото трябва да се третира и локално, но след като се оправи тая фистула. Хирургът от Пирогов пак ме праща в тубдиспансера. :(Моля Ви, кажете ми мнението си. Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #52 -: Юни 24, 2008, 13:46:29 pm »
Имате ли котки у дома?
Манту-то на 24 и 48 час беше = ?
С Амикацин и особено Фромилид срещу Стафилокок малка резултатност ще имате.
Антибиограмата на Стафилокока показва чувствителност към?
Да не би Стафилокока да е група Метицилин-резистентен?
« Последна редакция: Юни 24, 2008, 13:49:38 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    nani

  • **
  • 74
  • Обичта е това от което имаме най-огромна нужда
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #53 -: Юни 24, 2008, 15:17:29 pm »
Здравейте д-р Бърди,
предстой ни записване за ясла. По мой наблюдения почти всички деца, който ходят на ясла са с хреми и кашлици, продължаващи с месеци и стигат до пневмонии и бронхити понякога. Родителите държат детето си в къщи за ден-два и пак ги пускат на ялса със суполите, където дори и да е здраво детето ти пак се заразява, получава се един затворен кръг. Притеснявам се да дам детето си на ясла. Какво е вашето мнение по принцип за даването на ясла и какво мога аз да направя, за да намаля вероятността детето ми да се разболява, в такава обстановка.
Другото, което искам да попитам, може ли продължаващото кърмене след годинка да доведе до изкривяване на захапката и по-точно на долните зъбчета.
Благодаря предварително за мнението ви.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #54 -: Юни 24, 2008, 15:36:52 pm »
Аз лично съм против всякакви градини и ясли. Освен ако не са Монтесори тип детски градини и/или ясли. Смятам, че за детето до 5-6 годишна възраст НАЙ-Доброто е семейното отглеждане. Социализацията е в семейството, а не по мизерни,гадни детски градини, изобилстващи в Бг (и в Европа,разбира се). Има ли добри детски градини? Може би-но защо тогава децата тичат на вратата като Ви видят? защото са щастливи в детската градина?

Кърмете си спокойно детето, и не слушайте безсмислици.
Кърмете до която възраст искате.
« Последна редакция: Юни 24, 2008, 15:38:37 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #55 -: Юни 24, 2008, 15:41:39 pm »
Здравейте докторе,
имам следния въпрос - днес трябваше да поставим последната доза пентаксим на дъщеря ми, но снощи разбрах че съседчето е болно от скарлатина, имали сме контакт с нея миналата седмица в четвъртък на детската площадка. Говорих с педиатърката ни сутринта и тя иска да отложим ваксината за след 20 дни, т.е. да мине инкобационния период. Но аз снощи четох, че при скаралтината инкубационния период е 5-7 дни.
Какво е вашето мнение, колко време да изчакаме?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #56 -: Юни 24, 2008, 15:44:28 pm »
Да, 5-7 дена. Направете Стреп-тест. Ако е (-), ваксинирайте.
Може да отложите 5-7 дена,разбира се.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #57 -: Юни 24, 2008, 15:59:18 pm »
Благодаря Ви,
т.е. пускам секрет от гърлото и търсим бета-хемолотичен стрептокок, правилно ли съм разбрала? :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #58 -: Юни 24, 2008, 18:00:38 pm »
Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 години, 3-та част
« Отговор #59 -: Юни 25, 2008, 07:58:04 am »
Д-р Бърди, здравейте,
Дъщеря ми - 1 и 3мес се събуди снощи с повръщане, а към 05ч вдигна 38.4 температура, която смъкнахме със съответната доза панадол. Рано сутринта пак я вдигна, засега малко над 38, но повече не е повръщала.
Едва след 5-6ч ще имам възможност да я заведа на лекар.
Давам си нормално АМ за закуска, нали?
Детето явно е обезводнено и търси постоянно водата - давам и вода нормално (гледам да е по малко и начесто) или?
Тепърва ще се изяснява какво и какво ще е лечението и как ще се рехидратира детето, но се оказа, че дотогава елементарното не знам - как, колко и с какво храня и поя детето.
Благодаря Ви!