0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #760 -: Май 23, 2015, 14:08:42 pm »
shinzou,пожелавам ти да не се мъчиш много ами всичко да мине бързо и безболезнено...Контракциите май са най-кофтия момент.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #761 -: Май 25, 2015, 11:09:50 am »
Здравейте, момичета. Връщам се от ЖК и съм в чуденка, макар че Доки ме успокои, че всичко е в норми и няма от какво да се притеснявам. Всичко с мен е наред, нямам контракции, шийката продължава да ми е над 4 см, кръвното 120/80. Наддала съм само 500 гр последния месец. Общо 4,5 кг дотук.
Бебето...той ми каза,че имала манекенски мерки 27 см и 490 гр. Цепела била термина. На мен обаче ми се вижда многооо малка. Като за капак се обърнала седалищно, но това толкова не ме притесни колкото теглото. АГ ме успокои, че всичко е в норма, но нещо в мен ме гложди. Вие как смятате? Имам ли повод да се тревожа?
 :?
« Последна редакция: Май 25, 2015, 11:11:55 am от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #762 -: Май 25, 2015, 13:03:51 pm »
Бебето...той ми каза,че имала манекенски мерки 27 см и 490 гр. Цепела била термина. На мен обаче ми се вижда многооо малка. Като за капак се обърнала седалищно, но това толкова не ме притесни колкото теглото. АГ ме успокои, че всичко е в норма, но нещо в мен ме гложди. Вие как смятате? Имам ли повод да се тревожа?
 :?

Според софтуера, който ползвам цяла бременност в твоята седмица бебето трябва да е между 430 - 600 гр. и 28-30 см. Така че според мен може да си съвсем спокойна. Все пак бебета са хора :-))) и както има високи, ниски, слаби, пухкави... така и при тях нещата варират. Освен това знам, че скановете не изчисляват много точно.
Аз например изобщо не знам какво е теглото на бебето и не са ми го казали нито един път по време на цялата бременност.
Така че дишай спокойно и се наслаждавай!

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #763 -: Май 25, 2015, 13:12:33 pm »
Благодаря, Яничка! А какъв е този софтуер и от къде мога да си го набавя и аз. И моят Доки ми каза,че си е индивидуално, че все пак аз съм ниска, а ММ е среден на ръст и да не го мисля, но бременният ми мозък не ми дава мира. Сега уж съм малко по-спокойна и най-вече след това, което ми написа ти. Благодаря  :youwoman: :youwoman: :youwoman:


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #764 -: Май 25, 2015, 13:36:42 pm »
Благодаря, Яничка! А какъв е този софтуер и от къде мога да си го набавя и аз. И моят Доки ми каза,че си е индивидуално, че все пак аз съм ниска, а ММ е среден на ръст и да не го мисля, но бременният ми мозък не ми дава мира. Сега уж съм малко по-спокойна и най-вече след това, което ми написа ти. Благодаря  :youwoman: :youwoman: :youwoman:

Най-важното е да сме спокойни.
Софтуера е английски и е базиран на тукашната здравна система, така че не знам дали ще ти е много от полза, а пък и мисля че струваше някъде към 3 паунда. Не знам дали го има за други операционни системи, освен iOS, но можеш да пробваш да го потърсиш. Казва се Pregnancy +, Health & Parenting и цвета му е антрицит (между зелено и синьо). Знам, че и uBu го ползваше.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #765 -: Май 25, 2015, 13:55:23 pm »
Благодаря, Яничка , още веднъж. Този  го открих в гугълплей магазина само, че е цвят сьомга и е безплатен. Иначе намерих и един друг цвят корал, който пак е по UK стандарт(също безплатен) казва се Pregnancy, Health& Fitness. Та в него има и чудесни упражнения, мисля да ползвам и двата. :P


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #766 -: Май 25, 2015, 14:44:02 pm »
Даа,аз го ползвам,но нарочно не гледам колко тежат,за да не го мисля и това.Следя само daily info page-a и чета за развитието.И си качвам снимки на корема да ги гледам след време
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #767 -: Май 25, 2015, 15:38:10 pm »
Синеочка,вярно е че бебе с бебе не са еднакви.Мойте хубавци са с 200-300 грама разлика ,а са в един корем по едно и също време.Ама може просто единия да прилича на 190 см си баща,а другия на 164 см си майка.  :lol: А и те имат моменти на по-забързан и по-забавен растеж,колкото и докторите да твърдят ,че качват с едно темпо.Пък и на прегледа едно милиметърче да мръдне док и се отразява.

А относно качените килограми и растежа на корема с близнаци.Аз през 2 и 3 месец нямах никакъв апетит,и макар да не съм повръщала ядях колкото да не е без хич и бях свалила 2-3 кг.Около 14 седмица корема ми беше като все едно съм преяла и то основно вечер.Сутрин хич го нямаше.Така че споко,те бебетата са уникални паразити и си взимат каквото им е нужно.
А иначе към момента,тоест към 29 седмица съм качила 13 кг и то основно корем и малко и на гъзягата,но май основно ,за да се пази равновесие.  :lol: Пък за размера на корема какво да ти  кажа,не е някакъв грамаден,но добре ,че се стопли ,щото тия чорапи са голям зоооор  :lol:
От днес в 8 месец момичета!  8O Невероятно ми е още!
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #768 -: Май 25, 2015, 16:47:32 pm »
Оо не,аз вече.тотално не мога да ги разбера тия месеци....Затова си следя по датата на термина.Навсякъде пише различно
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #769 -: Май 25, 2015, 21:32:36 pm »
Оо не,аз вече.тотално не мога да ги разбера тия месеци....Затова си следя по датата на термина.Навсякъде пише различно

Ей затова го ползвай онзи софтуер. Там на едно от редчетата пише в кой месец си. Има отпред картинка на тялото на жената и се вижда разрез на матката с бебето.
Аз само по него следя и напълно отговаря на това, което ми пишат акушерките.
Иначе пък аз от събота съм в 9-ти месец. Много ми е невероятностно - все едно онзи ден си правих тест.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #770 -: Май 25, 2015, 21:45:15 pm »
Аз пък незнам защо на някои хора им липсва бременността ,освен за ритниците,които некой друг не усеща и само една майка може
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #771 -: Май 26, 2015, 11:56:05 am »
Аз пък незнам защо на някои хора им липсва бременността ,освен за ритниците,които некой друг не усеща и само една майка може

Аз мога да ти отговоря. Толкова дълго я чаках тая бременност (над 5 години), че тези 9 месеца не ми стигнаха да й се насладя и да се почувствам бременна. Въпреки, че в момента ми тежи много ми се иска да съм бременна поне още 1 година :-) Даже още отсега си мисля кога ще ходим да си приберем снежинките от Варна.
Отделно от това, отношението в Англия към бременните е на такова ниво, че направо ти иде да сложиш една възглавница вместо корем и да се разхождаш по улиците.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #772 -: Май 26, 2015, 12:16:55 pm »
хахаахах ти ме уби.Така е но всичко си има и край и начало.Дано ни чака по-хубаво начало...Shinzou се изгуби,някакви новини?
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #773 -: Май 26, 2015, 17:08:33 pm »
Здравейте и от мен, хайде и аз да се отчета тази седмица :D .
Смених лекарката и добре че го направих, в момента съм при един възрастен и много готин лекар, който ми предписа и други витамини и доста по-подробно ми обяснява всичко. Оказа се, че изследванията ще трябва да си ги правя тук в Турция, първо защото имало срок за изследване на даден тип показатели в кръв и урина, което само щяло да ми помогне да предприемем навременни мерки ако има някакъв проблем и второ ако искам да раждам тук ми препоръчаха да се изследвам тук и всички следващи изследвания да си ги правя в тази държава (както ми беше писала bebe_2013), и така -  е направих ги!!!
   Според изследванията ми имам анемия  8O и доктора ми каза, че задължително трябва да ям два пъти дневно месо, пилешко или телешко, каквото ми харесва. Преди да видим резултатите още миналия път ми предписа да пия желязо и така около 20-ти юни ме вика за нови изследвания за синдром на Даун. А иначе аз вече съм в 9-та седмица, човечето расте бързо и за сега друго (освен анемията) смущаващо няма. Препоръча ми и да пия доста вода поне 2л. на ден. Някой имал ли е проблеми с анемия и ако ДА - какво пихте или ядохте, за да се оправите.
   Тук слънцето е много силно и получих обрив по шията и частично по лицето, а до колкото виждам в България сега пак едни дъждове се изливат, лоша работа :(
Пожелавам леко бременеене и раждане на всички и много слънчеви усмивки!  :D
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #774 -: Май 26, 2015, 19:54:23 pm »
Здравейте милички...Има доста майчета на финалната права...Аз снощи ходих до болницата защото освен обичайните гимнастики и ритници започнаха едни болки в гърба,кръста,и накрая и бъбреците 8O веднага ме сложиха на мониторинг-контракции както си и мислех  аз-засега подготвителни..НО каза  доктора да съм готова във всеки един момент-то не остана я! та пак започнаха тези болки ама може да си ги имам до 40 седмица че и да пренося... дано не де ама както си прецени госпожицата  :wink:
Успех на всички и леко раждане!!!
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #775 -: Май 28, 2015, 08:40:11 am »
Здравейте!
Не съм от най-пишещите,но да се запиша и аз в темичката.

Намерих в един английски сайт таблица за определяне на месеца,в който сме,която е лесно разбираема.Дано да успея да ви я покажа :

« Последна редакция: Май 28, 2015, 08:47:02 am от sss_girl »

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #776 -: Май 28, 2015, 09:00:59 am »
Аз ползвам същата от сайта baby2see, ориентирам се по г.с. в кой месец съм, иначе съвсем ще се омотая. 8O


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #777 -: Май 28, 2015, 13:10:43 pm »
Здравейте,аз след 2 месеца спокойствие ,отново съм със стрептококи...Лошото е че сега ги лекувам,но докато родя ще се появят пак.Вече.незнам какво да ги правя...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #778 -: Май 28, 2015, 13:27:41 pm »
Ивче, никой ли не ти обясни на какво се дължи появата им? Не ти ли предписаха някакви имуностимулатори?


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #779 -: Май 28, 2015, 16:14:44 pm »
Те са упорити,много хора ги имат,много са опасни при бременност.Пих сумати имуностимулатори,ефект нулев.Ако изкарам до края трябва секцио..