0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #720 -: Май 16, 2015, 21:47:17 pm »
Здравeйте мамчета с малки и големи коремчета  :) . С интерес изчетох целия материал, който се е натрупал. Отсъствието ми се дължеше на страшното гадене, което ме нападна две седмици денонощно, не съм мърдала много от леглото, само ако се наложи да ходя на лекар, даже и компютъра ме дразнеше, но от няколко дни съм малко по-добре.
При мен всичко е наред с бременността, чухме сърчицето още миналия понеделник, видяхме малкото същество, което расте в мен и сега ми е доста по-спокойно. Ходих в друга болница за второ мнение и нещата, които чух съвпадаха с тези на първата лекарка. Сега съм в 7-ма седмица и 2 дни :) . Но сега идват другите ми притеснения относно изследванията, които ми назначиха да си направя, за които трябва да платя в най-добрият случай 600 турски лири  8O - проверявах в три лаборатории и цените са сходни (от 600 до 900 т.лири). Можете ли да ми кажете как вървят в Бг, защото една позната ми каза, че всичко е направила само с направления (преди 5 години). Аз все още си плащам здравните застраховки в Бг, имам и личен лекар и ако мога да мина с направления няма да е зле, e подготвена съм и за плащане, но едва ли е такава сумата каквато ми искат в Турция...и това е само, защото съм чужденка.

Додо--new - стискам палци за леко раждане и спокоен престой в болницата, че от  опит зная, че понякога писъците и звуците, които се чуват от съседните стаи и коридори действат малко напрягащо ;) .
Linapoli - моля се и при теб всички притеснения и неразположения да утихнат, хайде мисли за хубави неща само :)
Yanicka - по-спокойнo на концерта, гледай да не подскачаш много от емоции :P .
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #721 -: Май 16, 2015, 22:05:35 pm »
Ох,Едит, отдъхнах си. Бях се притеснила за теб,изчезна като дим. Радвам се,че всичко при теб е наред. Какви точно изследвания имаш предвид? Да не става въпрос за БХС?
Яничка, не им показвай много как сА мяташ :P . Надявам се да си изкараш повече от добре. А за шивашките ти умения - нямам търпение да ни ги демонстрираш със снимков материал.
Слънце, аз също не мисля,че +4 са много на този етап, но предвид,че почнах с 8 отгоре се надявах,че няма да кача много до 7м. Всички приятелки,които са раждали ми казват,че последните 2 месеца най-много се качвало. Ще свалям като родя, важното е детенцето ми да е живо и здраво.
« Последна редакция: Май 16, 2015, 22:08:23 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #722 -: Май 16, 2015, 22:31:45 pm »
Синеочка, даа извинявам се че така се изпарих, но положението беше такова  :oops: . За изследванията ми обясниха, че са за кръв и урина, т.е. от листа с изброените изследвания виждам следното: TSH, Витамин В12, Витамин D3-D2, HbA1C (HPLC), Хемоглобин, Rubella, Toksoplasma i още 2-3, които не мога да разчета. Според мен би трябвало да са някакви стандартни изследвания за този период, но ме учуди цената. Интересно ми е дали в България изследват същите и какъв е ценовият диапазон.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #723 -: Май 17, 2015, 08:20:23 am »
Edit, ето ти линк с цените на една от веригите лаборатории в България.http://ramuslab.com/3/%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8.%D1%80%D0%B0%D0%BC%D1%83%D1%81/ Проверих и в 2-3 други лаборатории, цените са горе долу същите +/- 3-4 лв. Рамус имат клонове в почти всеки град в Бг, а и мисля че правят някаква отстъпка при няколко вида изследвания. Аз лично съм много доволна от услугите им.
П.П. Кръв и урина се поемат в Бг от ЗК ,ако си здравноосигурен.
« Последна редакция: Май 17, 2015, 09:23:45 am от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #724 -: Май 17, 2015, 11:44:00 am »
Момичета, да ви попитам - 6ти месец съм, но от около седмица усещам едно като тежест от долу , не в самия корем, а между краката, в костта сякаш...не знам как да го обясня...даже и като разпънати сухожилия между краката от вътрешната страна, най -горе. На прегледа всичко изглеждаше наред, но не знам да се притеснявам ли... Иначе съм качила 2-3 кг до сега, и корема почна да ми расте преди около 2 седмици по-активно. Малкият рита много и силно и непрекъснато :) Просто съм много заета и нямам грам време да пиша :)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #725 -: Май 17, 2015, 11:50:29 am »
lilitu, не се притеснявай - разширява се таза. И при мен го имаше това, после странно но спря.

Аз още съм бременна :-) след концерта. Беба почти не рита.
Тръгнах си малко по-рано, за да избегна лудницата че за по-малко от 2 часа се наситих доста на "прекрасното" отношение на българите към бременните жени.

edit, дано повече нямаш такива проблеми с повръщането и изобщо с нищо. Да изкараш една лека, лека бременност.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #726 -: Май 17, 2015, 12:41:03 pm »
Момичета, да ви попитам - 6ти месец съм, но от около седмица усещам едно като тежест от долу , не в самия корем, а между краката, в костта сякаш...не знам как да го обясня...даже и като разпънати сухожилия между краката от вътрешната страна, най -горе. На прегледа всичко изглеждаше наред, но не знам да се притеснявам ли... Иначе съм качила 2-3 кг до сега, и корема почна да ми расте преди около 2 седмици по-активно. Малкият рита много и силно и непрекъснато :) Просто съм много заета и нямам грам време да пиша :)
Здравей, аз имах такива, почнаха от 7 ми месец някъде. Тогава бебка се обърна.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #727 -: Май 17, 2015, 17:11:36 pm »
Момичета, да ви попитам - 6ти месец съм, но от около седмица усещам едно като тежест от долу , не в самия корем, а между краката, в костта сякаш...не знам как да го обясня...даже и като разпънати сухожилия между краката от вътрешната страна, най -горе. На прегледа всичко изглеждаше наред, но не знам да се притеснявам ли... Иначе съм качила 2-3 кг до сега, и корема почна да ми расте преди около 2 седмици по-активно. Малкият рита много и силно и непрекъснато :) Просто съм много заета и нямам грам време да пиша :)
И при мен се появи някъде към средата на 5тия,при ставане,лягане,сядане,завъртане и т.н.☺Аз съм началото на 7мия сега и съм със 7кг.отгоре досега.
« Последна редакция: Май 17, 2015, 17:15:07 pm от Gerita »
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #728 -: Май 17, 2015, 17:54:42 pm »
Мерси, милички, явно е нормално  :)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #729 -: Май 17, 2015, 18:23:25 pm »
Синеочка, благодаря за информацията, ще се поразровя за инфо и в други лаборатории.

Yanichka радвам се, че си се прибрала благополучно след концерта, явно си въздържала емоциите  :P   :wink:
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #730 -: Май 18, 2015, 00:06:06 am »
Едит, щом имаш осигуровки тези неща са ти безплатни в БГ, плаща се 2-3 лв за взимане на кръв, зависи от лабораторията.  Това, което не се покрива от касата и си го плащаш са БХС и феталната морфология. Там цената зависи в кой град и при кой ги правиш. Ако те интересува мнение пиши в кой град мислиш да ги правиш ако си дойдеш в БГ и все някоя от нас ще те информира от първа ръка.
Лилиту, и аз мисля че от разширението на таза. Аз имах проблеми от левия край, крака не можех да си мръдна, ама нали съм инат стисках зъби и вървях непрекъснато.  Сега вече ме боли, по-скоро ми тежи вече, натиска ме надолу, но не е нетърпимо.
А за килограмите аз съм +14, но аз стартирах с +10.  Цялата бременност бях в движение и явно затова не качих. Аз като гледам покрай мен бременни или наскоро родили всички са около и над 20 кг така че съм спокойна. Много ме беше страх да не кача много килограми, заради кръвното не заради фигурата.
Днес събирах багажи. Нямам търпение вече да гушна малкия и да се свърши, че все ме е страх да не му направя нещо с това мое кръвно. Тези дни пак взе да се вдига и много се притеснявам за него. Чак се радвам, че ще съм в болницата за да го.наблюдават.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #731 -: Май 18, 2015, 08:11:15 am »
Додо, колкото и да е неприятно да се в болница, наистина най-важното е, че там те наблюдават. Всичко ще е наред и ще чакаме да се похвалиш със здраво бебе :)
Едит, някои от нещата може и да не са ти безплатни тук, но пак предполагам, че ще ти излезе по-евтино. Мисля, че токсоплазмозата, например, не се изследва стандартно (и съответно безплатно по каса). Можеш да звъннеш на лабораторията дали няма възможност да пратиш кръв и урина по куриер. Другото е - къде ще раждаш? Дали в Турция ще ти признаят български изследвания, ако раждаш там?
Момичета, кога усетихте бебето? Забравила съм как беше. Преди 1-2 седмици сякаш усещах някой да шава, а сега - тц.


*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #732 -: Май 18, 2015, 09:48:35 am »
Здравейте ! И аз приготвих вече всичко за срещата с бебката- само за колики ми останаха капките да купя , но има време  :wink: Всичко за болницата е готово- не че има какво да приготвям освен удобни чехли и дрехи за бубата да е красива в деня на изписването :)
Относно кг... Аз засега съм +8. Забременях 51 и мисля че това си оказва влияние- защото с предната бременност имах многоооо излишни кг  :oops: Започнах на "своя глава" хранителен режим когато сина ни беше на около 2 годинки...просто знам от какво качам кг .Та спрях си "вредните храни" и за две години здравословно хранене и движения в работата достатъчно( не съм ходила на фитнес- нямах време) успях да сваля около 25-28 кг.
Бебка е добре с кг си защото корема ми е с размера на баскетболна топка и нищо друго.никъде нямам "наслагано" освен естествено в гърдите ,че се бяха стопили  :D И сега на момата и е доста тясно.Даже не се притеснявам да пътувам насам натам макар че доки смята че голямия ден е близо! Когато тогава- аз искам да си почивам ,да наваксам ,защото работих до последно по 9 -10 часа на ден до преди 2 седмици... Истината е,че тези последни дни нямам мн апетит- не знам дали е нормално заради седмиците и дискомфорта или жегата при нас си казва думата ( в Южна Испания се радваме на 30*  и нагоре през деня).. Как сте вие мили мами в последните си седмици и тъй като сина ми е роден февруари не съм имала лятно бебе..искам да попитам какви дрешки имате за летните бебета?? Трябва ли да са с дълги крачолки и ръкавчета..? Благодаря предварително и леко раждане на всички и на мен включително( предното беше 36 часа заради размерите за бебо- роди се цели 56 см)...  :D
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #733 -: Май 18, 2015, 11:48:17 am »
Момичета, кога усетихте бебето? Забравила съм как беше. Преди 1-2 седмици сякаш усещах някой да шава, а сега - тц.

Аз в 19-та седмица го усетих за първи път, но при всеки е различно. Преди това 2-3 седмици се колебаех мърда ли нещо, не мърда ли и така и не разбрах. Първото усещане си беше ритник, нямаше ги пеперудите, мехурчетата и т.н.
След това имаше дълъг период, в който с дни нямаше никакво движение, но в момента наваксваме :-)

Как сте вие мили мами в последните си седмици и тъй като сина ми е роден февруари не съм имала лятно бебе..искам да попитам какви дрешки имате за летните бебета?? Трябва ли да са с дълги крачолки и ръкавчета..? Благодаря предварително и леко раждане на всички и на мен включително( предното беше 36 часа заради размерите за бебо- роди се цели 56 см)...  :D

Честита ти готовност за бебето :-) Явно вече само ще си чакаме.
Аз съм взела с дълъг ръкав и крачол, защото от болницата изискват. Но все пак при нас както може да е жега, така може да стане и страшен студ. Така че ако стане студено ще ги използвам. Иначе за спане съм взела с дълъг ръкав и без крачол, като ще я слагам да спи в чувалче.
Имам и много напълно летни дрехи, та да видим какво лято ще ни изненада.
Хайде този път дано не усетиш кога ще мине раждането :-)

Момичета, ние (от темичката) съвсем скоро влизаме в цикъл от много бебета едно след друго. През ден сигурно ще има новина за ново бебе. Успешни и леки да са ни ражданията и да имаме най-невероятната първа среща с малките съкровища.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #734 -: Май 18, 2015, 14:56:05 pm »
И аз усетих бебка в 19-та седмица.  :)
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #735 -: Май 18, 2015, 17:13:29 pm »
Мами имам една питанка-днес бебата е доста разбунтувана ...свикнах и вече..Но се появи и една болежка като ще да ми идва все едно..едновременно с това че все едно ще ми идва и кръста малко ме подхваща...нямам час за доктор близките дни  :? ..нормално ли е ...Боже сякаш не съм раждала ама наистина не помня ...пък  и предния път преносих и такива неща и контракции имах вече с хапчетата за предизвикване на раждането..
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #736 -: Май 18, 2015, 17:23:17 pm »
Пу,пу,че сте сладки...
На всички които очакват важния ден скоро пожелавам леко и бързо раждане и здраво,спинкащо и папащо бебче.
На по суеверните да напомня да търкулнат едно сурово яйце когато дойде момента иникой да не го пипа докато не родите.
Моята снаха така роди и двете си деца,по естествен път за 20 минути.
Благордно ви завиждам за приготовленията,но се надявам да съм по вашите стъпки.Въпреки,че не устоях на едно одеялце,универсални цветове,зелено,жълто и оранжево.Ей така да предизвикам съдбата.Ако успея да кача снимка ще го метна да видите,няма такава красота.А материята.....думи нямам.

Успех мамчета и спокойствие до финала :bori_002: :bori_015:



*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #737 -: Май 18, 2015, 17:26:36 pm »
Мами имам една питанка-днес бебата е доста разбунтувана ...свикнах и вече..Но се появи и една болежка като ще да ми идва все едно..едновременно с това че все едно ще ми идва и кръста малко ме подхваща...нямам час за доктор близките дни  :? ..нормално ли е ...Боже сякаш не съм раждала ама наистина не помня ...пък  и предния път преносих и такива неща и контракции имах вече с хапчетата за предизвикване на раждането..

С предварителната уговорка, че не съм раждала и само съм чела затова, ама от информацията която имам знам, че това са признаци за започващо раждане. Но това може да стане след дни, просто където съм чела това са част от симптомите, че момента наближава.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #738 -: Май 18, 2015, 23:40:35 pm »
Болките в кръста са си контракции. Ако натиснеш с два пръста опашката и болката спре, значи си е точно това.
За Южна Испания май не ти трябва нищо с дълъг ръкав. Е, ако държиш вземи едно-две неща, но едва ли ще ти трябват.

Леко раждане!

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #739 -: Май 19, 2015, 07:18:44 am »
Въобразила съм си значи сигурно мърдането :)
Леко раждане Сараапл! Всичко да мине бързо и спокойно. Нашият батко е лятно бебе, но живеем в Балкана на високичко, пък 2013 се случи много ветровита и дъждовна тук и си носихме дълги ръкавчета. Тук, по принцип, и в най големите летни жеги вечер сме с връхни дрехи, така че няма как да минем без дългите ръкави.