0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №94
« Отговор #520 -: Април 17, 2015, 12:34:11 pm »
Кати много хубави новини ще чакаме да се похвалиш края на месеца  :wink:
Яничкатопличко е почти лято  Have a nice baby moon  :wink:
Ивчепочивай си колкото можеш  :)
другата седмица ще ходя да пускам 45 дневния болничен и вече другият месец остава дата да се насрочи за секциото или за края на май или първите дни на юни пък дано да изкараме 2в1 дотогава  :wink: колко бързо минава времето...сякаш вчера забременях,а сега се готвя за срещата с бебо.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #521 -: Април 17, 2015, 12:39:03 pm »
shinzou,блазе ти мила ,дано изкараш приятни последни месеци,аз натрупах нерви за години напред,но се надявам накрая да се успокоя и да спра да му мисля
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #522 -: Април 17, 2015, 12:39:22 pm »
има ли нещо специфично при пиенето на желязо?:
Освен, че трябва да се пие с някакви кисела течност, за да се усвоява по-добре, трябва да има поне 2-3 часа разстояние от прием на магнезий или млечни (калцийсъдържащи) продукти.

Благодаря! Това за млечните малко ме затруднява, но ще се опитам да го спазвам.

shinzou, благодаря за пожеланията.
Аз сега се сетих - когато горе долу се започват приготовленията за бебето? Защото аз купих и опаковах всичко за болницата, за да съм спокойна. Също така пера по малко дрешки, гладя и ги прибирам в гардероба. Ама се чудя дали няма да се замърсят, ако седят толкова време така изпрани и изгладени?
Не знам и кога да изпера количката, играчките за нея и леглото и така нататък.
Само да уточня, че вече много трудно гладя - издържам по 20-30 минути максимум, та гладенето ще ми отнеме много време.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #523 -: Април 17, 2015, 18:23:35 pm »
има ли нещо специфично при пиенето на желязо?:
Освен, че трябва да се пие с някакви кисела течност, за да се усвоява по-добре, трябва да има поне 2-3 часа разстояние от прием на магнезий или млечни (калцийсъдържащи) продукти.

Благодаря! Това за млечните малко ме затруднява, но ще се опитам да го спазвам.

shinzou, благодаря за пожеланията.
Аз сега се сетих - когато горе долу се започват приготовленията за бебето? Защото аз купих и опаковах всичко за болницата, за да съм спокойна. Също така пера по малко дрешки, гладя и ги прибирам в гардероба. Ама се чудя дали няма да се замърсят, ако седят толкова време така изпрани и изгладени?
Не знам и кога да изпера количката, играчките за нея и леглото и така нататък.
Само да уточня, че вече много трудно гладя - издържам по 20-30 минути максимум, та гладенето ще ми отнеме много време.
Здравей Яничка, много интересни препоръки дават английските акушерки ;-).  Хубаво изкарване на baby moon  :D!
За дрешките, според мен хубаво си направила, че си ги подготвила. Аз утре ще ги пера и тия дни ще ги гладя малко по малко.
 Какво имаш предвид под пране на количката? Тя не е ли опакована, или завита по някакъв начин? Ние утре ще ходим да взимаме нашата, но не смятам да й пера дамаската. Играчка за количката мъжът ми ще купи като се роди бебето и мисля да я пусна през стерилизатора  :D.

Относно леглото също ми е малко чудно. Ние купихме преносима кошара, но не мисля нещо да й пера. Ще пера и гладя комплектчетата за спане и обиколниците.  :D
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #524 -: Април 17, 2015, 18:36:31 pm »
Здравей Яничка, много интересни препоръки дават английските акушерки ;-).  Хубаво изкарване на baby moon  :D!
За дрешките, според мен хубаво си направила, че си ги подготвила. Аз утре ще ги пера и тия дни ще ги гладя малко по малко.
 Какво имаш предвид под пране на количката? Тя не е ли опакована, или завита по някакъв начин? Ние утре ще ходим да взимаме нашата, но не смятам да й пера дамаската. Играчка за количката мъжът ми ще купи като се роди бебето и мисля да я пусна през стерилизатора  :D.

Относно леглото също ми е малко чудно. Ние купихме преносима кошара, но не мисля нещо да й пера. Ще пера и гладя комплектчетата за спане и обиколниците.  :D

Тук много държат на психическото здраве на бременната, повече дори и от физическото. И не само лекарите и акушерките. Това да кажеш, че си бременна където и да било и ти се отварят кралските порти :-)
Количката ни има някакви части, които се свалят и могат да се перат, както и нещо като дюшече на кошчето за новородени. Те нали са били по складове тия неща, не трябва ли да се изперат? Иначе са в кутията и в найлони, ама знам ли. Понеже не знам колко стерилна среда трябва да създам, та затова питам докъде да се простра?
А за креватчето - имаме нещо като калъфка (непромокаема), също така чаршафчета, одеалце и играчката има части, които трябва да се изперат. И сега примерно, ако ги изпера и приготвя креватчето и го застела с покривало някакво дали няма да е много да седи така 2 месеца?
Сигурно ми звучат тъпо въпросите, ама наистина съм в чуденка как точно се прави :-)

26.09.2019
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #525 -: Април 17, 2015, 19:09:41 pm »
Според мен е най-добре дрешки и спално бельо да се изперат седмица, максимум 2 преди очакваното раждане.Колкото и да чистим, от домашния прах няма как да се отървем.И с каквото и да ги покриеш пак ще се набият с него.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #526 -: Април 17, 2015, 19:36:49 pm »
По принцип всички тези манипулации, които споменах се пада да направя около седмица преди сециото. Въпросът е, че вече се чувствам доста дисконфортно и тромаво. Може би наистина е добре да бъдат направени две-три седмици преди термин/ секцио.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #527 -: Април 17, 2015, 19:58:21 pm »
Момичетa, незнaм кaкво е стaнaло  8O Aз отчет дaдох още в срядa, но къде ми е коментaрa не ми е ясно...
Пaк ще пишa - с бебето всичко е нaред, рaсте си, дaже върви седмицa нaпред - 173 грaмa е :) След едно предположение зa момче и едно зa момиче, сегa имaме второ предположение зa момиче. Мaй ще връзвaм пaнделки  :D Другото бебе си е все тaм, много мaлко се е смaлило, докторa кaзa че изглеждa около десетa седмицa в моментa.
Зa дрешките - с преднaтa бременност ги изпрaх, изглaдих и прибрaх в гaрдеробa месец и половинa преди терминa. Не мисля, че в гaрдеробa се прaшят. Чaршaфите също, просто седяхa незaстлaни нa леглото, a мaтрaкa й беше покрит с одеaлце дa не се прaши. Количкaтa не съм прaлa, зaщото тaкa или инaче се зaстилa чaршaфче или пеленa в нея, все едно и мaтрaкa зa леглото дa изперем. Игрaчките ги перях с дрешките директно в перaлнятa.
Яничкa, хaресa ми идеятa зa baby moon. Стрaхотнa идея :)))
Кaти, времето толковa бързо минaвa. Не се усещa, a след рaждaнето пък лети, незнaм когa минaхa две години от първото ми рaждaне ;)



*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #528 -: Април 17, 2015, 19:59:44 pm »
Момичета, "стерилната среда" за вашите бебета приключва в момента в който ги родите (за тези, които ще раждат естествено), или в момента в който ги изнесат от операционната (за майките, които ще раждат оперативно). Няма такова нещо, като "стерилна среда" извън утробата, или операционната зала (а и там е условно "стерилно") ;)
И "добрата новина" е, че децата ви не се нуждаят от "стерилна среда", за да живеят здрави след раждането си, напълно стига една добра хигиена, каквато осигурявате и за самите себе си в ежедневието си и в момента. Хората сме създадени, за да живеем и да се развиваме в съвсем нормални условия, че и дори доста под "хигиенните", с които сега разполагаме масово. Та какво и кога ще перете за бъдещото бебе - каквото и когато ви е удобно на вас. Няма нужда да се пере чисто нова бебешка количка, или нейни части например. И без това в коша за новородено ще сложите бебето върху изпрано чаршафче, облечено..., какво очаквате да му стане от това, че не е прана количката? Ми нищо няма да му стане, пробвала съм  :lol:
"Домашният прах" и всичко останало типично за средата на обитание на един човек - го има и ще го има винаги и няма никаква нужда новородените да бъдат предпазвани от тези неща в степен маниакалност. Точно напротив. Единственото "неестествено" по принцип за новородените хора е агресивната битова химия която използваме за пране/почистване/дезинфекция и тези неща могат да раздразнят нежната бебешка кожа при контакт. Но това го знае всяка бъдеща майка все пак и никоя от вас няма да пере, или почиства бебешките вещи с къФ да е препарат, а ще си подберете специални, предназначени за бебета и това е. Всичко останало е като при възрастните хора в общи линии.

Пиша го така "напоително", защото бременна, че и с първо бебе и аз бях "влязла във филма" здраво, та чак бях решила да купувам отделна пералня за бебето по едно време... :lol: :lol: :lol: От сегашната си "камбанария", ако чакам второ дете  - 90% от излишното блъскане което си спретнах за Дани - няма да си го помисля дори. И ще съм поне минус 80% от шопинга на бебешки стоки, които взех за него. ;)
Лека бременност и раждане на всички!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #529 -: Април 17, 2015, 20:42:00 pm »
Момичетa, незнaм кaкво е стaнaло  8O Aз отчет дaдох още в срядa, но къде ми е коментaрa не ми е ясно...
Пaк ще пишa - с бебето всичко е нaред, рaсте си, дaже върви седмицa нaпред - 173 грaмa е :) След едно предположение зa момче и едно зa момиче, сегa имaме второ предположение зa момиче. Мaй ще връзвaм пaнделки  :D Другото бебе си е все тaм, много мaлко се е смaлило, докторa кaзa че изглеждa около десетa седмицa в моментa.
Зa дрешките - с преднaтa бременност ги изпрaх, изглaдих и прибрaх в гaрдеробa месец и половинa преди терминa. Не мисля, че в гaрдеробa се прaшят. Чaршaфите също, просто седяхa незaстлaни нa леглото, a мaтрaкa й беше покрит с одеaлце дa не се прaши. Количкaтa не съм прaлa, зaщото тaкa или инaче се зaстилa чaршaфче или пеленa в нея, все едно и мaтрaкa зa леглото дa изперем. Игрaчките ги перях с дрешките директно в перaлнятa.
Яничкa, хaресa ми идеятa зa baby moon. Стрaхотнa идея :)))
Кaти, времето толковa бързо минaвa. Не се усещa, a след рaждaнето пък лети, незнaм когa минaхa две години от първото ми рaждaне ;)
Браво, че бебочето е добре :) ! Много се радвам :balk_47:
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #530 -: Април 17, 2015, 20:50:01 pm »
Момичета, "стерилната среда" за вашите бебета приключва в момента в който ги родите (за тези, които ще раждат естествено), или в момента в който ги изнесат от операционната (за майките, които ще раждат оперативно). Няма такова нещо, като "стерилна среда" извън утробата, или операционната зала (а и там е условно "стерилно") ;)
И "добрата новина" е, че децата ви не се нуждаят от "стерилна среда", за да живеят здрави след раждането си, напълно стига една добра хигиена, каквато осигурявате и за самите себе си в ежедневието си и в момента. Хората сме създадени, за да живеем и да се развиваме в съвсем нормални условия, че и дори доста под "хигиенните", с които сега разполагаме масово. Та какво и кога ще перете за бъдещото бебе - каквото и когато ви е удобно на вас. Няма нужда да се пере чисто нова бебешка количка, или нейни части например. И без това в коша за новородено ще сложите бебето върху изпрано чаршафче, облечено..., какво очаквате да му стане от това, че не е прана количката? Ми нищо няма да му стане, пробвала съм  :lol:
"Домашният прах" и всичко останало типично за средата на обитание на един човек - го има и ще го има винаги и няма никаква нужда новородените да бъдат предпазвани от тези неща в степен маниакалност. Точно напротив. Единственото "неестествено" по принцип за новородените хора е агресивната битова химия която използваме за пране/почистване/дезинфекция и тези неща могат да раздразнят нежната бебешка кожа при контакт. Но това го знае всяка бъдеща майка все пак и никоя от вас няма да пере, или почиства бебешките вещи с къФ да е препарат, а ще си подберете специални, предназначени за бебета и това е. Всичко останало е като при възрастните хора в общи линии.

Пиша го така "напоително", защото бременна, че и с първо бебе и аз бях "влязла във филма" здраво, та чак бях решила да купувам отделна пералня за бебето по едно време... :lol: :lol: :lol: От сегашната си "камбанария", ако чакам второ дете  - 90% от излишното блъскане което си спретнах за Дани - няма да си го помисля дори. И ще съм поне минус 80% от шопинга на бебешки стоки, които взех за него. ;)
Лека бременност и раждане на всички!
Даа, определено няма нужда от прекалена стерилизация, защото децата се изнежват.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #531 -: Април 17, 2015, 23:34:40 pm »
Блaгодaря Кaти :)
« Последна редакция: Април 17, 2015, 23:40:17 pm от linapoli »



Re: Тема на бременните №94
« Отговор #532 -: Април 18, 2015, 01:11:13 am »
Мерси Жбрул както винаги  достатъчно изчерпателна  :)
аз лично дрешките,чаршафи,одеалца  ще ги изпера  и изгладя другият месец после ще ги вакумирам и в гардероба.не че ще се напрашат много в гардероба,но от седенето най-много да поемат миризмата му.аз количката ще я изпера,защото ще ми е дадена.ако беше чисто нова нямаше да си правя труда даже.
не знам дали знаете че има поверие като имате креватче вътре трябва да се сложат някои неща за бебето.просто да не е празно.мислих да сложа от онези прозрачни чували,които се използват да се застила земята като се маже с боя не знам дали се сещате.та с тях да покрия креватчето да не се праши.за играчките  като купувате за новородено не трябва да са по-големи от главата му и да не са тежки,за да може да  ги хваща и мести  без проблем.също без проблем съм прала плюшени играчки в пералнята.ако ще взимате биберон-залъгалка за болницата трябва да я стерилизарате предварително.
Кати и аз вече започвам да се чувствам по-тромава и натежала,а и краката почнаха да ме наболяват ако не седна за малко.въпреки че се клатушкам като пингвин гледам да се движа че иначе не става.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #533 -: Април 18, 2015, 08:24:24 am »
След малко пътешествие за малко сме си у дома :) Вчера даже пуснахме първия БХС, видях дребсъчето да маха вече с ръчички и краченца и да си прилича на човече  :heartbeat: Сега чакам резултатите. Излезли ми "оскъдни" стрептококи, ама не ми пуснали в лабораторията антибиограма, че пуснахме нова микробиология. Такива гадини не бях хващала :(
Вени, още от първото раждане, дето беше хем на малки бебета, получих тея гадове...хемороиди  :? По едно време бяха чак за малко кървящи и си е страшничко. С лекарства се пооправи положението и от време на време само се раздразват и наболяват. Все се канех да ида да ги махнат безкръвно. Обаче пак забременях, кърмене иии пак нова бременност, та не ми дойде редът и на мен за доктор. Имам чувството, че цяла вечност все съм или бременна, или кърмя.
За стерилизацията - живот и здраве да дойде бебчо здрав, не мисля много да се вживявам. То и с баткото стерилизацията ми беше гладенето до 6тия месец, че шишета, биберони не сме ползвали. А сега май и гладенето по-рано ще спра.
« Последна редакция: Април 18, 2015, 08:26:03 am от bebe_2013 »


*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #534 -: Април 18, 2015, 14:06:44 pm »
То и с баткото стерилизацията ми беше гладенето до 6тия месец...

Само информативно, за разполагащите със сушилня - гладенето с цел дезинфекция също можете да си го спестите.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №94
« Отговор #535 -: Април 18, 2015, 17:59:50 pm »
Дa, aз глaдех до третия месец. След товa нaпрaво в сушилнятa.



*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #536 -: Април 18, 2015, 18:12:17 pm »
Дa, aз глaдех до третия месец. След товa нaпрaво в сушилнятa.
Ами аз не гладя нищо по принцип, с мнооого реди изключения на костюм, риза и от сорта, но не ги глада аз де, щото не умея  :oops:

Конкретно за бебето - всичко предварително изпрах, мина през сушилнята, тя си го вади изгладено и сгънах в скрина му - това беше. Не мисля, че освен няколко ризи и до ден днешен до кожата на сина ми се е опирала нещо минало през ютия. Казвам го само за бъдещите майки, колебаещи се по въпроса "може ли и така, има ли проблем...". Не, няма проблем, а и сушилнята суши на доооста висока температура, не само че е по-удобно и по-малко трудоемко с нея. Т.е. конкретно по тема "дезинфекция" - имате същия резултат, ако не и по-добър от ютията. Меракът - ясен, ама дойде ли бебето - наистина всичко което ви пести време и усилия си струва да се ползва.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №94
« Отговор #537 -: Април 18, 2015, 20:02:08 pm »
и аз като Жбрул рядко гладя :oops: за малкият ще гладя до 6 месец поне.нямам сушилня а и няма место за нея.

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #538 -: Април 18, 2015, 21:22:08 pm »
Имам близка приятелка, която гладенето я успокоява, та глади дори и чорапи.  :lol: Това чаршафи и всичко друго си е по подразбиране при нея, ама не го прави за дезинфекция, че и за естетика дори...просто я кефи и така релаксира.
Ако не сте като нея, след като изперете бебешките неща (обичайно на 60 градуса) - никаква "дезинфекция" повече не им е нужна (чрез гладене). Ако ще гладите по естетични съображения само - ОК, но реално - друго не налага да се глади за бебето. Не перете на реката, или с вода от кладенеца, или студена вода все пак.
Когато аз бях бременна, слушах как до 3-4 месеца едва ли не - няма да ми се налага да пера нещо на бебето, ами ще преобличам ей така за кеф само. Да, ама то момче и как успява да прелее всеки 2-ри памперс и да преобличате 10 пъти на ден - не е истина. Моят пък беше и с рефлукс, та добавям пране заради оповръщано. И един кош пране на ден си го събирах от раз с бебе на седмици. Неспящо бебе разбира се (аз всички екстри имах)  :lol:. Е, ако гладех гореспоменатото заради "тоя дето клати дърветата"...тотално щях да се сдухам. Търсете лесното, за всичко което може момичета и което реално - не е във вреда на децата ви. Нито е лошо, нито е "срамно", нито ви прави "лоши майки" и от сорта.
В първите месеци и най-кроткото и здраво бебе да имате и сучещо без проблем да е...то ви заминава денонощието в кърмене (примерно). Аз докъм 3-я месец на Дани изпадах в почти откровен бяс на тема "Е, ОК де, какво правиш толкова цял ден, а къщата с краката нагоре, а дори душ не можа да намериш време да си вземеш..."  :lol: Подчертавам - аз на себе си, а не някой да ми каже такова нещо. И за капак - бях все уморена и се чудех "къде да падна да умрЪ". Имайте предвид също така, че бременността - сериозно изтощава женския организъм. Докато сме в очакване на бебето и малко след като то се роди - адреналинът е на макс и ни държи в кондиция. Няколко седмици по-късно обаче...собствените ни тела започват да си искат неизменно своето, обаче и бебето си иска неговото и иска все повече и започва да става хммм "напъната ситуацията". И в този ред на мисли - единствената почивка, която можете да си осигурите е от баш от битови задължения, защото няма как да пренебрегнете нуждите на бебето разбира се.

И ви го казвам сега, за да го помислите сега, а не когато ви дойде до главите (което е неизбежно) тепърва да се чудите кое и как.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #539 -: Април 19, 2015, 13:45:07 pm »
Покана от Puls.bg

Заповядайте на поредния Форум бременност и детско здраве на Puls.bg. Този път той ще протече в два поредни дни, 25 и 26 април, когато бъдещи и настоящи родители ще могат да получат полезна информация за храненето през бременността, захранването на бебето и типичните за топлото полугодие инфекции при децата.

Лектори на форума ни ще бъдат д-р Росица Попова, специалист по хранене и диететика, д-р Георги Николов, акушер-гинеколог, д-р Мариета Искилиева, акушер-гинеколог, Йонка Петкова, консултант по кърмене, д-р Снежа Шаламанова, педиатър, проф. д-р Пенка Переновска, експерт по детски и белодробни болести, д-р Христо Пседерски, началник детска реанимация „Пирогов“, д-р Явор Пукалски, асистент от клиниката по детска ортопедия и травматология.

Други акценти в програмата ни са:

-          Болката по време на раждането – може ли да се преодолее, техники на овладяването й;

-          Какво представлява кърменето, освен акт на естествено хранене на бебето;

-          Има ли „летен грип“ и кои са разпространените при децата стомашно-чревни инфекции. Най-важното, което трябва да знаем за тях;

-          Летни инциденти при децата – как да разпознаем тревожните признаци и как да дадем първа помощ на детето при травма и отворена рана, топлинен или слънчев удар, алергичен шок, удавяне и други, до получаването на медицинска грижа.

 

Повече можете да разберете на events.puls.bg. Форумът започва от 9.00 ч. в Интер Експо Център. Необходима е регистрация за присъствие. Входът е свободен.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!