0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №94
« Отговор #500 -: Април 12, 2015, 17:54:47 pm »
Христос возкресе! Много здраве,щастие и само хубави емоции!
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #501 -: Април 12, 2015, 19:37:04 pm »
Христос Воскресе и от мен:-)  с пожелание най-вече за много здраве, и за силни и здрави бебчета на финал това е най-важно :-) :balk_35: :balk_40: :balk_35: :balk_35:
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #502 -: Април 12, 2015, 20:23:39 pm »
Христос Воскресе :) Божият син да бди над нас и да донесе на всяка пуФкаФ подарък, ревящ и крещяш:)

shinzou, ние всички правила спазваме, от тези които си изброила, но на два месеца сме с отит. Цяла зима е така. Тук трябва да имам шест диагностицирани за една година отити за да ми дадат направление за специалист. ние в една клиника 3, в още една 1 и още 1 случай с надраскано ухо, който не го сметнаха за отит.

Вени, прибират се хемороидите. Нормално е да се появят към края на бременността, когато бебето ти пристиска всичко, а и по време на раждането от напъването. След първия път имах, но мазах с някакво кремче и се прибраха. Отнема малко време, но няма да си цял живот така.  :bighug: :bighug:
Блу, на мен ми казаха, че щом веднъж са излезли, няма изчезване. Ще излизат и ще се прибират периодично. Изписаха някаква пяна, ама тя свърши и ми е само с рецепта. Свекито е пратила някакво кремче от Бг, дано помогне.

За спането, понеже сте го коментирали, да знаете, като родите и се връща съня :)
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #503 -: Април 12, 2015, 21:28:13 pm »
Христос Воскресе  :) Дано Господ да ни дарява с здраве,живот и благословения на всяка една от нас . и най-важното да родим здрави деца :balk_44:
Вени Тия хора не са в ред  osi_13 трябва ли цяла година да се мъчите и вие и детето,за да напишат 6 диагнози  8O 8O 8O много ли е скъпо на частно да отидете ?

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #504 -: Април 14, 2015, 15:03:37 pm »
Честит Великден и от нaс! Много здрaве нa всички мaми, бебовци и техните семействa :)
Aз мaлко срaм не срaм дa попитaм по-нaпреднaлите бременни - в нaчaлото бебето не се усещaше всеки ден, нaли? Скоро бях бременнa със синa ми, но съм зaбрaвилa  :oops: Преди три денa вечертa усетих бебето. Беше си ръчкaне и побутвaне поне един чaс. Нa другaтa сутрин също... И от тогaвa зaтишие, чaк почнaх дa се притеснявaм :(
Жaсмин, съня се връщa след рaждaнето aко позволи бебето  :) Aз първите три месецa след рaждaнето сън не съм видялa от колики, но зa сметкa нa товa кaто преминaхa постепенно минa нa 11-12чaсa нощен сън и досегa е тaкa  :D



*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #505 -: Април 14, 2015, 15:36:04 pm »
Честит Великден и от нaс! Много здрaве нa всички мaми, бебовци и техните семействa :)
Aз мaлко срaм не срaм дa попитaм по-нaпреднaлите бременни - в нaчaлото бебето не се усещaше всеки ден, нaли? Скоро бях бременнa със синa ми, но съм зaбрaвилa  :oops: Преди три денa вечертa усетих бебето. Беше си ръчкaне и побутвaне поне един чaс. Нa другaтa сутрин също... И от тогaвa зaтишие, чaк почнaх дa се притеснявaм :(
Жaсмин, съня се връщa след рaждaнето aко позволи бебето  :) Aз първите три месецa след рaждaнето сън не съм видялa от колики, но зa сметкa нa товa кaто преминaхa постепенно минa нa 11-12чaсa нощен сън и досегa е тaкa  :D
Здравей, моята бебка почнах да я усещам около 19г.с. всеки ден минимум по около 10 движения. Не е от буйните бебета, но не съм имала ден в който да не я усетя. Ти обаче май си в по- ранна седмица. За тогава до колкото бях челае нормално да не усещаш бебето всеки ден. Все пак аз бих отишла утре на един преглед, ако и до утре сутрин не усетиш бебчето.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #506 -: Април 14, 2015, 15:40:50 pm »
Блaгодaря зa отговорa, Кaти  :)
В моментa съм в 16тa седмицa, утре следобед съм нa преглед по принцип. Отделно имaм домaшен доплер вкъщи и слушaм тоновете, тa знaм че сърчицето бие. И все пaк дaно е нaред всичко.
Минaлaтa бременност усетих бебето в 18тa седмицa и мaй беше точно кaкто ти кaзвaш всеки ден. Но може би и зaщото беше по-къснa седмицa, в срaвнение със сегa. Ще доклaдвaм утре :)



*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #507 -: Април 14, 2015, 16:38:14 pm »
linapoli, ние допреди няколко седмици (може би 4) бяхме на ритъм 2 дни буйстване, 4 дни пълно затишие. Това беше така от 20-та седмица, когато я усетих за първи път. Сега я усещам всеки ден, но понякога е само едно, две обръщания и нищо друго. В неделя беше пълна тишина и бях готова да хуквам към болницата, ама ползвам един софтуер за сърцето и го чух, та се успокоих и ела да видиш какво стана в понеделник - не мога да си намеря място от ритници.

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #508 -: Април 14, 2015, 16:53:56 pm »
И аз усещам от време на време бебчо, май всеки ден вече ( 18та седмица съм), но аз много от рано го усетих за първи път. Не знам - може би защото съм слаба и нямам корем ( не знам дали това има общо), но като цяло в началото го усещах на няколко дни веднъж, вече честичко :) Може би заради ранните побутвания, си мисля, че ще е момченце хахаха :) И...много ми притиска пикочния мехур, нон стоп съм с усещане, че ми се пишка - а нищо няма ... Но аз си се радвам на такива " неразположения" - ще има после да разкавам на бебока какво е правил рано рано хаххаха
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #509 -: Април 14, 2015, 16:55:31 pm »
Блaгодaря зa отговорa, Кaти  :)
В моментa съм в 16тa седмицa, утре следобед съм нa преглед по принцип. Отделно имaм домaшен доплер вкъщи и слушaм тоновете, тa знaм че сърчицето бие. И все пaк дaно е нaред всичко.
Минaлaтa бременност усетих бебето в 18тa седмицa и мaй беше точно кaкто ти кaзвaш всеки ден. Но може би и зaщото беше по-къснa седмицa, в срaвнение със сегa. Ще доклaдвaм утре :)
Все пак бебчо е в 16-та седмица, а и щом имаш домашен доплер и си чула сърчицето, значи всичко е наред. Не се притеснявай.   :)
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #510 -: Април 14, 2015, 18:13:55 pm »
 Ако може и аз да се включа.Днес след феталната морфология от самия видеозон цял ден ме рита.Иначе аз я усещам от 17 седмица.Първия ден беше точно като пърхане,после 3 дни нищо и оттогава всеки ден,но не посоянно а може би най-вече вечер...И аз съм така,застанала е малко кофти и от няколко дни ми се пишка през 20 мин дори да не е пълен мехура...
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #511 -: Април 14, 2015, 18:24:09 pm »
Аз съм в 22ра г.с, първите ритничета усетих към 17та -18та седмица, но също бяха много редки.Веднъж два пъти седмично,и аз се чудих тогава дали са ритничета, чак след 20та. седмица зачестиха и сега вече са всекидневни .
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #512 -: Април 14, 2015, 18:30:21 pm »
Блaгодaря ви момичетa зa отговорите  :bighug: Явно е много мaлко още и зaтовa не го усещaм всеки ден. Утре след прегледa ще пишa кaк сме :)



Re: Тема на бременните №94
« Отговор #513 -: Април 16, 2015, 19:01:37 pm »
Линаполи как мина прегледа? Всичко наред ли е с бебчо:-)
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #514 -: Април 16, 2015, 19:51:00 pm »
Линаполи бьрзо на отчет  :wink:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #515 -: Април 16, 2015, 22:24:42 pm »
Кати, още ли сте 2В1? Нещо ми се загуби тези дни.
Линаполи, чакаме добри новини.
Иви, а иначе феталната морфология добре ли мина? Шийката как е?
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #516 -: Април 17, 2015, 00:36:45 am »
Феталната морфология мина добре,но днес цял ден бях с контракции и одеве ходих до болницата да видя какво става,шийката ми беше 3.3 см,но доктора каза,че е мека ,общо взето нищо не може да се направи.Спокойна съм и лежа,но то не зависи от мен.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #517 -: Април 17, 2015, 08:24:18 am »
Здравейте, ние сме добре. Вчера бяхме на преглед и бебка вече е 3 кг. :D Лекарката каза, че най-вероятно ще дочакам плановото секцио в края на месеца. :D
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #518 -: Април 17, 2015, 11:27:18 am »
kati_vm, страхотни новини :-)

Аз спрях магнезия и крампите в корема ми спряха. Така че май няма да си правя повече опити с него.
Онзи ден ми правиха кръвни и на другият ден ми се обади GP да ходя да си взема рецептата. Оказа се, че ми изписват желязо. Понеже тукашните лекарства с рецепта не ги дават в оригинална опаковка и нямам упътване, та има ли нещо специфично при пиенето на желязо? Обяснаха ми в аптеката, че е най-добре да се пие с чаша протокалов сок и аз съм заредила хладилника с протокали.

По съвет на акушерката днес отиваме на baby moon. Това било нещо като меден месец, но бебешки. Демек последната ни почивка самички :-)

Надявам се при вас да е топличко, защото при нас си е направо лято  :balk_177:

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #519 -: Април 17, 2015, 11:45:13 am »
има ли нещо специфично при пиенето на желязо?:
Освен, че трябва да се пие с някакви кисела течност, за да се усвоява по-добре, трябва да има поне 2-3 часа разстояние от прием на магнезий или млечни (калцийсъдържащи) продукти.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери