0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #220 -: Март 22, 2015, 00:38:24 am »
За активно второ бебе момиченце мога да кажа и аз. Първо, че брат й вече й беше понаправил място и второ, че тя се роди доста по-слаба от него. И при нея бяха страшни акробатики и се чудех дали изобщо спи. Оказа се, че темпераментът й е просто такъв. lol: Мислех си, че е случайност това непрекъснато движение в корема, но не е. И до днес е голяма гимнастичка.

И аз имах някакви такива предположения, че е от темперамента, ама все си викам - айде да не е дива колкото майка си. Но явно ще си остана с мечтите.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #221 -: Март 22, 2015, 17:07:28 pm »
Вилили, чакаме новини от доплера, стискам палци да се успокоиш с хубави новини.

Иви, не съм компетентна, ама си мисля и от повишеното налягане върху шийката и съдовете може да се получи. Все ми се струва, че не може да е от глобулите, но наистина нито съм чела, нито съм чувала, нито ми се е случвало.

Успех, момичета. Вече е пролет, слънчево и приятно време, тъй че вече само положителни новини очаквам да научавам.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #222 -: Март 22, 2015, 21:05:14 pm »
Аз от около 2 седмици съм все на тръни - постоянно ми притъмнява, в супермаркет, в заведение, ми става лошо, изведнъж ми става много горещо, днес даже и при разходка на вън ми се случи, направо щях да припадна. Вече съм в някакъв страх, че всеки момент може да се случи. Аз стандартно съм си с ниско кръвно. Вие имали ли сте подобни оплаквания през втори триместър, всички казват, че това е най - хубавия триместър, а на мен много зле ми се отразява. Утре ще говора с док. Иначе всички раждали приятелки ми казват нормално е, това е от бременността, но дали?
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #223 -: Март 22, 2015, 22:12:38 pm »
Не съм убедена, че е нормално. Поне аз никога не съм имала такива оплаквания. Консултирай се със специалист! По време на бременността, а и като се родят децата мисля, че правилният принцип е "по-добре един преглед повече отколкото един по-малко".

Лека бременност!

Re: Тема на бременните №94
« Отговор #224 -: Март 22, 2015, 22:49:13 pm »
И на мен не ми се е случвало, пък и незнам, но не ми се струва нормално. Най-добре питай Док, че да не направиш беля
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #225 -: Март 22, 2015, 23:02:45 pm »
Слънце,  и аз не съм имала такива оплаквания. Да не ти е ниско желязото? Кога ти пускаха изследвания последно?
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #226 -: Март 23, 2015, 02:22:56 am »
Слънцето и аз бях подобно на теб във вторият триместър към средата някъде.както си седях на компа така изведнъж ми се завърташе главата,падаше ми рязко кръвното в продължание на седмица всяка вечер.оправях се бързо със сладко шоколад и такива неща или айрян със сол.пусни си изследвания.аз подозирах  хемоглобина,че беше паднал ама докато се наканя да си го пусна то взе че приключи.за това пък от среднощните киселини няма оттърване  :x

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #227 -: Март 23, 2015, 09:18:00 am »
Незнам дали ше кърмя изобщо, защото имам аденом на хипофизата и не съм питала още кога трябва да започна пак хапчетата. Но 2 големи и 2 малки шишета май не са много.  :ask: :ask: :ask: Ако не кърмя колко шишета ми трябват?

За хранене с АМ трябват поне 4, бих казала 5 шишета. Иначе ще трябва да стерилизирате след вскяо хранене. Ами представете си, че след 15 минути бебето пак ревне, защото не се е наяло, а и двете ви шишета са в стерилизатора, което ми се е случвало на мен?! А и едно шише за водичка евентуално, така че 2 са супер малко. В първите 3 месеца няма смисъл от големи шишета изобщо.
<br />[link=http:
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #228 -: Март 23, 2015, 10:16:56 am »
slanceto2, дано бързо отмине, сигурно е ужасно. Сподели с твоя доктор. На мен веднъж ми се случи да ми призлее - пребледнях, стана ми горещо. Това по време на ФМ докато лежах по гръб. Докторът предположи, че сме притиснали кръвоносен съд. Обърнах се настрани и веднага ми просветна. Предупреди ме да внимавам с лежането по гръб.



   La vita è bella
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #229 -: Март 23, 2015, 13:17:51 pm »
Вчера мина Доплера и отпуснах малко душата.Кръвотока е почти нормален,много-много по-добър от онова чудо в четвъртък.За 4 дни малчо го изкараха ,че е качил 50 грама.Всичко в момента изглежда добре и имам контрола с Доплер след 10 дни пак да проследим нещата.
Реших да отложа днешния час при Сигридов за след контролата примерно,защото точно съм се успокоила.И ако сега ида при него и той на друг апарат изгара бебетата друг грамаж отново ще се вкарам във филма.Имам нужда от малко психическа почивка.
Лекарката ми каза да ги следя от към активност,като трябва по-малкия да не спирам да го усещам,а той в момента е май по шавлив от брат си.
Каза ми док ,че може просто да си продължа с тази терапия до края на бременността,но аз с хапчетата нямам ядове,даже май ми е по-странно,ако не пия поне една шепа  :D
От днес вече в 6 месец.Бавно-славно напредвам,чакам да вляза в 7-мия та да се успокоя малко повече,не знам дали ще ми се получи де  :lol:
Хубав ден ви пожелавам!
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #230 -: Март 23, 2015, 13:29:19 pm »
Реших да отложа днешния час при Сигридов за след контролата примерно,защото точно съм се успокоила.
Нямаш представа, какво приключение изпускаш. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #231 -: Март 23, 2015, 13:31:45 pm »
Вчера мина Доплера и отпуснах малко душата.Кръвотока е почти нормален,много-много по-добър от онова чудо в четвъртък.За 4 дни малчо го изкараха ,че е качил 50 грама.Всичко в момента изглежда добре и имам контрола с Доплер след 10 дни пак да проследим нещата.
Реших да отложа днешния час при Сигридов за след контролата примерно,защото точно съм се успокоила.И ако сега ида при него и той на друг апарат изгара бебетата друг грамаж отново ще се вкарам във филма.Имам нужда от малко психическа почивка.
Лекарката ми каза да ги следя от към активност,като трябва по-малкия да не спирам да го усещам,а той в момента е май по шавлив от брат си.
Каза ми док ,че може просто да си продължа с тази терапия до края на бременността,но аз с хапчетата нямам ядове,даже май ми е по-странно,ако не пия поне една шепа  :D
От днес вече в 6 месец.Бавно-славно напредвам,чакам да вляза в 7-мия та да се успокоя малко повече,не знам дали ще ми се получи де  :lol:
Хубав ден ви пожелавам!
Вилили, радвам се, че бебчо е добре. :) Все пак, е хубаво да вземеш и друго мнение. Много е неприятно това, че различните апарати дават често различни данни и човек съвсем се обърква, но по-важно е самото мнение на специалиста.
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #232 -: Март 23, 2015, 13:44:38 pm »
Реших да отложа днешния час при Сигридов за след контролата примерно,защото точно съм се успокоила.
Нямаш представа, какво приключение изпускаш. :D
Чувала съм легенди за него аз  :lol: Ще ида да се консултирам при него,просто реших да не е сега,наистина се чувствам прекалено лабилна.
Кати,непременно ще чуя и друго мнение.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #233 -: Март 23, 2015, 14:52:40 pm »
От днес вече в 6 месец.Бавно-славно напредвам,чакам да вляза в 7-мия та да се успокоя малко повече,не знам дали ще ми се получи де  :lol:
Хубав ден ви пожелавам!

Ще стане. Аз днес влязох в 7-ми и съм една идейка по спокойна. И теб те чака това съвсем скоро :-)
Поздравления за добрите новини. Нека все такива да са!

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #234 -: Март 23, 2015, 20:11:15 pm »
ВиЛиЛи, добри новини за бебчето!  Не мога да осмисля как така знаеш кое от бебетата те ритка. Моето е едно, ама се щура във всички посоки. С две сигурно е лудница!

Ама пък е хубаво да се усещат бебоците, много се радвам всеки път като бебка напомни че си е на мястото и мърда. Вече не съм и нетърпелива, нека си стои на топло и спокойно колкото може повече, ще имам време да и се радвам като излезе.


Re: Тема на бременните №94
« Отговор #235 -: Март 23, 2015, 21:46:05 pm »
ВиЛиЛи много хубави новини.Дано твоят малък отбор да продължи да расте.и аз много се радвам на движенията на малкият нищо че вече много ми опъва(понякога болезнено) кожата на корема.скоро влизам в 7 месец и времето бързо ще отлети докато се видим.Въпреки че нямам търпение да се роди го уговарям да си седи на топличко поне до края на май  :babyflips:

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #236 -: Март 23, 2015, 21:52:36 pm »
ВиЛиЛи много хубави новини.Дано твоят малък отбор да продължи да расте.и аз много се радвам на движенията на малкият нищо че вече много ми опъва(понякога болезнено) кожата на корема.скоро влизам в 7 месец и времето бързо ще отлети докато се видим.Въпреки че нямам търпение да се роди го уговарям да си седи на топличко поне до края на май  :babyflips:

Въпрос от чисто любопитство - защо скоро влизаш в 7-ми месец и по-точно кой точно 7-ми?
Защото по тукашната система, аз от днес съм в 7-ми месец, а съм 3 седмици и повече след теб.

26.09.2019
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #237 -: Март 24, 2015, 00:29:22 am »
ВиЛиЛи много хубави новини.Дано твоят малък отбор да продължи да расте.и аз много се радвам на движенията на малкият нищо че вече много ми опъва(понякога болезнено) кожата на корема.скоро влизам в 7 месец и времето бързо ще отлети докато се видим.Въпреки че нямам търпение да се роди го уговарям да си седи на топличко поне до края на май  :babyflips:

Въпрос от чисто любопитство - защо скоро влизаш в 7-ми месец и по-точно кой точно 7-ми?
Защото по тукашната система, аз от днес съм в 7-ми месец, а съм 3 седмици и повече след теб.
7 календарен месец, по медицинската система(мисля че  е международна) 8 ми лунарен месец.като ме питат в кой месец съм им отговарям в календарни дни.ако  примерно им кажеш че си в 10 лунарен месец  вместо 9 месец ще те гледат странно понеже повечето хора не зачитат лунарните,а календарните месеци.не знам как е в чужбина ако те питат в кой месец си как бих отговорила?като казах на ММ че една бременност има 10 лунарни месеца ме гледаше така  8O
« Последна редакция: Март 24, 2015, 00:37:37 am от shinzou »

Make an ovulation ticker
Дядо го няма-04.08.2015 г.
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #238 -: Март 24, 2015, 09:57:58 am »
 Аз се ориентирам от тук http://www.moetodete.bg/vuprosi-i-otgovori-573/koya-gestacionna-sedmica-na-koj-mesec-ot-bremennosta-otgovarya.html Смятам, че аз съм в средата на 6мес, но вече тотално се обърках. Според тази схема, shinzou, ще влиза в 8 календарен. Ако има някой разбиращ да ме светне...
*
Re: Тема на бременните №94
« Отговор #239 -: Март 24, 2015, 10:29:55 am »
Аз се ориентирам от тук http://www.moetodete.bg/vuprosi-i-otgovori-573/koya-gestacionna-sedmica-na-koj-mesec-ot-bremennosta-otgovarya.html Смятам, че аз съм в средата на 6мес, но вече тотално се обърках. Според тази схема, shinzou, ще влиза в 8 календарен. Ако има някой разбиращ да ме светне...
И аз така си ги определям.  :)